Banner
Sportlotteriet


Resultat SM inne 2013
Resultat SM inne 2013

 
Herr
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Jabir Malghouth Växjö Hsk 61 37 63 37 37 235 40 40 44 54 41 219 454
2 Sandor Bodi Växjö Hsk 37 33 30 47 17 164 50 53 20 48 67 238 402
3 Armin Sisic Värends Hsk 47 57 44 47 34 229 34 28 17 34 57 170 399
4 Matz Karlsson Korpen Åseda 48 50 28 21 41 188 70 57 21 17 41 206 394
5 Peter Olsson Dynapac Hsc 57 30 54 30 20 191 14 33 27 57 41 172 363
6 Leif Ahlex Lessebo Hsk 50 20 37 13 27 147 41 48 16 50 37 192 339
7 Tomas Lindahl Korpen Åseda 37 37 33 41 24 172 34 21 43 28 26 152 324
7 Tobias Gneupel Sibbamåla IF 43 16 57 23 41 180 37 27 37 30 13 144 324
9 Olle Ottosson Dynapac Hsc 50 10 13 50 14 137 9 57 31 57 23 177 314
9 Matthias Gneupel Sibbamåla IF 26 37 50 13 23 149 37 13 44 24 47 165 314
11 Mathias Olsson Dynapac Hsc 3 27 34 31 33 128 17 43 17 47 60 184 312
12 Leo Andersson Carlskrona HSC 10 33 13 40 44 140 24 26 50 34 24 158 298
13 Kennarth Axelsson Alvesta Hsk 26 35 17 28 40 146 27 17 37 37 33 151 297
14 Lasse Brincner Värends Hsk 53 50 15 14 9 141 23 30 41 33 21 148 289
15 Hans Lundqvist Alvesta Hsk 21 40 28 10 37 136 27 35 28 17 20 127 263
16 Hans Nilsson Dynapac Hsc 20 7 50 46 27 150 34 21 14 23 19 111 261
17 Fredrik Lundin Lanternan B.C 46 7 34 20 21 128 14 14 37 37 30 132 260
18 Leif Sundahl Carlskrona HSC 0 41 13 41 28 123 31 10 57 17 20 135 258
18 Gert Karlsson Korpen Åseda 10 30 23 40 12 115 24 21 40 37 21 143 258
20 Stefan Tollstam Dynapac Hsc 37 10 20 21 3 91 57 24 17 23 37 158 249
21 Dan Madayang Dynapac Hsc 46 33 24 19 17 139 3 30 27 30 13 103 242
22 Fredrik Ernerstam Värends Hsk 48 24 17 28 20 137 13 24 21 29 14 101 238
23 Lennart Karlsson Lanternan B.C 27 37 0 30 34 128 34 27 20 7 19 107 235
24 Tobias Vikström Växjö Hsk 30 37 10 27 30 134 13 17 34 10 23 97 231
25 Ingvar Ericsson Carlskrona HSC 6 17 30 30 7 90 14 34 7 48 37 140 230
26 Patrick Axelsson Alvesta Hsk 20 30 10 17 10 87 30 14 14 41 41 140 227
27 Christer Blomgren Lanternan B.C 27 17 30 14 41 129 28 13 17 26 13 97 226
28 Joakim Strand Korpen Åseda 27 14 14 10 17 82 61 24 7 21 30 143 225
29 Sune Carlsson Växjö Hsk 17 41 20 7 41 126 17 17 24 7 33 98 224
30 Bernt Pettersson Lanternan B.C 33 0 6 23 17 79 34 21 31 24 27 137 216
31 Jan Pettersson Lanternan B.C 21 10 14 14 44 103 28 21 24 24 10 107 210
32 Johan Johansson Tingsryd Hsc 34 14 17 7 6 78 10 44 23 24 30 131 209
33 Bertil Westergren Växjö Hsk 7 14 10 24 24 79 14 24 17 37 37 129 208
33 Bela Bodi Växjö Hsk 29 40 23 3 23 118 30 3 27 13 17 90 208
35 Anders Johansson Dynapac Hsc 9 3 13 27 13 65 29 17 47 30 13 136 201
36 Kent Sundahl Carlskrona HSC 12 23 17 27 27 106 9 21 20 17 27 94 200
37 Stefan Håkansson Carlskrona HSC 0 20 10 13 41 84 7 27 28 33 17 112 196
37 Christer Gran Lanternan B.C 10 6 34 20 23 93 17 20 21 21 24 103 196
39 Per Olof Svensson Tingsryd Hsc 24 6 24 41 14 109 7 7 34 23 14 85 194
40 Göran Persson Dynapac Hsc 10 21 37 21 20 109 16 3 27 24 14 84 193
41 Stephan Gervide Korpen Nybro 14 16 14 14 61 119 10 30 7 13 13 73 192
42 Gilbert Pettersson Lanternan B.C 24 21 13 10 16 84 0 44 14 20 27 105 189
43 Peter Edlund Dynapac Hsc 37 13 27 20 0 97 17 30 14 27 3 91 188
44 Kurt Hansen Alvesta Hsk 17 27 0 27 17 88 34 7 34 10 13 98 186
44 Bengt Erik Holmberg Tingsryd Hsc 17 34 34 10 21 116 7 7 21 28 7 70 186
46 Kent Eriksson Dynapac Hsc 30 20 20 10 17 97 20 14 20 31 3 88 185
47 Magnus Stenberg Mulde VK 10 27 50 14 34 135 3 10 10 20 6 49 184
47 Alf Svensson Korpen Åseda 14 23 37 7 21 102 20 10 21 7 21 79 181
49 Dan Hallstan Växjö Hsk 14 20 10 10 24 78 7 28 37 17 7 96 174
50 Conny Fransson Växjö Hsk 24 14 21 14 7 80 17 7 33 20 17 94 174
51 Roland Andreasson Lanternan B.C 13 9 13 30 20 85 14 7 10 17 37 85 170
52 Peter Karlsson Sibbamåla IF 9 7 17 31 17 81 23 14 7 7 36 87 168
53 Klas Åke Lindsröm Mulde VK 34 21 21 21 3 100 20 6 3 13 21 63 163
54 Roger Ericsson Sibbamåla IF 13 14 3 30 24 84 7 13 26 21 7 74 158
55 Bengt Lindskog Dynapac Hsc 47 3 30 10 10 100 7 0 10 26 13 56 156
56 Ronnie Pettersson Värends Hsk 17 3 24 24 6 74 3 7 10 26 34 80 154
57 Ronny Lundberg Lanternan B.C 6 0 6 3 0 15 3 24 27 27 54 135 150
58 Bo Trulsson Korpen Åseda 14 0 14 6 17 51 34 37 21 3 3 98 149
59 Michael Karlsson Tingsryd Hsc 10 10 17 57 7 101 27 0 3 7 7 44 145
60 Johnny Petersson FlygtSeniorerna 0 10 0 10 20 40 10 7 37 14 34 102 142
61 Ulf Seyer Alvesta Hsk 0 10 20 10 24 64 14 7 17 27 7 72 136
62 Janne Larsson Mulde VK 20 30 3 13 7 73 17 27 7 7 3 61 134
63 Roland Sjöstrand Tingsryd Hsc 7 10 14 23 14 68 23 0 34 7 0 64 132
64 Olle Nilsson Tingsryd Hsc 17 0 21 0 14 52 20 27 7 17 7 78 130
65 Niclas Gunnarsson Sibbamåla IF 7 14 14 21 3 59 7 7 0 7 47 68 127
66 Roy Johansson Lanternan B.C 10 14 10 0 27 61 34 6 10 7 7 64 125
67 Conny Bark Lessebo Hsk 0 10 7 28 14 59 17 13 17 3 10 60 119
68 Jimmy Karlsson Dynapac Hsc 7 7 21 17 7 59 14 7 17 7 14 59 118
69 Kjell Rydh Korpen Nybro 3 3 10 26 17 59 3 13 10 13 10 49 108
70 Morgan Atle Dynapac Hsc 14 30 7 17 0 68 0 7 14 6 0 27 95
71 Nils Åsberg FlygtSeniorerna 0 0 10 10 14 34 10 6 0 17 3 36 70

Dam
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 LisbethNygaardKarlsson Tingsryd Hsc 27 7 17 30 37 118 30 40 30 33 50 183 301
2 Inga Lill Stühr Lessebo Hsk 24 10 17 24 43 118 27 40 41 36 30 174 292
3 Carina Gneupel Sibbamåla IF 37 28 34 33 17 149 14 50 24 27 7 122 271
4 Maj Britt Jarl Växjö Hsk 47 34 17 27 23 148 17 37 24 10 20 108 256
5 Christina Holmberg Tingsryd Hsc 10 24 34 14 14 96 24 13 37 41 37 152 248
6 Clara Larsson Värends Hsk 20 34 17 7 7 85 40 48 7 28 30 153 238
7 Anja Milsten Dynapac Hsc 20 6 46 31 14 117 21 47 17 0 14 99 216
8 Maire Johansson Växjö Hsk 23 14 30 17 17 101 17 37 10 30 13 107 208
9 Elisabeth Brisendahl Tingsryd Hsc 14 30 37 10 14 105 6 37 21 13 20 97 202
10 Stina Johansson Värends Hsk 27 14 6 20 27 94 3 20 7 41 27 98 192
11 Catharina Törnsås Tingsryd Hsc 34 9 21 14 14 92 27 7 10 3 40 87 179
12 Malin Lundqvist Alvesta Hsk 17 13 7 17 7 61 27 37 7 24 17 112 173
13 Jennifer Milsten Dynapac Hsc 33 6 14 20 37 110 7 7 10 0 37 61 171
14 Kerstin Johansson Lessebo Hsk 6 17 3 17 17 60 26 16 10 17 27 96 156
15 Solveig Axelsson Alvesta Hsk 7 6 6 14 28 61 14 33 14 23 7 91 152
16 Kerstin Petersen Växjö Hsk 14 0 3 7 20 44 3 17 60 7 17 104 148
17 Ingegerd Pettersson Lanternan B.C 20 16 16 6 13 71 10 14 17 7 10 58 129
18 Ingegerd Sjöstrand Tingsryd Hsc 0 21 7 0 23 51 14 14 7 14 21 70 121
19 Anna Stenberg Mulde VK 17 13 17 21 10 78 14 14 0 10 3 41 119
20 Ulrika Rydell Blomman 14 10 14 14 14 66 3 0 13 3 20 39 105
21 Therese Olausson Sibbamåla IF 10 3 6 53 10 82 3 0 7 6 0 16 98
22 Karin Gullbrand Värends Hsk 14 27 7 23 6 77 0 0 7 7 3 17 94
23 Gunnel Karlsson Tingsryd Hsc 0 3 0 3 7 13 10 23 26 7 10 76 89
24 Marie Nilsson Tingsryd Hsc 14 7 7 3 7 38 10 14 3 7 0 34 72

Junior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Lukas Bern Dynapac hsc 30 21 7 7 36 101 3 3 26 14 37 83 184
2 Elin Olsson Dynapac hsc 7 14 7 43 27 98 10 10 21 10 10 61 159
3 Jonathan Karlsson Tingsryd Hsc 27 7 10 16 28 88 10 10 0 13 23 56 144
4 Ronjah Pettersson Värends Hsk 26 10 7 6 14 63 0 6 0 10 7 23 86

Minior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Alexander Lundqvist Alvesta Hsk 17 24 41 34 14 130 21 17 34 34 37 143 273
2 Julius Gneupel Sibbamåla IF 10 7 14 20 10 61 3 7 14 7 0 31 92
3 Nathalie Jonasson Värends Hsk 0 23 14 10 0 47 10 3 7 3 14 37 84
4 Linnea Gneupel(6m) Sibbamåla IF 0 0 14 3 3 20 3 20 0 20 7 50 70
5 Kevin Rydell Värends Hsk 0 0 7 10 10 27 10 3 0 0 14 27 54
6 Kenny Milsten Dynapac Hsc 3 17 7 0 0 27 0 10 3 10 3 26 53

Dubbel
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Sandor Bodi/Jabir Malghouth Växjö Hsk 98 70 93 84 54 399 90 93 64 102 108 457 856
2 Tomas Lindahl/Matz Karlsson Korpen Åseda 85 87 61 62 65 360 104 78 64 45 67 358 718
3 Matthias Gneupel/Tobias Gneupel Sibbamåla IF 69 53 107 36 64 329 74 40 81 54 60 309 638
4 Armin Sisic/Fredrik Ernerstam Värends Hsk 95 81 61 75 54 366 47 52 38 63 71 271 637
5 Stefan Tollstam/Peter Olsson Dynapac Hsc 94 40 74 51 23 282 71 57 44 80 78 330 612
6 Kennarth Axelsson/Hans Lundqvist Alvesta Hsk 47 75 45 38 77 282 54 52 65 54 53 278 560
7 Dan Madayang/Mathias Olsson Dynapac Hsc 49 60 58 50 50 267 20 73 44 77 73 287 554
8 Lasse Brincner/Clara Larsson Värends Hsk 73 84 32 21 16 226 63 78 48 61 51 301 527
9 Johan Johansson/LisbethNygaardKarlsson Tingsryd Hsc 61 21 34 37 43 196 40 84 53 57 80 314 510
10 Olle Ottosson/Göran Persson Dynapac Hsc 60 31 50 71 34 246 25 60 58 81 37 261 507
11 Kent Sundahl/Leo Andersson Carlskrona HSC 22 56 30 67 71 246 33 47 70 51 51 252 498
12 Kerstin Johansson/Leif Ahlex Lessebo Hsk 56 37 40 30 44 207 67 64 26 67 64 288 495
13 Ingvar Ericsson/Leif Sundahl Carlskrona HSC 6 58 43 71 35 213 45 44 64 65 57 275 488
14 Maj Britt Jarl/Tobias Vikström Växjö Hsk 77 71 27 54 53 282 30 54 58 20 43 205 487
15 Bengt Erik Holmberg/Christina Holmberg Tingsryd Hsc 27 58 68 24 35 212 31 20 58 69 44 222 434
16 Sune Carlsson/Bela Bodi Växjö Hsk 46 81 43 10 64 244 47 20 51 20 50 188 432
17 Roland Andreasson/Fredrik Lundin Lanternan B.C 59 16 47 50 41 213 28 21 47 54 67 217 430
18 Bengt Lindskog/Hans Nilsson Dynapac Hsc 67 10 80 56 37 250 41 21 24 49 32 167 417
19 Christer Blomgren/Gilbert Pettersson Lanternan B.C 51 38 43 24 57 213 28 57 31 46 40 202 415
20 Inga Lill Stühr/Conny Bark Lessebo Hsk 24 20 24 52 57 177 44 53 58 39 40 234 411
21 Bo Trulsson/Gert Karlsson Korpen Åseda 24 30 37 46 29 166 58 58 61 40 24 241 407
22 Joakim Strand/Alf Svensson Korpen Åseda 41 37 51 17 38 184 81 34 28 28 51 222 406
23 Jan Pettersson/Christer Gran Lanternan B.C 31 16 48 34 67 196 45 41 45 45 34 210 406
24 Jennifer Milsten/Anja Milsten Dynapac Hsc 53 12 60 51 51 227 28 54 27 0 51 160 387
25 Anders Johansson/Kent Eriksson Dynapac Hsc 39 23 33 37 30 162 49 31 67 61 16 224 386
26 Bertil Westergren/Dan Hallstan Växjö Hsk 21 34 20 34 48 157 21 52 54 54 44 225 382
27 Solveig Axelsson/Patrick Axelsson Alvesta Hsk 27 36 16 31 38 148 44 47 28 64 48 231 379
28 Catharina Törnsås/Per Olof Svensson Tingsryd Hsc 58 15 45 55 28 201 34 14 44 26 54 172 373
29 Carina Gneupel/Therese Olausson Sibbamåla IF 47 31 40 86 27 231 17 50 31 33 7 138 369
30 Bernt Pettersson/Ronny Lundberg Lanternan B.C 39 0 12 26 17 94 37 45 58 51 81 272 366
31 Roy Johansson/Lennart Karlsson Lanternan B.C 37 51 10 30 61 189 68 33 30 14 26 171 360
32 Ronnie Pettersson/Stina Johansson Värends Hsk 44 17 30 44 33 168 6 27 17 67 61 178 346
33 Elisabeth Brisendahl/Jonathan Karlsson Tingsryd Hsc 41 37 47 26 42 193 16 47 21 26 43 153 346
34 Peter Karlsson/Roger Ericsson Sibbamåla IF 22 21 20 61 41 165 30 27 33 28 43 161 326
35 Kurt Hansen/Ulf Seyer Alvesta Hsk 17 37 20 37 41 152 48 14 51 37 20 170 322
36 Conny Fransson/Kerstin Petersen Växjö Hsk 38 14 24 21 27 124 20 24 93 27 34 198 322
37 Peter Edlund/Jimmy Karlsson Dynapac Hsc 44 20 48 37 7 156 31 37 31 34 17 150 306
38 Magnus Stenberg/Anna Stenberg Mulde VK 27 40 67 35 44 213 17 24 10 30 9 90 303
39 Stephan Gervide/Kjell Rydh Korpen Nybro 17 19 24 40 78 178 13 43 17 26 23 122 300
40 Janne Larsson/Klas Åke Lindsröm Mulde VK 54 51 24 34 10 173 37 33 10 20 24 124 297
41 Lukas Bern/Morgan Atle Dynapac Hsc 44 51 14 24 36 169 3 10 40 20 37 110 279
42 Roland Sjöstrand/Ingegerd Sjöstrand Tingsryd Hsc 7 31 21 23 37 119 37 14 41 21 21 134 253
43 Michael Karlsson/Gunnel Karlsson Tingsryd Hsc 10 13 17 60 14 114 37 23 29 14 17 120 234
44 Johnny Petersson/Nils Åsberg FlygtSeniorerna 0 10 10 20 34 74 20 13 37 31 37 138 212
45 Olle Nilsson/Marie Nilsson Tingsryd Hsc 31 7 28 3 21 90 30 41 10 24 7 112 202
46 Linnea Gneupel(6m)/Niclas Gunnarsson Sibbamåla IF 7 14 28 24 6 79 10 27 0 27 54 118 197
47 Karin Gullbrand/Ronjah Pettersson Värends Hsk 40 37 14 29 20 140 0 6 7 17 10 40 180

Mixed
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Jabir Malghouth/Maire Johansson Växjö Hsk 84 51 93 54 54 336 57 77 54 84 54 326 662
2 Sandor Bodi/Maj Britt Jarl Växjö Hsk 84 67 47 74 40 312 67 90 44 58 87 346 658
3 Clara Larsson/Armin Sisic Värends Hsk 67 91 61 54 41 314 74 76 24 62 87 323 637
4 Matthias Gneupel/Carina Gneupel Sibbamåla IF 63 65 84 46 40 298 51 63 68 51 54 287 585
5 Peter Olsson/Jennifer Milsten Dynapac Hsc 90 36 68 50 57 301 21 40 37 57 78 233 534
6 Johan Johansson/LisbethNygaardKarlsson Tingsryd Hsc 61 21 34 37 43 196 40 84 53 57 80 314 510
7 Kerstin Johansson/Leif Ahlex Lessebo Hsk 56 37 40 30 44 207 67 64 26 67 64 288 495
8 Elin Olsson/Mathias Olsson Dynapac Hsc 10 41 41 74 60 226 27 53 38 57 70 245 471
9 Kennarth Axelsson/Solveig Axelsson Alvesta Hsk 33 41 23 42 68 207 41 50 51 60 40 242 449
10 Hans Lundqvist/Malin Lundqvist Alvesta Hsk 38 53 35 27 44 197 54 72 35 41 37 239 436
11 Christina Holmberg/Bengt Erik Holmberg Tingsryd Hsc 27 58 68 24 35 212 31 20 58 69 44 222 434
12 Fredrik Ernerstam/Stina Johansson Värends Hsk 75 38 23 48 47 231 16 44 28 70 41 199 430
13 Conny Bark/Inga Lill Stühr Lessebo Hsk 24 20 24 52 57 177 44 53 58 39 40 234 411
14 Ronjah Pettersson/Tomas Lindahl Korpen Åseda 63 47 40 47 38 235 34 27 43 38 33 175 410
15 Linnea Gneupel(6m)/Tobias Gneupel Sibbamåla IF 43 16 71 26 44 200 40 47 37 50 20 194 394
16 Catharina Törnsås/Per Olof Svensson Tingsryd Hsc 58 15 45 55 28 201 34 14 44 26 54 172 373
17 Kerstin Petersen/Sune Carlsson Växjö Hsk 31 41 23 14 61 170 20 34 84 14 50 202 372
18 Anja Milsten/Bengt Lindskog Dynapac Hsc 67 9 76 41 24 217 28 47 27 26 27 155 372
19 Elisabeth Brisendahl/Jonathan Karlsson Tingsryd Hsc 41 37 47 26 42 193 16 47 21 26 43 153 346
20 Jan Pettersson/Ingegerd Pettersson Lanternan B.C 41 26 30 20 57 174 38 35 41 31 20 165 339
21 Bernt Pettersson/Ulrika Rydell Blomman 47 10 20 37 31 145 37 21 44 27 47 176 321
22 Magnus Stenberg/Anna Stenberg Mulde VK 27 40 67 35 44 213 17 24 10 30 9 90 303
23 Roger Ericsson/Therese Olausson Sibbamåla IF 23 17 9 83 34 166 10 13 33 27 7 90 256
24 Ingegerd Sjöstrand/Roland Sjöstrand Tingsryd Hsc 7 31 21 23 37 119 37 14 41 21 21 134 253
25 Ronnie Pettersson/Karin Gullbrand Värends Hsk 31 30 31 47 12 151 3 7 17 33 37 97 248
26 Michael Karlsson/Gunnel Karlsson Tingsryd Hsc 10 13 17 60 14 114 37 23 29 14 17 120 234
27 Olle Nilsson/Marie Nilsson Tingsryd Hsc 31 7 28 3 21 90 30 41 10 24 7 112 202

Klass 1
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Jabir Malghouth Växjö Hsk 61 37 63 37 37 235 40 40 44 54 41 219 454
2 Sandor Bodi Växjö Hsk 37 33 30 47 17 164 50 53 20 48 67 238 402
3 Armin Sisic Värends Hsk 47 57 44 47 34 229 34 28 17 34 57 170 399
4 Matz Karlsson Korpen Åseda 48 50 28 21 41 188 70 57 21 17 41 206 394
5 Peter Olsson Dynapac Hsc 57 30 54 30 20 191 14 33 27 57 41 172 363
6 Tomas Lindahl Korpen Åseda 37 37 33 41 24 172 34 21 43 28 26 152 324
7 Olle Ottosson Dynapac Hsc 50 10 13 50 14 137 9 57 31 57 23 177 314
7 Matthias Gneupel Sibbamåla IF 26 37 50 13 23 149 37 13 44 24 47 165 314
9 Mathias Olsson Dynapac Hsc 3 27 34 31 33 128 17 43 17 47 60 184 312
10 LisbethNygaardKarlsson Tingsryd Hsc 27 7 17 30 37 118 30 40 30 33 50 183 301
11 Leo Andersson Carlskrona HSC 10 33 13 40 44 140 24 26 50 34 24 158 298
12 Inga Lill Stühr Lessebo Hsk 24 10 17 24 43 118 27 40 41 36 30 174 292
13 Lasse Brincner Värends Hsk 53 50 15 14 9 141 23 30 41 33 21 148 289
14 Gert Karlsson Korpen Åseda 10 30 23 40 12 115 24 21 40 37 21 143 258
15 Maj Britt Jarl Växjö Hsk 47 34 17 27 23 148 17 37 24 10 20 108 256
16 Stefan Tollstam Dynapac Hsc 37 10 20 21 3 91 57 24 17 23 37 158 249
17 Christina Holmberg Tingsryd Hsc 10 24 34 14 14 96 24 13 37 41 37 152 248
18 Dan Madayang Dynapac Hsc 46 33 24 19 17 139 3 30 27 30 13 103 242
19 Tobias Vikström Växjö Hsk 30 37 10 27 30 134 13 17 34 10 23 97 231
20 Ingvar Ericsson Carlskrona HSC 6 17 30 30 7 90 14 34 7 48 37 140 230
21 Christer Blomgren Lanternan B.C 27 17 30 14 41 129 28 13 17 26 13 97 226
22 Bernt Pettersson Lanternan B.C 33 0 6 23 17 79 34 21 31 24 27 137 216
23 Johan Johansson Tingsryd Hsc 34 14 17 7 6 78 10 44 23 24 30 131 209
24 Anders Johansson Dynapac Hsc 9 3 13 27 13 65 29 17 47 30 13 136 201
25 Kent Sundahl Carlskrona HSC 12 23 17 27 27 106 9 21 20 17 27 94 200
26 Göran Persson Dynapac Hsc 10 21 37 21 20 109 16 3 27 24 14 84 193
27 Kerstin Johansson Lessebo Hsk 6 17 3 17 17 60 26 16 10 17 27 96 156

Klass 2
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Leif Ahlex Lessebo Hsk 50 20 37 13 27 147 41 48 16 50 37 192 339
2 Tobias Gneupel Sibbamåla IF 43 16 57 23 41 180 37 27 37 30 13 144 324
3 Carina Gneupel Sibbamåla IF 37 28 34 33 17 149 14 50 24 27 7 122 271
4 Hans Lundqvist Alvesta Hsk 21 40 28 10 37 136 27 35 28 17 20 127 263
5 Fredrik Lundin Lanternan B.C 46 7 34 20 21 128 14 14 37 37 30 132 260
6 Leif Sundahl Carlskrona HSC 0 41 13 41 28 123 31 10 57 17 20 135 258
7 Fredrik Ernerstam Värends Hsk 48 24 17 28 20 137 13 24 21 29 14 101 238
7 Clara Larsson Värends Hsk 20 34 17 7 7 85 40 48 7 28 30 153 238
9 Lennart Karlsson Lanternan B.C 27 37 0 30 34 128 34 27 20 7 19 107 235
10 Sune Carlsson Växjö Hsk 17 41 20 7 41 126 17 17 24 7 33 98 224
11 Anja Milsten Dynapac Hsc 20 6 46 31 14 117 21 47 17 0 14 99 216
12 Jan Pettersson Lanternan B.C 21 10 14 14 44 103 28 21 24 24 10 107 210
13 Maire Johansson Växjö Hsk 23 14 30 17 17 101 17 37 10 30 13 107 208
13 Bertil Westergren Växjö Hsk 7 14 10 24 24 79 14 24 17 37 37 129 208
13 Bela Bodi Växjö Hsk 29 40 23 3 23 118 30 3 27 13 17 90 208
16 Elisabeth Brisendahl Tingsryd Hsc 14 30 37 10 14 105 6 37 21 13 20 97 202
17 Stefan Håkansson Carlskrona HSC 0 20 10 13 41 84 7 27 28 33 17 112 196
18 Stina Johansson Värends Hsk 27 14 6 20 27 94 3 20 7 41 27 98 192
19 Kurt Hansen Alvesta Hsk 17 27 0 27 17 88 34 7 34 10 13 98 186
19 Bengt Erik Holmberg Tingsryd Hsc 17 34 34 10 21 116 7 7 21 28 7 70 186
21 Dan Hallstan Växjö Hsk 14 20 10 10 24 78 7 28 37 17 7 96 174
21 Conny Fransson Växjö Hsk 24 14 21 14 7 80 17 7 33 20 17 94 174
23 Roland Andreasson Lanternan B.C 13 9 13 30 20 85 14 7 10 17 37 85 170
24 Ronnie Pettersson Värends Hsk 17 3 24 24 6 74 3 7 10 26 34 80 154
25 Bo Trulsson Korpen Åseda 14 0 14 6 17 51 34 37 21 3 3 98 149
26 Michael Karlsson Tingsryd Hsc 10 10 17 57 7 101 27 0 3 7 7 44 145
27 Ingegerd Pettersson Lanternan B.C 20 16 16 6 13 71 10 14 17 7 10 58 129
28 Niclas Gunnarsson Sibbamåla IF 7 14 14 21 3 59 7 7 0 7 47 68 127
29 Roy Johansson Lanternan B.C 10 14 10 0 27 61 34 6 10 7 7 64 125
30 Gunnel Karlsson Tingsryd Hsc 0 3 0 3 7 13 10 23 26 7 10 76 89

Klass 3
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Kennarth Axelsson Alvesta Hsk 26 35 17 28 40 146 27 17 37 37 33 151 297
2 Hans Nilsson Dynapac Hsc 20 7 50 46 27 150 34 21 14 23 19 111 261
3 Patrick Axelsson Alvesta Hsk 20 30 10 17 10 87 30 14 14 41 41 140 227
4 Joakim Strand Korpen Åseda 27 14 14 10 17 82 61 24 7 21 30 143 225
5 Christer Gran Lanternan B.C 10 6 34 20 23 93 17 20 21 21 24 103 196
6 Per Olof Svensson Tingsryd Hsc 24 6 24 41 14 109 7 7 34 23 14 85 194
7 Stephan Gervide Korpen Nybro 14 16 14 14 61 119 10 30 7 13 13 73 192
8 Gilbert Pettersson Lanternan B.C 24 21 13 10 16 84 0 44 14 20 27 105 189
9 Peter Edlund Dynapac Hsc 37 13 27 20 0 97 17 30 14 27 3 91 188
10 Kent Eriksson Dynapac Hsc 30 20 20 10 17 97 20 14 20 31 3 88 185
11 Magnus Stenberg Mulde VK 10 27 50 14 34 135 3 10 10 20 6 49 184
12 Alf Svensson Korpen Åseda 14 23 37 7 21 102 20 10 21 7 21 79 181
13 Catharina Törnsås Tingsryd Hsc 34 9 21 14 14 92 27 7 10 3 40 87 179
14 Malin Lundqvist Alvesta Hsk 17 13 7 17 7 61 27 37 7 24 17 112 173
15 Jennifer Milsten Dynapac Hsc 33 6 14 20 37 110 7 7 10 0 37 61 171
16 Peter Karlsson Sibbamåla IF 9 7 17 31 17 81 23 14 7 7 36 87 168
17 Klas Åke Lindsröm Mulde VK 34 21 21 21 3 100 20 6 3 13 21 63 163
18 Roger Ericsson Sibbamåla IF 13 14 3 30 24 84 7 13 26 21 7 74 158
19 Bengt Lindskog Dynapac Hsc 47 3 30 10 10 100 7 0 10 26 13 56 156
20 Solveig Axelsson Alvesta Hsk 7 6 6 14 28 61 14 33 14 23 7 91 152
21 Ronny Lundberg Lanternan B.C 6 0 6 3 0 15 3 24 27 27 54 135 150
22 Kerstin Petersen Växjö Hsk 14 0 3 7 20 44 3 17 60 7 17 104 148
23 Johnny Petersson FlygtSeniorerna 0 10 0 10 20 40 10 7 37 14 34 102 142
24 Ulf Seyer Alvesta Hsk 0 10 20 10 24 64 14 7 17 27 7 72 136
25 Janne Larsson Mulde VK 20 30 3 13 7 73 17 27 7 7 3 61 134
26 Roland Sjöstrand Tingsryd Hsc 7 10 14 23 14 68 23 0 34 7 0 64 132
27 Olle Nilsson Tingsryd Hsc 17 0 21 0 14 52 20 27 7 17 7 78 130
28 Ingegerd Sjöstrand Tingsryd Hsc 0 21 7 0 23 51 14 14 7 14 21 70 121
29 Conny Bark Lessebo Hsk 0 10 7 28 14 59 17 13 17 3 10 60 119
29 Anna Stenberg Mulde VK 17 13 17 21 10 78 14 14 0 10 3 41 119
31 Jimmy Karlsson Dynapac Hsc 7 7 21 17 7 59 14 7 17 7 14 59 118
32 Kjell Rydh Korpen Nybro 3 3 10 26 17 59 3 13 10 13 10 49 108
33 Ulrika Rydell Blomman 14 10 14 14 14 66 3 0 13 3 20 39 105
34 Therese Olausson Sibbamåla IF 10 3 6 53 10 82 3 0 7 6 0 16 98
35 Morgan Atle Dynapac Hsc 14 30 7 17 0 68 0 7 14 6 0 27 95
36 Karin Gullbrand Värends Hsk 14 27 7 23 6 77 0 0 7 7 3 17 94
37 Marie Nilsson Tingsryd Hsc 14 7 7 3 7 38 10 14 3 7 0 34 72
38 Nils Åsberg FlygtSeniorerna 0 0 10 10 14 34 10 6 0 17 3 36 70



Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2018
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se