Banner
Sportlotteriet


Resultat
Dynapac Open 2019

 
Lag
Plac. Namn Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Carlskrona Hsc 1 131 103 157 118 107 616 131 105 118 95 141 590 1206
2 Korpen Åseda 1 70 104 189 134 127 624 148 117 105 85 114 569 1193
3 Sibbamåla 1 91 98 138 163 138 628 97 78 136 102 105 518 1146
4 Växjö HSK 1 54 102 142 138 73 509 91 136 81 142 117 567 1076
5 Nyting 91 102 91 105 104 493 127 133 74 109 104 547 1040
6 Dynapac 2 131 84 95 75 64 449 84 113 117 79 54 447 896
7 Dynapac 1 73 84 98 80 75 410 99 97 74 87 92 449 859
8 Jämjö Hsk 1 71 84 66 95 84 400 85 114 79 85 78 441 841
9 Jämjö Hsk 2 55 62 87 49 132 385 82 122 64 88 77 433 818
10 Sketnabäck 98 91 44 50 117 400 75 85 48 122 64 394 794
11 Växjö HSK 2 49 60 108 24 85 326 91 37 97 83 141 449 775
12 Sibbamåla 2 85 103 73 86 85 432 47 97 71 64 57 336 768
13 Lanternan 1 104 102 93 57 82 438 60 54 34 95 76 319 757
14 Lanternan 3 68 74 62 70 98 372 84 47 47 83 68 329 701
15 Carlskrona Hsc 2 48 87 63 40 74 312 41 38 76 140 58 353 665
16 Dynapac 3 28 41 28 85 47 229 72 44 99 109 69 393 622
17 Lanternan 2 85 33 71 92 30 311 74 54 88 28 47 291 602
18 Småväx 44 16 51 58 47 216 42 48 64 78 53 285 501
19 Blekingeblandning 27 33 47 40 85 232 24 13 91 51 79 258 490

Klass 1
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Tobias Gneupel Sibbamåla 37 50 57 48 21 213 44 31 41 31 30 177 390
2 Gebriela Kostantinos Korpen Åseda 24 31 74 41 44 214 33 34 41 30 21 159 373
3 Sandor Bodi Växjö HSK 14 54 54 61 16 199 41 48 13 33 37 172 371
4 Matz Karlsson Korpen Åseda 26 30 48 30 54 188 57 29 37 12 37 172 360
5 Joel Sundahl Carlskrona Hsc 14 24 34 41 14 127 47 21 47 34 54 203 330
6 Gert Karlsson Korpen Åseda 10 37 50 33 23 153 41 37 20 30 35 163 316
7 Leo Andersson Carlskrona Hsc 57 28 40 27 19 171 54 20 17 13 37 141 312
7 Ingvar Eriksson Carlskrona Hsc 47 24 35 30 24 160 20 30 44 21 37 152 312
9 Peter Olsson Dynapac Hsk 41 17 37 34 20 149 31 37 24 24 37 153 302
10 Magnus Israelsson Sibbamåla 27 41 33 31 21 153 20 30 14 30 41 135 288
11 Kent Sundahl Carlskrona Hsc 13 27 48 20 50 158 10 34 10 27 13 94 252
12 Olle Ottosson Dynapac Hsk 3 33 20 7 41 104 0 41 23 21 7 92 196

Klass 2
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Lisbeth Karlsson Tingsryd Hsc 23 37 30 54 17 161 54 48 30 20 28 180 341
2 Matthias Gneupel Sibbamåla 21 7 41 50 43 162 40 28 28 17 44 157 319
3 Carina Gneupel Sibbamåla 27 27 30 21 54 159 7 3 27 37 14 88 247
4 Stefan Tollstam Dynapac Hsk 34 10 34 14 13 105 30 17 57 13 23 140 245
5 Bo Petersson Korpen Nybro 40 14 7 17 44 122 30 30 13 14 34 121 243
6 Göran Olofsson Korpen Nybro 21 34 30 17 20 122 13 34 10 28 21 106 228
7 Berndt Pettersson Lanternan 17 34 20 7 28 106 23 20 10 44 21 118 224
8 Lukas Bern Dynapac Hsk 40 31 21 37 0 129 47 14 3 17 7 88 217
9 Peter Edlund Dynapac Hsk 3 17 17 27 24 88 30 30 31 13 14 118 206
10 Ingegerd Pettersson Lanternan 46 17 34 20 23 140 17 17 3 13 14 64 204
11 Christer Blomgren Lanternan 41 17 6 24 24 112 14 14 14 24 21 87 199
12 Roy Dahlen Dynapac Hsk 13 30 27 9 17 96 10 20 9 27 17 83 179
13 Dan Hallstan Växjö HSK 14 33 37 0 10 94 20 0 21 3 40 84 178
14 Anders Johansson Dynapac Hsk 16 20 17 10 14 77 28 10 10 23 24 95 172
15 Alf Svensson Korpen Åseda 10 14 10 23 34 91 20 6 0 21 10 57 148
16 Tomas Lindahl Korpen Åseda 10 6 17 30 6 69 17 17 7 13 21 75 144
17 Ronny Lundberg Lanternan 0 34 33 6 7 80 6 3 7 14 20 50 130

Klass 3
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Natalie Sundahl Carlskrona Hsc 27 57 34 30 28 176 21 17 23 33 13 107 283
2 Mathias Karlberg Jämjö Hsk 14 24 20 27 47 132 28 21 20 41 26 136 268
3 Hathaichonlanee Phaengphui Växjö HSK 20 24 24 17 17 102 17 48 37 35 17 154 256
4 Kerstin Svensson Växjö HSK 14 9 21 34 10 88 14 21 27 54 50 166 254
5 Ewa Malmquist Jämjö Hsk 27 47 13 14 21 122 17 44 24 14 27 126 248
6 Mattias Olsson Dynapac Hsk 54 10 20 17 10 111 7 41 34 28 17 127 238
7 Lennart Karlsson Tingsryd Hsc 7 17 24 17 23 88 30 21 21 47 21 140 228
8 Yamonlada Damnoenngam Växjö HSK 14 6 34 3 21 78 30 14 48 3 50 145 223
9 Bernt Olsson Jämjö Hsk 20 17 17 20 33 107 17 43 27 7 14 108 215
10 Gilbert Pettersson Lanternan 24 20 21 33 28 126 13 13 13 21 21 81 207
11 Thomas Dahl Växjö HSK 14 7 30 7 21 79 21 6 21 47 24 119 198
12 Bela Bodi Växjö HSK 10 0 10 50 10 80 13 30 17 33 23 116 196
13 Sebastian Israelsson Sibbamåla 6 14 10 44 20 94 6 16 40 17 17 96 190
14 Fredrik Lundin Lanternan 3 34 17 17 20 91 54 17 10 7 3 91 182
15 Göran Mårtensson Jämjö Hsk 10 0 10 6 54 80 27 37 14 7 7 92 172
16 Marianne Karlsson Jämjö Hsk 10 7 6 14 3 40 30 10 21 34 27 122 162
17 Markus Karlsson Jämjö Hsk 10 14 30 7 7 68 20 27 7 7 17 78 146
18 Jan petersson Lanternan 10 3 13 17 7 50 17 27 7 0 7 58 108
19 Louise Tollstam Dynapac Hsk 6 10 0 10 0 26 17 24 10 7 21 79 105
20 Solveig Axelsson Växjö HSK 0 7 10 14 0 31 7 7 20 7 0 41 72

Klass 4
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Kasper Sjöberg Sketnabäck 40 35 7 24 53 159 35 30 7 60 10 142 301
2 Sandra Widlund Växjö HSK 10 24 54 10 30 128 20 10 14 41 40 125 253
3 Inge Skoglöw Jämjö Hsk 21 24 27 9 24 105 7 37 23 33 27 127 232
4 Roland Andreasson Lanternan 27 13 17 20 43 120 7 10 7 41 37 102 222
5 Lars-Åke Karlsson Jämjö Hsk 14 13 30 47 27 131 21 17 7 30 10 85 216
6 Martin Björklund Sketnabäck 41 17 17 20 27 122 10 7 28 21 17 83 205
7 Elin Edlund Dynapac Hsk 6 17 14 24 40 101 21 6 34 14 14 89 190
8 Lars-Erik Ottosson Lanternan 17 10 23 20 27 97 3 10 47 24 7 91 188
9 Kjell Åkesson Lanternan 54 10 21 14 0 99 37 7 20 14 10 88 187
9 Robert Sjöberg Sketnabäck 10 26 10 3 20 69 10 34 6 34 34 118 187
11 Elin Olsson Dynapac Hsk 6 7 7 21 7 48 27 7 21 61 20 136 184
12 Tony Borgström Carlskrona Hsc 14 17 26 0 6 63 7 7 24 67 14 119 182
13 Bertil Westergren Växjö HSK 7 14 7 14 33 75 20 17 7 30 27 101 176
14 Mikael Grönskog Sibbamåla 17 14 3 21 17 72 6 23 44 20 10 103 175
15 Arne Blihd Lanternan 0 10 10 34 23 77 13 10 54 0 10 87 164
16 Julius Gneupel Sibbamåla 41 34 30 0 20 125 7 17 6 0 3 33 158
17 Linnea Gneupel Sibbamåla 0 14 7 34 27 82 14 27 7 14 3 65 147
18 Morgan Atle Dynapac Hsk 10 7 7 30 0 54 7 7 34 27 14 89 143
18 Lisbeth Blihd Lanternan 21 10 27 27 0 85 7 10 7 14 20 58 143
20 Hanna Karlberg Jämjö Hsk 7 13 14 10 14 58 14 3 14 7 44 82 140
21 Susanne Simonsson Lanternan 0 7 10 10 30 57 0 0 30 20 14 64 121
22 Maria Andersson Team Smålands Hsk 7 0 17 10 27 61 14 13 3 10 3 43 104
23 Mona Andersson Carlskrona Hsc 7 6 3 3 17 36 6 7 16 20 17 66 102
24 Richard Holgersson Sketnabäck 7 13 10 3 17 50 20 14 7 7 3 51 101
25 Hampus Borgström Carlskrona Hsc 0 7 0 7 23 37 7 7 13 20 14 61 98
26 Eva Åkesson Lanternan 14 7 7 0 7 35 10 7 17 14 7 55 90
27 Hernan Hernandez Jämjö Hsk 20 3 0 0 10 33 3 3 7 27 3 43 76
28 Jonas Klarström Team Smålands Hsk 23 0 3 0 10 36 7 7 14 7 0 35 71
29 Kent Svensson Lanternan 3 3 0 0 14 20 7 0 0 0 14 21 41

Minior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Saga Karlberg Jämjö Hsk 20 34 0 3 3 60 10 17 7 28 40 102 162
2 Gustav Svensson Carlskrona Hsc 7 14 0 0 7 28 6 7 7 10 10 40 68
3 Ludvig Holmgren Carlskrona Hsc 7 14 3 10 0 34 3 7 10 0 6 26 60



Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2020
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se