Banner


Resultat Åseda Open 2011
Resultat Åseda Open 2011

 
Lag
Plac. Namn Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Växjö Hsk 1 146 141 131 95 124 637 144 87 125 100 49 505 1142
2 Carlskrona Hsc 86 92 155 120 102 555 108 94 142 118 115 577 1132
3 Dynapac Södra 2 85 111 118 109 94 517 89 149 89 72 95 494 1011
4 Smålandsalliansen 95 105 115 68 143 526 91 92 100 109 86 478 1004
5 Sibbamåla IF 57 75 95 96 87 410 164 91 114 121 77 567 977
6 Korpen Åseda 1 101 114 111 54 105 485 155 66 73 122 74 490 975
7 Tingsryd Hsc 1 65 72 85 101 122 445 81 124 77 132 86 500 945
8 Dynapac Södra 1 91 65 110 98 105 469 75 99 75 83 110 442 911
9 Lanternan B.c 1 110 67 82 108 92 459 104 80 65 99 98 446 905
10 Värends Hsk 1 108 75 63 84 110 440 81 98 128 27 84 418 858
11 Alvesta Hsk 58 99 85 81 88 411 80 79 99 69 61 388 799
12 Växjö Hsk 2 69 101 44 76 105 395 102 62 82 63 48 357 752
13 Tingsryd Hsc 2 92 68 29 58 61 308 79 68 114 90 72 423 731
14 Nykrona 112 20 72 90 62 356 65 79 64 57 64 329 685
15 Lanternan B.c 2 75 71 52 40 65 303 84 60 63 38 64 309 612
16 Korpen Åseda 3 38 88 55 78 40 299 85 43 58 23 81 290 589
17 Korpen Åseda 2 57 111 29 65 52 314 65 24 51 103 27 270 584
18 Växjö Hsk 3 51 51 51 30 61 244 77 85 72 48 41 323 567
19 Lagnamn 31 64 17 38 51 201 20 57 35 24 40 176 377
20 Värends Hsk 2 21 77 54 28 28 208 34 55 13 41 21 164 372

Klass 1
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Sandor Bodi Växjö Hsk 50 61 34 14 50 209 57 17 57 30 3 164 373
2 Kerstin Johansson Lessebo Hsk 44 34 61 48 33 220 17 48 14 21 28 128 348
3 Jabir Malghouth Växjö Hsk 48 30 50 20 40 188 44 16 24 44 27 155 343
4 Olle Ottosson Dynapac 47 33 33 47 31 191 21 33 14 20 37 125 316
5 Inga-Lill Stühr Lessebo Hsk 27 17 20 17 61 142 37 7 48 41 34 167 309
6 Matz Karlsson Korpen Åseda 44 33 21 23 48 169 48 26 20 24 20 138 307
7 Mattias Olsson Dynapac 20 34 30 7 14 105 28 61 50 28 34 201 306
8 Mattias Gneupel Sibbamåla IF 17 34 37 30 30 148 23 37 7 67 21 155 303
9 Anders Johansson Dynapac 30 40 21 48 27 166 21 34 17 24 28 124 290
10 Lasse Brincner Värends Hsk 47 27 6 47 34 161 27 30 37 7 17 118 279
11 Tomas Lindahl Korpen Åseda 17 30 30 21 23 121 40 10 13 61 33 157 278
12 Berndt Pettersson Lanternan B.c 33 10 21 34 27 125 17 27 24 48 30 146 271
13 Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 20 37 37 41 27 162 13 37 14 20 16 100 262
14 Johan Johansson Tingsryd Hsc 24 24 24 23 34 129 14 30 21 41 20 126 255
15 Hans Johansson Tingsryd Hsc 14 41 7 13 37 112 30 41 9 41 13 134 246
16 Peter Olsson Dynapac 20 3 33 7 40 103 27 27 27 27 30 138 241
17 Ingvar Eriksson Carlskrona Hsc 21 33 17 6 24 101 41 10 37 24 17 129 230
18 Jörgen Holmqvist Tingsryd Hsc 14 0 24 24 34 96 17 29 17 34 33 130 226
19 Robert Johansson Tingsryd Hsc 13 7 30 41 17 108 20 24 30 16 20 110 218
20 Gert Karlsson Korpen Åseda 30 30 40 7 14 121 30 16 13 17 21 97 218
21 Carina Gneupel Sibbamåla IF 13 17 30 33 13 106 47 0 34 14 16 111 217
22 Tobias Vikström Växjö Hsk 7 37 17 14 44 119 54 14 20 6 3 97 216
23 Göran Persson Dynapac 7 16 17 27 27 94 10 30 17 23 16 96 190
24 Stefan Tollstam Dynapac 17 13 27 17 7 81 17 9 17 13 27 83 164
25 Bertil Westergren Växjö Hsk 13 14 14 0 24 65 17 17 17 24 24 99 164
26 Thomas Dahl Växjö Hsk 9 17 7 10 14 57 13 14 34 7 6 74 131

Klass 2
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Leo Andersson Carlskrona Hsc 20 17 34 54 28 153 24 67 48 57 37 233 386
2 Kent Sundahl Carlskrona Hsc 24 14 54 50 40 182 37 3 27 13 37 117 299
3 Ingvar Andreasson Lanternan B.c 30 27 24 37 34 152 33 30 10 7 30 110 262
4 Hans Lundqvist Alvesta Hsk 21 35 37 41 30 164 10 21 14 9 34 88 252
5 Dan Madayang Dynapac 21 10 50 27 13 121 37 37 16 14 13 117 238
6 Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd Hsc 24 21 3 27 27 102 28 24 20 40 20 132 234
7 Leif Sundahl Carlskrona Hsc 21 28 50 10 10 119 6 14 30 24 24 98 217
8 Kurt Hansen Alvesta Hsk 14 21 14 13 21 83 30 34 34 27 7 132 215
9 Risto Selming Korpen Nybro 27 10 14 34 20 105 17 30 21 14 24 106 211
10 Kristian Vadaszi Dynapac 14 20 13 24 34 105 7 23 17 17 41 105 210
11 Christer Blomgren Lanternan B.c 37 7 10 17 24 95 47 3 17 27 21 115 210
12 Jerry Wiksten Korpen Åseda 21 34 0 28 34 117 10 30 21 14 10 85 202
13 Fredrik Lundin Lanternan B.c 21 23 31 10 7 92 44 33 6 7 10 100 192
14 Stefan Håkansson Carlskrona Hsc 34 0 30 10 16 90 21 14 14 30 17 96 186
15 Bo Andersson Tingsryd Hsc 27 10 10 17 14 78 14 13 50 10 21 108 186
16 Lena Johansson Tingsryd Hsc 27 7 16 7 17 74 10 21 37 13 17 98 172
17 Elna Karlsson Korpen Åseda 10 57 13 7 21 108 13 3 10 23 14 63 171
18 Bela Bodi Växjö Hsk 28 13 10 20 7 78 30 17 30 6 3 86 164
19 Roy Johansson Lanternan B.c 16 14 7 10 24 71 7 13 23 24 24 91 162
20 Lennart Karlsson Lanternan B.c 10 23 27 20 7 87 7 20 14 17 17 75 162
21 Krister Nygren Korpen Åseda 21 27 10 14 13 85 34 10 12 7 6 69 154
22 Kent Vikström Växjö Hsk 14 7 13 10 20 64 0 33 21 3 14 71 135
23 Ronnie Pettersson Värends Hsk 0 23 27 7 7 64 7 28 7 27 0 69 133
24 Bengt Karlsson Korpen Åseda 0 20 7 27 0 54 27 23 0 3 20 73 127
25 Bo Trulsson Korpen Åseda 23 10 3 3 3 42 17 7 7 30 0 61 103

Klass 3
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Tobias Gneupel Sibbamåla IF 20 17 28 30 37 132 67 40 70 37 33 247 379
2 Stina Johansson Värends Hsk 27 21 17 10 28 103 40 34 37 10 17 138 241
3 Malin Lundqvist Alvesta Hsk 3 20 17 27 34 101 30 17 37 27 6 117 218
4 Maire Johansson Växjö Hsk 33 30 3 31 13 110 21 13 14 43 13 104 214
5 Clara Larsson Värends Hsk 17 20 23 20 41 121 7 17 37 3 13 77 198
6 Gilbert Pettersson Lanternan B.c 21 27 14 13 21 96 30 7 27 7 30 101 197
7 Conny Fransson Växjö Hsk 20 17 17 21 34 109 14 21 14 7 26 82 191
8 Bo Pettersson Korpen Nybro 37 10 14 36 16 113 17 21 6 6 20 70 183
9 Johan Henriksson Dynapac 14 27 17 27 40 125 3 17 6 6 20 52 177
10 Roland Sjöstrand Tingsryd Hsc 17 20 27 3 14 81 14 27 17 20 17 95 176
11 Lamai Siriphan Korpen Åseda 10 30 17 10 17 84 10 27 14 10 30 91 175
12 Alf Svensson Korpen Åseda 10 21 20 3 20 74 37 14 27 20 0 98 172
13 Ingegerd Sjöstrand Tingsryd Hsc 7 34 7 0 35 83 23 10 21 27 7 88 171
14 Arne Nygren Korpen Åseda 17 21 7 34 14 93 14 7 10 30 7 68 161
15 Krister Petersson Lanternan B.c 7 3 10 47 14 81 10 17 17 21 13 78 159
16 Kerstin Petersen Växjö Hsk 17 27 17 7 10 78 30 21 20 7 3 81 159
17 Henry Johansson Korpen Åseda 10 34 10 27 6 87 24 3 16 6 21 70 157
18 Joakim Strand Korpen Åseda 7 7 28 10 21 73 0 7 30 7 34 78 151
19 Ulrika Rydell Värends Hsk 0 37 20 14 14 85 10 27 6 7 14 64 149
20 Göte Rosberg Korpen Åseda 7 23 6 21 14 71 21 7 24 20 6 78 149
21 Dan Hallstan Värends Hsk 17 7 17 7 7 55 7 17 17 7 37 85 140
22 Elisabeth Brisendahl Tingsryd Hsc 14 30 0 7 3 54 27 10 7 27 14 85 139
23 Ulf Seyer Alvesta Hsk 20 23 17 0 3 63 10 7 14 6 14 51 114
24 Gith Vikström Växjö Hsk 7 3 7 13 7 37 30 14 14 14 0 72 109
25 Anita Jägerklou Korpen Nybro 14 0 14 10 10 48 10 14 23 7 3 57 105
26 Börje Carlsson Korpen Åseda 17 0 0 7 0 24 27 3 14 7 7 58 82
27 Gunnar Svensson Sibbamåla IF 7 7 0 3 7 24 27 14 3 3 7 54 78
28 Rosali Andreasson Lanternan B.c 17 7 0 7 13 44 3 7 7 0 0 17 61

Junior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Jonathan Karlsson Tingsryd Hsc 14 43 10 10 3 80 14 0 13 10 3 40 120
2 Ronjah Pettersson Värends Hsk 21 17 7 7 7 59 17 0 0 7 7 31 90

Minior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Alexander Lundqvist Alvesta Hsk 21 14 10 10 14 69 28 27 14 23 28 120 189
2 Julius Gneupel Sibbamåla IF 7 3 3 20 7 40 7 0 7 7 7 28 68
3 Linnea Gneupel Sibbamåla IF 6 7 0 7 7 27 7 0 3 3 3 16 43
4 Kevin Rydell Värends Hsk 0 3 7 0 3 13 0 0 14 0 3 17 30

Bonusjakten
Namn Namn Poäng
Matz Karlsson Korpen Åseda 20
Kerstin Johansson Lessebo Hsk 20
Jabir Malghouth Växjö Hsk 20
Tomas Lindahl Korpen Åseda 15
Sandor Bodi Växjö Hsk 15
Fredrik Lundin Lanternan B.c 15
Tobias Gneupel Sibbamåla IF 10
Peter Olsson Dynapac 10
Leo Andersson Carlskrona Hsc 10
Kent Sundahl Carlskrona Hsc 10
Inga-Lill Stühr Lessebo Hsk 10
Anders Johansson Dynapac 10
Tobias Vikström Växjö Hsk 5
Olle Ottosson Dynapac 5
Mattias Olsson Dynapac 5
Mattias Gneupel Sibbamåla IF 5
Maire Johansson Växjö Hsk 5
Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd Hsc 5
Lennart Karlsson Lanternan B.c 5
Lena Johansson Tingsryd Hsc 5
Lamai Siriphan Korpen Åseda 5
Kurt Hansen Alvesta Hsk 5
Johan Johansson Tingsryd Hsc 5
Ingegerd Sjöstrand Tingsryd Hsc 5
Hans Lundqvist Alvesta Hsk 5
Göran Persson Dynapac 5
Gert Karlsson Korpen Åseda 5
Elna Karlsson Korpen Åseda 5
Christer Blomgren Lanternan B.c 5
Bo Pettersson Korpen Nybro 5
Berndt Pettersson Lanternan B.c 5

Landskapskamp
SMÅLAND BLEKINGE
Sandor Bodi 373 Olle Ottosson 316 1 : 0
Tomas Lindahl 278 Mattias Gneupel 303 0 : 1
Jörgen Holmqvist 226 Ingvar Eriksson 230 0 : 1
Gert Karlsson 218 Peter Olsson 241 0 : 1
Lena Johansson 172 Leo Andersson 386 0 : 1
Bela Bodi 164 Dan Madayang 238 0 : 1
Hans Lundqvist 252 Kent Sundahl 299 0 : 1
Bengt Karlsson 127 Christer Blomgren 210 0 : 1
Conny Fransson 191 Tobias Gneupel 379 0 : 1
Dan Hallstan 140 Johan Henriksson 177 0 : 1
Elisabeth Brisendahl 139 Gilbert Pettersson 197 0 : 1
SMÅLAND BLEKINGE
Ställning totalt: 1 : 10



Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2017
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se