Banner


Resultat
Dynapac Open 2013

 
Lag
Plac. Namn Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Växjö HSK 1 137 167 129 111 105 649 127 131 98 91 112 559 1208
2 Carlskrona HSC 114 148 82 94 87 525 124 134 77 123 61 519 1044
3 Dynapac 1 75 70 120 126 134 525 94 118 77 125 95 509 1034
4 Korpen Åseda 85 119 102 74 106 486 156 156 46 99 69 526 1012
5 Dynapac 2 130 68 85 131 66 480 159 95 66 67 84 471 951
6 Lanternan 2 124 74 61 91 57 407 40 127 101 61 125 454 861
7 Växjö HSK 2 78 91 81 49 127 426 91 60 69 106 91 417 843
8 Lanternan1 104 176 59 91 32 462 44 57 101 67 68 337 799
9 Dynapac 3 89 101 95 50 64 399 77 103 34 70 85 369 768
10 Sibbamåla 1 54 90 75 33 81 333 78 52 75 115 115 435 768
11 Alvesta 44 45 64 66 94 313 84 78 92 47 78 379 692
12 SmåBlek 34 75 82 81 81 353 54 79 47 94 33 307 660
13 Dynapac 4 64 61 81 66 38 310 57 63 82 59 87 348 658
14 Värends Hsk 49 106 106 37 58 356 33 41 23 68 47 212 568
15 Jämjö HSK 60 72 31 34 44 241 47 88 40 71 63 309 550
16 Brf Bågen Moheda 55 74 34 13 74 250 21 58 87 56 58 280 530
17 Sibbamåla 2 31 26 37 73 54 221 43 48 57 96 51 295 516
18 Dynapac 5 60 37 46 54 42 239 48 45 80 45 48 266 505
19 VSSK 40 44 79 38 17 218 40 43 48 51 75 257 475

Klass 1
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Jabir Malghouth Växjö Hsk 60 53 34 20 23 190 34 40 37 40 43 194 384
2 Leo Andersson Carlskrona Hsc 40 54 14 33 30 171 41 27 37 54 27 186 357
3 Tomas Lindahl Korpen Åseda 27 61 10 17 31 146 49 41 29 43 34 196 342
4 Sandor Bodi Växjö Hsk 40 50 9 41 30 170 33 34 31 13 37 148 318
5 Gert Karlsson Korpen Åseda 44 14 37 30 48 173 40 44 10 23 21 138 311
6 Olle Ottosson Dynapac Hsk 14 10 34 46 20 124 21 50 37 34 44 186 310
7 Tobias Vikström Växjö Hsk 10 44 37 13 31 135 37 50 27 28 29 171 306
8 Mattias Olsson Dynapac Hsk 10 14 24 34 43 125 61 20 17 13 53 164 289
9 Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 44 17 17 6 27 111 44 34 24 37 24 163 274
10 Kent Sundahl Carlskrona Hsc 20 27 24 30 24 125 34 54 13 29 17 147 272
11 Tobias Gneupel Sibbamåla IF 24 47 20 20 10 121 13 6 37 34 54 144 265
12 Göran Persson Dynapac Hsk 28 17 28 50 37 160 13 41 10 17 21 102 262
13 Peter Olsson Dynapac Hsk 16 37 30 24 30 137 30 10 30 37 3 110 247
14 Dan Madayang Dynapac Hsk 50 23 14 50 3 140 37 37 7 10 14 105 245
15 Roy Dahlen Dynapac Hsk 30 14 24 21 14 103 47 17 23 34 0 121 224
16 Lasse Brincner Värends Hsk 10 34 37 20 27 128 26 14 9 34 10 93 221
17 Ingvar Eriksson Carlskrona Hsc 30 27 31 10 23 121 26 16 17 24 14 97 218
18 Stefan Tollstam Dynapac Hsk 17 6 28 6 47 104 30 17 0 37 27 111 215
19 Leif Sundahl Carlskrona Hsc 24 40 13 21 10 108 23 37 10 16 3 89 197
20 Matthias Gneupel Sibbamåla IF 27 29 17 3 17 93 20 13 17 24 20 94 187
21 Hans Lundqvist Alvesta 13 14 6 20 24 77 17 34 28 17 14 110 187
22 Christer Blomgren Lanternan B.c 17 10 20 21 13 81 30 17 20 21 10 98 179
23 Matz Karlsson Korpen Åseda 0 27 27 17 17 88 30 34 7 10 0 81 169

Klass 2
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Bernt Pettersson Lanternan B.c 33 57 28 30 23 171 30 10 47 30 27 144 315
2 Fredrik Lundin Lanternan B.c 50 20 13 26 37 146 6 40 27 37 21 131 277
3 Roy Johansson Lanternan B.c 24 20 24 10 14 92 24 23 30 7 54 138 230
4 Dan Hallstan Växjö Hsk 14 50 13 17 60 154 7 13 17 14 13 64 218
5 Anja Milsten Dynapac Hsk 24 21 14 0 26 85 27 31 14 24 27 123 208
6 Maire Johansson Växjö Hsk 27 20 49 37 21 154 23 7 3 10 3 46 200
7 Bertil Westergren Växjö Hsk 13 7 34 23 30 107 13 10 14 21 34 92 199
8 Anders Johansson Dynapac Hsk 40 17 23 26 6 112 14 21 19 10 17 81 193
9 Bo Trulsson Korpen Åseda 14 17 28 10 10 79 37 37 0 23 14 111 190
10 Lennart Karlsson Lanternan B.c 40 17 10 34 3 104 3 10 10 17 43 83 187
11 Solveig Axelsson Alvesta 21 14 7 3 33 78 30 23 20 3 17 93 171
12 Kent Eriksson Dynapac Hsk 13 7 10 30 7 67 17 14 47 17 7 102 169
13 Ingegerd Pettersson Lanternan B.c 10 17 14 21 3 65 7 54 34 0 7 102 167
14 Peter Edlund Dynapac Hsk 27 16 17 20 7 87 14 20 6 28 7 75 162
15 Ronnie Pettersson Värends Hsk 16 35 34 7 7 99 0 7 7 17 31 62 161
16 Carina Gneupel Sibbamåla IF 3 14 17 7 23 64 21 3 14 50 7 95 159
17 Roger Eriksson Sibbamåla IF 0 0 21 3 31 55 24 30 7 7 34 102 157
18 Morgan Jonasson Dynapac Hsk 10 31 10 13 24 88 13 21 14 6 14 68 156
19 Kent Vikström Växjö Hsk 7 17 17 3 10 54 27 3 14 34 20 98 152
20 Risto Selming Korpen Nybro 3 14 21 43 30 111 7 0 0 20 7 34 145
21 Jan Petersson Lanternan B.c 21 35 14 23 0 93 7 3 7 10 24 51 144

Klass 3
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Kenneth Andersson Dynapac Hsk 48 43 37 14 14 156 34 48 0 14 14 110 266
2 Kerstin Petersen Växjö Hsk 14 37 27 17 28 123 10 33 10 46 6 105 228
3 Christer Grahn Lanternan B.c 40 67 14 14 6 141 0 37 27 10 10 84 225
4 Markus Karlsson Jämjö Hsk 33 7 21 3 10 74 27 54 9 27 30 147 221
5 Malin Lundqvist Alvesta 10 7 37 23 20 97 23 0 37 20 44 124 221
6 Hans Nilsson Dynapac Hsk 10 21 54 23 7 115 27 13 23 10 24 97 212
7 Nina Vadaszi Sibbamåla IF 14 23 14 20 20 91 20 3 30 33 10 96 187
8 Peter Gustavsson Dynapac Hsk 7 17 7 13 17 61 10 23 40 14 20 107 168
9 Claudiu Vasuianu Brf Bågen Moheda 7 30 13 0 20 70 7 23 14 40 7 91 161
10 Ulf Vadaszi Sibbamåla IF 10 0 13 17 14 54 23 28 7 33 14 105 159
11 Vanja Ivarsson VSSK 13 14 30 0 3 60 13 23 21 14 27 98 158
12 Christian Balsiger Brf Bågen Moheda 28 27 14 3 7 79 7 7 23 7 27 71 150
13 Bernt Olsson Jämjö Hsk 13 37 7 14 7 78 10 13 21 14 13 71 149
14 Sten Pettersson VSSK 27 17 43 17 0 104 3 3 21 10 7 44 148
15 Louise Tollstam Dynapac Hsk 3 10 7 3 26 49 27 0 27 30 10 94 143
16 Bengt Lindskog Dynapac Hsk 7 6 34 23 0 70 3 3 6 26 30 68 138
17 Lennart Pettersson Lanternan B.c 13 20 27 0 7 67 20 0 20 3 27 70 137
18 Roger Johansson Dynapac Hsk 16 17 13 10 14 70 7 7 20 14 17 65 135
19 Christer Brincner Värends Hsk 17 27 14 7 10 75 7 20 0 17 6 50 125
20 Patrik Olsson Dynapac Hsk 20 7 3 10 7 47 6 7 13 7 36 69 116
21 Lukas Bern Dynapac Hsk 21 7 23 0 14 65 14 10 10 14 3 51 116
22 Ronny Lundberg Lanternan B.c 10 17 3 24 3 57 7 7 20 17 7 58 115
23 Adrian Vasuianu Brf Bågen Moheda 0 3 7 10 30 50 0 21 20 0 24 65 115
24 Ulf Seyer Alvesta 0 10 14 20 17 61 14 21 7 7 3 52 113
25 Ulf Nilsson Växjö Hsk 0 14 14 0 10 38 7 29 17 7 10 70 108
26 Alf Johansson Brf Bågen Moheda 20 14 0 0 17 51 7 7 30 9 0 53 104
27 Morgan Atle Dynapac Hsk 0 14 10 21 10 55 14 7 7 0 17 45 100
28 Marianne Karlsson Jämjö Hsk 7 21 0 10 7 45 10 7 3 17 13 50 95
29 Patrik Olausson Sibbamåla IF 0 3 3 30 10 46 0 3 13 10 20 46 92
30 Knut Ivarsson VSSK 0 10 6 7 0 23 14 7 6 17 20 64 87
31 Lars-Åke Karlsson Jämjö Hsk 7 7 3 7 20 44 0 14 7 13 7 41 85
32 Jimmy Karlsson Dynapac Hsk 10 6 0 14 7 37 10 14 3 0 21 48 85
33 Siv Pettersson VSSK 0 3 0 14 14 31 10 10 0 10 21 51 82
34 Therese Olausson Sibbamåla IF 7 0 7 6 10 30 0 14 7 20 7 48 78
35 Göran Brincner Värends Hsk 6 10 21 3 14 54 0 0 7 0 0 7 61

Junior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Elin Olsson Dynapac Hsk 0 0 3 7 14 24 17 7 7 30 17 78 102
2 Julia Johansson Dynapac Hsk 0 7 7 0 14 28 3 0 20 0 3 26 54

Minior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Alexander Lundqvist Alvesta 34 40 28 14 21 137 23 30 21 23 30 127 264
2 Julius Gneupel Sibbamåla IF 7 10 7 43 31 98 9 7 14 10 14 54 152
3 Ola Eriksson Sibbamåla IF 14 0 13 27 0 54 20 0 21 0 21 62 116
4 Kenny Milsten Dynapac Hsk 0 3 0 7 0 10 0 27 14 7 14 62 72
5 Linnea Gneupel Sibbamåla IF 0 6 6 7 0 19 14 0 14 7 0 35 54
6 Evelina Olsson Dynapac Hsk 0 7 0 14 14 35 0 3 6 0 0 9 44
7 Ella Johansson Dynapac Hsk 7 0 10 7 0 24 0 0 0 0 14 14 38



Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2017
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se