Banner
Sportlotteriet


Resultat
Dynapac Open 2015

 
Lag
Plac. Namn Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Carlskrona Hsc 102 41 90 118 69 420 118 61 75 92 91 437 857
2 Dynapac 1 104 61 65 76 65 371 106 89 54 114 64 427 798
3 Sibbamåla 1 66 123 94 50 64 397 78 109 44 104 54 389 786
4 Växjö Hsk 1 91 104 98 62 49 404 95 16 53 120 71 355 759
5 Värends Hsk 1 79 61 74 48 57 319 60 93 40 54 84 331 650
6 Blandat Småland 56 53 51 44 63 267 55 56 98 84 68 361 628
7 Dynapac 2 112 47 73 62 60 354 57 33 42 52 74 258 612
8 Lanternan 53 48 51 49 89 290 90 75 27 36 85 313 603
9 Tingzås 1 51 58 40 37 64 250 53 108 44 50 86 341 591
10 Alvesta Hsk 41 60 118 59 78 356 41 51 26 58 47 223 579
11 Smålandsblandning 34 126 63 63 49 335 47 46 40 68 24 225 560
12 Tingsryd Hsc 67 74 52 47 61 301 34 56 64 54 40 248 549
13 Sibbamåla 2 30 70 30 70 36 236 34 72 84 50 60 300 536
14 Dynabäck 54 74 73 51 33 285 68 37 33 37 54 229 514
15 Alvås 30 27 36 51 77 221 41 54 36 43 36 210 431
16 Värends Hsk 2 57 36 26 68 64 251 27 37 24 37 55 180 431
17 Dynapac 3 24 71 59 34 84 272 30 24 41 19 35 149 421
18 Dynapac 4 60 20 62 41 33 216 46 34 48 47 23 198 414
19 Blekingeblandning 24 44 29 48 37 182 37 37 31 69 26 200 382
20 Jämjö Hsk 20 48 47 34 27 176 58 39 25 24 40 186 362
21 Bridgegänget 13 34 30 17 7 101 27 31 6 37 20 121 222
22 Sibbamåla 3 3 20 27 41 34 125 10 20 3 13 7 53 178

Klass 1
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Olle Ottosson Dynapac Hsc 57 17 14 26 33 147 63 29 17 34 20 163 310
2 Tobias Gneupel Sibbamåla IF 12 27 31 33 20 123 26 57 21 54 6 164 287
3 Ingvar Eriksson Carlskrona Hsc 35 7 20 49 20 131 17 34 28 28 34 141 272
4 Sandor Bodi Växjö Hsk 44 24 37 27 3 135 24 6 14 67 21 132 267
5 Leo Andersson Carlskrona Hsc 50 3 37 37 13 140 37 17 24 20 10 108 248
6 Matz Karlsson Korpen Åseda 24 41 33 3 16 117 20 26 10 34 7 97 214
7 Lasse Brincner Värends Hsk 27 13 23 10 6 79 17 37 13 14 40 121 200
8 Gert Karlsson Korpen Åseda 10 54 17 10 10 101 21 17 20 17 10 85 186
9 Peter Olsson Dynapac Hsc 13 27 13 10 16 79 20 0 13 57 13 103 182
10 Berndt Pettersson Lanternan 17 7 17 3 37 81 14 36 14 10 24 98 179
11 Kent Sundahl Carlskrona Hsc 17 10 9 26 23 85 17 7 10 17 17 68 153
12 Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 10 33 27 3 14 87 10 3 29 10 13 65 152

Klass 2
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Fredrik Lundin Lanternan 16 27 21 13 31 108 33 10 7 17 21 88 196
2 Bo Pettersson Korpen Nybro 17 9 30 17 17 90 24 13 17 24 27 105 195
3 Matthias Gneupel Sibbamåla IF 30 30 20 17 0 97 21 21 10 20 24 96 193
4 Mattias Olsson Dynapac Hsc 7 50 16 17 14 104 21 17 10 3 30 81 185
5 Leif Sundahl Carlskrona Hsc 0 21 24 6 13 64 47 3 13 27 30 120 184
6 Johan Johansson Tingsryd Hsc 33 26 14 3 27 103 3 13 20 14 23 73 176
7 Peter Edlund Dynapac Hsc 14 14 28 14 13 83 21 10 13 21 24 89 172
8 Stefan Tollstam Dynapac Hsc 13 0 17 40 13 83 9 40 7 6 17 79 162
9 Dan Hallstan Växjö Hsk 10 23 0 26 23 82 37 7 0 10 10 64 146
10 Göran Persson Dynapac Hsc 21 17 21 0 3 62 14 20 17 17 14 82 144
11 Carina Gneupel Sibbamåla IF 0 3 23 21 17 64 3 0 0 3 17 23 87
12 Anders Johansson Dynapac Hsc 10 6 10 6 13 45 3 7 6 0 17 33 78

Klass 3
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Christian Balsinger Värends Hsk 17 35 30 10 10 102 27 30 13 16 23 109 211
2 Thomas Dahl Växjö Hsk 27 24 34 6 9 100 24 0 10 33 27 94 194
3 Lukas Bern Dynapac Hsc 74 10 7 21 7 119 27 13 10 3 13 66 185
4 Maire Johansson Växjö Hsk 27 10 7 10 33 87 17 16 30 13 20 96 183
5 Kennarth Axelsson Alvesta Hsk 21 30 20 6 14 91 3 27 6 33 20 89 180
6 Roy Dahlén Dynapac Hsc 14 17 28 21 27 107 6 3 13 28 20 70 177
7 Jan Lundin Tingsryd Hsc 7 20 14 27 17 85 10 30 24 13 10 87 172
8 Niclas Gunnarsson Sibbamåla IF 10 7 10 34 10 71 14 30 41 7 7 99 170
9 Patrik Axelsson Alvesta Hsk 10 14 6 13 34 77 7 17 20 33 13 90 167
10 Christer Brincner Värends Hsk 34 3 0 48 33 118 3 6 3 20 14 46 164
11 Clara Larsson Värends Hsk 21 10 14 14 27 86 13 26 14 17 0 70 156
12 Bela Bodi Växjö Hsk 6 3 14 14 6 43 7 13 34 37 21 112 155
13 Ingegerd Pettersson Lanternan 3 20 27 20 21 91 9 17 0 7 20 53 144
14 Hasse Lundqvist Alvesta Hsk 7 24 28 23 13 95 14 3 3 9 10 39 134
15 Christer Blomgren Lanternan 7 7 6 10 14 44 33 20 3 3 30 89 133
16 Christina Holmberg Tingsryd Hsc 20 12 17 17 10 76 14 13 10 13 0 50 126
17 Gilbert Pettersson Lanternan 14 14 3 10 7 48 27 0 30 10 7 74 122
18 Robert Sjöberg Sketnabäck 10 10 37 14 13 84 14 7 0 7 0 28 112
19 Solvig Axelsson Alvesta Hsk 6 0 60 10 10 86 3 7 0 3 7 20 106
20 Louise Tollstam Dynapac Hsc 3 14 17 10 9 53 7 0 21 13 6 47 100
21 Jan Petersson Lanternan 13 7 7 23 7 57 10 9 3 6 10 38 95
22 Ronnie Pettersson Tingsryd Hsc 0 28 10 23 6 67 6 3 3 10 0 22 89
23 Olle Nilsson Tingsryd Hsc 7 16 7 0 7 37 7 0 10 14 7 38 75

Klass 4
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Bo Andersson Hsk Tingzås 24 10 20 3 30 87 23 34 10 9 37 113 200
2 Ulf Vadazsi Sibbamåla IF 17 43 30 0 27 117 17 14 13 20 10 74 191
3 Nina Vadaszi Sibbamåla IF 6 21 13 26 10 76 13 14 20 30 33 110 186
4 Malin Lundqvist Alvesta Hsk 7 6 10 20 41 84 21 14 17 13 10 75 159
5 Roland Sjöstrand Hsk Tingzås 3 17 7 21 20 68 0 33 24 7 26 90 158
6 Anita Fabbeke Dynapac Hsc 10 30 27 14 41 122 0 3 7 10 10 30 152
7 Hans Nilsson Dynapac Hsc 3 10 24 17 6 60 6 17 30 17 7 77 137
8 Kasper Sjöberg Sketnabäck 7 14 17 3 3 44 30 10 10 21 21 92 136
9 Elin Edlund Dynapac Hsc 14 10 7 3 0 34 13 7 17 46 14 97 131
10 Anders Alriksson Dynapac Hsc 7 14 16 20 27 84 21 0 17 3 6 47 131
11 Lars-Åke Karlsson Jämjö Hsk 7 14 10 10 30 71 10 21 3 10 14 58 129
12 Michael Karlsson Hsk Tingzås 10 10 17 14 30 81 7 10 3 7 13 40 121
13 Marianne Karlsson Jämjö Hsk 10 17 27 13 10 77 14 6 3 7 13 43 120
14 Gunilla Andersson Hsk Tingzås 10 24 10 6 0 50 23 14 10 20 0 67 117
15 Ingegerd Sjöstrand Hsk Tingzås 14 7 3 7 14 45 7 27 0 14 23 71 116
16 Sebastian Israelsson Sibbamåla IF 7 23 13 0 17 60 14 17 0 10 14 55 115
17 Martin Ancic Värends Hsk 17 20 13 10 14 74 7 14 7 3 10 41 115
18 Linnea Gneupel Sibbamåla IF 14 10 0 17 3 44 17 20 7 23 3 70 114
19 Göran Karlsson Sibbamåla IF 10 14 0 10 10 44 3 10 7 43 3 66 110
20 Madelene Bergendorf Hsk Tingzås 10 3 7 17 6 43 27 17 13 3 3 63 106
21 Elin Olsson Dynapac Hsc 14 3 24 14 10 65 23 0 6 6 6 41 106
22 Ewa Malmqvist Jämjö Hsk 7 7 7 7 7 35 37 17 9 0 7 70 105
23 Robin Alriksson Sibbamåla IF 3 20 10 27 21 81 0 10 3 3 7 23 104
24 Morgan Jonasson Sibbamåla IF 7 21 7 10 13 58 7 7 13 13 6 46 104
25 Ronny Lindskär Bridgegänget 3 3 23 0 7 36 10 14 6 20 10 60 96
26 Kerstin Svensson Växjö Hsk 6 31 0 3 7 47 7 14 17 10 0 48 95
27 Ulf Seyer Alvesta Hsk 14 0 7 3 10 34 10 14 14 13 9 60 94
28 Jonas Klarström Värends Hsk 3 10 10 10 10 43 7 10 0 14 14 45 88
29 Morgan Atle Dynapac Hsc 23 7 14 3 10 57 14 10 3 3 0 30 87
30 Markus Johansson Dynapac Hsc 20 0 0 7 7 34 3 7 9 21 10 50 84
31 Ulrika Rydell Värends Hsk 14 3 7 14 14 52 3 0 0 7 21 31 83
32 Richard Åberg Alvesta Hsk 10 0 17 10 10 47 3 0 27 0 6 36 83
33 Richard Holgersson Sketnabäck 30 0 3 17 3 53 3 3 13 6 3 28 81
34 Bertil Olsson Jämjö Hsk 3 17 7 7 7 41 0 13 3 7 17 40 81
35 Charlotte Åkesson Dynapac Hsc 7 24 10 0 6 47 3 14 0 3 10 30 77
36 Roger Eriksson Sibbamåla IF 7 21 0 0 3 31 0 21 10 0 14 45 76
37 Victor Holgersson Sketnabäck 0 17 6 0 7 30 14 7 17 0 3 41 71
38 Gunnar Lundbeck Tingsryd Hsc 0 3 3 27 17 50 0 0 7 7 7 21 71
39 Alf Johansson Värends Hsk 3 3 3 0 7 16 10 7 14 0 17 48 64
40 Solveig Brincner Värends Hsk 3 0 10 7 13 33 10 7 3 7 3 30 63
41 Bengt Fabbeke Dynapac Hsc 0 3 6 0 10 19 6 7 17 3 9 42 61
42 Bernt Olsson Jämjö Hsk 0 7 6 7 3 23 7 3 10 10 3 33 56
43 Lena Schalin Bridgegänget 3 7 7 7 0 24 14 7 0 3 7 31 55
44 Curt von Schlanbusch Bridgegänget 7 7 0 10 0 24 0 10 0 14 0 24 48
45 Kent-Åke Alriksson Sibbamåla IF 0 0 14 7 10 31 10 3 0 3 0 16 47
46 Hanna Bergendorf Hsk Tingzås 0 0 6 7 7 20 0 10 0 0 7 17 37
47 Ann-Margret Svensson Sibbamåla IF 0 0 3 7 3 13 0 7 0 7 0 14 27
48 Marianne Wadaszi Bridgegänget 0 17 0 0 0 17 3 0 0 0 3 6 23

Minior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Alexander Lundqvist Alvesta Hsk 57 20 41 30 37 185 14 23 7 16 40 100 285
2 Ola Eriksson Sibbamåla IF 34 17 43 0 7 101 14 37 31 17 21 120 221
3 William Axelsson Alvesta Hsk 17 14 27 20 30 108 0 14 10 30 10 64 172
4 Evelina Olsson Dynapac Hsc 21 7 14 7 0 49 3 6 7 20 23 59 108
5 Johannes Engqvist Alvesta Hsk 3 7 0 3 0 13 10 3 10 3 0 26 39



Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2017
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se