Banner
Sportlotteriet


Resultat
SM inne 2015

 
Herr
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Gert Karlsson Korpen Åseda 16 54 30 50 46 196 41 24 57 41 20 183 379
2 Kent Sundahl Carlskrona Hsc 30 47 33 37 47 194 50 37 27 30 37 181 375
3 Sandor Bodi Växjö Hsk 31 57 28 31 40 187 34 44 34 63 13 188 375
4 Olle Ottosson Dynapac Hsc 27 34 57 41 27 186 41 28 20 46 34 169 355
5 Tobias Gneupel Sibbamåla If 54 21 34 37 47 193 34 10 34 40 27 145 338
6 Johan Johansson Tingsryd Hsc 53 34 3 34 28 152 43 21 24 28 54 170 322
7 Leo Andersson Carlskrona Hsc 33 27 29 21 20 130 33 27 40 17 67 184 314
8 Fredrik Lundin Lanternan b.c 20 30 34 20 57 161 41 31 24 30 13 139 300
9 Peter Olsson Dynapac Hsc 27 24 10 31 16 108 34 33 54 27 40 188 296
10 Lasse Brincner Värends Hsk 34 17 24 20 17 112 23 33 34 24 67 181 293
11 Leif Ahlex Lessebo Hsk 14 24 53 36 26 153 31 27 41 33 3 135 288
12 Robert Sjöberg Team Sketnabäck 23 57 41 54 13 188 14 26 20 13 27 100 288
13 Ingvar Eriksson Carlskrona Hsc 54 16 20 17 37 144 14 53 31 30 14 142 286
14 Armin Sisic Värends Hsk 20 3 37 74 21 155 6 20 10 67 23 126 281
15 Anders Johansson Dynapac Hsc 28 41 24 10 36 139 13 48 33 24 24 142 281
16 Bo Pettersson Korpen Nybro 6 24 27 63 17 137 20 23 17 21 63 144 281
17 Tomas Lindahl Korpen Åseda 28 37 24 21 37 147 30 20 9 35 35 129 276
18 Jabir Malghouth Växjö Hsk 17 23 10 41 14 105 54 37 24 24 27 166 271
19 Alf Svensson Korpen Åseda 14 17 31 54 16 132 24 14 21 30 43 132 264
20 Lasse Nilsson Värends Hsk 17 21 21 21 27 107 30 35 27 48 13 153 260
21 André Gustavsson Dynapac Hsc 37 7 28 20 13 105 41 54 10 17 30 152 257
22 Christian Balsiger Värends Hsk 37 21 21 37 7 123 34 17 21 21 41 134 257
23 Hasse Lundqvist Alvesta HSK 53 43 21 7 47 171 20 10 13 17 24 84 255
24 Bo Fransson Lessebo Hsk 20 21 37 10 26 114 29 27 40 14 27 137 251
25 Bernt Pettersson Lanternan b.c 21 27 7 20 27 102 34 10 41 47 10 142 244
26 Kennarth Axelsson Alvesta HSK 13 21 20 50 34 138 14 14 47 20 10 105 243
27 Peter Edlund Dynapac Hsc 30 17 10 37 23 117 14 23 34 33 21 125 242
28 Mattias Olsson Dynapac Hsc 14 17 41 10 0 82 43 30 50 7 30 160 242
29 Paul Karlsson Lessebo Hsk 13 13 14 41 30 111 21 27 10 48 20 126 237
30 Tomas Dahl Växjö Hsk 21 14 17 17 34 103 30 26 28 14 34 132 235
31 Damian Barnasiak Växjö Hsk 24 27 47 30 27 155 6 14 13 0 47 80 235
32 Magnus Stenberg Mulde VK 20 14 20 21 10 85 27 50 31 24 13 145 230
33 Bela Bodi Växjö Hsk 37 34 10 24 26 131 13 13 28 16 24 94 225
34 Matz Karlsson Korpen Åseda 37 10 30 17 41 135 17 20 17 3 33 90 225
35 Göran persson Dynapac Hsc 14 28 33 28 17 120 7 20 28 17 27 99 219
36 Alf Johansson Värends Hsk 13 27 14 14 24 92 28 13 47 21 10 119 211
37 Jan Pettersson Lanternan b.c 14 28 34 12 14 102 21 14 10 54 10 109 211
38 Lennart Karlsson Lanternan b.c 20 47 13 17 37 134 16 10 40 7 0 73 207
39 Christer Grahn Lanternan b.c 17 27 6 13 7 70 10 30 50 26 17 133 203
40 Christer Blomgren Lanternan b.c 17 24 17 10 23 91 17 20 21 27 21 106 197
41 Leif Sundahl Carlskrona Hsc 34 23 13 21 6 97 14 6 21 34 24 99 196
42 Kent Vikström Växjö Hsk 24 27 24 17 10 102 21 17 24 16 14 92 194
43 Lukas Bern Dynapac Hsc 24 30 14 17 7 92 17 9 41 21 14 102 194
44 Martin Björklund Team Sketnabäck 21 14 14 14 27 90 20 17 10 14 34 95 185
45 Christer Brincner Värends Hsk 34 3 28 34 17 116 6 7 7 21 21 62 178
46 Gilbert Pettersson Lanternan b.c 0 14 37 30 21 102 17 10 21 0 28 76 178
47 Ronnie Pettersson Värends Hsk 21 21 27 7 34 110 23 7 0 27 10 67 177
48 Dan Hallstan Växjö Hsk 9 17 20 34 14 94 20 13 14 27 7 81 175
49 Mathias Gneupel Sibbamåla If 30 9 14 7 10 70 13 3 14 50 20 100 170
50 Lennart Karlsson Tingsryd Hsc 10 10 7 26 17 70 21 26 7 14 30 98 168
51 Risto Selming Korpen Nybro 7 10 10 14 41 82 27 7 20 10 14 78 160
52 Martin Antic Värends Hsk 10 10 30 27 20 97 13 3 17 14 14 61 158
53 Michael Karlsson Hsk Tingzås 7 30 34 7 10 88 17 27 7 3 7 61 149
54 Olle Nilsson Tingsryd Hsc 0 10 10 20 34 74 27 17 3 21 7 75 149
55 Stefan Tollstam Dynapac Hsc 3 7 17 7 7 41 27 24 14 27 14 106 147
56 Klas-Åke Lindström Mulde VK 3 30 33 7 14 87 0 13 3 21 20 57 144
57 Börje Carlsson Korpen Åseda 28 14 10 7 3 62 13 10 34 7 14 78 140
58 Patrick Axelsson Alvesta HSK 23 3 10 31 17 84 7 13 0 13 13 46 130
59 Conny Bark Lessebo Hsk 3 10 21 21 27 82 14 6 14 7 0 41 123
60 Nils-Olof Hansson Korpen Nybro 7 14 3 0 10 34 3 54 7 7 14 85 119
61 Kasper Sjöberg Team Sketnabäck 14 14 34 10 7 79 6 7 3 13 10 39 118
62 Roland Sjöstrand Hsk Tingzås 7 3 20 0 47 77 7 3 10 0 0 20 97
63 Ulf Stenberg Mulde VK 20 0 3 6 10 39 0 0 7 34 14 55 94

Dam
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd Hsc 20 70 17 24 16 147 23 37 24 27 37 148 295
2 Carina Gneupel Sibbamåla If 34 27 35 48 14 158 14 28 30 48 10 130 288
3 Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 17 0 47 41 17 122 41 6 34 3 21 105 227
4 Clara Larsson Värends Hsk 7 28 34 14 41 124 10 14 7 7 54 92 216
5 Gebriela Kostantinos Korpen Åseda 13 14 37 20 37 121 3 37 20 21 10 91 212
6 Ingegerd Pettersson Lanternan b.c 27 20 3 14 14 78 27 23 14 60 10 134 212
7 Malin Lundqvist Alvesta HSK 14 17 23 27 10 91 23 34 37 17 6 117 208
8 Anna Stenberg Mulde VK 14 27 7 30 10 88 23 30 37 14 7 111 199
9 Solveig Axelsson Alvesta HSK 14 21 17 14 10 76 10 13 34 54 7 118 194
10 Inger Andersson Korpen Nybro 27 7 27 10 17 88 14 27 34 7 7 89 177
11 Gunnel Karlsson Hsk Tingzås 14 10 13 7 14 58 14 21 34 17 21 107 165
12 Maria Andersson Värends Hsk 0 20 7 27 20 74 14 17 20 10 17 78 152
13 Inga-Lill Stühr Lessebo Hsk 17 10 13 7 13 60 23 21 3 33 10 90 150
14 Kerstin Johansson Lessebo Hsk 3 27 17 13 30 90 21 0 21 14 0 56 146
15 Maire Johansson Växjö Hsk 10 14 14 3 7 48 0 23 14 14 30 81 129
16 Ulrika Rydell Värends Hsk 34 0 20 20 14 88 7 6 10 7 7 37 125
17 Elisabeth Brisendahl Tingsryd Hsc 14 27 10 27 0 78 0 14 10 0 17 41 119
18 Kerstin Svensson Växjö Hsk 7 3 14 27 7 58 7 34 7 7 0 55 113
19 Karin Gullbrand Värends Hsk 10 37 7 34 7 95 3 0 3 10 0 16 111
20 Ingegerd Sjöstrand Hsk Tingzås 10 7 14 10 0 41 7 14 7 7 7 42 83
21 Anne Bengs Värends Hsk 7 3 0 7 7 24 27 0 0 0 7 34 58

Junior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Linnea Gneupel Sibbamåla If 7 3 7 3 10 30 34 6 3 14 30 87 117

Minior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Alexander Lundqvist Alvesta HSK 30 24 29 34 66 183 30 9 28 43 40 150 333
2 Emelie Sjöberg Värends Hsk 23 40 7 21 14 105 0 14 14 3 7 38 143
3 Julius Gneupel Sibbamåla If 17 21 27 10 0 75 7 14 14 10 14 59 134
4 Kevin Rydell Värends Hsk 21 7 23 9 7 67 7 26 7 3 24 67 134
5 Emil Sisic Värends Hsk 14 10 7 7 30 68 13 17 27 0 7 64 132
6 Tekla Andesson Värends Hsk 17 3 3 30 13 66 14 17 3 17 0 51 117
7 Isak Östrand Värends Hsk 0 7 28 27 10 72 10 10 7 0 7 34 106
8 Nathalie Jonasson Värends Hsk 7 3 7 17 23 57 10 21 0 0 7 38 95

Dubbel
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Kent Sundahl/Leo Andersson Carlskrona Hsc 63 74 62 58 67 324 83 64 67 47 104 365 689
2 Gert Karlsson/Tomas Lindahl Korpen Åseda 44 91 54 71 83 343 71 44 66 76 55 312 655
3 Jabir Malghouth/Sandor Bodi Växjö Hsk 48 80 38 72 54 292 88 81 58 87 40 354 646
4 Johan Johansson/Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd Hsc 73 104 20 58 44 299 66 58 48 55 91 318 617
5 Olle Ottosson/Lukas Bern Dynapac Hsc 51 64 71 58 34 278 58 37 61 67 48 271 549
6 Leif Ahlex/Bo Fransson Lessebo Hsk 34 45 90 46 52 267 60 54 81 47 30 272 539
7 Armin Sisic/Christian Balsiger Värends Hsk 57 24 58 111 28 278 40 37 31 88 64 260 538
8 Anders Johansson/Peter Edlund Dynapac Hsc 58 58 34 47 59 256 27 71 67 57 45 267 523
9 Jan Pettersson/Fredrik Lundin Lanternan b.c 34 58 68 32 71 263 62 45 34 84 23 248 511
10 Tobias Gneupel/Mathias Gneupel Sibbamåla If 84 30 48 44 57 263 47 13 48 90 47 245 508
11 Mattias Olsson/André Gustavsson Dynapac Hsc 51 24 69 30 13 187 84 84 60 24 60 312 499
12 Alf Svensson/Matz Karlsson Korpen Åseda 51 27 61 71 57 267 41 34 38 33 76 222 489
13 Leif Sundahl/Ingvar Eriksson Carlskrona Hsc 88 39 33 38 43 241 28 59 52 64 38 241 482
14 Clara Larsson/Lasse Nilsson Värends Hsk 24 49 55 35 68 231 40 49 34 55 67 245 476
15 Robert Sjöberg/Martin Björklund Team Sketnabäck 44 71 55 68 40 278 34 43 30 27 61 195 473
16 Hasse Lundqvist/Malin Lundqvist Alvesta HSK 67 60 44 34 57 262 43 44 50 34 30 201 463
17 Bela Bodi /Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 54 34 57 65 43 253 54 19 62 19 45 199 452
18 Bernt Pettersson/Lennart Karlsson Lanternan b.c 41 74 20 37 64 236 50 20 81 54 10 215 451
19 Peter Olsson/Stefan Tollstam Dynapac Hsc 30 31 27 38 23 149 61 57 68 54 54 294 443
20 Bo Pettersson/Risto Selming Korpen Nybro 13 34 37 77 58 219 47 30 37 31 77 222 441
21 Magnus Stenberg/Anna Stenberg Mulde VK 34 41 27 51 20 173 50 80 68 38 20 256 429
22 Carina Gneupel/Linnea Gneupel Sibbamåla If 41 30 42 51 24 188 48 34 33 62 40 217 405
23 Karin Gullbrand/Lasse Brincner Värends Hsk 44 54 31 54 24 207 26 33 37 34 67 197 404
24 Christer Grahn/Christer Blomgren Lanternan b.c 34 51 23 23 30 161 27 50 71 53 38 239 400
25 Gilbert Pettersson/Ingegerd Pettersson Lanternan b.c 27 34 40 44 35 180 44 33 35 60 38 210 390
26 Alf Johansson/Ronnie Pettersson Värends Hsk 34 48 41 21 58 202 51 20 47 48 20 186 388
27 Patrick Axelsson/Kennarth Axelsson Alvesta HSK 36 24 30 81 51 222 21 27 47 33 23 151 373
28 Dan Hallstan/Kent Vikström Växjö Hsk 33 44 44 51 24 196 41 30 38 43 21 173 369
29 Maire Johansson/Tomas Dahl Växjö Hsk 31 28 31 20 41 151 30 49 42 28 64 213 364
30 Börje Carlsson/Gebriela Kostantinos Korpen Åseda 41 28 47 27 40 183 16 47 54 28 24 169 352
31 Damian Barnasiak/Kerstin Svensson Växjö Hsk 31 30 61 57 34 213 13 48 20 7 47 135 348
32 Maria Andersson/Martin Antic Värends Hsk 10 30 37 54 40 171 27 20 37 24 31 139 310
33 Kerstin Johansson/Inga-Lill Stühr Lessebo Hsk 20 37 30 20 43 150 44 21 24 47 10 146 296
34 Inger Andersson/Nils-Olof Hansson Korpen Nybro 34 21 30 10 27 122 17 81 41 14 21 174 296
35 Lennart Karlsson/Elisabeth Brisendahl Tingsryd Hsc 24 37 17 53 17 148 21 40 17 14 47 139 287
36 Gunnel Karlsson/Ingegerd Sjöstrand Hsk Tingzås 24 17 27 17 14 99 21 35 41 24 28 149 248
37 Roland Sjöstrand/Michael Karlsson Hsk Tingzås 14 33 54 7 57 165 24 30 17 3 7 81 246
38 Ulf Stenberg/Klas-Åke Lindström Mulde VK 23 30 36 13 24 126 0 13 10 55 34 112 238
39 Christer Brincner/Anne Bengs Värends Hsk 41 6 28 41 24 140 33 7 7 21 28 96 236

Mixed
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Tobias Gneupel/Carina Gneupel Sibbamåla If 88 48 69 85 61 351 48 38 64 88 37 275 626
2 Johan Johansson/Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd Hsc 73 104 20 58 44 299 66 58 48 55 91 318 617
3 Maire Johansson/Sandor Bodi Växjö Hsk 41 71 42 34 47 235 34 67 48 77 43 269 504
4 Jabir Malghouth/Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 34 23 57 82 31 227 95 43 58 27 48 271 498
5 Gebriela Kostantinos/Tomas Lindahl Korpen Åseda 41 51 61 41 74 268 33 57 29 56 45 220 488
6 Lasse Nilsson /Clara Larsson Värends Hsk 24 49 55 35 68 231 40 49 34 55 67 245 476
7 Hasse Lundqvist/Malin Lundqvist Alvesta HSK 67 60 44 34 57 262 43 44 50 34 30 201 463
8 Inger Andersson/Bo Pettersson Korpen Nybro 33 31 54 73 34 225 34 50 51 28 70 233 458
9 Leif Ahlex/Inga-Lill Stühr Lessebo Hsk 31 34 66 43 39 213 54 48 44 66 13 225 438
10 Kennarth Axelsson/Solveig Axelsson Alvesta HSK 27 42 37 64 44 214 24 27 81 74 17 223 437
11 Magnus Stenberg/Anna Stenberg Mulde VK 34 41 27 51 20 173 50 80 68 38 20 256 429
12 Jan Pettersson/Ingegerd Pettersson Lanternan b.c 41 48 37 26 28 180 48 37 24 114 20 243 423
13 Maria Andersson/Christian Balsiger Värends Hsk 37 41 28 64 27 197 48 34 41 31 58 212 409
14 Kerstin Johansson/Bo Fransson Lessebo Hsk 23 48 54 23 56 204 50 27 61 28 27 193 397
15 Michael Karlsson/Gunnel Karlsson Hsk Tingzås 21 40 47 14 24 146 31 48 41 20 28 168 314
16 Dan Hallstan/Kerstin Svensson Växjö Hsk 16 20 34 61 21 152 27 47 21 34 7 136 288
17 Karin Gullbrand/Ronnie Pettersson Värends Hsk 31 58 34 41 41 205 26 7 3 37 10 83 288
18 Lennart Karlsson/Elisabeth Brisendahl Tingsryd Hsc 24 37 17 53 17 148 21 40 17 14 47 139 287
19 Mathias Gneupel/Linnea Gneupel Sibbamåla If 37 12 21 10 20 100 47 9 17 64 50 187 287
20 Christer Brincner/Anne Bengs Värends Hsk 41 6 28 41 24 140 33 7 7 21 28 96 236
21 Roland Sjöstrand/Ingegerd Sjöstrand Hsk Tingzås 17 10 34 10 47 118 14 17 17 7 7 62 180

Klass 1
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Gert Karlsson Korpen Åseda 16 54 30 50 46 196 41 24 57 41 20 183 379
2 Kent Sundahl Carlskrona Hsc 30 47 33 37 47 194 50 37 27 30 37 181 375
3 Sandor Bodi Växjö Hsk 31 57 28 31 40 187 34 44 34 63 13 188 375
4 Olle Ottosson Dynapac Hsc 27 34 57 41 27 186 41 28 20 46 34 169 355
5 Tobias Gneupel Sibbamåla If 54 21 34 37 47 193 34 10 34 40 27 145 338
6 Johan Johansson Tingsryd Hsc 53 34 3 34 28 152 43 21 24 28 54 170 322
7 Leo Andersson Carlskrona Hsc 33 27 29 21 20 130 33 27 40 17 67 184 314
8 Peter Olsson Dynapac Hsc 27 24 10 31 16 108 34 33 54 27 40 188 296
9 Ingvar Eriksson Carlskrona Hsc 54 16 20 17 37 144 14 53 31 30 14 142 286
10 Tomas Lindahl Korpen Åseda 28 37 24 21 37 147 30 20 9 35 35 129 276
11 Jabir Malghouth Växjö Hsk 17 23 10 41 14 105 54 37 24 24 27 166 271
12 Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 17 0 47 41 17 122 41 6 34 3 21 105 227
13 Matz Karlsson Korpen Åseda 37 10 30 17 41 135 17 20 17 3 33 90 225
14 Leif Sundahl Carlskrona Hsc 34 23 13 21 6 97 14 6 21 34 24 99 196

Klass 2
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd Hsc 20 70 17 24 16 147 23 37 24 27 37 148 295
2 Lasse Brincner Värends Hsk 34 17 24 20 17 112 23 33 34 24 67 181 293
3 Leif Ahlex Lessebo Hsk 14 24 53 36 26 153 31 27 41 33 3 135 288
4 Anders Johansson Dynapac Hsc 28 41 24 10 36 139 13 48 33 24 24 142 281
5 Bo Fransson Lessebo Hsk 20 21 37 10 26 114 29 27 40 14 27 137 251
6 Bernt Pettersson Lanternan b.c 21 27 7 20 27 102 34 10 41 47 10 142 244
7 Peter Edlund Dynapac Hsc 30 17 10 37 23 117 14 23 34 33 21 125 242
8 Mattias Olsson Dynapac Hsc 14 17 41 10 0 82 43 30 50 7 30 160 242
9 Göran persson Dynapac Hsc 14 28 33 28 17 120 7 20 28 17 27 99 219
10 Dan Hallstan Växjö Hsk 9 17 20 34 14 94 20 13 14 27 7 81 175
11 Mathias Gneupel Sibbamåla If 30 9 14 7 10 70 13 3 14 50 20 100 170
12 Inga-Lill Stühr Lessebo Hsk 17 10 13 7 13 60 23 21 3 33 10 90 150
13 Stefan Tollstam Dynapac Hsc 3 7 17 7 7 41 27 24 14 27 14 106 147
14 Kerstin Johansson Lessebo Hsk 3 27 17 13 30 90 21 0 21 14 0 56 146
15 Maire Johansson Växjö Hsk 10 14 14 3 7 48 0 23 14 14 30 81 129

Klass 3
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Fredrik Lundin Lanternan b.c 20 30 34 20 57 161 41 31 24 30 13 139 300
2 Carina Gneupel Sibbamåla If 34 27 35 48 14 158 14 28 30 48 10 130 288
3 Bo Pettersson Korpen Nybro 6 24 27 63 17 137 20 23 17 21 63 144 281
4 Armin Sisic Värends Hsk 20 3 37 74 21 155 6 20 10 67 23 126 281
5 Alf Svensson Korpen Åseda 14 17 31 54 16 132 24 14 21 30 43 132 264
6 Christian Balsiger Värends Hsk 37 21 21 37 7 123 34 17 21 21 41 134 257
7 Hasse Lundqvist Alvesta HSK 53 43 21 7 47 171 20 10 13 17 24 84 255
8 Kennarth Axelsson Alvesta HSK 13 21 20 50 34 138 14 14 47 20 10 105 243
9 Paul Karlsson Lessebo Hsk 13 13 14 41 30 111 21 27 10 48 20 126 237
10 Tomas Dahl Växjö Hsk 21 14 17 17 34 103 30 26 28 14 34 132 235
11 Bela Bodi Växjö Hsk 37 34 10 24 26 131 13 13 28 16 24 94 225
12 Clara Larsson Värends Hsk 7 28 34 14 41 124 10 14 7 7 54 92 216
13 Ingegerd Pettersson Lanternan b.c 27 20 3 14 14 78 27 23 14 60 10 134 212
14 Jan Pettersson Lanternan b.c 14 28 34 12 14 102 21 14 10 54 10 109 211
15 Lennart Karlsson Lanternan b.c 20 47 13 17 37 134 16 10 40 7 0 73 207
16 Christer Grahn Lanternan b.c 17 27 6 13 7 70 10 30 50 26 17 133 203
17 Christer Blomgren Lanternan b.c 17 24 17 10 23 91 17 20 21 27 21 106 197
18 Solveig Axelsson Alvesta HSK 14 21 17 14 10 76 10 13 34 54 7 118 194
19 Kent Vikström Växjö Hsk 24 27 24 17 10 102 21 17 24 16 14 92 194
20 Lukas Bern Dynapac Hsc 24 30 14 17 7 92 17 9 41 21 14 102 194
21 Gilbert Pettersson Lanternan b.c 0 14 37 30 21 102 17 10 21 0 28 76 178
22 Ronnie Pettersson Värends Hsk 21 21 27 7 34 110 23 7 0 27 10 67 177
23 Risto Selming Korpen Nybro 7 10 10 14 41 82 27 7 20 10 14 78 160
24 Patrick Axelsson Alvesta HSK 23 3 10 31 17 84 7 13 0 13 13 46 130
25 Elisabeth Brisendahl Tingsryd Hsc 14 27 10 27 0 78 0 14 10 0 17 41 119

Klass 4
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Robert Sjöberg Team Sketnabäck 23 57 41 54 13 188 14 26 20 13 27 100 288
2 Lasse Nilsson Värends Hsk 17 21 21 21 27 107 30 35 27 48 13 153 260
3 André Gustavsson Dynapac Hsc 37 7 28 20 13 105 41 54 10 17 30 152 257
4 Damian Barnasiak Växjö Hsk 24 27 47 30 27 155 6 14 13 0 47 80 235
5 Magnus Stenberg Mulde VK 20 14 20 21 10 85 27 50 31 24 13 145 230
6 Gebriela Kostantinos Korpen Åseda 13 14 37 20 37 121 3 37 20 21 10 91 212
7 Alf Johansson Värends Hsk 13 27 14 14 24 92 28 13 47 21 10 119 211
8 Malin Lundqvist Alvesta HSK 14 17 23 27 10 91 23 34 37 17 6 117 208
9 Anna Stenberg Mulde VK 14 27 7 30 10 88 23 30 37 14 7 111 199
10 Martin Björklund Team Sketnabäck 21 14 14 14 27 90 20 17 10 14 34 95 185
11 Christer Brincner Värends Hsk 34 3 28 34 17 116 6 7 7 21 21 62 178
12 Inger Andersson Korpen Nybro 27 7 27 10 17 88 14 27 34 7 7 89 177
13 Lennart Karlsson Tingsryd Hsc 10 10 7 26 17 70 21 26 7 14 30 98 168
14 Gunnel Karlsson Hsk Tingzås 14 10 13 7 14 58 14 21 34 17 21 107 165
15 Martin Antic Värends Hsk 10 10 30 27 20 97 13 3 17 14 14 61 158
16 Maria Andersson Värends Hsk 0 20 7 27 20 74 14 17 20 10 17 78 152
17 Michael Karlsson Hsk Tingzås 7 30 34 7 10 88 17 27 7 3 7 61 149
18 Olle Nilsson Tingsryd Hsc 0 10 10 20 34 74 27 17 3 21 7 75 149
19 Klas-Åke Lindström Mulde VK 3 30 33 7 14 87 0 13 3 21 20 57 144
20 Börje Carlsson Korpen Åseda 28 14 10 7 3 62 13 10 34 7 14 78 140
21 Ulrika Rydell Värends Hsk 34 0 20 20 14 88 7 6 10 7 7 37 125
22 Conny Bark Lessebo Hsk 3 10 21 21 27 82 14 6 14 7 0 41 123
23 Nils-Olof Hansson Korpen Nybro 7 14 3 0 10 34 3 54 7 7 14 85 119
24 Kasper Sjöberg Team Sketnabäck 14 14 34 10 7 79 6 7 3 13 10 39 118
25 Kerstin Svensson Växjö Hsk 7 3 14 27 7 58 7 34 7 7 0 55 113
26 Karin Gullbrand Värends Hsk 10 37 7 34 7 95 3 0 3 10 0 16 111
27 Roland Sjöstrand Hsk Tingzås 7 3 20 0 47 77 7 3 10 0 0 20 97
28 Ulf Stenberg Mulde VK 20 0 3 6 10 39 0 0 7 34 14 55 94
29 Ingegerd Sjöstrand Hsk Tingzås 10 7 14 10 0 41 7 14 7 7 7 42 83
30 Anne Bengs Värends Hsk 7 3 0 7 7 24 27 0 0 0 7 34 58



Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2018
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se