Banner
Sportlotteriet


Resultat
Höstskon 2017

 
Lag
Plac. Namn Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Carlskrona Hsc 96 158 107 148 114 623 154 188 118 118 110 688 1311
2 Korpen Åseda 1 117 115 98 88 104 522 114 120 111 90 102 537 1059
3 Tingsryd Hsc 1 98 102 94 83 106 483 95 95 195 93 88 566 1049
4 Korpen Nybro 2 73 94 81 168 52 468 91 109 46 153 94 493 961
5 Dynapac Hsc 2 77 94 112 89 138 510 65 77 84 104 114 444 954
6 Dynapac Hsc 1 90 65 81 90 130 456 76 100 95 100 115 486 942
7 Sibbamåla IF 103 102 58 120 81 464 121 87 87 103 31 429 893
8 Växjö Hsk 1 110 88 73 84 87 442 78 82 79 118 83 440 882
9 Värends Hsk 62 97 97 28 90 374 82 53 96 123 86 440 814
10 Åsekrona 55 78 124 61 64 382 48 64 88 77 152 429 811
11 Korpen Nybro 1 76 92 74 91 88 421 105 54 90 74 41 364 785
12 Alvesta Hsk 91 67 98 75 57 388 89 73 85 84 64 395 783
13 Lanternan b.c 95 72 107 76 57 407 47 72 61 122 50 352 759
14 Jämjö Hsk 1 122 44 46 82 72 366 86 49 64 97 69 365 731
15 Växjö Hsk 2 77 64 88 60 100 389 54 68 70 68 72 332 721
16 Jämjö Hsk2 79 82 99 39 62 361 44 60 95 40 77 316 677
17 Team Östra Småland 47 79 68 28 66 288 85 41 46 98 108 378 666
18 Tingsryd Hsc 2 42 55 59 40 57 253 81 76 95 67 65 384 637
19 Team SmåTing 28 44 52 81 61 266 67 55 61 21 33 237 503

Klass 1
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Kent Sundahl Carlskrona Hsc 28 53 50 47 30 208 61 61 40 48 57 267 475
2 Leo Andersson Carlskrona Hsc 28 44 17 47 54 190 33 44 24 49 30 180 370
3 Matz Karlsson Korpen Åseda 44 41 44 24 10 163 57 50 41 30 27 205 368
4 Johan Johansson Tingsryd Hsc 13 37 24 34 34 142 40 34 63 54 10 201 343
5 Sandor Bodi Växjö Hsk 44 50 20 24 28 166 28 27 35 54 30 174 340
6 Ingvar Eriksson Carlskrona Hsc 23 27 37 20 20 127 47 80 41 14 13 195 322
7 Lasse Brincner Värends Hsk 14 43 13 7 24 101 30 30 28 54 33 175 276
8 Olle Ottosson Dynapac Hsc 16 27 13 28 34 118 13 20 30 27 63 153 271
9 Matthias Gneupel Sibbamåla IF 10 54 28 30 17 139 24 30 40 17 10 121 260
10 Anders Johansson Dynapac Hsc 16 19 20 34 17 106 16 30 17 23 33 119 225
11 Gert Karlsson Korpen Åseda 30 20 17 20 14 101 13 57 6 13 28 117 218
12 Peter Olsson Dynapac Hsc 13 6 14 17 26 76 17 50 14 26 34 141 217
13 Bo Petersson Korpen Nybro 14 17 17 30 37 115 17 10 33 10 10 80 195
14 Maj Britt Jarl Växjö Hsk 33 7 17 14 43 114 0 12 34 13 17 76 190

Klass 2
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Inga Lill Stuhr Lessebo Hsk 37 41 41 14 28 161 21 21 30 37 27 136 297
2 Lisbeth Nygaard Karlsson Tingsryd Hsc 41 3 36 21 43 144 17 21 57 20 20 135 279
3 Bela Bodi Växjö Hsk 30 6 31 17 67 151 34 7 33 17 14 105 256
4 Magnus Israelsson Sibbamåla IF 37 14 3 23 27 104 50 30 14 48 7 149 253
5 Anita Fabbeke Dynapac Hsc 17 3 48 17 57 142 17 27 24 30 10 108 250
6 Tomas Lindahl Korpen Åseda 13 20 17 14 67 131 34 0 54 14 13 115 246
7 Gebriela Kostantinos Korpen Åseda 30 34 20 30 13 127 10 13 10 33 34 100 227
8 Stefan Tollstam Dynapac Hsc 34 14 13 6 57 124 27 20 14 27 14 102 226
9 Alf Svensson Korpen Åseda 9 17 27 7 17 77 10 17 34 26 43 130 207
10 Berndt Pettersson Lanternan b.c 37 9 29 20 14 109 3 20 41 27 0 91 200
11 Christian Balsiger Värends Hsk 17 23 53 7 17 117 24 10 13 21 14 82 199
12 Hasse Lundqvist Alvesta Hsk 10 20 24 7 7 68 28 33 14 40 14 129 197
13 Maire Johansson Växjö Hsk 23 7 33 13 9 85 47 6 7 17 23 100 185
14 Christer Blomgren Lanternan b.c 34 20 24 7 3 88 10 10 10 14 20 64 152
15 Leif Sundahl Carlskrona Hsc 17 34 3 34 10 98 13 3 13 7 10 46 144

Klass 3
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Roy Dahlén Dynapac Hsc 27 26 34 33 30 150 16 0 50 24 34 124 274
2 Lennart Karlsson Tingsryd Hsc 30 41 17 14 26 128 10 30 41 13 41 135 263
3 Lukas Bern Dynapac Hsc 7 47 41 30 30 155 14 13 6 23 27 83 238
4 Göran Olofsson Korpen Nybro 13 30 27 20 23 113 27 23 10 37 26 123 236
5 Jan Petersson Lanternan b.c 7 20 41 35 17 120 20 14 10 48 17 109 229
6 Carina Gneupel Sibbamåla IF 40 20 14 37 7 118 37 24 3 21 7 92 210
7 Olle Nilsson Tingsryd Hsc 14 7 7 10 34 72 43 41 10 30 0 124 196
8 Bengt Fabbeke Dynapac Hsc 37 17 10 14 17 95 21 17 24 24 14 100 195
9 Sune Olsson Korpen Nybro 20 27 3 17 28 95 21 17 10 28 14 90 185
10 Ingegerd Pettersson Lanternan b.c 6 33 14 20 14 87 47 14 13 7 14 95 182
11 Ronny Lundberg Lanternan b.c 17 23 13 14 23 90 14 28 0 33 13 88 178
12 Mikael Bodi Växjö Hsk 20 21 17 34 0 92 10 34 7 20 14 85 177
13 Kerstin Johansson Lessebo Hsk 7 14 27 14 14 76 37 20 3 14 27 101 177
14 Lasse Nilsson Värends Hsk 17 17 10 7 21 72 7 0 27 41 30 105 177
15 Dan Hallstan Växjö Hsk 10 24 3 33 7 77 3 37 3 34 13 90 167
16 Hasse Johansson Tingsryd Hsc 14 21 17 14 3 69 28 10 34 6 17 95 164
17 Klara Larsson Värends Hsk 14 14 21 7 28 84 21 13 28 7 9 78 162
18 Risto Selming Korpen Nybro 0 10 0 0 17 27 20 0 10 47 40 117 144
19 Solveig Axelsson Alvesta Hsk 10 13 3 41 0 67 13 13 14 7 14 61 128
20 Tomas Dahl Växjö Hsk 10 23 0 9 30 72 0 10 17 14 10 51 123
21 Lennart Karlsson Lanternan b.c 14 13 0 7 7 41 10 7 13 24 10 64 105

Klass 4
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Alexander Lundqvist Alvesta Hsk 61 21 50 24 47 203 41 14 44 37 30 166 369
2 Dan Madayang Korpen Åseda 30 41 33 30 37 171 14 27 24 10 54 129 300
3 Stefan Olofsson Korpen Nybro 23 33 10 70 0 136 21 17 6 67 47 158 294
4 Marcus Karlsson Jämjö Hsk 54 20 3 21 30 128 48 23 3 33 20 127 255
5 Towe Danielsson Korpen Nybro 21 21 44 27 10 123 50 27 20 26 3 126 249
6 Göran Mårtensson Jämjö Hsk 6 21 23 10 17 77 14 26 67 20 16 143 220
7 Stephan Gervide Korpen Nybro 20 17 34 41 9 121 17 28 17 28 7 97 218
8 Kjell Rydh Korpen Nybro 17 14 10 37 20 98 26 41 13 21 14 115 213
9 Mattias Karlberg Jämjö Hsk 14 14 37 6 21 92 17 20 21 3 41 102 194
10 Sebastian Israelsson Sibbamåla IF 16 14 13 30 30 103 10 3 30 17 7 67 170
11 Anders Karlsson Värends Hsk 21 3 7 13 30 74 13 27 21 17 14 92 166
12 Kerstin Svensson Växjö Hsk 17 14 40 0 3 74 10 17 13 17 34 91 165
13 Ewa Malmqvist Jämjö Hsk 14 14 27 14 21 90 14 3 17 30 10 74 164
14 Bernt Olsson Jämjö Hsk 7 0 10 27 14 58 7 20 17 34 26 104 162
15 Bo Trulsson Korpen Åseda 3 10 50 7 0 70 10 3 23 14 41 91 161
16 Gunnar Lundbeck Tingsryd Hsc 21 21 14 7 14 77 17 21 27 0 17 82 159
17 Nils-Åke Hansson Korpen Nybro 21 27 10 17 13 88 17 0 27 10 14 68 156
18 Lars Åke Karlsson Jämjö Hsk 47 10 6 20 7 90 17 3 27 0 13 60 150
19 Inge Skoglöv Jämjö Hsk 24 10 7 14 7 62 7 14 14 23 30 88 150
20 Åke Bergkvist Tingsryd Hsc 0 3 17 13 3 36 14 14 34 20 27 109 145
21 Martin Antic Värends Hsk 17 3 3 20 7 50 21 13 7 14 40 95 145
22 Mats Mårtensson Jämjö Hsk 46 10 13 13 17 99 3 7 7 14 14 45 144
23 Natalie Sundahl Carlskrona Hsc 13 10 14 17 10 64 14 17 7 27 14 79 143
24 Anne Marie Larsson Tingsryd Hsc 7 24 21 10 6 68 7 0 24 17 21 69 137
25 Maria Andersson Team Småland Hsk 7 7 7 28 14 63 20 34 14 0 3 71 134
26 Michael Karlsson Hsk Tingzås 7 10 10 27 27 81 17 7 7 7 10 48 129
27 Roland Sjöstrand Hsk Tingzås 7 13 21 3 10 54 10 7 33 14 10 74 128
28 Hanna Karlberg Jämjö Hsk 13 37 26 10 7 93 10 7 0 3 6 26 119
29 Jonas Klarström Team Småland Hsk 7 14 14 23 10 68 20 7 7 0 10 44 112
30 Karin Gullbrand Tingsryd Hsc 0 10 0 24 7 41 7 23 14 7 20 71 112
31 Oscar Stener Alvesta Hsk 10 13 21 3 3 50 7 13 13 0 6 39 89
32 Hasse Johansson Korpen Nybro 3 14 0 0 7 24 7 0 3 0 14 24 48





Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2017
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se