SvHKF.se - Resultat SM inomhus 2012

Banner
Sportlotteriet


Resultat SM inne 2012
Resultat SM inne 2012

 
Herr
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Jabir Malghouth Växjö Hsk 47 16 54 67 87 271 30 47 36 21 20 154 425
2 Sandor Bodi Växjö Hsk 61 30 48 54 53 246 13 46 12 33 57 161 407
3 Tomas Lindahl Korpen Åseda 37 48 30 17 28 160 61 27 44 44 40 216 376
4 Olle Ottosson Dynapac Hsk 48 37 34 17 40 176 21 23 50 37 34 165 341
5 Armin Sisic Värends Hsk 44 10 37 44 60 195 14 9 29 50 33 135 330
6 Peter Olsson Dynapac Hsk 61 28 57 17 10 173 17 27 31 74 6 155 328
7 Robert Johansson Tingsryd Hsc 34 34 28 44 30 170 28 13 28 44 44 157 327
8 Jörgen Holmqvist Tingsryd Hsc 26 54 57 14 46 197 19 14 41 17 34 125 322
9 Johan Johansson Tingsryd Hsc 14 17 54 27 57 169 30 30 28 29 27 144 313
10 Leo Andersson Carlskrona Hsc 16 30 13 36 40 135 50 48 28 31 17 174 309
11 Ingvar Eriksson Carlskrona Hsc 40 31 41 30 20 162 14 37 48 20 24 143 305
12 Fredrik Ernestam Värends Hsk 30 17 35 14 37 133 44 40 17 41 20 162 295
13 Mattias Olsson Dynapac Hsk 37 30 40 34 40 181 20 30 31 29 0 110 291
14 Anders Johansson Dynapac Hsk 20 14 57 13 30 134 37 30 41 16 30 154 288
15 Roy Dahlén Dynapac Hsk 10 26 66 30 7 139 26 33 13 41 27 140 279
16 Kent Sundahl Carlskrona Hsc 37 37 3 20 33 130 47 20 37 13 27 144 274
17 Stefan Tollstam Dynapac Hsk 17 14 37 37 44 149 17 36 13 40 16 122 271
18 Tobias Gneupel Sibbamåla IF 34 9 70 14 54 181 17 24 23 14 10 88 269
19 Tobias Vikström Växjö Hsk 41 54 10 17 20 142 26 50 12 24 13 125 267
20 Sune Carlsson Växjö Hsk 47 33 14 48 30 172 21 14 27 14 17 93 265
21 Matz Karlsson Korpen Åseda 24 34 24 6 35 123 26 21 20 44 30 141 264
22 Bo Trulsson Korpen Åseda 21 10 24 17 34 106 17 47 44 34 10 152 258
22 Göran Persson Dynapac Hsk 30 14 24 9 24 101 27 31 24 28 47 157 258
24 Gert Karlsson Korpen Åseda 37 40 10 9 37 133 16 20 27 33 14 110 243
25 Niclas Gunnarsson Sibbamåla IF 24 30 43 24 34 155 0 33 14 14 26 87 242
26 Thomas Dahl Växjö Hsk 13 7 9 46 47 122 20 26 13 50 10 119 241
27 Kent Ericsson Dynapac Hsk 28 34 37 24 12 135 14 3 34 47 6 104 239
28 Hans Johansson Tingsryd Hsc 24 3 21 16 33 97 30 31 41 28 7 137 234
28 Mattias Gneupel Sibbamåla IF 7 40 16 20 47 130 33 10 14 14 33 104 234
30 Berndt Pettersson Lanternan B.c 13 27 6 34 17 97 43 34 27 21 10 135 232
30 Christer Blomgren Lanternan B.c 14 17 34 46 37 148 24 6 17 27 10 84 232
32 Bo Andersson Tingsryd Hsc 24 24 24 3 27 102 16 23 10 36 31 116 218
33 Leif Ahlex Lessebo Hsk 7 20 13 14 33 87 50 30 34 10 6 130 217
34 Bengt-Erik Holmberg Tingsryd Hsc 23 37 17 28 33 138 10 24 6 14 21 75 213
35 Bela Bodi Växjö Hsk 14 14 20 21 23 92 27 30 7 37 14 115 207
36 Lasse Brincner Värends Hsk 3 20 17 13 27 80 37 30 13 6 30 116 196
37 Stephan Gervide Korpen Nybro 14 7 44 17 26 108 7 37 27 7 7 85 193
38 Dan Hallsten Värends Hsk 23 3 20 17 17 80 6 16 37 20 33 112 192
39 Jan Petersson Lanternan B.c 17 14 27 34 14 106 21 7 21 17 14 80 186
40 Roy Johansson Lanternan B.c 30 10 14 7 27 88 17 6 13 30 28 94 182
41 Fredrik Lundin Lanternan B.c 14 13 34 23 21 105 17 20 7 0 23 67 172
42 Ronnie Pettersson Värends Hsk 10 13 37 10 14 84 24 7 20 7 27 85 169
43 Risto Selming Korpen Nybro 41 34 16 7 6 104 20 13 7 13 10 63 167
44 Bo Petersson Korpen Nybro 37 10 3 7 21 78 20 17 24 14 13 88 166
45 Per-Olof Johansson Sibbamåla IF 6 7 27 24 43 107 23 10 6 0 14 53 160
46 Morgan Atle Dynapac Hsk 28 27 7 6 3 71 7 37 30 0 10 84 155
47 Hans Lundqvist Alvesta Hsk 10 41 13 10 6 80 3 23 27 14 7 74 154
48 Tommy Nilsson Lanternan B.c 27 3 17 14 27 88 20 7 7 3 27 64 152
49 Rune Karlsson Korpen Nybro 24 24 20 6 14 88 6 13 9 21 10 59 147
50 Kent Vikström Växjö Hsk 3 7 3 10 17 40 40 21 14 10 14 99 139
51 Lasse Nilsson Värends Hsk 20 3 7 23 17 70 10 21 3 14 17 65 135
52 Jimmy Karlsson Dynapac Hsk 13 20 13 21 13 80 6 14 14 13 3 50 130
52 Lennart Karlsson Lanternan B.c 3 7 10 7 26 53 0 6 34 6 31 77 130
54 Roland Sjöstrand Tingsryd Hsc 3 17 10 14 26 70 10 27 10 7 3 57 127
55 Peter Edlund Dynapac Hsk 0 26 7 0 13 46 14 34 13 3 10 74 120
56 Gilbert Pettersson Lanternan B.c 10 13 0 17 14 54 7 7 14 27 7 62 116
57 Lennart Pettersson Lanternan B.c 7 21 3 10 7 48 7 10 21 16 10 64 112
58 Conny Fransson Växjö Hsk 3 0 13 20 7 43 14 7 14 7 26 68 111
59 Rolf Marmskog Sibbamåla IF 23 14 23 0 0 60 0 27 7 0 14 48 108
60 Magnus Tevebring Carlskrona Hsc 27 14 14 3 10 68 0 3 16 3 10 32 100
61 Michael Karlsson Tingsryd Hsc 3 6 14 10 23 56 7 21 6 0 7 41 97
62 Ulf Seyer Alvesta Hsk 3 9 7 6 3 28 10 21 3 3 14 51 79
63 Roger Eriksson Sibbamåla IF 10 3 7 7 23 50 6 7 3 7 0 23 73

Dam
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Carina Gneupel Sibbamåla IF 9 30 14 14 30 97 14 30 27 50 10 131 228
2 Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd Hsc 3 28 10 28 27 96 30 3 21 10 61 125 221
3 Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 29 21 14 14 16 94 33 41 21 17 14 126 220
4 Kerstin Johansson Lessebo Hsk 33 44 10 30 13 130 17 28 23 7 14 89 219
5 Ingegerd Petersson Lanternan B.c 30 14 27 34 7 112 47 3 3 30 3 86 198
6 Elisabeth Brisendahl Tingsryd Hsc 6 27 27 21 23 104 3 0 21 20 37 81 185
7 Gunilla Andersson Tingsryd Hsc 28 10 10 40 7 95 10 14 14 14 35 87 182
8 Christina Holmberg Tingsryd Hsc 21 21 10 21 14 87 14 17 14 21 21 87 174
9 Clara Larsson Värends Hsk 21 23 27 9 27 107 0 16 10 10 30 66 173
10 Lena Johansson Tingsryd Hsc 10 20 27 28 13 98 16 17 14 14 10 71 169
11 Solveigh Axelsson Alvesta Hsk 7 0 24 17 17 65 30 21 14 14 23 102 167
12 Stina Johansson Värends Hsk 14 37 37 0 7 95 24 0 17 20 10 71 166
13 Maire Johansson Växjö Hsk 33 13 7 13 13 79 10 13 34 0 0 57 136
14 Gunnel Karlsson Tingsryd Hsc 31 23 9 17 3 83 14 7 7 13 7 48 131
15 Kerstin Petersen Växjö Hsk 31 3 6 13 27 80 23 0 0 0 14 37 117
16 Louise Tollstam Dynapac Hsk 13 7 23 23 0 66 10 3 0 7 30 50 116
17 Therese Olausson Sibbamåla IF 10 13 0 3 10 36 0 20 3 14 10 47 83
18 Ulrika Rydell Värends Hsk 6 0 0 0 3 9 0 0 7 17 3 27 36

Junior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Jonathan Karlsson Tingsryd Hsc 21 10 10 10 0 51 30 10 23 13 30 106 157
2 Ronjah Pettersson Värends Hsk 14 46 3 14 13 90 23 14 17 0 10 64 154
3 Elin Olsson Dynapac Hsk 0 20 13 0 10 43 14 6 3 0 10 33 76
4 Hanna Bergendorff Tingsryd Hsc 13 3 6 7 7 36 3 10 0 3 10 26 62

Minior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Alexander Lundqvist Alvesta Hsk 14 17 13 34 44 122 7 14 16 13 17 67 189
2 Madelene Bergendorff Tingsryd Hsc 14 21 13 10 0 58 14 7 13 57 34 125 183
3 Linnea Gneupel Sibbamåla IF 7 3 14 10 10 44 17 10 3 0 20 50 94
4 Emy Färdig Värends Hsk 0 7 0 3 3 13 7 23 17 14 0 61 74
5 Emil Sisic Värends Hsk 0 7 54 0 0 61 0 0 7 0 0 7 68
6 Emelie Sjöberg/Brincner Värends Hsk 7 0 7 3 6 23 21 7 0 0 3 31 54
7 Julius Gneupel Sibbamåla IF 0 7 0 0 3 10 3 3 0 0 27 33 43
8 Kevin Rydell Värends Hsk 0 10 0 0 0 10 0 0 6 0 10 16 26
9 Ola Eriksson Sibbamåla IF 0 0 0 0 0 0 14 0 0 0 3 17 17

Dubbel
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Sandor Bodi/Jabir Malghouth Växjö Hsk 108 46 102 121 140 517 43 93 48 54 77 315 832
2 Robert Johansson/Jörgen Holmqvist Tingsryd Hsc 60 88 85 58 76 367 47 27 69 61 78 282 649
3 Fredrik Ernestam/Armin Sisic Värends Hsk 74 27 72 58 97 328 58 49 46 91 53 297 625
4 Gert Karlsson/Tomas Lindahl Korpen Åseda 74 88 40 26 65 293 77 47 71 77 54 326 619
5 Peter Olsson/Stefan Tollstam Dynapac Hsk 78 42 94 54 54 322 34 63 44 114 22 277 599
5 Olle Ottosson/Göran Persson Dynapac Hsk 78 51 58 26 64 277 48 54 74 65 81 322 599
7 Leo Andersson/Kent Sundahl Carlskrona Hsc 53 67 16 56 73 265 97 68 65 44 44 318 583
8 Mattias Olsson/Anders Johansson Dynapac Hsk 57 44 97 47 70 315 57 60 72 45 30 264 579
9 Johan Johansson/Hans Johansson Tingsryd Hsc 38 20 75 43 90 266 60 61 69 57 34 281 547
10 Bo Trulsson/Matz Karlsson Korpen Åseda 45 44 48 23 69 229 43 68 64 78 40 293 522
11 Roy Dahlén/Kent Ericsson Dynapac Hsk 38 60 103 54 19 274 40 36 47 88 33 244 518
12 Mattias Gneupel/Tobias Gneupel Sibbamåla IF 41 49 86 34 101 311 50 34 37 28 43 192 503
13 Sune Carlsson/Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 76 54 28 62 46 266 54 55 48 31 31 219 485
14 Bela Bodi/Tobias Vikström Växjö Hsk 55 68 30 38 43 234 53 80 19 61 27 240 474
15 Leif Ahlex/Kerstin Johansson Lessebo Hsk 40 64 23 44 46 217 67 58 57 17 20 219 436
16 Bengt-Erik Holmberg/Bo Andersson Tingsryd Hsc 47 61 41 31 60 240 26 47 16 50 52 191 431
17 Roy Johansson/Berndt Pettersson Lanternan B.c 43 37 20 41 44 185 60 40 40 51 38 229 414
18 Ingvar Eriksson/Magnus Tevebring Carlskrona Hsc 67 45 55 33 30 230 14 40 64 23 34 175 405
19 Lisbeth Nygaard-Karlsson/Christina Holmberg Tingsryd Hsc 24 49 20 49 41 183 44 20 35 31 82 212 395
20 Thomas Dahl/Maire Johansson Växjö Hsk 46 20 16 59 60 201 30 39 47 50 10 176 377
21 Stina Johansson/Lasse Brincner Värends Hsk 17 57 54 13 34 175 61 30 30 26 40 187 362
21 Christer Blomgren/Lennart Karlsson Lanternan B.c 17 24 44 53 63 201 24 12 51 33 41 161 362
23 Dan Hallsten/Ronnie Pettersson Värends Hsk 33 16 57 27 31 164 30 23 57 27 60 197 361
24 Fredrik Lundin/Jan Petersson Lanternan B.c 31 27 61 57 35 211 38 27 28 17 37 147 358
25 Elisabeth Brisendahl/Lena Johansson Tingsryd Hsc 16 47 54 49 36 202 19 17 35 34 47 152 354
26 Stephan Gervide/Rune Karlsson Korpen Nybro 38 31 64 23 40 196 13 50 36 28 17 144 340
27 Bo Petersson/Risto Selming Korpen Nybro 78 44 19 14 27 182 40 30 31 27 23 151 333
28 Niclas Gunnarsson/Roger Eriksson Sibbamåla IF 34 33 50 31 57 205 6 40 17 21 26 110 315
29 Carina Gneupel/Therese Olausson Sibbamåla IF 19 43 14 17 40 133 14 50 30 64 20 178 311
30 Ingegerd Petersson/Lennart Pettersson Lanternan B.c 37 35 30 44 14 160 54 13 24 46 13 150 310
31 Lasse Nilsson/Clara Larsson Värends Hsk 41 26 34 32 44 177 10 37 13 24 47 131 308
32 Jonathan Karlsson/Roland Sjöstrand Tingsryd Hsc 24 27 20 24 26 121 40 37 33 20 33 163 284
33 Morgan Atle/Louise Tollstam Dynapac Hsk 41 34 30 29 3 137 17 40 30 7 40 134 271
34 Rolf Marmskog/Per-Olof Johansson Sibbamåla IF 29 21 50 24 43 167 23 37 13 0 28 101 268
34 Gilbert Pettersson/Tommy Nilsson Lanternan B.c 37 16 17 31 41 142 27 14 21 30 34 126 268
36 Jimmy Karlsson/Peter Edlund Dynapac Hsk 13 46 20 21 26 126 20 48 27 16 13 124 250
36 Conny Fransson/Kent Vikström Växjö Hsk 6 7 16 30 24 83 54 28 28 17 40 167 250
38 Solveigh Axelsson/Ulf Seyer Alvesta Hsk 10 9 31 23 20 93 40 42 17 17 37 153 246
39 Hanna Bergendorff/Gunilla Andersson Tingsryd Hsc 41 13 16 47 14 131 13 24 14 17 45 113 244
40 Michael Karlsson/Gunnel Karlsson Tingsryd Hsc 34 29 23 27 26 139 21 28 13 13 14 89 228
41 Ulrika Rydell/Ronjah Pettersson Värends Hsk 20 46 3 14 16 99 23 14 24 17 13 91 190
42 Linnea Gneupel/Julius Gneupel Sibbamåla IF 7 10 14 10 13 54 20 13 3 0 47 83 137
43 Emelie Sjöberg/Brincner/Emy Färdig Värends Hsk 7 7 7 6 9 36 28 30 17 14 3 92 128

Mixed
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Maj-Britt Jarl/Sandor Bodi Växjö Hsk 90 51 62 68 69 340 46 87 33 50 71 287 627
2 Maire Johansson/Jabir Malghouth Växjö Hsk 80 29 61 80 100 350 40 60 70 21 20 211 561
3 Johan Johansson/Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd Hsc 17 45 64 55 84 265 60 33 49 39 88 269 534
4 Elisabeth Brisendahl/Jörgen Holmqvist Tingsryd Hsc 32 81 84 35 69 301 22 14 62 37 71 206 507
5 Armin Sisic/Clara Larsson Värends Hsk 65 33 64 53 87 302 14 25 39 60 63 201 503
6 Mattias Gneupel/Carina Gneupel Sibbamåla IF 16 70 30 34 77 227 47 40 41 64 43 235 462
7 Stina Johansson/Fredrik Ernestam Värends Hsk 44 54 72 14 44 228 68 40 34 61 30 233 461
8 Peter Olsson/Louise Tollstam Dynapac Hsk 74 35 80 40 10 239 27 30 31 81 36 205 444
9 Leif Ahlex/Kerstin Johansson Lessebo Hsk 40 64 23 44 46 217 67 58 57 17 20 219 436
10 Elin Olsson/Olle Ottosson Dynapac Hsk 48 57 47 17 50 219 35 29 53 37 44 198 417
11 Hans Johansson/Lena Johansson Tingsryd Hsc 34 23 48 44 46 195 46 48 55 42 17 208 403
12 Bo Andersson/Gunilla Andersson Tingsryd Hsc 52 34 34 43 34 197 26 37 24 50 66 203 400
13 Christina Holmberg/Bengt-Erik Holmberg Tingsryd Hsc 44 58 27 49 47 225 24 41 20 35 42 162 387
14 Jan Petersson/Ingegerd Petersson Lanternan B.c 47 28 54 68 21 218 68 10 24 47 17 166 384
14 Tobias Vikström/Kerstin Petersen Växjö Hsk 72 57 16 30 47 222 49 50 12 24 27 162 384
16 Ronjah Pettersson/Ronnie Pettersson Värends Hsk 24 59 40 24 27 174 47 21 37 7 37 149 323
17 Hans Lundqvist/Solveigh Axelsson Alvesta Hsk 17 41 37 27 23 145 33 44 41 28 30 176 321
18 Gunnel Karlsson/Michael Karlsson Tingsryd Hsc 34 29 23 27 26 139 21 28 13 13 14 89 228
18 Dan Hallsten/Ulrika Rydell Värends Hsk 29 3 20 17 20 89 6 16 44 37 36 139 228
20 Jonathan Karlsson/Hanna Bergendorff Tingsryd Hsc 34 13 16 17 7 87 33 20 23 16 40 132 219
21 Roger Eriksson/Therese Olausson Sibbamåla IF 20 16 7 10 33 86 6 27 6 21 10 70 156
22 Linnea Gneupel/Julius Gneupel Sibbamåla IF 7 10 14 10 13 54 20 13 3 0 47 83 137

Klass 1
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Jabir Malghouth Växjö Hsk 47 16 54 67 87 271 30 47 36 21 20 154 425
2 Sandor Bodi Växjö Hsk 61 30 48 54 53 246 13 46 12 33 57 161 407
3 Tomas Lindahl Korpen Åseda 37 48 30 17 28 160 61 27 44 44 40 216 376
4 Olle Ottosson Dynapac Hsk 48 37 34 17 40 176 21 23 50 37 34 165 341
5 Armin Sisic Värends Hsk 44 10 37 44 60 195 14 9 29 50 33 135 330
6 Peter Olsson Dynapac Hsk 61 28 57 17 10 173 17 27 31 74 6 155 328
7 Robert Johansson Tingsryd Hsc 34 34 28 44 30 170 28 13 28 44 44 157 327
8 Jörgen Holmqvist Tingsryd Hsc 26 54 57 14 46 197 19 14 41 17 34 125 322
9 Johan Johansson Tingsryd Hsc 14 17 54 27 57 169 30 30 28 29 27 144 313
10 Ingvar Eriksson Carlskrona Hsc 40 31 41 30 20 162 14 37 48 20 24 143 305
11 Mattias Olsson Dynapac Hsk 37 30 40 34 40 181 20 30 31 29 0 110 291
12 Anders Johansson Dynapac Hsk 20 14 57 13 30 134 37 30 41 16 30 154 288
13 Stefan Tollstam Dynapac Hsk 17 14 37 37 44 149 17 36 13 40 16 122 271
14 Tobias Vikström Växjö Hsk 41 54 10 17 20 142 26 50 12 24 13 125 267
15 Sune Carlsson Växjö Hsk 47 33 14 48 30 172 21 14 27 14 17 93 265
16 Matz Karlsson Korpen Åseda 24 34 24 6 35 123 26 21 20 44 30 141 264
17 Göran Persson Dynapac Hsk 30 14 24 9 24 101 27 31 24 28 47 157 258
18 Gert Karlsson Korpen Åseda 37 40 10 9 37 133 16 20 27 33 14 110 243
19 Thomas Dahl Växjö Hsk 13 7 9 46 47 122 20 26 13 50 10 119 241
20 Hans Johansson Tingsryd Hsc 24 3 21 16 33 97 30 31 41 28 7 137 234
20 Mattias Gneupel Sibbamåla IF 7 40 16 20 47 130 33 10 14 14 33 104 234
22 Berndt Pettersson Lanternan B.c 13 27 6 34 17 97 43 34 27 21 10 135 232
23 Carina Gneupel Sibbamåla IF 9 30 14 14 30 97 14 30 27 50 10 131 228
24 Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 29 21 14 14 16 94 33 41 21 17 14 126 220
25 Kerstin Johansson Lessebo Hsk 33 44 10 30 13 130 17 28 23 7 14 89 219
26 Lasse Brincner Värends Hsk 3 20 17 13 27 80 37 30 13 6 30 116 196
27 Christina Holmberg Tingsryd Hsc 21 21 10 21 14 87 14 17 14 21 21 87 174

Klass 2
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Leo Andersson Carlskrona Hsc 16 30 13 36 40 135 50 48 28 31 17 174 309
2 Roy Dahlén Dynapac Hsk 10 26 66 30 7 139 26 33 13 41 27 140 279
3 Kent Sundahl Carlskrona Hsc 37 37 3 20 33 130 47 20 37 13 27 144 274
4 Bo Trulsson Korpen Åseda 21 10 24 17 34 106 17 47 44 34 10 152 258
5 Niclas Gunnarsson Sibbamåla IF 24 30 43 24 34 155 0 33 14 14 26 87 242
6 Christer Blomgren Lanternan B.c 14 17 34 46 37 148 24 6 17 27 10 84 232
7 Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd Hsc 3 28 10 28 27 96 30 3 21 10 61 125 221
8 Bo Andersson Tingsryd Hsc 24 24 24 3 27 102 16 23 10 36 31 116 218
9 Leif Ahlex Lessebo Hsk 7 20 13 14 33 87 50 30 34 10 6 130 217
10 Bengt-Erik Holmberg Tingsryd Hsc 23 37 17 28 33 138 10 24 6 14 21 75 213
11 Bela Bodi Växjö Hsk 14 14 20 21 23 92 27 30 7 37 14 115 207
12 Jan Petersson Lanternan B.c 17 14 27 34 14 106 21 7 21 17 14 80 186
13 Roy Johansson Lanternan B.c 30 10 14 7 27 88 17 6 13 30 28 94 182
13 Gunilla Andersson Tingsryd Hsc 28 10 10 40 7 95 10 14 14 14 35 87 182
15 Fredrik Lundin Lanternan B.c 14 13 34 23 21 105 17 20 7 0 23 67 172
16 Lena Johansson Tingsryd Hsc 10 20 27 28 13 98 16 17 14 14 10 71 169
16 Ronnie Pettersson Värends Hsk 10 13 37 10 14 84 24 7 20 7 27 85 169
18 Risto Selming Korpen Nybro 41 34 16 7 6 104 20 13 7 13 10 63 167
19 Hans Lundqvist Alvesta Hsk 10 41 13 10 6 80 3 23 27 14 7 74 154
20 Kent Vikström Växjö Hsk 3 7 3 10 17 40 40 21 14 10 14 99 139
21 Gunnel Karlsson Tingsryd Hsc 31 23 9 17 3 83 14 7 7 13 7 48 131
22 Lennart Karlsson Lanternan B.c 3 7 10 7 26 53 0 6 34 6 31 77 130
23 Michael Karlsson Tingsryd Hsc 3 6 14 10 23 56 7 21 6 0 7 41 97

Klass 3
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Fredrik Ernestam Värends Hsk 30 17 35 14 37 133 44 40 17 41 20 162 295
2 Tobias Gneupel Sibbamåla IF 34 9 70 14 54 181 17 24 23 14 10 88 269
3 Kent Ericsson Dynapac Hsk 28 34 37 24 12 135 14 3 34 47 6 104 239
4 Ingegerd Petersson Lanternan B.c 30 14 27 34 7 112 47 3 3 30 3 86 198
5 Stephan Gervide Korpen Nybro 14 7 44 17 26 108 7 37 27 7 7 85 193
6 Dan Hallsten Värends Hsk 23 3 20 17 17 80 6 16 37 20 33 112 192
7 Elisabeth Brisendahl Tingsryd Hsc 6 27 27 21 23 104 3 0 21 20 37 81 185
8 Clara Larsson Värends Hsk 21 23 27 9 27 107 0 16 10 10 30 66 173
9 Solveigh Axelsson Alvesta Hsk 7 0 24 17 17 65 30 21 14 14 23 102 167
10 Stina Johansson Värends Hsk 14 37 37 0 7 95 24 0 17 20 10 71 166
10 Bo Petersson Korpen Nybro 37 10 3 7 21 78 20 17 24 14 13 88 166
12 Per-Olof Johansson Sibbamåla IF 6 7 27 24 43 107 23 10 6 0 14 53 160
13 Morgan Atle Dynapac Hsk 28 27 7 6 3 71 7 37 30 0 10 84 155
14 Tommy Nilsson Lanternan B.c 27 3 17 14 27 88 20 7 7 3 27 64 152
15 Rune Karlsson Korpen Nybro 24 24 20 6 14 88 6 13 9 21 10 59 147
16 Maire Johansson Växjö Hsk 33 13 7 13 13 79 10 13 34 0 0 57 136
17 Lasse Nilsson Värends Hsk 20 3 7 23 17 70 10 21 3 14 17 65 135
18 Jimmy Karlsson Dynapac Hsk 13 20 13 21 13 80 6 14 14 13 3 50 130
19 Roland Sjöstrand Tingsryd Hsc 3 17 10 14 26 70 10 27 10 7 3 57 127
20 Peter Edlund Dynapac Hsk 0 26 7 0 13 46 14 34 13 3 10 74 120
21 Kerstin Petersen Växjö Hsk 31 3 6 13 27 80 23 0 0 0 14 37 117
22 Gilbert Pettersson Lanternan B.c 10 13 0 17 14 54 7 7 14 27 7 62 116
22 Louise Tollstam Dynapac Hsk 13 7 23 23 0 66 10 3 0 7 30 50 116
24 Lennart Pettersson Lanternan B.c 7 21 3 10 7 48 7 10 21 16 10 64 112
25 Conny Fransson Växjö Hsk 3 0 13 20 7 43 14 7 14 7 26 68 111
26 Rolf Marmskog Sibbamåla IF 23 14 23 0 0 60 0 27 7 0 14 48 108
27 Magnus Tevebring Carlskrona Hsc 27 14 14 3 10 68 0 3 16 3 10 32 100
28 Therese Olausson Sibbamåla IF 10 13 0 3 10 36 0 20 3 14 10 47 83
29 Ulf Seyer Alvesta Hsk 3 9 7 6 3 28 10 21 3 3 14 51 79
30 Roger Eriksson Sibbamåla IF 10 3 7 7 23 50 6 7 3 7 0 23 73
31 Ulrika Rydell Värends Hsk 6 0 0 0 3 9 0 0 7 17 3 27 36



Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2018
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se