Banner


Resultat Dynapac Open 2012
Resultat Dynapac Open 2012

 
Lag
Plac. Namn Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Växjö HSK 1 92 105 112 113 94 516 123 145 131 108 141 648 1164
2 Dynapac 1 85 153 87 108 119 552 92 115 127 150 124 608 1160
3 Carlskrona HSC 116 69 116 155 87 543 167 102 83 90 134 576 1119
4 Dynapac 2 98 147 112 85 118 560 98 109 128 118 100 553 1113
5 Korpen Åseda 1 88 116 68 100 61 433 92 134 149 128 145 648 1081
6 Sibbamåla 1 50 109 100 75 94 428 117 105 88 107 40 457 885
7 Tingsryd HSC 1 80 81 61 106 88 416 67 62 105 108 114 456 872
8 Dynapac 5 84 79 56 81 93 393 50 59 76 92 85 362 755
9 Dynapac 3 88 68 77 80 74 387 101 74 74 53 63 365 752
10 Dynapac 6 81 47 81 38 83 330 85 73 80 50 115 403 733
11 Växjö HSK 2 55 99 67 58 82 361 78 84 82 80 44 368 729
12 Värends HSK 81 76 48 100 68 373 79 63 75 71 59 347 720
13 Lanternan 1 42 88 75 49 58 312 78 58 81 108 65 390 702
14 Dynapac 4 51 78 67 46 67 309 142 55 87 57 40 381 690
15 SmåBlek 54 57 78 47 118 354 65 51 70 52 75 313 667
16 Lanternan 2 72 64 53 78 37 304 51 67 64 75 88 345 649
17 VSSK 91 77 71 61 34 334 64 48 67 70 48 297 631
18 Jämjö HSK 37 35 74 40 72 258 47 78 64 78 71 338 596
19 Tingsryd HSC 2 20 64 58 74 79 295 37 40 53 85 51 266 561
20 Tingsryd HSC 3 42 29 68 72 29 240 33 47 75 90 63 308 548
21 Korpen Åseda 2 34 24 101 51 13 223 24 55 42 20 64 205 428
22 Sibbamåla 2 10 60 48 35 37 190 10 17 13 20 27 87 277

Klass 1
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Olle Ottosson Dynapac 30 54 20 57 44 205 31 24 47 63 54 219 424
2 Sandor Bodi Växjö Hsk 21 57 44 30 20 172 57 43 53 31 54 238 410
3 Tomas Lindahl Korpen Åseda 17 28 17 48 17 127 27 67 28 37 67 226 353
4 Tobias Vikström Växjö Hsk 30 31 23 49 44 177 21 47 41 17 40 166 343
5 Mattias Olsson Dynapac 43 30 61 34 30 198 17 41 21 50 7 136 334
6 Kent Sundahl Carlskrona Hsc 17 13 47 46 23 146 67 12 27 27 44 177 323
7 Leo Andersson Carlskrona Hsc 41 17 41 33 27 159 36 30 26 10 40 142 301
8 Matthias Gneupel Sibbamåla IF 13 27 26 24 37 127 33 41 50 31 10 165 292
9 Ingvar Eriksson Carlskrona Hsc 31 26 21 49 30 157 48 30 14 20 23 135 292
10 Stefan Tollstam Dynapac 14 44 33 24 17 132 30 17 43 33 37 160 292
11 Peter Olsson Dynapac 24 21 10 13 34 102 21 54 30 44 30 179 281
12 Matz Karlsson Korpen Åseda 10 34 24 7 20 95 21 37 47 41 40 186 281
13 Anders Johansson Dynapac 14 37 20 14 21 106 33 24 74 14 20 165 271
14 Gert Karlsson Korpen Åseda 41 14 24 31 14 124 27 20 28 37 24 136 260
15 Dan Madayang Dynapac 24 26 17 27 14 108 27 28 17 33 40 145 253
16 Johan Johansson Tingsryd Hsc 3 9 10 24 7 53 7 14 57 34 54 166 219
17 Lasse Brincner Värends Hsk 24 13 17 10 14 78 26 37 17 37 21 138 216
18 Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 27 7 17 10 7 68 14 27 27 50 30 148 216
19 Berndt Pettersson Lanternan 7 6 20 9 17 59 13 31 17 33 14 108 167
20 Göran Persson Dynapac 17 34 24 14 24 113 10 20 7 10 3 50 163
21 Christina Holmberg Tingsryd Hsc 3 17 21 7 3 51 23 7 17 3 3 53 104

Klass 2
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Bo Andersson Tingsryd Hsc 27 41 10 27 48 153 24 34 24 44 20 146 299
2 Tobias Gneupel Sibbamåla IF 14 28 37 17 14 110 50 47 14 28 21 160 270
3 Hasse Lundqvist Alvesta Hsk 30 24 14 34 21 123 14 10 30 23 60 137 260
4 Roy Dahlén Dynapac 17 54 14 10 53 148 21 16 16 21 33 107 255
5 Bengt-Erik Holmberg Tingsryd Hsc 47 14 20 48 30 159 13 7 7 27 37 91 250
6 Bela Bodi Växjö Hsk 7 23 37 14 21 102 27 30 27 20 10 114 216
7 Ronnie Pettersson Värends Hsk 27 30 10 44 47 158 6 7 21 3 21 58 216
8 Anja Milsten Dynapac 27 35 17 30 10 119 7 13 28 24 16 88 207
9 Roy Johansson Lanternan 0 34 31 33 17 115 17 7 16 27 24 91 206
10 Leif Sundahl Carlskrona Hsc 27 13 7 27 7 81 16 30 16 33 27 122 203
11 Lennart Karlsson Lanternan 14 41 24 33 3 115 7 17 17 13 27 81 196
12 Maire Johansson Växjö Hsk 14 10 28 24 23 99 31 28 10 10 17 96 195
13 Risto Selming Korpen Nybro 7 17 21 10 47 102 20 14 23 10 21 88 190
14 Bertil Westergren Växjö Hsk 7 34 20 17 10 88 31 30 28 0 10 99 187
15 Gunilla Andersson Tingsryd Hsc 7 10 31 54 21 123 0 7 0 17 30 54 177
16 Kent Vikström Växjö Hsk 27 21 7 21 27 103 10 10 20 17 14 71 174
17 Jan Petersson Lanternan 21 21 14 7 17 80 27 13 14 27 10 91 171
18 Fredrik Ernerstam Värends Hsk 27 30 7 23 7 94 21 10 7 28 10 76 170
19 Morgan Jonasson Dynapac 30 13 17 10 27 97 30 23 3 10 6 72 169
20 Fredrik Lundin Lanternan 17 13 13 21 10 74 24 20 7 28 13 92 166
21 Gunnel Karlsson Tingsryd Hsc 7 7 14 13 27 68 3 3 23 47 14 90 158
22 Ingegerd Pettersson Lanternan 14 27 10 0 7 58 21 7 34 21 17 100 158
23 Christian Vadaszi Dynapac 14 16 10 14 14 68 10 24 0 14 37 85 153
24 Thomas Dahl Växjö Hsk 14 21 3 6 24 68 10 14 7 43 10 84 152
25 Carina Gneupel Sibbamåla IF 10 17 17 7 20 71 24 0 17 21 6 68 139
26 Elisabeth Brisendahl Tingsryd Hsc 14 6 10 41 0 71 10 20 10 0 17 57 128
27 Dan Hallstan Värends Hsk 3 3 14 23 0 43 26 9 30 3 7 75 118
28 Michael Karlsson Tingsryd Hsc 3 40 3 0 14 60 27 7 0 21 0 55 115
29 Bengt Karlsson Korpen Åseda 0 0 21 7 3 31 0 34 7 0 30 71 102
30 Elna Karlsson Korpen Åseda 0 7 36 7 7 57 3 0 0 7 3 13 70

Klass 3
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Sebastian Vainikka Dynapac 34 28 14 41 48 165 37 26 27 14 27 131 296
2 Kent Eriksson Dynapac 17 34 21 7 34 113 48 7 67 21 13 156 269
3 Fredrik Tollstam Dynapac 27 7 27 3 34 98 17 21 47 3 41 129 227
4 Uffe Vadaszi Dynapac 30 7 27 7 21 92 34 7 23 30 34 128 220
5 Louise Tollstam Dynapac 6 0 3 43 20 72 37 7 37 43 21 145 217
6 Vanja Ivarsson VSSK 14 14 17 10 7 62 24 34 27 40 21 146 208
7 Peter Edlund Dynapac 24 10 23 9 23 89 50 17 7 24 10 108 197
8 Jennifer Milsten Dynapac 14 17 20 34 14 99 34 14 30 3 17 98 197
9 Ulf Svensson Carlskrona Hsc 34 24 10 10 20 98 17 6 10 29 34 96 194
10 Alf Svensson Korpen Åseda 20 40 3 14 10 87 17 10 46 13 14 100 187
11 Roger Eriksson Sibbamåla IF 13 37 20 27 23 120 10 17 7 27 3 64 184
12 Bengt Lindskog Dynapac 17 3 23 6 23 72 30 24 13 16 24 107 179
13 Lars Carlén Carlskrona Hsc 6 16 34 27 24 107 21 17 17 3 13 71 178
14 Anneth Karlsson Korpen Åseda 27 14 41 30 0 112 21 14 14 6 7 62 174
15 Knut Ivarsson VSSK 14 40 10 17 7 88 37 14 26 6 0 83 171
16 Morgan Atle Dynapac 0 14 7 30 21 72 3 7 14 41 34 99 171
17 Hans Nilsson Dynapac 7 24 10 23 10 74 37 24 7 9 14 91 165
18 Jonna Sjöberg Dynapac 23 20 21 7 17 88 10 6 14 30 14 74 162
19 Ewa Malmqvist Jämjö Hsk 7 7 13 17 21 65 37 27 6 17 7 94 159
20 Patrik Olausson Sibbamåla IF 3 47 14 7 20 91 7 14 3 17 27 68 159
21 Lennart Pettersson Lanternan 14 10 10 10 17 61 13 20 30 14 14 91 152
22 Siv Pettersson VSSK 40 20 37 20 7 124 3 0 14 7 3 27 151
23 Lars-Åke Karlsson Jämjö Hsk 6 7 31 3 23 70 0 10 17 27 27 81 151
24 Olle Nilsson Tingsryd Hsc 14 0 27 3 7 51 0 7 31 47 10 95 146
25 Marianne Karlsson Jämjö Hsk 10 14 13 7 7 51 0 13 34 17 30 94 145
26 Bernt Olsson Jämjö Hsk 14 7 17 13 21 72 10 28 7 17 7 69 141
27 Roland Sjöstrand Tingsryd Hsc 7 3 14 14 16 54 10 3 13 26 33 85 139
28 Anders Ehrnberg Tingsryd Hsc 7 20 17 14 6 64 13 17 21 17 3 71 135
29 Gilbert Pettersson Lanternan 27 0 6 14 7 54 7 10 10 20 34 81 135
30 Nina Vadaszi Dynapac 10 17 17 14 14 72 24 21 10 3 3 61 133
31 Oscar Camus Dynapac 27 17 14 3 7 68 0 20 21 7 10 58 126
32 Ingegerd Sjöstrand Tingsryd Hsc 3 7 10 7 17 44 7 23 30 0 7 67 111
33 Gunilla Carlén Carlskrona Hsc 7 0 13 0 27 47 7 14 20 10 7 58 105
34 Sten Pettersson VSSK 23 3 7 14 13 60 0 0 0 17 24 41 101
35 Börje Carlsson Korpen Åseda 7 3 3 7 3 23 0 7 21 7 24 59 82
36 Jimmy Karlsson Dynapac 3 10 13 7 0 33 7 7 6 3 3 26 59
37 Gunnar Svensson Sibbamåla IF 7 3 14 7 10 41 3 3 7 0 0 13 54
38 Therese Olausson Sibbamåla IF 0 10 20 7 7 44 0 0 0 0 0 0 44

Junior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Lukas Bern Dynapac 21 27 17 7 3 75 27 27 17 20 7 98 173
2 Elin Olsson Dynapac 14 10 27 10 10 71 13 0 30 14 6 63 134
3 Ronjah Pettersson Värends Hsk 7 27 3 3 0 40 6 14 7 7 10 44 84

Minior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Alexander Lundqvist Alvesta Hsk 14 30 34 10 7 95 28 27 28 3 35 121 216
2 Madelene Bergendorff Tingsryd Hsc 10 20 23 0 6 59 41 10 3 21 7 82 141
3 Elin Edlund Dynapac 0 20 24 14 17 75 0 0 7 14 0 21 96
4 Julius Gneupel Sibbamåla IF 7 0 0 7 10 24 0 7 7 0 23 37 61
5 Ola Eriksson Sibbamåla IF 10 0 21 0 0 31 3 7 7 7 3 27 58
6 Kenny Milsten Dynapac 7 3 0 7 7 24 0 10 14 7 0 31 55
7 Linnéa Gneupel Sibbamåla IF 0 0 0 14 0 14 0 0 3 3 0 6 20



Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2017
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se