Banner


Resultat Björkenäs Open 2012
Resultat Björkenäs Open 2012

 
Lag
Plac. Namn Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Växjö Hsk 1 118 143 119 191 81 652 108 138 160 118 61 585 1237
2 Carlskrona Hsc 96 92 155 119 121 583 155 60 124 85 148 572 1155
3 Dynapac Södra 2 81 98 190 88 74 531 91 118 128 117 104 558 1089
4 Dynapac Södra 1 86 67 152 92 106 503 118 132 138 66 88 542 1045
5 Korpen Åseda 161 54 175 58 81 529 115 58 124 100 81 478 1007
6 Växjö Hsk 2 75 93 71 59 75 373 78 138 54 98 94 462 835
7 Sibbamåla IF 1 88 104 49 74 132 447 61 96 67 41 73 338 785
8 Lessebo/Växjö 97 58 105 76 55 391 66 77 99 68 74 384 775
9 Lanternan 1 72 81 65 72 52 342 68 60 136 50 80 394 736
10 Lanternan 2 102 51 74 74 63 364 76 84 27 108 55 350 714
11 Alvesta/Växjö 91 75 39 48 88 341 85 95 37 81 68 366 707
12 Tingsryd HSC 1 37 102 114 48 57 358 62 95 62 70 58 347 705
13 Värends Hsk 1 67 95 72 48 102 384 57 73 69 50 72 321 705
14 Dynapac Södra 4 91 58 48 77 67 341 59 85 72 57 60 333 674
15 Tingsryd/Nybro 61 83 51 71 61 327 57 75 46 98 61 337 664
16 Dynapac Södra 3 34 95 88 60 58 335 34 100 47 50 61 292 627
17 Anderssons 66 61 95 62 57 341 44 62 35 64 41 246 587
18 Åseda/Sibbamåla 49 44 20 85 44 242 48 55 72 37 53 265 507
19 Sibbamåla IF 2 70 26 75 65 40 276 28 58 44 14 63 207 483

Klass 1
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Sandor Bodi Växjö Hsk 44 50 44 74 24 236 30 48 34 31 21 164 400
2 Tomas Lindahl Korpen Åseda 50 27 67 17 17 178 44 28 57 41 24 194 372
3 Olle Ottosson Dynapac Södra 44 20 54 27 14 159 41 41 37 37 41 197 356
4 Kent Sundahl Carlskrona Hsc 26 20 41 23 50 160 43 33 34 34 50 194 354
5 Mattias Olsson Dynapac Södra 27 47 74 30 41 219 21 20 21 44 27 133 352
6 Ingvar Eriksson Carlskrona Hsc 50 21 60 41 54 226 37 3 23 24 37 124 350
7 Tobias Vikström Växjö Hsk 17 23 44 13 17 114 44 37 70 67 10 228 342
8 Peter Olsson Dynapac Södra 21 23 57 14 41 156 37 31 47 13 3 131 287
9 Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 47 20 24 54 20 165 17 27 33 10 17 104 269
10 Matz Karlsson Korpen Åseda 40 13 57 21 21 152 7 3 50 33 13 106 258
11 Leo Andersson Carlskrona Hsc 20 34 34 21 10 119 27 17 57 17 21 139 258
12 Dan Madayang Dynapac Södra 7 14 41 37 16 115 9 47 47 30 6 139 254
13 Anders Johansson Dynapac Södra 14 23 34 14 10 95 34 37 17 23 47 158 253
14 Christer Blomgren Lanternan 30 41 24 20 14 129 21 41 10 27 6 105 234
15 Göran Persson Dynapac Södra 14 21 7 24 27 93 20 33 34 16 37 140 233
16 Jabir Malghouth Växjö Hsk 10 50 7 50 20 137 17 26 23 10 13 89 226
17 Lasse Brincner Värends HSK 7 41 9 10 44 111 10 30 14 37 17 108 219
18 Matthias Gneupel Sibbamåla IF 40 53 14 16 10 133 0 23 30 7 19 79 212
19 Gert Karlsson Korpen Åseda 21 14 24 14 17 90 34 13 14 16 44 121 211
20 Ingalill Stür Lessebo Hsk 14 10 7 34 10 75 30 34 30 14 14 122 197
21 Kerstin Johansson Lessebo Hsk 20 10 41 14 21 106 6 7 41 10 23 87 193
22 Berndt Pettersson Lanternan 7 14 10 13 20 64 17 24 34 20 21 116 180

Klass 2
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Tobias Gneupel Sibbamåla IF 14 31 7 37 57 146 30 47 27 17 33 154 300
2 Sune Carlsson Växjö Hsk 13 37 17 14 27 108 34 67 14 14 50 179 287
3 Hasse Lundqvist Alvesta Hsk 30 20 13 24 34 121 30 34 24 24 17 129 250
4 Michael Karlsson Tingsryd Hsc 40 41 27 17 27 152 7 27 6 34 23 97 249
5 Dan Hallstan Värends HSK 30 54 14 7 37 142 20 37 21 3 21 102 244
6 Bo Andersson Tingsryd Hsc 20 37 14 17 10 98 14 40 21 17 44 136 234
7 Bela Bodi Växjö Hsk 21 28 20 10 10 89 27 40 21 30 17 135 224
8 Risto Selming Korpen Nybro 7 28 7 40 10 92 30 14 30 37 21 132 224
9 Roy Johansson Lanternan 17 16 14 40 23 110 24 9 48 17 14 112 222
10 Jan Peterssom Lanternan 24 10 13 40 28 115 13 17 7 30 21 88 203
11 Maire Johansson Växjö Hsk 30 24 10 14 24 102 17 3 7 27 37 91 193
12 Leif Sundahl Carlskrona Hsc 0 17 20 34 7 78 48 7 10 10 40 115 193
13 Conny Fransson Växjö Hsk 17 21 20 7 9 74 34 41 3 17 20 115 189
14 Kent Vikström Växjö Hsk 10 14 27 28 54 133 21 3 14 3 13 54 187
15 Ingegerd Pettersson Lanternan 34 0 23 7 14 78 28 23 10 17 21 99 177
16 Bertil Westergren Växjö Hsk 14 14 20 14 14 76 10 17 13 40 20 100 176
17 Roy Dahlén Dynapac Södra 7 3 34 27 24 95 20 27 20 0 7 74 169
18 Bengt Karlsson Korpen Åseda 21 14 0 27 0 62 27 10 28 10 30 105 167
19 Fredrik Lundin Lanternan 14 34 14 9 3 74 14 13 33 3 21 84 158
20 Gunilla Andersson Tingsryd Hsc 7 27 3 14 27 78 7 14 17 27 7 72 150
21 Clara Larsson Värends HSK 10 0 28 24 7 69 24 6 17 7 27 81 150
22 Thomas Dahl Växjö Hsk 27 14 14 21 24 100 7 14 6 14 7 48 148
23 Niclas Gunnarsson Sibbamåla IF 20 10 21 7 24 82 7 23 10 3 14 57 139
24 Carina Gneupel Sibbamåla IF 14 10 7 14 41 86 24 3 0 14 7 48 134
25 Gunnel Karlsson Tingsryd Hsc 14 0 7 14 7 42 20 14 3 0 17 54 96
26 Ronnie Pettersson Värends HSK 20 0 21 7 14 62 3 0 17 3 7 30 92
27 Elna Karlsson Korpen Åseda 0 7 0 14 7 28 0 7 0 7 0 14 42

Klass 3
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Kent Eriksson Dynapac Södra 33 14 41 7 7 102 27 14 43 20 24 128 230
2 Peter Karlsson Sibbamåla IF 20 23 27 41 13 124 21 10 30 7 33 101 225
3 Sebastian Vainikka Dynapac Södra 47 7 21 7 24 106 17 41 28 10 16 112 218
4 Roger Eriksson Sibbamåla IF 14 23 20 17 27 101 14 31 41 6 17 109 210
5 Louise Tollstam Dynapac Södra 7 27 10 30 10 84 21 27 20 30 27 125 209
6 Peter Edlund Dynapac Södra 14 41 17 17 7 96 17 34 20 17 24 112 208
7 Conny Bark Lessebo Hsk 33 14 47 14 0 108 13 33 21 17 0 84 192
8 Ingegerd Sjöstrand Tingsryd Hsc 0 28 60 0 0 88 24 27 14 20 7 92 180
9 Gilbert Pettersson Lanternan 34 17 27 10 6 94 13 14 21 10 24 82 176
10 Christian Andersson Anderssons 10 14 21 27 3 75 17 21 14 41 0 93 168
11 Alf Svensson Korpen Åseda 50 0 27 6 26 109 30 14 3 10 0 57 166
12 Kenneth Andersson Anderssons 23 10 17 7 34 91 7 34 14 7 10 72 163
13 Solvig Axelsson Alvesta Hsk 14 21 3 14 24 76 7 10 10 37 14 78 154
14 Bengt Lindskog Dynapac Södra 10 20 13 13 10 66 14 10 0 27 27 78 144
15 Roland Sjöstrand Tingsryd Hsc 10 10 37 17 20 94 17 14 10 6 0 47 141
16 Andreas Andersson Anderssons 6 7 47 14 20 94 13 7 7 3 14 44 138
17 Jimmy Karlsson Dynapac Södra 0 24 24 17 7 72 3 28 20 3 3 57 129
18 Nancy Andersson Anderssons 27 30 10 14 0 81 7 0 0 13 17 37 118
19 Per-Olof Johansson Sibbamåla IF 20 0 14 24 0 58 0 27 7 7 17 58 116
20 Ulf Seyer Alvesta Hsk 30 13 3 3 21 70 14 10 0 3 17 44 114
21 Morgan Atle Dynapac Södra 27 0 10 7 24 68 7 7 10 7 14 45 113
22 Ulrika Rydell Värends HSK 7 3 0 7 24 41 7 0 17 33 13 70 111
23 Ingegärd Holmquist Lanternan 14 0 14 7 7 42 14 3 0 34 7 58 100
24 Therese Olausson Sibbamåla IF 14 0 0 27 10 51 7 7 3 14 6 37 88
25 Gunnar Svensson Sibbamåla IF 7 3 27 0 20 57 0 7 7 0 10 24 81
26 Rolf Marmskog Sibbamåla IF 23 0 7 0 7 37 7 14 0 0 3 24 61
27 Solveig Brincner Värends HSK 14 3 14 0 0 31 7 14 0 3 0 24 55

Junior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Lukas Bern Dynapac Södra 10 10 34 13 34 101 0 28 7 3 7 45 146
2 Elin Olsson Dynapac Södra 10 24 7 33 9 83 14 10 14 10 3 51 134
3 Felicia Lindberg Dynapac 7 7 34 3 3 54 21 6 7 20 0 54 108
4 Hanna Bergendorff Tingsryd Hsc 0 14 10 0 17 41 0 20 7 27 0 54 95

Minior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Alexander Lundqvist Alvesta Hsk 41 43 14 21 27 146 34 7 7 27 37 112 258
2 Madelene Bergensdorf Tingsryd Hsc 7 14 7 7 3 38 10 14 10 21 17 72 110
3 Linnea Gneupel Sibbamåla IF 17 0 7 27 10 61 3 21 3 7 10 44 105
4 Kevin Rydell Värends HSK 3 0 27 14 7 51 7 0 20 3 10 40 91
5 Julius Gneupel Sibbamåla IF 0 0 3 13 21 37 3 27 10 0 0 40 77
6 Ola Eriksson Sibbamåla IF 0 7 3 10 14 34 20 7 0 7 3 37 71
7 Iza Eriksson Sibbamåla IF 0 0 7 0 0 7 0 0 0 0 0 0 7



Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2017
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se