Banner
Sportlotteriet


Resultat
Gotland Open 2013

 
Lag
Plac. Namn Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Only once 114 75 103 192 102 586 137 181 37 93 100 548 1134
2 Team Mix 13 102 70 87 101 78 438 124 118 104 90 98 534 972
3 Växväre 85 78 95 50 57 365 94 122 92 95 130 533 898
4 Dynapac Hsc 67 95 66 76 78 382 71 118 78 115 74 456 838
5 Mulde VK 1 131 43 83 113 92 462 37 62 47 89 110 345 807
6 Tingsryd Hsc 58 116 71 84 45 374 67 94 61 51 105 378 752
7 Alvesta Hsk 41 94 91 88 65 379 61 77 57 61 78 334 713
8 Team Mix 13 2 51 50 78 83 85 347 43 92 37 17 62 251 598
9 Team Brf Bågen Moheda 58 26 37 33 64 218 81 44 48 77 58 308 526
10 Mulde VK 2 53 34 16 27 37 167 65 44 43 7 21 180 347

Herr
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Sandor Bodi Växjö Hsc 70 17 17 61 41 206 43 57 10 34 50 194 400
2 Kent Sundahl Carlskrona Hsc 17 20 17 53 24 131 70 46 17 23 21 177 308
3 Lasse Brincner Värends Hsc 14 43 21 30 3 111 43 44 34 28 40 189 300
4 Leo Andersson Carlskrona Hsc 20 28 36 48 27 159 24 50 3 26 26 129 288
5 Tomas Lindahl Korpen Åseda 30 17 14 17 14 92 57 31 61 17 27 193 285
6 Magnus Stenberg MuldeVK 67 6 14 24 13 124 10 21 27 34 67 159 283
7 Dan Hallstan Växjö Hsc 27 7 33 17 31 115 13 54 17 20 50 154 269
8 Hans Lundqvist Alvesta Hsk 24 30 50 27 28 159 27 34 13 7 24 105 264
9 Anders Johansson Dynapac Hsc 17 17 14 16 37 101 21 34 27 43 37 162 263
10 Tobias Gneupel Sibbamåla IF 17 30 33 20 10 110 43 37 13 20 34 147 257
11 Gert Karlsson Korpen Åseda 34 17 30 27 24 132 14 33 20 37 14 118 250
12 Johan Johansson Tingsryd hsc 17 50 30 30 10 137 24 30 7 13 37 111 248
13 Roy Dahlen Dynapac Hsc 14 43 21 34 21 133 17 40 17 14 10 98 231
14 Peter Olsson Dynapac Hsc 10 28 17 20 17 92 10 37 17 37 20 121 213
15 Jan-Inge Ahlgren MuldeVK 23 17 20 24 34 118 7 27 10 34 10 88 206
16 Ronnie Pettersson Värends Hsc 37 14 27 0 13 91 14 17 14 47 14 106 197
17 Christer Brincner Brf Bågen Moheda 27 14 14 9 27 91 27 3 17 34 17 98 189
18 Christer Blomgren Lanternan B.C 21 6 10 37 30 104 10 17 10 16 23 76 180
19 Bengt Erik Holmberg Tingsryd hsc 14 23 27 10 7 81 3 10 30 14 34 91 172
20 Janne Larsson MuldeVK 27 7 35 21 21 111 20 0 10 7 20 57 168
21 Bengt Arne Andersson Östergarn IK 10 23 7 34 14 88 6 27 17 7 14 71 159
22 Jonny Pettersson Flygtseniorerna 14 3 24 7 17 65 23 30 7 3 24 87 152
23 Bengt Jansson Flygtseniorerna 6 7 17 21 33 84 7 21 10 7 17 62 146
24 Ulf Seyer Alvesta Hsk 0 13 10 14 20 57 14 3 17 24 24 82 139
25 Bela Bodi Växjö Hsc 7 10 33 30 10 90 0 28 7 10 3 48 138
26 Rikard Åberg Alvesta Hsk 3 17 34 21 10 85 9 14 7 7 10 47 132
27 Klas-Åke Lindström MuldeVK 20 21 3 0 13 57 34 17 3 7 14 75 132
28 Stefan Tollstam Dynapac Hsc 26 7 14 6 3 56 23 7 17 21 7 75 131
29 Göran Brincner Brf Bågen Moheda 0 6 10 3 7 26 10 14 10 20 27 81 107
30 Thorgny Björkqvist Tingsryd hsc 10 23 14 10 0 57 23 13 3 0 0 39 96
31 Ulf Stenberg MuldeVK 20 3 10 7 3 43 7 20 7 0 0 34 77

Dam
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Christina Holmberg Tingsryd hsc 17 20 0 34 28 99 17 41 21 24 34 137 236
2 Malin Lundqvist Alvesta Hsk 7 10 14 37 14 82 10 34 20 23 17 104 186
3 Solveig Brincner Brf Bågen Moheda 24 3 13 21 23 84 17 20 7 10 14 68 152
4 Anna Stenberg MuldeVK 14 13 14 44 24 109 0 14 0 14 13 41 150
5 Kerstin Svensson Växjö Hsk 21 17 30 21 21 110 7 14 3 0 7 31 141
6 Solveig Axelsson Alvesta Hsk 10 41 17 10 3 81 10 6 7 7 13 43 124
7 Marja Lindström MuldeVK 3 7 3 20 14 47 10 7 30 0 0 47 94
8 Anne Bengs Brf Bågen Moheda 7 3 0 0 7 17 27 7 14 13 0 61 78
9 Birgitta Stenberg MuldeVK 10 3 0 0 7 20 14 0 3 0 7 24 44

Junior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Ronjah Pettersson Värends Hsc 7 14 14 3 10 48 24 7 27 0 26 84 132
2 Fanny Hafdell MuldeVK 0 14 3 7 20 44 0 3 0 7 0 10 54
3 Saga Möller MuldeVK 0 3 0 0 0 3 3 0 0 0 13 16 19

Minior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Alexander Lundqvist Alvesta Hsk 27 36 24 47 30 164 37 23 24 27 21 132 296
2 Emelie Sjöberg Värends Hsc 0 0 23 7 27 57 7 7 14 3 7 38 95
3 Nathalie Jonasson Värends Hsc 0 0 3 7 14 24 6 7 3 0 0 16 40

Dubbel
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Leo Andersson/Kent Sundahl Carlskrona Hsc 37 48 53 101 51 290 94 96 20 49 47 306 596
2 Sandor Bodi/Bela Bodi Växjö Hsc 77 27 50 91 51 296 43 85 17 44 53 242 538
3 Gert Karlsson/Tomas Lindahl Korpen Åseda 64 34 44 44 38 224 71 64 81 54 41 311 535
4 Roy Dahlen/Anders Johansson Dynapac Hsc 31 60 35 50 58 234 38 74 44 57 47 260 494
5 Malin Lundqvist/Hans Lundqvist Alvesta Hsk 31 40 64 64 42 241 37 68 33 30 41 209 450
6 Tobias Gneupel/Christer Blomgren Lanternan B.C 38 36 43 57 40 214 53 54 23 36 57 223 437
7 Anna Stenberg/Magnus Stenberg MuldeVK 81 19 28 68 37 233 10 35 27 48 80 200 433
8 Bengt Erik Holmberg/Johan Johansson Tingsryd hsc 31 73 57 40 17 218 27 40 37 27 71 202 420
9 Dan Hallstan/Kerstin Svensson Växjö Hsk 48 24 63 38 52 225 20 68 20 20 57 185 410
10 Lasse Brincner/Göran Brincner Brf Bågen Moheda 14 49 31 33 10 137 53 58 44 48 67 270 407
11 Jan-Inge Ahlgren/Janne Larsson MuldeVK 50 24 55 45 55 229 27 27 20 41 30 145 374
12 Peter Olsson/Stefan Tollstam Dynapac Hsc 36 35 31 26 20 148 33 44 34 58 27 196 344
13 Thorgny Björkqvist/Christina Holmberg Tingsryd hsc 27 43 14 44 28 156 40 54 24 24 34 176 332
14 Ronjah Pettersson/Ronnie Pettersson Värends Hsc 44 28 41 3 23 139 38 24 41 47 40 190 329
15 Jonny Pettersson/Bengt Jansson Flygtseniorerna 20 10 41 28 50 149 30 51 17 10 41 149 298
16 Bengt Arne Andersson/Rikard Åberg Alvesta Hsk 13 40 41 55 24 173 15 41 24 14 24 118 291
17 Christer Brincner/Anne Bengs Brf Bågen Moheda 34 17 14 9 34 108 54 10 31 47 17 159 267
18 Solveig Axelsson/Ulf Seyer Alvesta Hsk 10 54 27 24 23 138 24 9 24 31 37 125 263
19 Klas-Åke Lindström/Ulf Stenberg MuldeVK 40 24 13 7 16 100 41 37 10 7 14 109 209
20 Marja Lindström/Birgitta Stenberg MuldeVK 13 10 3 20 21 67 24 7 33 0 7 71 138
21 Saga Möller/Fanny Hafdell MuldeVK 0 17 3 7 20 47 3 3 0 7 13 26 73

Laguppställningar
Janne Larsson Johan Johansson Leo Andersson
Jan-Inge Ahlgren Bengt Erik Holmberg Kent Sundahl
Magnus Stenberg Christina Holmberg Sandor Bodi
Anna Stenberg Thorgny Björkqvist Bela Bodi
Mulde VK 1 Tingsryd Hsc Only once
Ronjah Pettersson Hans Lundqvist Marja Lindström
Ronnie Pettersson Malin Lundqvist Klas-Åke Lindström
Dan Hallstan Ulf Seyer Birgitta Stenberg
Lasse Brincner Solveig Axelsson Ulf Stenberg
Växväre Alvesta Hsk Mulde VK 2
Jonny Pettersson Tobias Gneupel Peter Olsson Christer Brincner
Bengt Jansson Christer Blomgren Stefan Tollstam Solveig Brincner
Kerstin Svensson Gert Karlsson Roy Dahlen Göran Brincner
Bengt Arne Andersson Tomas Lindahl Anders Johansson Anne Bengs
Team Mix 13 2 Team Mix 13 Dynapac Hsc Team Brf Bågen Moheda



Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2017
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se