Banner
Sportlotteriet


Resultat
Björkenäs Open 2014

 
Lag
Plac. Namn Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Växjö HSK 1 81 112 161 71 145 570 81 108 138 107 89 523 1093
2 Dynapac 1 123 96 122 128 90 559 106 97 106 68 111 488 1047
3 Korpen Åseda 98 108 127 94 87 514 53 110 132 119 85 499 1013
4 Sibbamåla 1 134 111 144 48 101 538 81 85 91 80 101 438 976
5 Växjö HSK 2 105 70 78 105 73 431 102 90 156 89 86 523 954
6 Tingsryd HSC 69 148 109 99 98 523 80 77 93 80 64 394 917
7 Dynapac 2 78 65 68 84 116 411 107 89 105 117 66 484 895
8 Sibbamåla 2 175 58 84 65 115 497 57 82 72 81 88 380 877
9 Carls-Blom 117 78 83 100 63 441 78 74 105 83 92 432 873
10 Lanternan 2 92 43 66 136 52 389 95 145 45 77 92 454 843
11 Lanternan 1 142 105 77 62 72 458 101 69 85 70 50 375 833
12 Team Sketna-Pac 60 105 118 66 99 448 43 70 69 83 117 382 830
13 Värends Hsk 1 28 56 63 85 94 326 68 78 111 85 71 413 739
14 Dynapac 3 71 68 98 68 106 411 77 47 38 73 44 279 690
15 Mixarna 44 89 82 77 52 344 45 54 88 71 27 285 629
16 Jämjö HSK 47 71 76 129 54 377 37 48 30 39 85 239 616
17 Dynapac 4 42 68 63 57 55 285 78 22 57 99 65 321 606
18 Sibbamåla 3 74 47 65 97 20 303 44 75 38 98 43 298 601
19 Värends HSK 2 3-man 50 38 75 71 20 254 62 78 81 35 48 304 558
20 Tingz-Ny 58 57 38 50 85 288 75 26 71 55 31 258 546

Klass 1
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Tobias Gneupel Sibbamåla 60 27 48 14 54 203 61 13 41 20 30 165 368
2 Tomas Lindahl Korpen Åseda 41 37 34 30 9 151 14 57 37 57 31 196 347
3 Ingvar Eriksson Carlskrona HSC 63 13 13 53 21 163 44 33 37 13 37 164 327
4 Leo Andersson Carlskrona HSC 37 41 47 30 29 184 28 20 24 33 24 129 313
5 Sandor Bodi Växjö HSK 37 20 44 28 54 183 24 17 31 34 21 127 310
6 Olle Ottosson Dynapac 34 30 47 43 13 167 35 28 50 13 16 142 309
7 Johan Johansson Tingsryd HSC 28 37 35 28 23 151 27 20 30 33 30 140 291
8 Tobias Vikström Växjö HSK 17 37 30 9 37 130 20 40 41 27 27 155 285
9 Maj-Britt Jarl Växjö HSK 10 41 53 24 13 141 3 30 46 33 27 139 280
10 Peter Olsson Dynapac 30 26 35 34 23 148 40 7 23 14 30 114 262
11 Gert Karlsson Korpen Åseda 21 37 35 13 44 150 16 13 27 14 28 98 248
12 Jabir Malghouth Växjö HSK 17 14 34 10 41 116 34 21 20 13 14 102 218
13 Matz Karlsson Korpen Åseda 23 24 28 17 14 106 13 14 54 24 6 111 217

Klass 2
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Berndt Pettersson Lanternan 34 14 21 54 14 137 24 37 14 41 30 146 283
2 Dan Madayang Dynapac 37 28 16 27 17 125 41 30 40 30 13 154 279
3 Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd HSC 17 67 27 17 33 161 24 40 6 23 10 103 264
4 Mattias Olsson Dynapac 7 10 28 27 41 113 26 24 27 44 27 148 261
5 Dan Hallstan Växjö HSK 17 33 10 40 14 114 27 10 21 49 28 135 249
6 Peter Edlund Dynapac 47 10 33 17 27 134 14 27 20 14 37 112 246
7 Maire Johansson Växjö HSK 14 7 20 23 10 74 48 14 67 13 14 156 230
8 Göran Persson Dynapac 12 30 7 34 27 110 17 35 13 27 28 120 230
9 Roy Johansson Lanternan 17 34 3 17 21 92 30 27 34 6 17 114 206
10 Matthias Gneupel Sibbamåla 37 3 24 3 31 98 17 24 27 16 23 107 205
11 Roy Dahlén Dynapac 27 7 14 7 34 89 20 21 35 10 13 99 188
12 Lasse Brincner Värends Hsk 0 14 3 27 23 67 14 20 27 17 40 118 185
13 Anders Johansson Dynapac 7 20 10 23 24 84 20 14 3 33 13 83 167

Klass 3
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Fredrik Lundin Lanternan 47 17 20 17 24 125 47 15 17 37 23 139 264
2 Bela Bodi Växjö HSK 40 16 24 21 21 122 17 46 34 20 21 138 260
3 Sebastian Vainikka Team Sketnabäck 10 14 37 21 37 119 10 33 24 17 50 134 253
4 Christer Blomgren Lanternan 28 23 21 37 17 126 10 40 17 3 34 104 230
5 Hasse Lundqvist Alvesta 17 24 14 36 36 127 14 13 30 30 10 97 224
6 Clara Larsson Värends Hsk 7 14 0 27 26 74 10 30 57 37 14 148 222
7 Kent Vikström Växjö HSK 34 14 24 21 28 121 10 20 34 7 23 94 215
8 Carina Gneupel Sibbamåla 37 10 21 14 17 99 10 14 23 30 34 111 210
9 Ronnie Pettersson 0 16 7 27 23 10 83 27 30 20 28 14 119 202
10 Alf Svensson Korpen Åseda 13 10 30 34 20 107 10 26 14 24 20 94 201
11 Niclas Gunnarsson Sibbamåla 16 21 41 10 20 108 7 34 17 17 17 92 200
12 Ingegerd Pettersson Lanternan 44 40 10 14 17 125 17 24 17 7 3 68 193
13 Roger Eriksson Sibbamåla 44 14 6 17 54 135 3 0 14 21 13 51 186
14 Risto Selming Korpen Nybro 10 20 14 30 21 95 41 10 17 14 7 89 184
15 Jan Petersson Lanternan 17 6 7 21 14 65 28 47 14 13 7 109 174
16 Gilbert Pettersson Lanternan 34 14 44 14 10 116 7 3 17 20 7 54 170
17 Lukas Bern Dynapac 10 17 28 17 7 79 14 10 28 27 9 88 167
18 Christian Balsiger Värends Hsk 14 14 10 21 21 80 23 0 27 21 10 81 161
19 Lennart Karlsson Lanternan 13 0 17 24 7 61 33 21 0 20 21 95 156

Klass 4
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Ulf Vadaszi Sibbamåla 80 24 40 14 17 175 27 30 21 10 17 105 280
2 Robert Sjöberg TeamSketnabäck 30 54 30 21 21 156 6 17 7 33 41 104 260
3 Kenneth Andersson Dynapac 10 34 47 17 34 142 34 23 21 20 13 111 253
4 Alf Johansson Värends Hsk 7 21 34 41 7 110 28 21 34 0 17 100 210
5 Nina Vadaszi Sibbamåla 14 17 14 31 13 89 10 28 10 34 35 117 206
6 Peter Karlsson Sibbamåla 21 53 34 10 10 128 3 24 10 13 20 70 198
7 Olle Nilsson Tingsryd HSC 14 34 47 7 21 123 6 14 40 0 14 74 197
8 Mikael Belsing Sibbamåla 10 3 30 40 10 93 10 27 7 34 20 98 191
9 Morgan Atle Dynapac 7 24 21 47 0 99 41 3 3 17 27 91 190
10 Anders Alriksson Dynapac 21 14 21 24 48 128 27 7 10 10 7 61 189
11 Anita Fabbeke Dynapac 27 17 0 17 28 89 28 6 14 17 34 99 188
12 Inger Andersson Korpen Nybro 7 20 0 14 40 81 27 3 47 21 7 105 186
13 Marcus Karlsson Jämjö Hsk 10 3 53 24 24 114 17 10 10 6 24 67 181
14 Linda Belsing Sibbamåla 33 21 28 27 3 112 0 14 7 33 9 63 175
15 Bengt Fabbeke Dynapac 14 7 0 0 21 42 24 21 34 30 21 130 172
16 Lasse Nilsson Värends Hsk 7 14 50 10 24 105 21 28 0 10 7 66 171
17 Marianne Karlsson Jämjö Hsk 10 37 13 47 13 120 0 0 17 13 20 50 170
18 Jonathan Karlsson Tingsryd HSC 10 10 0 47 21 88 23 3 17 24 10 77 165
19 Bernt Olsson Jämjö Hsk 14 10 10 37 10 81 13 21 3 20 27 84 165
20 Favor Karlsson Korpen Åseda 3 14 47 21 6 91 0 10 34 27 0 71 162
21 Richard Holgersson Team Sketnabäck 10 20 23 7 34 94 13 10 10 6 17 56 150
22 Louise Tollstam Dynapac 21 14 7 0 14 56 17 6 24 31 14 92 148
23 Göran Brincner Värends Hsk 27 10 14 7 3 61 7 27 27 7 17 85 146
24 Louise Andersson Dynapac 30 17 27 10 3 87 13 10 0 23 10 56 143
25 Elin Olsson Dynapac 7 20 14 3 21 65 10 6 27 24 3 70 135
26 Ulrika Rydell Blomman 7 17 17 14 13 68 6 14 17 7 21 65 133
27 Emma Svensson Dynapac 7 10 21 7 20 65 10 7 3 27 21 68 133
28 Therese Olausson Sibbamåla 10 3 0 30 7 50 27 0 17 31 7 82 132
29 Bengt Lindskog Dynapac 7 3 6 3 13 32 14 30 30 3 21 98 130
30 Gabriela Kostaninos Korpen Åseda 10 20 14 13 0 57 17 21 10 14 3 65 122
31 Kerstin Svensson Växjö HSK 14 31 7 7 10 69 14 10 14 0 14 52 121
32 Peter Gustavsson Dynapac 10 3 3 17 21 54 3 7 7 20 14 51 105
33 Linnea Gneupel Sibbamåla 21 20 7 0 0 48 7 34 7 0 7 55 103
34 Mats Andersson Carlskrona HSC 10 7 6 3 0 26 0 7 27 30 10 74 100
35 Lars-Åke Karlsson Jämjö Hsk 13 21 0 21 7 62 7 17 0 0 14 38 100
36 Ingegerd Sjöstrand HSK Tingzås 34 7 14 0 10 65 7 0 0 10 14 31 96
37 Roland Sjöstrand HSK Tingzås 7 10 10 6 14 47 0 13 7 10 3 33 80

Minior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Ola Eriksson Sibbamåla 14 10 20 27 13 84 21 27 30 23 26 127 211
2 Alexander Lundqvist Alvesta 0 17 17 30 20 84 26 14 21 24 28 113 197
3 Elin Edlund Dynapac 27 27 10 0 23 87 7 13 13 3 20 56 143
4 Kevin Rydell Värends Hsk 0 7 6 0 23 36 0 17 3 7 9 36 72
5 Julius Gneupel Sibbamåla 7 0 6 0 7 20 3 6 0 20 7 36 56



Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2017
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se