Banner


Resultat
Åseda Open 2013

 
Lag
Plac. Namn Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Växjö Hsk 1 131 127 141 126 115 640 112 129 101 95 151 588 1228
2 Korpen Åseda 1 100 115 84 153 82 534 118 94 92 115 105 524 1058
3 Dynapac 1 117 86 107 70 152 532 112 124 102 85 101 524 1056
4 Sibbamåla 1 121 60 98 118 132 529 88 104 101 99 89 481 1010
5 Carlskrona Hsc 125 58 80 115 142 520 101 94 117 105 70 487 1007
6 Lessebo Hsk 99 84 109 96 60 448 58 105 112 145 122 542 990
7 Växjö Hsk 2 85 65 105 32 128 415 100 108 99 86 79 472 887
8 Lanternan 131 84 70 108 88 481 90 66 118 69 51 394 875
9 Tingsryd Hsc 1 71 90 114 77 125 477 97 68 54 88 66 373 850
10 Dynapac 2 63 67 100 67 79 376 85 128 84 84 84 465 841
11 Korpen Nybro 74 92 65 122 83 436 50 52 135 58 36 331 767
12 Korpen Åseda 3 111 30 33 102 48 324 71 75 90 68 108 412 736
13 Blekingemixen 121 89 40 45 63 358 69 53 90 95 41 348 706
14 Korpen Åseda 2 27 47 67 75 79 295 73 86 40 89 77 365 660
15 Växjö Hsk 3 74 68 27 98 40 307 75 66 91 67 40 339 646
16 Team Bågen Moheda 97 34 78 43 30 282 38 58 55 54 112 317 599
17 Värends Hsk 38 24 73 40 91 266 58 91 46 61 41 297 563
18 Tingsryd Hsc 2 62 41 39 81 108 331 48 61 49 33 37 228 559
19 Smålandsmixen 33 50 40 28 51 202 35 48 51 68 54 256 458

Klass 1
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Tomas Lindahl Korpen Åseda 50 24 57 46 37 214 40 67 30 57 21 215 429
2 Tobias Gneupel Sibbamåla IF 60 10 17 61 67 215 21 37 57 41 41 197 412
3 Sandor Bodi Växjö Hsk 44 43 47 44 34 212 27 41 33 20 57 178 390
4 Jabir Malghouth Växjö Hsk 50 27 48 21 44 190 31 47 24 34 61 197 387
5 Leo Andersson Carlskrona Hsc 61 24 40 17 54 196 31 36 37 61 10 175 371
6 Olle Ottosson Dynapac Hsk 33 0 10 37 37 117 37 41 21 37 44 180 297
7 Stefan Tollstam Dynapac Hsk 40 44 50 13 41 188 3 34 34 27 10 108 296
8 Ingvar Eriksson Carlskrona Hsc 27 10 23 53 27 140 40 31 46 7 28 152 292
9 Gert Karlsson Korpen Åseda 13 17 24 67 14 135 30 7 17 37 44 135 270
10 Johan Johansson Tingsryd Hsc 31 9 34 37 47 158 23 20 21 24 20 108 266
11 Peter Olsson Dynapac Hsk 21 28 27 3 47 126 24 21 20 21 37 123 249
12 Tobias Vikström Växjö Hsk 23 50 20 21 30 144 10 17 27 24 20 98 242
13 Kerstin Johansson Lessebo Hsk 21 17 34 37 10 119 17 21 24 13 47 122 241
14 Bela Bodi Växjö Hsk 14 7 37 6 33 97 34 30 24 21 24 133 230
15 Matthias Gneupel Sibbamåla IF 28 6 40 6 17 97 10 47 9 34 21 121 218
16 Göran Persson Dynapac Hsk 23 14 20 17 27 101 48 28 27 0 10 113 214
17 Dan Madayang Dynapac Hsk 10 21 33 20 10 94 47 14 10 28 20 119 213
18 Hans Lundqvist Alvesta Hsk 17 27 13 14 21 92 21 17 27 37 16 118 210
19 Sune Carlsson Växjö Hsk 14 7 26 40 7 94 44 24 17 17 13 115 209
20 Roy Dahlén Dynapac Hsk 12 13 20 27 28 100 7 43 17 23 13 103 203
21 Leif Sundahl Carlskrona Hsc 37 10 17 9 34 107 20 17 20 30 3 90 197
22 Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 10 7 10 6 34 67 20 34 14 34 21 123 190
23 Matz Karlsson Korpen Åseda 27 20 3 10 21 81 34 6 31 7 27 105 186
24 Lasse Brincner Värends Hsk 10 10 27 3 40 90 0 17 9 20 7 53 143

Klass 2
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Dan Hallstan Växjö Hsk 33 34 30 17 47 161 29 7 34 17 24 111 272
2 Jörgen Holmqvist Lessebo Hsk 34 27 14 3 17 95 21 20 27 67 41 176 271
3 Robert Johansson Tingsryd Hsc 24 26 34 17 28 129 26 24 27 30 20 127 256
4 Paul Karlsson Lessebo Hsk 17 17 37 35 9 115 10 30 44 28 17 129 244
5 Berndt Pettersson Lanternan B.c 50 27 24 10 34 145 28 9 20 17 24 98 243
6 Risto Selming Korpen Nybro 17 14 34 41 21 127 14 14 54 27 3 112 239
7 Leif Ahlex Lessebo Hsk 27 23 24 21 24 119 10 34 17 37 17 115 234
8 Kent Ericsson Dynapac Hsk 67 41 3 24 10 145 21 20 17 13 17 88 233
9 Anders Johansson Dynapac Hsk 27 10 37 14 24 112 17 41 37 10 10 115 227
10 Clara Larsson Värends Hsk 7 7 30 10 44 98 21 50 10 20 17 118 216
11 Thomas Dahl Växjö Hsk 20 23 10 17 10 80 34 50 17 24 3 128 208
12 Lennart Karlsson Lanternan B.c 37 10 23 13 21 104 23 27 30 20 3 103 207
13 Bengt-Erik Holmberg Tingsryd Hsc 9 34 29 13 43 128 28 17 6 13 9 73 201
14 Roger Eriksson Sibbamåla IF 23 17 24 34 27 125 7 3 21 17 27 75 200
15 Peter Edlund Dynapac Hsk 14 23 10 6 17 70 14 30 20 23 41 128 198
16 Bertil Westergren Växjö Hsk 28 17 28 3 14 90 17 37 27 14 10 105 195
17 Roy Johansson Lanternan B.c 27 33 16 48 7 131 6 10 21 23 3 63 194
18 Bo Trulsson Korpen Åseda 0 13 31 13 14 71 13 34 10 21 37 115 186
19 Niclas Gunnarsson Sibbamåla IF 10 27 17 17 21 92 50 17 14 7 0 88 180
20 Alf Svensson Korpen Åseda 10 54 0 30 10 104 14 14 14 14 13 69 173
21 Christina Holmberg Tingsryd Hsc 21 21 0 23 37 102 7 17 3 26 7 60 162
22 Kent Vikström Växjö Hsk 14 14 3 30 0 61 20 3 33 10 0 66 127
23 Hans Johansson Tingsryd Hsc 7 21 17 10 7 62 20 7 0 21 17 65 127

Klass 3
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Jerry Viksten Korpen Åseda 37 10 6 48 24 125 31 34 28 13 27 133 258
2 Christer Grahn Lanternan B.c 17 14 7 37 26 101 33 20 47 9 21 130 231
3 Gilbert Pettersson Lanternan B.c 17 14 34 14 33 112 21 13 30 41 10 115 227
4 Krister Nygren Korpen Åseda 10 14 20 24 41 109 26 24 10 41 10 111 220
5 Catharina Törneås Tingsryd Hsc 7 13 27 21 47 115 7 27 40 7 23 104 219
6 Inger Andersson Korpen Nybro 27 40 7 37 21 132 6 14 47 7 3 77 209
7 Lamai Siriphan Korpen Åseda 37 3 17 10 10 77 3 14 27 28 50 122 199
8 Kerstin Petersen Växjö Hsk 30 10 7 27 20 94 14 7 14 13 31 79 173
9 Tommy Karlsson Korpen Nybro 17 14 14 17 24 86 7 14 17 17 30 85 171
10 Christian Balsiger Team Bågen 23 10 14 10 0 57 0 24 21 17 50 112 169
11 Claudio Vasuianu Team Bågen 30 7 23 9 20 89 10 20 24 10 14 78 167
12 Adrian Vasuianu Team Bågen 30 10 34 14 3 91 14 14 3 13 27 71 162
13 Göte Rosberg Korpen Åseda 10 10 3 27 7 57 24 14 21 20 21 100 157
14 Arne Nygren Korpen Åseda 14 14 14 6 17 65 30 17 17 14 13 91 156
15 Kjell Rydh Korpen Nybro 13 24 10 27 17 91 23 10 17 7 0 57 148
16 Stefan Håkansson Carlskrona Hsc 0 14 0 36 27 77 10 10 14 7 29 70 147
17 Kerstin Svensson Växjö Hsk 10 21 7 24 10 72 7 6 27 20 6 66 138
18 Kent Davnert Korpen Åseda 7 7 10 17 17 58 14 14 10 20 20 78 136
19 Lukas Bern Dynapac Hsk 27 27 3 7 7 71 10 6 17 21 7 61 132
20 Therese Olausson Sibbamåla IF 20 21 21 14 14 90 7 0 7 14 10 38 128
21 Börje Carlsson Korpen Åseda 27 7 7 17 7 65 13 13 14 7 10 57 122
22 Karin Gullbrand Värends Hsk 3 7 27 14 27 78 7 14 3 0 17 41 119
23 Henry Johansson Korpen Åseda 10 13 6 21 7 57 20 14 10 7 10 61 118
24 Ronny Lundberg Lanternan B.c 10 7 0 0 13 30 17 14 26 20 7 84 114
25 Göran Brincner Team Bågen 13 9 0 0 3 25 7 14 21 24 21 87 112
26 Christer Brincner Värends Hsk 7 0 3 7 7 24 34 17 14 14 3 82 106
27 Stefan Gehrs Tingsryd Hsc 27 0 3 17 17 64 27 14 0 0 0 41 105
28 Alf Johansson Team Bågen 14 7 7 10 7 45 14 0 7 14 21 56 101
29 Lasse Nilsson Värends Hsk 14 7 13 20 0 54 3 7 13 7 14 44 98
30 Olle Nilsson Tingsryd Hsc 7 7 9 20 7 50 7 3 6 0 7 23 73
31 Ulrika Rydell Blomman 10 7 3 7 7 34 14 10 0 7 7 38 72
32 Marita Blockmark Gehrs Tingsryd Hsc 0 7 0 0 0 7 0 3 0 7 0 10 17

Minior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Alexander Lundqvist Alvesta Hsk 31 28 33 48 17 157 27 34 30 20 0 111 268
2 Ola Eriksson Sibbamåla IF 17 17 7 7 37 85 0 10 23 37 10 80 165
3 Julius Gneupel Sibbamåla IF 47 7 21 0 14 89 20 7 14 20 3 64 153
4 Kevin Rydell Värends Hsk 0 0 7 0 21 28 27 10 7 10 7 61 89



Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2017
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se