Banner


Resultat Åseda Open 2012
Resultat Åseda Open 2012

 
Lag
Plac. Namn Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Växjö Hsk 1 134 128 180 107 181 730 152 222 93 157 147 771 1501
2 Carlskrona Hsc 120 135 115 124 205 699 92 121 182 148 175 718 1417
3 Dynapac 1 128 152 67 125 101 573 159 130 125 121 129 664 1237
4 Korpen Åseda 1 145 111 94 108 130 588 179 76 123 130 107 615 1203
5 Sibbamåla 1 92 117 152 78 77 516 107 118 89 83 122 519 1035
6 Tingsryd Hsc 1 103 103 74 102 151 533 117 105 89 82 96 489 1022
7 Dynapac 2 82 96 91 129 142 540 113 131 65 89 75 473 1013
8 Värends Hsk 1 82 80 98 47 84 391 148 66 115 81 93 503 894
9 Korpen Åseda 2 68 90 54 119 82 413 88 74 117 97 94 470 883
10 Tingsryd Hsc 2 84 95 68 56 102 405 146 111 44 78 87 466 871
11 Växjö Hsk 2 84 91 65 108 81 429 135 86 77 61 62 421 850
12 Lanternan 105 64 92 66 102 429 95 87 61 58 111 412 841
13 Alvebro 75 50 128 45 137 435 91 59 70 99 78 397 832
14 Damlaget 70 56 92 105 142 465 63 61 74 88 63 349 814
15 Korpen Åseda 4 49 44 108 119 70 390 88 78 66 78 67 377 767
16 Dynamåla 72 51 77 85 51 336 59 81 54 94 69 357 693
17 Tingsryd Hsc 3 50 57 47 38 75 267 53 89 101 50 103 396 663
18 Värends Hsk 2 58 37 47 54 65 261 81 126 54 82 52 395 656
19 Sibbamåla 2 74 70 49 49 91 333 79 88 65 30 30 292 625
20 Korpen Åseda 3 21 70 68 105 78 342 39 37 50 97 52 275 617

Klass 1
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Kent Sundahl Carlskrona Hsc 43 37 34 61 80 255 28 44 53 48 63 236 491
2 Sandor Bodi Växjö Hsk 50 37 70 6 26 189 53 74 27 36 49 239 428
3 Jabir Malghouth Växjö Hsk 44 7 37 50 54 192 46 60 28 37 57 228 420
4 Tobias Vikström Växjö Hsk 3 37 57 44 57 198 33 57 17 47 31 185 383
5 Leo Andersson Carlskrona Hsc 30 41 30 20 63 184 20 14 67 23 63 187 371
6 Mattias Gneupel Sibbamåla IF 10 53 48 41 31 183 54 34 31 10 50 179 362
7 Olle Ottosson Dynapac Hsk 14 31 24 41 24 134 80 48 28 20 37 213 347
8 Tomas Lindahl Korpen Åseda 21 20 28 30 53 152 30 19 48 74 20 191 343
9 Stefan Tollstam Dynapac Hsk 37 54 13 40 27 171 30 28 50 30 28 166 337
10 Ingvar Eriksson Carlskrona Hsc 37 50 34 17 36 174 10 33 47 40 21 151 325
11 Matz Karlsson Korpen Åseda 44 47 23 24 24 162 61 33 21 14 27 156 318
12 Robert Johansson Tingsryd Hsc 33 40 14 30 41 158 28 36 10 37 40 151 309
13 Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd Hsc 28 21 17 21 70 157 23 40 37 21 20 141 298
14 Gert Karlsson Korpen Åseda 50 17 13 27 26 133 74 17 27 21 26 165 298
15 Peter Olsson Dynapac Hsk 40 30 13 13 33 129 28 20 44 41 30 163 292
16 Kerstin Johansson Lessebo Hsk 30 23 41 24 67 185 6 21 24 21 27 99 284
17 Dan Madayang Dynapac Hsk 17 21 37 34 74 183 14 21 28 10 28 101 284
18 Hans Johansson Tingsryd Hsc 24 21 20 30 24 119 57 28 21 27 32 165 284
19 Armin Sisic Värends Hsk 21 40 41 13 20 135 41 21 34 37 10 143 278
20 Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 37 47 16 7 44 151 20 31 21 37 10 119 270
21 Inga-Lill Stühr Lessebo Hsk 24 20 34 54 40 172 24 27 34 3 3 91 263
22 Göran Persson Dynapac Hsk 37 37 17 31 17 139 21 34 3 30 34 122 261
23 Christer Blomgren Lanternan B.c 23 17 27 17 21 105 37 37 24 21 30 149 254
24 Christina Holmberg Tingsryd Hsc 10 17 21 17 17 82 33 41 37 20 41 172 254
25 Lasse Brincner Värends Hsk 34 10 33 7 17 101 47 26 21 20 24 138 239
26 Mattias Olsson Dynapac Hsk 23 30 7 20 30 110 28 46 14 28 10 126 236
27 Johan Johansson Tingsryd Hsc 30 54 24 17 13 138 17 27 17 21 10 92 230

Klass 2
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Morgan Jonasson Dynapac Hsk 28 21 37 48 21 155 21 43 13 24 30 131 286
2 Kurt Hansen Alvesta Hsk 21 28 40 21 20 130 37 47 34 14 17 149 279
3 Lennart Karlsson Lanternan B.c 28 34 43 16 27 148 17 33 23 13 37 123 271
4 Carina Gneupel Sibbamåla IF 61 37 23 10 44 175 21 40 13 3 3 80 255
5 Tobias Gneupel Sibbamåla IF 37 17 34 10 20 118 20 30 17 29 34 130 248
6 Maire Johansson Växjö Hsk 32 27 13 48 30 150 24 13 13 24 20 94 244
7 Bo Trulsson Korpen Åseda 30 27 30 27 27 141 14 7 27 21 34 103 244
8 Hasse Lundqvist Alvesta Hsk 41 7 41 14 37 140 10 3 12 41 37 103 243
9 Lena Johansson Tingsryd Hsc 24 28 13 10 13 88 61 47 17 7 20 152 240
10 Kent Vikström Växjö Hsk 24 17 10 13 17 81 47 23 37 23 21 151 232
11 Leif Sundahl Carlskrona Hsc 10 7 17 26 26 86 34 30 15 37 28 144 230
12 Bertil Westergren Växjö Hsk 7 20 21 34 24 106 34 44 14 7 7 106 212
13 Niclas Gunnarsson Sibbamåla IF 17 34 33 14 13 111 26 7 20 30 17 100 211
14 Bo Andersson Tingsryd Hsc 21 7 13 34 44 119 20 10 14 13 34 91 210
15 Roy Dahlén Dynapac Hsk 14 24 10 27 17 92 50 21 10 27 7 115 207
16 Roland Andreasson Lanternan B.c 47 10 16 17 37 127 41 0 14 10 14 79 206
17 Risto Selming Korpen Nybro 10 6 30 10 54 110 30 3 14 34 14 95 205
18 Dan Hallstan Värends Hsk 17 0 7 10 41 75 26 13 34 21 30 124 199
19 Jerry Viksten Korpen Åseda 13 20 20 14 34 101 13 21 21 10 13 78 179
20 Clara Larsson Värends Hsk 10 30 17 17 6 80 34 6 26 3 29 98 178
21 Ronnie Pettersson Värends Hsk 14 7 3 7 21 52 27 41 7 21 21 117 169
22 Gunilla Andersson Tingsryd Hsc 7 17 34 13 27 98 27 14 3 13 7 64 162
23 Bela Bodi Växjö Hsk 21 27 21 13 10 92 30 6 13 7 14 70 162
24 Bengt Karlsson Korpen Åseda 7 21 20 14 21 83 3 20 20 27 7 77 160
25 Roy Johansson Lanternan B.c 7 3 6 16 17 49 0 17 0 14 30 61 110
26 Elna Karlsson Korpen Åseda 7 7 7 10 10 41 0 7 20 27 10 64 105

Klass 3
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Joakim Strand Korpen Åseda 14 13 67 21 35 150 47 14 35 21 10 127 277
2 Peter Edlund Dynapac Hsk 17 27 24 27 30 125 17 50 20 37 21 145 270
3 Kent Eriksson Dynapac Hsk 41 7 44 34 21 147 28 21 0 30 34 113 260
4 Lamai Siriphan Korpen Åseda 14 17 21 54 14 120 27 27 7 47 27 135 255
5 Krister Nygren Korpen Åseda 17 40 21 30 0 108 13 23 46 20 41 143 251
6 Kent Davnert Korpen Åseda 17 17 10 34 31 109 41 20 23 33 20 137 246
7 Arne Nygren Korpen Åseda 7 28 34 54 40 163 23 10 7 6 28 74 237
8 Roger Eriksson Sibbamåla IF 28 13 37 13 13 104 7 47 21 14 21 110 214
9 Alf Svensson Korpen Åseda 21 13 3 41 17 95 21 10 27 34 20 112 207
10 Lasse Nilsson Värends Hsk 7 10 7 30 24 78 14 54 13 17 17 115 193
11 Olle Nilsson Tingsryd Hsc 21 20 10 7 24 82 7 34 34 10 17 102 184
12 Anuwat Inthirach Korpen Åseda 14 7 13 37 0 71 14 30 24 7 20 95 166
13 Ingegerd Sjöstrand Tingsryd Hsc 20 10 7 3 21 61 30 14 14 21 20 99 160
14 Peter Karlsson Sibbamåla IF 3 10 6 27 9 55 14 17 24 17 14 86 141
15 Ulrika Rydell Blomman 13 3 7 17 28 68 20 6 13 14 16 69 137
16 Roland Sjöstrand Tingsryd Hsc 6 13 7 14 17 57 13 7 10 17 31 78 135
17 Per-Olof Johansson Sibbamåla IF 0 13 17 3 28 61 23 17 14 7 10 71 132
18 Susanne Simonsson Lanternan B.c 3 10 10 10 7 40 13 7 3 50 17 90 130
19 Göte Rosberg Korpen Åseda 0 14 7 27 7 55 13 0 3 37 7 60 115
20 Ulf Seyer Alvesta Hsk 3 9 17 0 26 55 14 6 10 10 10 50 105
21 Solveig Brincner Värends Hsk 7 3 20 3 3 36 30 10 7 14 7 68 104
22 Rolf Marmskog Sibbamåla IF 10 10 3 9 10 42 21 14 14 3 3 55 97
23 Therese Olausson Sibbamåla IF 14 7 6 17 0 44 7 10 27 0 0 44 88
24 Gunnar Svensson Sibbamåla IF 0 10 3 7 0 20 7 0 7 27 14 55 75
25 Börje Carlsson Korpen Åseda 7 7 7 7 21 49 0 7 0 3 10 20 69

Junior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Ronjah Pettersson Värends Hsk 30 17 17 14 17 95 10 21 27 30 7 95 190
2 Jonathan Karlsson Tingsryd Hsc 13 7 9 0 17 46 0 7 20 3 14 44 90
3 Hanna Bergendorff Tingsryd Hsc 7 13 7 10 9 46 3 7 3 7 14 34 80

Minior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Alexander Lundqvist Alvesta Hsk 24 21 17 21 10 93 23 31 33 24 28 139 232
2 Madelene Bergendorff Tingsryd Hsc 17 37 10 7 21 92 7 3 7 14 0 31 123
3 Elin Edlund Dynapac Hsk 20 30 14 7 0 71 3 0 10 14 6 33 104
4 Emelie Sjöberg/Brincner Värends Hsk 10 0 7 0 17 34 27 0 14 3 21 65 99
5 Ola Eriksson Sibbamåla IF 0 0 0 7 0 7 0 30 21 7 14 72 79
6 Julius Gneupel Sibbamåla IF 0 10 7 7 27 51 0 0 7 7 0 14 65
7 Kevin Rydell Värends Hsk 7 0 0 23 0 30 3 7 7 10 7 34 64
8 Kajsa Bladh Värends Hsk 0 14 0 7 7 28 20 0 3 7 0 30 58
9 Linnea Gneupel Sibbamåla IF 7 0 3 0 17 27 3 7 0 0 20 30 57

Landskapskamp
SMÅLAND BLEKINGE
Tomas Lindahl 343 Leo Andersson 371 0 : 1
Sandor Bodi 428 Kent Sundahl 491 0 : 1
Tobias Vikström 383 Olle Ottosson 347 1 : 0
Jabir Malghouth 420 Ingvar Eriksson 325 1 : 0
Bela Bodi 162 Tobias Gneupel 248 0 : 1
Hasse Lundqvist 243 Roy Dahlén 207 1 : 0
Bo Andersson 210 Leif Sundahl 230 0 : 1
Maire Johansson 244 Roy Johansson 110 1 : 0
Alf Svensson 207 Roger Eriksson 214 0 : 1
Ingegerd Sjöstrand 160 Kent Eriksson 260 0 : 1
Ulrika Rydell 137 Peter Edlund 270 0 : 1
SMÅLAND BLEKINGE
Ställning totalt: 4 : 7



Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2017
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se