SvHKF.se - Resultat SM inomhus 2006

Banner
Sportlotteriet


Resultat
SM inne 2006

 
Herr
Plac. Namn Klubb Omg 1-5 Omg 6-10 TOTALT
1 Leo Andersson Dynapac 223 133 356
2 Sandor Bodi Alvesta Hsk 158 195 353
3 Jabir Malgouth Växjö Hsk 145 203 348
4 Peter Olsson Dynapac 156 155 311
5 Magnus Olsson Dynapac 116 178 294
6 Fredrik Johansson Lanternan 175 106 281
7 Gert Karlsson Korpen Åseda 124 152 276
8 Allan Karlsson Alvesta Hsk 102 168 270
9 Ulf Jörgensen Växjö Hsk 158 107 265
10 Kurt Hansen Alvesta Hsk 127 132 259
11 Knut Fransson Växjö Hsk 166 91 257
12 Kent Sundahl Carlskrona Hsc 141 114 255
13 Stefan Tollstam Dynapac 156 98 254
14 Thomas Dahl Alvesta Hsk 111 134 245
15 Olle Ottosson Dynapac 123 121 244
16 Risto Selming Korpen Nybro 121 118 239
17 Berne Sjösten Växjö Hsk 128 110 238
18 Paul Karlsson Lessebo Hsk 134 98 232
19 Rezic Dzemal Dynapac 107 122 229
20 Michael Johansson Lanternan 118 110 228
21 Patrik Axelsson Tingsryd Hsc 98 128 226
22 Leif Ahlex Lessebo Hsk 121 101 222
23 Hans Lundqvist Alvesta Hsk 110 111 221
24 Christer Sjögren Lessebo Hsk 130 89 219
25 Arne Nygren Korpen Åseda 90 126 216
26 Bo Fransson Lessebo Hsk 99 115 214
27 Anders Oskarsson Dynapac 80 131 211
28 Kjell Rydh Korpen Nybro 102 109 211
29 Bertil Westergren Växjö Hsk 119 88 207
30 Bengt Lindskog Dynapac 94 105 199
31 Roy Johansson Lanternan 93 94 187
32 Kent Vikström Växjö Hsk 87 97 184
33 Göran Persson Dynapac 93 91 184
34 Sune Carlsson Växjö Hsk 82 101 183
35 Sven-Olof Sjösten Växjö Hsk 75 108 183
36 Matthias Gneupel Team Holmsjö 107 75 182
37 Krister Pettersson Lanternan 86 95 181
38 Christer Blomgren Lanternan 68 106 174
39 Morgan Atle Dynapac 58 115 173
40 Hans Nilsson Dynapac 108 62 170
41 Harald Johansson Lessebo Hsk 96 74 170
42 Leif Sundahl Carlskrona Hsc 81 89 170
43 Pontus Dahl Växjö Hsk 66 95 161
44 Stefan Håkansson Carlskrona Hsc 62 93 155
45 Henry Johansson Korpen Åseda 79 71 150
46 Bengt Karlsson Korpen Åseda 27 122 149
47 Allan Persson Tingsryd Hsc 94 54 148
48 Joakim Dahl Växjö Hsk 74 73 147
49 Bernt Pettersson Lanternan 65 79 144
50 Matz Karlsson Korpen Åseda 40 104 144
51 Uffe Seyer Alvesta Hsk 45 90 135
52 Sven-Gunnar Watson Tingsryd Hsc 116 17 133
53 Mikael Karlsson Alvesta Hsk 39 83 122
54 Sune Ohlsson Alvesta Hsk 70 50 120
55 Stefan Carlqvist Korpen Nybro 61 57 118
56 Gyula Wagy Alvesta Hsk 81 37 118
57 Bo Andersson Tingsryd Hsc 60 47 107
58 Roland Sjöstrand Tingsryd Hsc 56 47 103
59 Eje Stühr Lessebo Hsk 13 71 84
60 Kjell Olsson Carlskrona Hsc 50 27 77

Dam
Plac. Namn Klubb Omg 1-5 Omg 6-10 TOTALT
1 Anja Milsten Dynapac 155 99 254
2 Carina Gneupel Team Holmsjö 132 118 250
3 Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 127 102 229
4 Inga-Lill Stühr Lessebo Hsk 125 96 221
5 Barbro Persson Lessebo Hsk 89 120 209
6 Lena Berntsson Växjö Hsk 122 78 200
7 Elna Karlsson Korpen Åseda 92 89 181
8 Anna-Lisa Nilsson Växjö Hsk 87 78 165
9 Ulrika Rydell Växjö Hsk 75 87 162
10 Lotta Berthling Alvesta Hsk 104 55 159
11 Susanne Jörgensen Växjö Hsk 63 91 154
12 Lotta Thörnros Alvesta Hsk 75 70 145
13 Lena Axelsson Korpen Nybro 62 73 135
14 Malin Lundqvist Alvesta Hsk 76 58 134
15 Klara Larsson Växjö Hsk 44 76 120
16 Solveig Axelsson Alvesta Hsk 58 59 117
17 Kerstin Karlsson Växjö Hsk 71 38 109
18 Veronica Dahl Växjö Hsk 64 34 98
19 Ingegerd Sjöstrand Tingsryd Hsc 31 50 81

Junior
Plac. Namn Klubb Omg 1-5 Omg 6-10 TOTALT
1 Tomas Lindahl Korpen Åseda 241 115 356
2 Matthias Olsson Dynapac 197 101 298
3 Johanna Dahl Växjö Hsk 129 74 203
4 Pontus Milsten Lanternan 111 64 175
5 Dennis Bern Dynapac 107 68 175
6 Sandra Seyer Alvesta Hsk 68 87 155
7 Mattias Watson Tingsryd Hsc 54 38 92
8 Pontus Vikström Växjö Hsk 19 39 58

Minior
Plac. Namn Klubb Omg 1-5 Omg 6-10 TOTALT
1 Tobias Vikström Växjö Hsk 150 84 234
2 Tobias Gneupel  Team Holmsjö 71 30 101
3 Maria Axelsson Korpen Nybro 44 57 101

Miniminior
Plac. Namn Klubb Omg 1-5 Omg 6-10 TOTALT
1 Jasir Hussen Växjö Hsk 83 77 160
2 Simon Axelsson Korpen Nybro 34 30 64

Dubbel
Plac. Namn Klubb Omg 1-5 Omg 6-10 TOTALT
1 Gert Karlsson/Tomas Lindahl Korpen Åseda 365 267 632
2 Sandor Bodi/Thomas Dahl Alvesta Hsk 269 329 598
3 Bengt Lindskog/Leo Andersson Dynapac 317 238 555
4 Rezic Dzemal/Peter Olsson Dynapac 263 277 540
5 Jabir Malgouth/Kent Vikström Växjö Hsk 232 300 532
6 Michael Johansson/Fredrik Johansson Lanternan 293 216 509
7 Maj-Britt Jarl/Knut Fransson Växjö Hsk 293 193 486
8 Hans Lundqvist/Kurt Hansen Alvesta Hsk 237 243 480
9 Matthias Olsson/Dennis Bern Dynapac 304 169 473
10 Johanna Dahl/Ulf Jörgensen Växjö Hsk 287 181 468
11 Stefan Tollstam/Anders Oskarsson Dynapac 236 229 465
12 Hans Nilsson/Magnus Olsson Dynapac 224 240 464
13 Risto Selming/Kjell Rydh Korpen Nybro 223 227 450
14 Bo Fransson/Paul Karlsson Lessebo Hsk 233 213 446
15 Inga-Lill Stühr/Leif Ahlex Lessebo Hsk 246 197 443
16 Carina Gneupel/Mattias Gneupel Team Holmsjö 239 193 432
17 Lotta Berthling/Allan Karlsson Alvesta Hsk 206 223 429
18 Olle Ottosson/Göran Persson Dynapac 216 212 428
19 Anja Milsten/Morgan Atle Dynapac 213 214 427
20 Kent Sundahl/Leif Sundahl Carlskrona Hsc 222 203 425
21 Sune Carlsson/Berne Sjösten Växjö Hsk 210 211 421
22 Bertil Westergren/S-O Sjösten Växjö Hsk 194 196 390
23 Barbro Persson/Harald Johansson Lessebo Hsk 185 194 379
24 Anna-Lisa Nilsson/Lena Berntsson Växjö Hsk 209 156 365
25 Christer Blomgren/Roy Johansson Lanternan 161 200 361
26 Matz Karlsson/Arne Nygren Korpen Åseda 130 230 360
27 Krister Pettersson/Pontus Milsten Lanternan 197 159 356
28 Roland Sjöstrand/Patrik Axelsson Tingsryd Hsc 154 175 329
29 Pontus Dahl/Joakim Dahl Växjö Hsk 140 168 308
30 Bengt Karlsson/Henry Johansson Korpen Åseda 106 193 299
31 Klara Larsson/Ulrika Rydell Växjö Hsk 119 163 282
32 Solveig Axelsson/Sandra Seyer Alvesta Hsk 126 146 272
33 Lotta Thörnros/Gyula Wagy Alvesta Hsk 156 107 263
34 Malin Lundqvist/Mikael Karlsson Alvesta Hsk 115 141 256
35 Bo Andersson/Allan Persson Tingsryd Hsc 154 101 255
36 Uffe Seyer/Sune Ohlsson Alvesta Hsk 115 140 255
37 Stefan Carlqvist/Lena Axelsson Korpen Nybro 123 130 253
38 Veronica Dahl/Susanne Jörgensen Växjö Hsk 127 125 252
39 Kjell Olssson/Stefan Håkansson Carlskrona Hsc 112 120 232
40 Helmut Eggesiecker/Christer Sjögren Lessebo Hsk 130 89 219
41 Ingegerd Sjöstrand/Sven-G Watson Tingsryd Hsc 147 67 214
42 Kerstin Karlsson/Pontus Vikström Växjö Hsk 90 77 167

Mixed
Plac. Namn Klubb Omg 1-5 Omg 6-10 TOTALT
1 Jabir Malgouth/Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 272 305 577
2 Sandor Bodi/Lotta Berthling Alvesta Hsk 262 250 512
3 Bengt Lindskog/Anja Milsten Dynapac 249 204 453
4 Carina Gneupel/Mattias Gneupel Team Holmsjö 239 193 432
5 Leif Ahlex/Barbro Persson Lessebo Hsk 210 221 431
6 Allan Karlsson/Sandra Seyer Alvesta Hsk 170 255 425
7 Ulf Jörgensen/Susanne Jörgensen Växjö Hsk 221 198 419
8 Thomas Dahl/Lotta Thörnros Alvesta Hsk 186 204 390
9 Kent Vikström/Johanna Dahl Växjö Hsk 216 171 387
10 Sven-Olof Sjösten/Lena Berntsson Växjö Hsk 197 186 383
11 Kurt Hansen/Solveig Axelsson Alvesta Hsk 185 191 376
12 Bertil Westergren/Anna-Lisa Nilsson Växjö Hsk 206 166 372
13 Knut Fransson/Veronica Dahl Växjö Hsk 230 125 355
14 Hans Lundqvist/Malin Lundqvist Alvesta Hsk 186 169 355
15 Berne Sjösten/Kerstin Karlsson Växjö Hsk 199 148 347
16 Bengt Karlsson/Elna Karlsson Korpen Åseda 119 211 330
17 Pontus Dahl/Ulrika Rydell Växjö Hsk 141 182 323
18 Sune Carlsson/Klara Larsson Växjö Hsk 126 177 303
19 Inga-Lill Stühr/Eje Stühr Lessebo Hsk 138 167 305
20 Stefan Carlqvist/Lena Axelsson Korpen Nybro 123 130 253
21 Ingegerd Sjöstrand/Roland Sjöstrand Tingsryd Hsc 87 97 184

Klass 1
Plac. Namn Klubb Omg 1-5 Omg 6-10 TOTALT
1 Leo Andersson Dynapac 223 133 356
2 Sandor Bodi Alvesta Hsk 158 195 353
3 Jabir Malgouth Växjö Hsk 145 203 348
4 Peter Olsson Dynapac 156 155 311
5 Fredrik Johansson Lanternan 175 106 281
6 Gert Karlsson Korpen Åseda 124 152 276
7 Kurt Hansen Alvesta Hsk 127 132 259
8 Knut Fransson Växjö Hsk 166 91 257
9 Kent Sundahl Carlskrona Hsc 141 114 255
10 Thomas Dahl Alvesta Hsk 111 134 245
11 Olle Ottosson Dynapac 123 121 244
12 Paul Karlsson Lessebo Hsk 134 98 232
13 Rezic Dzemal Dynapac 107 122 229
14 Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 127 102 229
15 Michael Johansson Lanternan 118 110 228
16 Leif Ahlex Lessebo Hsk 121 101 222
17 Bo Fransson Lessebo Hsk 99 115 214
18 Inga-Lill Stühr Lessebo Hsk 125 96 221
19 Bengt Lindskog Dynapac 94 105 199
20 Roy Johansson Lanternan 93 94 187
21 Matthias Gneupel Team Holmsjö 107 75 182
22 Christer Blomgren Lanternan 68 106 174
23 Leif Sundahl Carlskrona Hsc 81 89 170
24 Malin Lundqvist Alvesta Hsk 76 58 134

Klass 2
Plac. Namn Klubb Omg 1-5 Omg 6-10 TOTALT
1 Allan Karlsson Alvesta Hsk 102 168 270
2 Stefan Tollstam Dynapac 156 98 254
3 Berne Sjösten Växjö Hsk 128 110 238
4 Hans Lundqvist Alvesta Hsk 110 111 221
5 Christer Sjögren Lessebo Hsk 130 89 219
6 Anders Oskarsson Dynapac 80 131 211
7 Bertil Westergren Växjö Hsk 119 88 207
8 Kent Vikström Växjö Hsk 87 97 184
9 Göran Persson Dynapac 93 91 184
10 Sune Carlsson Växjö Hsk 82 101 183
11 Sven-Olof Sjösten Växjö Hsk 75 108 183
12 Lotta Berthling Alvesta Hsk 104 55 159
13 Henry Johansson Korpen Åseda 79 71 150
14 Lotta Thörnros Alvesta Hsk 75 70 145
15 Mikael Karlsson Alvesta Hsk 39 83 122
16 Eje Stühr Lessebo Hsk 13 71 84

Klass 3
Plac. Namn Klubb Omg 1-5 Omg 6-10 TOTALT
1 Tomas Lindahl Korpen Åseda 241 115 356
2 Matthias Olsson Dynapac 197 101 298
3 Magnus Olsson Dynapac 116 178 294
4 Ulf Jörgensen Växjö Hsk 158 107 265
5 Anja Milsten Dynapac 155 99 254
6 Carina Gneupel Team Holmsjö 132 118 250
7 Risto Selming Korpen Nybro 121 118 239
8 Patrik Axelsson Tingsryd Hsc 98 128 226
9 Arne Nygren Korpen Åseda 90 126 216
10 Kjell Rydh Korpen Nybro 102 109 211
11 Barbro Persson Lessebo Hsk 89 120 209
12 Johanna Dahl Växjö Hsk 129 74 203
13 Lena Berntsson Växjö Hsk 122 78 200
14 Elna Karlsson Korpen Åseda 92 89 181
15 Krister Pettersson Lanternan 86 95 181
16 Pontus Milsten Lanternan 111 64 175
17 Dennis Bern Dynapac 107 68 175
18 Morgan Atle Dynapac 58 115 173
19 Hans Nilsson Dynapac 108 62 170
20 Harald Johansson Lessebo Hsk 96 74 170
21 Anna-Lisa Nilsson Växjö Hsk 87 78 165
22 Ulrika Rydell Växjö Hsk 75 87 162
23 Pontus Dahl Växjö Hsk 66 95 161
24 Sandra Seyer Alvesta Hsk 68 87 155
25 Stefan Håkansson Carlskrona Hsc 62 93 155
26 Susanne Jörgensen Växjö Hsk 63 91 154
27 Bengt Karlsson Korpen Åseda 27 122 149
28 Allan Persson Tingsryd Hsc 94 54 148
29 Joakim Dahl Växjö Hsk 74 73 147
30 Matz Karlsson Korpen Åseda 40 104 144
31 Bernt Pettersson Lanternan 65 79 144
32 Lena Axelsson Korpen Nybro 62 73 135
33 Uffe Seyer Alvesta Hsk 45 90 135
34 Sven-Gunnar Watson Tingsryd Hsc 116 17 133
35 Sune Ohlsson Alvesta Hsk 70 50 120
36 Klara Larsson Växjö Hsk 44 76 120
37 Stefan Carlqvist Korpen Nybro 61 57 118
38 Gyula Wagy Alvesta Hsk 81 37 118
39 Solveig Axelsson Alvesta Hsk 58 59 117
40 Kerstin Karlsson Växjö Hsk 71 38 109
41 Bo Andersson Tingsryd Hsc 60 47 107
42 Roland Sjöstrand Tingsryd Hsc 56 47 103
43 Veronica Dahl Växjö Hsk 64 34 98
44 Mattias Watson Tingsryd Hsc 54 38 92
45 Ingegerd Sjöstrand Tingsryd Hsc 31 50 81
46 Kjell Olsson Carlskrona Hsc 50 27 77
47 Pontus Vikström Växjö Hsk 19 39 58



Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2018
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se