Banner
Sportlotteriet


Vad är bonusjakten? Välj säsong:
Bonusjakten 2017/2018
Plac. Namn Klubb Poäng
1 Sandor Bodi Växjö Hsk 275 15 25 20 15 20 x 10 x 25 15 25 35 25 25 x 20 x
2 Kent Sundahl Carlscrona 185 10 10 5 25 x x 10 x 20 30 15 15 10 x 20 15 x
3 Gert Karlsson Korpen Åseda 135 15 20 5 10 0 10 10 x 10 5 10 5 10 0 x 25 x
4 Olle Ottosson Dynapac Hsk 125 20 5 15 5 x x 10 10 20 0 10 10 5 x 10 5 x
5 Gebriela Kostantinos Korpen Åseda 120 0 0 5 0 10 x 25 x 10 0 15 20 5 15 x 15 x
6 Matz Karlsson Korpen Åseda 115 10 5 0 0 10 x 0 x 10 15 10 5 20 10 x 20 x
7 Peter Olsson Dynapac Hsk 110 15 10 10 5 x 0 20 5 5 0 10 0 15 x 5 10 x
8 Anders Johansson Dynapac Hsk 90 10 20 5 5 x 15 0 10 0 5 0 5 5 x 0 10 x
8 Leo Andersson Carlscrona 90 5 5 0 10 x x 15 0 5 15 10 5 5 x 0 15 x
10 Tobias Gneupel Sibbamåla IF 85 x x 15 0 x 20 x 10 x x 15 5 20 x x x x
10 Ingvar Eriksson Carlscrona 85 5 5 0 10 x 5 5 10 5 0 5 10 15 x 5 5 x
12 Mattias Gneupel Sibbamåla IF 80 0 5 15 5 x 5 10 5 x 0 20 5 5 x 5 0 x
13 Magnus Israelsson Sibbamåla IF 70 0 15 5 0 x 0 0 5 x 5 x 10 15 x 15 0 x
14 Bo Petersson Korpen Nybro 65 10 x 0 10 10 x 0 x 5 0 20 5 0 x x 5 x
14 Göran Olofsson Korpen Nybro 65 0 0 0 10 0 x x x 10 10 10 10 5 0 x 10 x
16 Stefan Tollstam Dynapac Hsk 60 0 10 10 10 x 5 0 0 10 15 0 0 0 x 0 0 x
16 Johan Johansson Tingsryd Hsc 60 x x x 15 x x x x 5 5 x 20 x 5 x 10 x
18 Tomas Lindahl Korpen Åseda 55 0 0 0 10 5 5 0 x 15 0 0 10 x 10 x 0 x
18 Joel Sundahl Carlscrona 55 5 0 0 5 x x 0 x 20 x 5 0 10 x 5 5 x
18 Göran Mårtensson Jämjö Hsk 55 0 5 0 5 x x 5 0 x 0 10 x 20 x 5 5 x
18 Dan Madayang Korpen Åseda 55 x x x x x x 0 x 0 5 20 0 10 10 x 10 x
22 Alexander Lundqvist Alvesta Hsk 50 10 x x x 10 x 15 x x 10 x 5 x x x x x
22 Roy Dahlén Dynapac Hsk 50 0 5 0 0 x 20 5 5 0 0 5 0 0 x 10 0 x
22 Lasse Brincner Värends Hsk 50 0 5 0 0 5 10 x x 0 0 10 5 10 5 x 0 x
22 Christer Blomgren Lanternan B.c 50 5 5 5 5 x x x 0 0 0 15 5 5 x 0 5 x
22 Bengt Fabbeke Dynapac Hsk 50 0 5 10 5 x x 5 5 x 0 5 x 10 x 0 5 x
27 Ronny Lundberg Lanternan B.c 45 x 0 0 0 x 0 5 5 10 5 0 10 x x 5 5 x
27 Carina Gneupel Sibbamåla IF 45 0 0 0 10 x x 0 10 x 0 x 5 0 x 15 5 x
29 Dan Hallstan Växjö Hsk 40 0 0 5 0 10 10 0 x 10 0 5 x 0 0 x 0 x
29 Bernt Olsson Jämjö Hsk 40 0 10 0 5 x x 5 5 x 0 0 0 5 x 10 0 x
29 Bengt Andersson Växjö Hsk 40 10 x 0 0 5 x 5 x 5 x 5 0 5 5 x 0 x
29 Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd Hsc 40 x x x 5 x x x x x 10 0 x 20 0 x 5 x
33 Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 35 0 5 5 0 5 x 10 x 10 0 0 x 0 0 x 0 x
33 Anita Fabbeke Dynapac Hsk 35 5 0 5 10 x x 0 0 x 15 0 x 0 x 0 x x
33 Armin Sisic Värends Hsk 35 0 x x x x x x x x x 10 x x 15 x 10 x
36 Peter Edlund Dynapac Hsk 30 x 0 10 x x 0 0 5 x x 5 5 0 x 5 x x
36 Maire Johansson Växjö Hsk 30 5 5 5 0 0 x 0 x 0 0 0 0 10 0 x 5 x
36 Lukas Bern Dynapac Hsk 30 0 0 5 5 x x 5 5 x 0 0 0 0 x 5 5 x
36 Mathias Karlberg Jämjö Hsk 30 x x x x x x 0 x x 0 x x 10 x 15 5 x
36 Alf Svensson Korpen Åseda 30 10 0 0 0 0 x 5 x x 0 0 0 5 5 x 5 x
36 Bela Bodi Växjö Hsk 30 x x x x 0 x 0 x 5 5 5 0 5 5 x 5 x
36 Kerstin Svensson Växjö Hsk 30 5 0 0 5 x 0 0 x 0 0 5 0 0 5 x 10 x
43 Berndt Pettersson Lanternan B.c 25 0 5 5 10 x 0 0 0 0 0 0 5 0 x x 0 x
43 Leif Sundahl Carlscrona 25 0 10 0 0 x x 5 0 0 0 0 0 10 x x 0 x
43 Fredrik Lundin Lanternan B.c 25 x 5 x x x x 10 x x x x x 5 x x 5 x
46 Leif Ahlex Lessebo Hsk 20 x x 10 10 x x x x x x x x x x x x x
46 Christian Balsiger Värends Hsk 20 5 5 5 0 x x x x x 5 x x 0 0 x 0 x
46 Marcus Karlsson Jämjö Hsk 20 x 0 0 0 x x 0 5 10 5 0 0 0 x 0 x x
46 Mats Mårtensson Jämjö Hsk 20 0 0 0 5 x x 0 5 5 0 0 5 0 x 0 x x
46 Jan Petersson Lanternan B.c 20 x 0 0 0 x x 0 0 x 10 0 5 5 x x 0 x
46 Gilbert Pettersson Lanternan B.c 20 0 x x 0 x x 0 5 x x 5 5 x x x 5 x
52 Stephan Gervide Korpen Nybro 15 x x 5 10 x x x x x 0 x x x x x x x
52 Mikael Bodi Växjö Hsk 15 0 0 5 0 5 x 0 x 5 0 0 0 0 0 x 0 x
52 Hans Johansson Tingsryd Hsc 15 x x x x x x x x 15 0 x x x 0 x x x
52 Louise Tollstam Dynapac Hsk 15 x 5 0 5 x x 0 5 x x 0 x 0 x 0 x x
52 Linnea Gneupel Sibbamåla IF 15 x x 0 5 x x 0 10 x x x x x x x x x
52 Lars-Åke Karlsson Jämjö Hsk 15 x 0 0 0 x x 0 5 5 0 0 5 0 x 0 0 x
52 Paul Karlsson Lessebo Hsk 15 x x 0 0 x x x x x x x 15 x x x x x
52 Marianne Karlsson Jämjö Hsk 15 x 0 5 0 x x 0 5 0 x x 0 0 x 5 x x
52 Sebastian Israelsson Sibbamåla IF 15 0 0 0 5 x x x 0 x 0 x 0 5 x x 5 x
52 Lennart Karlsson Tingsryd Hsc 15 x x x 0 x x x x x 0 5 x 0 5 x 5 x
62 Martin Antic Värends Hsk 10 0 5 5 0 x x x x 0 0 x x x 0 x 0 x
62 Bo Fransson Lessebo Hsk 10 x x 10 0 x x x x x x x 0 x x x x x
62 Hans Lundqvist Alvesta Hsk 10 0 x x x 0 x 10 x x 0 x 0 x x x x x
62 Christer Brincner Värends Hsk 10 0 x 0 0 x 5 x x 5 x x 0 x x x x x
62 Nils-Åke Hansson Korpen Nybro 10 x 0 0 0 5 x 0 x 0 5 0 0 0 0 x x x
62 Ingegerd Pettersson Lanternan B.c 10 x 5 0 0 x x 0 0 x 0 5 0 0 x 0 0 x
62 Jim Rådström Jämjö Hsk 10 x x x x x x 5 0 x x 0 5 0 x x x x
62 Kerstin Johansson Lessebo Hsk 10 x x x x 0 x x x 5 0 x 5 x x x x x
62 Sune Olsson Korpen Nybro 10 0 x 0 0 x x 0 x 0 0 5 0 5 x x 0 x
62 Krister Nygren Korpen Åseda 10 x x x x 0 x x x 5 x x x x 5 x x x
62 Anders Karlsson Värends Hsk 10 0 0 0 0 x 0 x x 5 0 x x x 5 x 0 x
62 Mattias Olsson Dynapac Hsk 10 x 0 5 x x x x x x x x x 0 x 0 5 x
62 Kennarth Axelsson Alvesta Hsk 10 x x x x x x x x x x x x x x x 10 x
75 Göran Persson Dynapac Hsk 5 5 0 0 x x x 0 0 0 x 0 0 x x x x x
75 Åke Bergqvist Tingsryd Hsc 5 5 x x 0 x x x x 0 0 x 0 x x x x x
75 Elin Olsson Dynapac Hsk 5 x 5 0 0 x x 0 x x x 0 x 0 x 0 x x
75 Roy Johansson Lanternan B.c 5 x 5 x x x x x x x x x x x x x x x
75 Kasper Sjöberg Team Sketnabäck 5 x x 5 0 x x x x x x x x x x x x x
75 Martin Björklund Sketnabäck 5 x x 5 x x x x x x x x x x x x x x
75 Rickard Holgersson Team Sketnabäck 5 x x 0 5 x x x x x x x x x x x x x
75 Solveig Axelsson Alvesta Hsk 5 0 x 0 5 0 0 0 x x 0 x 0 x x x 0 x
75 Ulrika Rydell Värends Hsk 5 0 x 0 5 x x x x x x x 0 x x x x x
75 Eva Åkesson Lanternan B.c 5 x x x 5 x x 0 x x x x x 0 x 0 x x
75 Christina Holmberg Tingsryd Hsc 5 x x x x x 5 x x x x x x x x x x x
75 Magnus Stenberg HSK Tingzås 5 x x x x x 5 x x x x x x x x x x x
75 Thomas Dahl Växjö Hsk 5 x 0 x x 0 x 5 x 0 0 0 0 0 0 x 0 x
75 Inga-Lill Stühr Lessebo Hsk 5 x x x x 0 x x x 5 0 x 0 x x x x x
75 Jerry Viksten Korpen Åseda 5 x x x x 0 x x x 5 x x x x 0 x x x
75 Arne Nygren Korpen Åseda 5 x x x x 0 x x x 5 x x x x 0 x x x
75 Klara Larsson Värends Hsk 5 0 0 0 0 0 x x x 5 0 x 0 0 0 x 0 x
75 Johan Karlsson Korpen Åseda 5 x x x x x x x x 5 x x x x x x x x
75 Bertil Westergren Växjö Hsk 5 x x x x x x x x 5 x x x x x x x x
75 Bo Trulsson Korpen Åseda 5 x x x x x x x x 5 0 x x x 0 x x x
75 Stefan Olofsson Korpen Nybro 5 x x x 0 0 x x x x 5 0 0 x x x x x
75 Towe Danielsson Korpen Nybro 5 x x x x x x x x x 5 x x x x x x x
75 Roland Sjöstrand HSK Tingzås 5 0 0 0 0 x 0 0 x 0 0 5 0 0 0 x 0 x
75 Jörgen Holmqvist Lessebo Hsk 5 x x 0 x x x x x x x x 5 x x x x x
75 Lasse Nilsson Värends Hsk 5 0 x x x x x x x x 0 x 5 x 0 x 0 x
75 Alf Johansson Värends Hsk 5 0 0 0 0 0 x x x 0 x x 5 x 0 x 0 x
75 Ewa Malmqvist Jämjö Hsk 5 0 0 0 0 x x 0 0 x 0 0 0 5 x 0 0 x
75 Nathalie Sundahl Carlscrona 5 0 0 0 0 x x 0 x 0 0 0 0 5 x 0 0 x
75 Michael Karlsson HSK Tingzås 5 0 x x x x x x x x 0 x 0 5 0 x 0 x
75 Kenneth Andersson Dynapac Hsk 5 x x x x x x x x x x x x 5 x x x x
75 Inge Skoglöv Jämjö Hsk 5 x 0 x x x x x 0 x 0 x x x x x 5 x
106 Susanne Simonsson Lanternan B.c 0 x x x x x x x x x x x x x x 0 x x
106 Roland Andreasson Lanternan B.c 0 x x x x x x x x x x x x x x 0 x x
106 Tilde Strandberg Jämjö Hsk 0 x x x x x x x x x x x x 0 x x x x
106 Tommy Svensson Värends Hsk 0 x x x x x x x x x x x 0 0 x x 0 x
106 Jonathan Rådström Jämjö Hsk 0 x x x x x x x x x x x 0 0 x x x x
106 Allan Persson Tingsryd Hsc 0 x x x x x x x x x x x 0 x x x x x
106 Robert Lermalm Jämjö Hsk 0 x x x x x x x x x x 0 x x x 0 x x
106 Neo Rådström Jämjö Hsk 0 x x x x x x x x x x 0 0 0 x x x x
106 Kerstin Magnusson Växjö Hsk 0 x x x x x x x x x x 0 0 x x x x x
106 Kjell Rydh Korpen Nybro 0 x x x x x x x x x 0 x x x x x x x
106 Karin Gullbrand Värends Hsk 0 x x x x x x x x x 0 0 0 0 0 x 0 x
106 Lennart Karlsson Lanternan B.c 0 x x x x x x x x x 0 0 x 0 x x x x
106 Helen Andersson Carlscrona 0 x x x x x x x 0 x x x x x x x x x
106 Henry Johansson Korpen Åseda 0 x x x x x x x x 0 x x x x x x x x
106 Idah Strandberg Jämjö Hsk 0 x x x x x x 0 x x x 0 0 x x x x x
106 Hannah Karlberg Jämjö Hsk 0 x x x x x x 0 0 x 0 0 x 0 x 0 0 x
106 Ida Johansson Jämjö Hsk 0 x x x x x x 0 0 x x x x x x x x x
106 Daniel Mårtensson Jämjö Hsk 0 x x x x x x 0 x x x 0 x 0 x x 0 x
106 Anders Alriksson Dynapac Hsk 0 x x x x x x 0 x x x x x x x x x x
106 Albin Larsson Sibbamåla IF 0 x x x x x x 0 x x x x x x x x x x
106 Elin Edlund Dynapac Hsk 0 x x x x x x 0 x x x x x x x x x x
106 Lisbeth Blihd Lanternan B.c 0 x x x x x x 0 x x x x x 0 x 0 x x
106 Göran Brincner Värends Hsk 0 x x x x x 0 x x x x x x x x x x x
106 Anna Stenberg HSK Tingzås 0 x x x x x 0 x x x x x x x x x x x
106 Sanne Bergman Boge Sels 0 x x x x x 0 x x x x x x x x x x x
106 Per-Åke Södergren Cementa IF 0 x x x x x 0 x x x x x x x x x x x
106 Bill Bergman Boge Sels 0 x x x x x 0 x x x x x x x x x x x
106 Klas-Åke Lindström HSK Tingzås 0 x x x x x 0 x x x x x x x x x x x
106 Sofie Laholm Laholm 0 x x x x x 0 x x x x x x x x x x x
106 Rebecka Hulten Holmsjö Youngster 0 x x x x x 0 x x x x x x x x x x x
106 Ola Holgersson Holmsjö Youngster 0 x x x x x 0 x x x x x x x x x x x
106 Lovisa Marlowe Team Vitviken 0 x x x x x 0 x x x x x x x x x x x
106 Jörgen Laholm Laholm 0 x x x x x 0 x x x x x x x x x x x
106 John Norrby Team Vitviken 0 x x x x x 0 x x x x x x x x x x x
106 Johanna Olausson Holmsjö Youngster 0 x x x x x 0 x x x x x x x x x x x
106 Jan Näslund Team Vitviken 0 x x x x x 0 x x x x x x x x x x x
106 Ivar Lindstedt Cementa IF 0 x x x x x 0 x x x x x x x x x x x
106 Gunnar Norrby Team Vitviken 0 x x x x x 0 x x x x x x x x x x x
106 Ewa Sandelius Boge Sels 0 x x x x x 0 x x x x x x x x x x x
106 Bert-Åke Sandelius Boge Sels 0 x x x x x 0 x x x x x x x x x x x
106 Anne-Lie Laholm Laholm 0 x x x x x 0 x x x x x x x x x x x
106 Malin Lundqvist Alvesta Hsk 0 x x x x 0 x 0 x x x x x x x x x x
106 Kent Vikström Växjö Hsk 0 x x x x 0 x x x x x x x x x x x x
106 Oscar Stener Alvesta Hsk 0 x x x x 0 x x x x 0 x 0 x x x x x
106 Kerstin Petersen Växjö Hsk 0 x x x x 0 x x x x x x x x x x x x
106 Judith Karlsson Växjö Hsk 0 x x x x 0 x x x x x x x x x x x x
106 Richard Åberg Alvesta Hsk 0 x x x x 0 x 0 x x x x x x x x x x
106 Linus Israelsson Sibbamåla IF 0 x x x 0 x x x x x x x x x x x x x
106 Julius Gneupel Sibbamåla IF 0 x x x 0 x 0 0 0 x x x x x x x x x
106 Ingegärd Holmqvist Lanternan B.c 0 x x x 0 x x x 0 0 x x x x x x x x
106 Filip Thomsson Sibbamåla IF 0 x x x 0 x x x x x x x x x x x x x
106 Elias Thomsson Sibbamåla IF 0 x x x 0 x x 0 x x x x x x x x x x
106 Johannes Engkvist Alvesta Hsk 0 x x 0 0 0 0 x x x x x x x x x x x
106 Maria Andersson Team Småland Hsk 0 x x 0 0 x x 0 x x 0 x 0 0 x x x x
106 Risto Selming Korpen Nybro 0 x x 0 0 x x x x x 0 x x 0 x x x x
106 Robert Sjöberg Team Sketnabäck 0 x x 0 0 x x x x x x x x x x x x x
106 Jonas Klarström Team Småland Hsk 0 x x 0 0 x x 0 x x 0 x 0 0 x x x x
106 Andreas Holmberg Jämjö Hsk 0 x x 0 x x x x x x x x x x x x x x
106 Kjell Åkesson Lanternan B.c 0 x 0 0 0 x x 0 x x x x x 0 x 0 x x
106 Mimmi Hansson Korpen Nybro 0 x 0 0 0 x x x x x x x x x 0 x x x
106 Börje Carlsson Korpen Åseda 0 x 0 x x 0 x x x x x x x x x x x x
106 Ulrich Hofer Lanternan B.c 0 x 0 x x x x x x x x x x x x x x x
106 Morgan Atle Dynapac Hsk 0 x 0 x x x x x x x x x x x x x x x
106 Iréne Petersson Lanternan B.c 0 x 0 x x x x x x x x x x x x x x x
106 Arne Blihd Lanternan B.c 0 x 0 x x x x 0 x x x x x 0 x 0 x x
106 Per Blihd Niklassons Glas 0 x 0 x x x x x x x x x x x x x x x
106 Mikaela Haraldsson Niklassons Glas 0 x 0 x x x x x x x x x x x x x x x
106 Ronnie Pettersson Växjö Hsk 0 0 x x x x x x x 0 x x x x x x x x
106 Rolf Johannesson Värends Hsk 0 0 x x x x x x x x x x 0 0 0 x 0 x
106 Anne-Marie Larsson Tingsryd Hsc 0 0 x x 0 x x x x 0 0 x 0 x x x x x
106 Andreas Collin HSK Tingzås 0 0 x x x x x x x x x x x x x x x x
106 Olle Nilsson Tingsryd Hsc 0 0 0 x 0 x x x x 0 0 x 0 x x x x x
106 Susanne Andersson Team Småland Hsk 0 0 x x x x x 0 x x x x 0 x x x x x
106 Solveig Brincner Värends Hsk 0 0 x 0 0 0 0 x x x x x x x x x x x
106 Ulrika Strandahl Växjö Hsk 0 0 0 x 0 0 x 0 x 0 x 0 0 0 x x x x
106 Gunnar Lundbeck Tingsryd Hsc 0 0 0 x x x x x x 0 0 x 0 x x x x x
106 Lars-Erik Green Team Småland Hsk 0 0 x x x x x 0 x x x x 0 x x x x x
106 Kevin Rydell Värends Hsk 0 0 x x x x x x x x x x x x x x x x
106 Hans Johansson Korpen Nybro 0 0 0 0 0 0 x x x 0 0 x 0 0 x x 0 x
106 Gunnel Karlsson HSK Tingzås 0 0 x x x x x x x x x x x x x x x x
106 Emil Pettersson Lanternan B.c 0 0 x x x x x x x x x x x x x x x x
106 Mikael Grönskog Sibbamåla IF 0 x x x x x x x x x x x x x x x 0 x


Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2017
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se