Banner


Resultat
SM utomhus 2010

 
Lag
Plac. Namn Omg 1-5 Omg 6-10 TOTALT
1 Växjö Hsk 1 507 560 1067
2 Korpen Åseda 472 594 1066
3 Tingsryd Hsc 1 495 489 984
4 Dynapac södra 1 514 445 959
5 Lessebo Hsk Dam 418 477 895
6 Lessebo Hsk Herr 393 431 824
7 Sibbamåla IF 1 419 389 808
8 Dynapac södra 2 383 385 768
9 Tingsryd Hsc 2 404 360 764
10 Växjö Hsk 2 348 382 730
11 Lanternan 2 375 306 681
12 Värends Hsk 370 240 610
13 VSSK 309 271 580
13 QUATRO LIRE 228 352 580
15 Alvesta Hsk 286 288 574
16 Tingsryd Hsc 4 266 254 520
17 Lanternan 1 300 207 507
18 Tingsryd Hsc 3 253 247 500
19 Växjö Hsk 3 213 260 473
20 Sibbamåla IF 2 169 181 350

Herr
Plac. Namn Klubb Omg 1-5 Omg 6-10 TOTALT
1 Olle Ottosson  Dynapac södra   135 232 367
2 Jabir Malghouth  Växjö Hsk  230 131 361
3 Sandor Bodi  Växjö Hsk  189 147 336
4 Armin Sisic  Värends Hsk  153 114 267
5 Berndt Pettersson  Lanternan B.c  138 126 264
6 Jörgen Holmqvist  Tingsryd Hsc  71 189 260
7 Tomas Lindahl  Korpen Åseda  108 139 247
8 Johan Johansson  Tingsryd Hsc  120 126 246
9 Paul Karlsson  Lessebo Hsk  102 138 240
10 Kennarth Axelsson  Alvesta Hsk  123 116 239
11 Thomas Dahl  Växjö Hsk  121 113 234
12 Bo Fransson  Lessebo Hsk  71 161 232
13 Matz Karlsson  Korpen Åseda  112 115 227
14 Fredrik Lundin  Lanternan B.c  93 129 222
15 Mattias Olsson  Dynapac södra   85 132 217
16 Gert Karlsson  Korpen Åseda  95 114 209
17 Risto Selming  Korpen Nybro  94 114 208
17 Sune Carlsson  Växjö Hsk  96 112 208
19 Matthias Gneupel  Sibbamåla IF  105 90 195
20 Morgan Jonasson  Dynapac södra   128 59 187
21 Per-Olof Svensson  Tingsryd Hsc  71 115 186
22 Christian Vadaszi  Dynapac södra   88 96 184
23 Lasse Brincner  Värends Hsk  96 84 180
24 Tobias Vikström  Växjö Hsk  73 106 179
25 Bengt-Erik Holmberg  Tingsryd Hsc  97 79 176
26 Göran Persson  Dynapac södra   86 88 174
27 Lennart Karlsson  Lanternan B.c  70 102 172
28 Anders Alriksson  Dynapac  71 94 165
29 Ingvar Eriksson  Carlskrona Hsc  61 103 164
30 Christer Sjögren  Lessebo Hsk  89 73 162
31 Niclas Gunnarsson  Sibbamåla  72 87 159
32 Peter Karlsson  Sibbamåla IF  58 100 158
33 Sten Pettersson  VSSK  72 84 156
34 Dan Hallstan  Värends Hsk  58 96 154
35 Roy Johansson  Lanternan B.c  66 86 152
36 Jörgen Johansson  Lanternan B.c  89 62 151
37 Bertil Westergren  Växjö Hsk  86 63 149
38 Leif Ahlex  Lessebo Hsk  68 80 148
39 Peter Olsson  Dynapac södra   76 70 146
39 Ronny Pettersson  Värends Hsk  78 68 146
41 Kent Vikström  Växjö Hsk  106 34 140
41 Bengt Lindskog  Dynapac södra   39 101 140
43 Bela Bodi  Växjö Hsk  80 60 140
44 Allan Karlsson  Växjö Hsk  64 75 139
45 Roland Andreasson  Lanternan B.c  52 81 133
46 Bo Andersson  Tingsryd Hsc  58 74 132
47 Stefan Tollstam  Dynapac södra   91 40 131
48 Göran Brincner  Värends Hsk  51 79 130
49 Ingvar Andreasson  Lanternan B.c  40 85 125
50 Roland Sjöstrand  Tingsryd Hsc  90 33 123
51 Knut Ivarsson  VSSK  64 57 121
52 Ulf Seyer  Alvesta Hsk  65 53 118
52 Morgan Atle  Dynapac södra   55 63 118
54 Michael Karlsson  Tingsryd Hsc  75 37 112
54 Pontus Dahl  Lessebo Hsk  47 65 112
56 Harald Johansson  Lessebo Hsk  68 41 109
57 Bengt Karlsson  Korpen Åseda  54 47 101
58 Lars Lindström  Lanternan B.c  23 75 98
59 Per-Olof Johansson  Sibbamåla IF  52 31 83
60 Gunnar Svensson  Sibbamåla IF  36 44 80
61 Rolf Marmskog  Sibbamåla IF  54 24 78
62 Fredrik Nilsson  Värends Hsk  27 34 61

Dam
Plac. Namn Klubb Omg 1-5 Omg 6-10 TOTALT
1 Inga-Lill Stühr  Lessebo Hsk  132 145 277
2 Maj-Britt Jarl  Växjö Hsk  146 103 249
3 Anja Milsten  Dynapac södra   77 133 210
4 Louise Tollstam  Dynapac södra   104 106 210
5 Christina Holmberg  Tingsryd Hsc   143 62 205
6 Vanja Ivarsson  VSSK  67 134 201
7 Ann-Christine Karlsson  Lessebo Hsk  84 97 181
8 Veronica Ahlex  Lessebo Hsk  96 74 170
9 Kerstin Johansson  Lessebo Hsk  90 68 158
10 Gunilla Blom  Tingsryd Hsc   54 102 156
11 Carina Gneupel  Sibbamåla IF  68 79 147
12 Siv Pettersson  VSSK  61 81 142
13 Gunnel Karlsson  Tingsryd Hsc   63 64 127
13 Lejla Sisic  Värends Hsk  47 80 127
15 Elna Karlsson  Korpen Åseda  75 35 110
16 Solvig Axelsson  Alvesta Hsk  26 67 93
17 Charlotte Åkesson  Dynapac  44 44 88
18 Ingegerd Sjöstrand  Tingsryd Hsc   41 44 85
19 Solveig Brincner  Värends Hsk  23 42 65
20 Monika Karlsson  Tingsryd Hsc   17 10 27

Junior
Plac. Namn Klubb Omg 1-5 Omg 6-10 TOTALT
1 Tobias Gneupel  Sibbamåla IF  79 135 214
2 David Karlsson  Tingsryd Hsc   123 77 200
3 Jasir Hussen  Växjö Hsk   92 60 152
4 Carolina Strömberg  Växjö Hsk  63 80 143
5 Lukas Bern  Dynapac södra  72 35 107
6 Elin Olsson  Dynapac södra  58 46 104
7 Robin Söderman  Sibbamåla IF  42 13 55

Minior
Plac. Namn Klubb Omg 1-5 Omg 6-10 TOTALT
1 Hanna Bergendorff  Tingsryd Hsc  60 89 149
2 Emil Sisic  Värends Hsk  0 17 17

Dubbel
Plac. Namn Klubb Omg 1-5 Omg 6-10 TOTALT
1 Sandor Bodi/Jabir Malghouth Växjö Hsk  348 397 745
2 Gert Karlsson/Tomas Lindahl Korpen Åseda 279 335 614
3 Kerstin Johansson/Veronica Ahlex Lessebo Hsk  271 295 566
4 Robert Johansson/Jörgen Holmqvist Tingsryd Hsc  303 210 513
5 Olle Ottosson/Anders Johansson Dynapac södra  262 234 496
6 Hans Johansson/Johan Johansson Tingsryd Hsc  192 279 471
7 Peter Olsson/Stefan Tollstam Dynapac södra  252 211 463
8 Bengt Karlsson/Matz Karlsson Korpen Åseda 193 259 452
9 Matthias Gneupel/Tobias Gneupel Sibbamåla IF  232 202 434
10 Inga-Lill Stühr/Paul Karlsson Lessebo Hsk  195 236 431
11 Bengt-Erik Holmberg/Christina Holmberg Tingsryd Hsc  227 186 413
11 Bertil Westergren/Sune Carlsson Växjö Hsk  194 219 413
13 Leif Ahlex/Bo Fransson Lessebo Hsk  199 206 405
14 Anja Milsten/Morgan Jonasson Dynapac södra  219 167 386
15 Mattias Olsson/Christian Vadaszi Dynapac södra  164 218 382
16 Carina Gneupel/Peter Karlsson Sibbamåla IF  187 187 374
17 Roland Andreasson/Fredrik Lundin Lanternan B.c  201 164 365
18 Leif Sundahl/Ingvar Eriksson Carlscrona HSC 141 213 354
19 Michael Karlsson/Gunnel Karlsson Tingsryd Hsc  177 174 351
20 Elna Karlsson/Kennarth Axelsson Alvesta Hsk 136 210 346
21 Dan Hallstan/Lasse Brincner Värends Hsk 206 137 343
22 Tobias Vikström/Maj-Britt Jarl Växjö Hsk  159 163 322
22 Knut Ivarsson/Sten Pettersson VSSK 169 153 322
24 Thomas Dahl/Bela Bodi Växjö Hsk  154 163 317
25 Lennart Karlsson/Ingvar Andreasson Lanternan B.c  174 142 316
26 Allan Karlsson/Kent Vikström Växjö Hsk  139 176 315
27 Roland Sjöstrand/Per-Olof Svensson Tingsryd Hsc  144 161 305
28 Christer Sjögren/Pontus Dahl Lessebo Hsk  147 148 295
29 Morgan Atle/Lukas Bern Dynapac södra  150 125 275
30 Fredrik Nilsson/Ronny Pettersson Värends Hsk 164 103 267
31 Jörgen Johansson/Roy Johansson Lanternan B.c  184 82 266
32 Ann-Christine Karlsson/Harald Johansson Lessebo Hsk  125 138 263
33 Vanja Ivarsson/Siv Pettersson VSSK 140 118 258
34 Solvig Axelsson/Ulf Seyer Alvesta Hsk 146 110 256
35 Gunilla Blom/Ingegerd Sjöstrand Tingsryd Hsc  155 94 249
36 David Karlsson/Bo Andersson Tingsryd Hsc  109 135 244
37 Lars Lindström/Berndt Pettersson Lanternan B.c  116 125 241
38 Rolf Marmskog/Per-Olof Johansson Sibbamåla IF  126 100 226
39 Hanna Bergendorff/Monika Karlsson Tingsryd Hsc  111 111 222
40 Jasir Hussen/Carolina Strömberg Växjö Hsk  74 84 158
41 Göran Brincner/Solveig Brincner Värends Hsk 55 77 132
42 Gunnar Svensson/Robin Söderman Sibbamåla IF  43 81 124

Mixed
Plac. Namn Klubb Omg 1-5 Omg 6-10 TOTALT
1 Maj-Britt Jarl/Sandor Bodi  Växjö Hsk   335 250 585
2 Inga-Lill Stühr/Christer Sjögren  Lessebo Hsk  221 218 439
3 Ann-Christine Karlsson/Paul Karlsson  Lessebo Hsk  186 235 421
4 Lejla Sisic/Armin Sisic  Värends Hsk  200 194 394
5 Kerstin Johansson/Bo Fransson  Lessebo Hsk  161 229 390
6 Christina Holmberg/Bengt-Erik Holmberg  Tingsryd Hsc  240 141 381
7 Tomas Lindahl/Elna Karlsson  Korpen Åseda  183 174 357
8 Louise Tollstam/Peter Olsson  Dynapac södra   180 176 356
9 Bengt Lindskog/Anja Milsten  Dynapac södra  116 234 350
10 Matthias Gneupel/Carina Gneupel  Sibbamåla IF  173 169 342
11 Kennarth Axelsson/Solvig Axelsson  Alvesta Hsk  149 183 332
12 Ingegerd Sjöstrand/Johan Johansson  Tingsryd Hsc  161 170 331
13 Carolina Strömberg/Tobias Vikström  Växjö Hsk   136 186 322
13 Knut Ivarsson/Vanja Ivarsson  VSSK  131 191 322
15 Mattias Olsson/Elin Olsson  Dynapac södra   143 178 321
16 Siv Pettersson/Sten Pettersson  VSSK  133 165 298
17 Bo Andersson/Gunilla Blom  Tingsryd Hsc  112 176 288
18 Veronica Ahlex/Pontus Dahl  Lessebo Hsk  143 139 282
19 Anders Alriksson/Charlotte Åkesson  Dynapac  115 138 253
20 Michael Karlsson/Gunnel Karlsson  Tingsryd Hsc  138 101 239
21 Monika Karlsson/Per-Olof Svensson  Tingsryd Hsc  88 125 213
22 Göran Brincner/Solveig Brincner  Värends Hsk  74 121 195

Dagens dubbel
Plac. Namn Klubb Omg 1-5 Omg 6-10
1 Sandor Bodi/Monika Karlsson 239 280 519
2 Morgan Jonasson/Christina Holmberg 270 187 457
3 Lasse Brincner/Lukas Bern 278 144 422
4 Paul Karlsson/Christer Sjögren 194 225 419
5 Bela Bodi/Veronica Ahlex 210 207 417
6 Tomas Lindahl/Per-Olof Svensson 174 241 415
7 Peter Olsson/Roland Sjöstrand 221 183 404
8 Stefan Tollstam/Knut Ivarsson 219 178 397
9 Thomas Dahl/Bengt Karlsson 174 222 396
10 Kerstin Johansson/Vanja Ivarsson 184 211 395
11 Matz Karlsson/Siv Pettersson 190 195 385
12 Bertil Westergren/Roland Andreasson 183 201 384
13 Jabir Malghouth/Robin Söderman 177 206 383
14 Olle Ottosson/Solveig Brincner 215 165 380
14 Johan Johansson/Rolf Marmskog 153 227 380
16 Robert Johansson/Kent Vikström 235 141 376
17 Gert Karlsson/Gunnar Svensson 177 196 373
18 Tobias Gneupel/Ann-Christine Karlsson 177 190 367
19 Lennart Karlsson/Gunnel Karlsson 210 155 365
20 Kennarth Axelsson/Ronny Pettersson 187 172 359
21 Sune Carlsson/Hanna Bergendorff 182 170 352
22 Christian Vadaszi/Michael Karlsson 180 169 349
23 Jörgen Holmqvist/Carolina Strömberg 176 171 347
24 Allan Karlsson/Fredrik Lundin 154 188 342
25 Hans Johansson/Ingegerd Sjöstrand 192 148 340
26 Matthias Gneupel/Harald Johansson 180 150 330
26 Roy Johansson/Bengt-Erik Holmberg 193 137 330
28 Mattias Olsson/Elna Karlsson 114 216 330
29 Leif Sundahl/Peter Karlsson 147 165 312
30 Bo Fransson/Göran Brincner 158 153 311
31 Ingvar Eriksson/Per-Olof Johansson 140 168 308
32 Carina Gneupel/Jasir Hussen 132 173 305
33 Anders Johansson/Dan Hallstan 131 172 303
34 Maj-Britt Jarl/Fredrik Nilsson 171 128 299
35 Sten Pettersson/Gunilla Blom 157 139 296
36 Anja Milsten/Solvig Axelsson 167 125 292
37 Inga-Lill Stühr/Lars Lindström 145 133 278
38 Berndt Pettersson/Ulf Seyer 116 161 277
39 Pontus Dahl/Ingvar Andreasson 133 141 274
40 David Karlsson/Bo Andersson 109 135 244
41 Tobias Vikström/Jörgen Johansson 128 115 243
42 Leif Ahlex/Morgan Atle 90 145 235

Klass 1 lördag
Plac. Namn Klubb Omg 1-5 Omg 6-10 TOTALT
1 Sandor Bodi Växjö Hsk  191 238 429
2 Olle Ottosson Dynapac Södra  187 132 319
3 Gert Karlsson Korpen Åseda 154 162 316
4 Jabir Malghouth Växjö Hsk  157 159 316
5 Tomas Lindahl Korpen Åseda 125 173 298
6 Jörgen Holmqvist Tingsryd Hsc 146 138 284
7 Kerstin Johansson Lessebo Hsk 139 138 277
8 Johan Johansson Tingsryd Hsc 74 182 256
9 Stefan Tollstam Dynapac Södra  126 121 247
10 Matz Karlsson Korpen Åseda 95 150 245
11 Paul Karlsson Lessebo Hsk 104 133 237
12 Robert Johansson Tingsryd Hsc 157 72 229
13 Sune Carlsson Växjö Hsk  119 101 220
14 Lasse Brincner Värends Hsk 150 67 217
15 Peter Olsson Dynapac Södra  126 90 216
16 Hans Johansson Tingsryd Hsc 118 97 215
17 Ingvar Eriksson Carlscrona HSC 93 113 206
18 Maj-Britt Jarl Växjö Hsk  123 78 201
19 Inga-Lill Stühr Lessebo Hsk 91 103 194
20 Thomas Dahl Växjö Hsk  76 113 189
21 Berndt Pettersson Lanternan B.c  62 95 157
22 Leif Sundahl Carlscrona HSC 48 100 148

Klass 1 söndag
Plac. Namn Klubb Omg 1-5 Omg 6-10 TOTALT
1 Olle Ottosson  Dynapac södra  135 232 367
2 Jabir Malghouth  Växjö Hsk   230 131 361
3 Sandor Bodi  Växjö Hsk   189 147 336
4 Inga-Lill Stühr  Lessebo Hsk   132 145 277
5 Berndt Pettersson  Lanternan B.c   138 126 264
6 Jörgen Holmqvist  Tingsryd Hsc  71 189 260
7 Maj-Britt Jarl  Växjö Hsk  146 103 249
8 Tomas Lindahl  Korpen Åseda  108 139 247
9 Johan Johansson  Tingsryd Hsc   120 126 246
10 Paul Karlsson  Lessebo Hsk  102 138 240
11 Thomas Dahl  Växjö Hsk   121 113 234
12 Matz Karlsson  Korpen Åseda  112 115 227
13 Mattias Olsson  Dynapac Södra  85 132 217
14 Gert Karlsson  Korpen Åseda  95 114 209
15 Sune Carlsson  Växjö Hsk  96 112 208
15 Risto Selming  Korpen Nybro  94 114 208
17 Lasse Brincner  Värends Hsk  96 84 180
18 Göran Persson  Dynapac  86 88 174
19 Ingvar Eriksson  Carlskrona Hsc  61 103 164
20 Kerstin Johansson  Lessebo Hsk  90 68 158
21 Peter Olsson  Dynapac södra   76 70 146
22 Stefan Tollstam  Dynapac södra  91 40 131
23 Ingvar Andreasson  Lanternan BC  40 85 125

Klass 2 lördag
Plac. Namn Klubb Omg 1-5 Omg 6-10 TOTALT
1 Bo Fransson Lessebo Hsk  131 109 240
2 Morgan Jonasson Dynapac södra  144 86 230
3 Christina Holmberg Tingsryd Hsc 126 101 227
4 Gunnel Karlsson Tingsryd Hsc 112 98 210
4 Carina Gneupel Sibbamåla IF 88 122 210
6 Christian Vadaszi Dynapac södra  115 93 208
7 Bengt Karlsson Korpen Åseda 98 109 207
8 Matthias Gneupel Sibbamåla IF  111 91 202
9 Bertil Westergren Växjö Hsk  75 118 193
10 Bo Andersson Tingsryd Hsc 78 112 190
10 Kennarth Axelsson Alvesta Hsk 71 119 190
12 Bengt-Erik Holmberg Tingsryd Hsc 101 85 186
13 Christer Sjögren Lessebo Hsk  90 92 182
14 Anders Johansson Dynapac södra  75 102 177
15 Fredrik Lundin Lanternan B.c  93 81 174
15 Mattias Olsson Dynapac södra  49 125 174
17 Allan Karlsson Växjö Hsk  61 107 168
18 Leif Ahlex Lessebo Hsk  68 97 165
19 Ingvar Andreasson Lanternan B.c  76 85 161
20 Elna Karlsson Korpen Åseda 65 91 156
20 Anja Milsten Dynapac södra  75 81 156
22 Lennart Karlsson Lanternan B.c  98 57 155
23 Kent Vikström Växjö Hsk  78 69 147
24 Roy Johansson Lanternan B.c  92 52 144
25 Michael Karlsson Tingsryd Hsc 65 76 141
26 Bela Bodi Växjö Hsk  78 50 128
27 Tobias Vikström Växjö Hsk  36 85 121

Klass 2 söndag
Plac. Namn Klubb Omg 1-5 Omg 6-10 TOTALT
1 Armin Sisic Värends Hsk 153 114 267
2 Kennarth Axelsson Alvesta Hsk 123 116 239
3 Bo Fransson Lessebo Hsk 71 161 232
4 Fredrik Lundin Lanternan B.c 93 129 222
5 Anja Milsten Dynapac södra 77 133 210
6 Christina Holmberg Tingsryd Hsc 143 62 205
7 Matthias Gneupel Sibbamåla IF 105 90 195
8 Morgan Jonasson Dynapac södra 128 59 187
9 Christian Vadaszi Dynapac södra 88 96 184
10 Tobias Vikström Växjö Hsk 73 106 179
11 Bengt-Erik Holmberg Tingsryd Hsc 97 79 176
12 Lennart Karlsson Lanternan B.c 70 102 172
13 Christer Sjögren Lessebo Hsk 89 73 162
14 Roy Johansson Lanternan B.c 66 86 152
15 Bertil Westergren Växjö Hsk 86 63 149
16 Leif Ahlex Lessebo Hsk 68 80 148
17 Carina Gneupel Sibbamåla IF 68 79 147
18 Kent Vikström Växjö Hsk 106 34 140
18 Bela Bodi Växjö Hsk 80 60 140
18 Bengt Lindskog Dynapac 39 101 140
21 Allan Karlsson Växjö Hsk 64 75 139
22 Bo Andersson Tingsryd Hsc 58 74 132
23 Gunnel Karlsson Tingsryd Hsc 63 64 127
24 Michael Karlsson Tingsryd Hsc 75 37 112
25 Elna Karlsson Korpen Åseda 75 35 110
26 Bengt Karlsson Korpen Åseda 54 47 101

Klass 3 lördag
Plac. Namn Klubb Omg 1-5 Omg 6-10 TOTALT
1 Veronica Ahlex Lessebo Hsk Dam 132 157 289
2 Roland Andreasson Lanternan B.c 108 83 191
3 Roland Sjöstrand Tingsryd Hsc 95 93 188
4 Sten Pettersson VSSK 76 96 172
5 Ronny Pettersson Värends Hsk 116 53 169
6 Peter Karlsson Sibbamåla IF 99 65 164
7 Knut Ivarsson VSSK 93 57 150
8 Siv Pettersson VSSK 95 45 140
9 Solvig Axelsson Alvesta Hsk 92 44 136
10 Ann-Christine Karlsson Lessebo Hsk 56 79 135
11 Harald Johansson Lessebo 69 59 128
12 Dan Hallstan Värends Hsk 56 70 126
13 Ingegerd Sjöstrand Tingsryd Hsc 74 51 125
14 Gunilla Blom Tingsryd Hsc 81 43 124
14 Rolf Marmskog Sibbamåla IF 79 45 124
16 Jörgen Johansson Lanternan B.c 92 30 122
17 Ulf Seyer Alvesta Hsk 54 66 120
18 Vanja Ivarsson VSSK 45 73 118
19 Per-Olof Svensson Tingsryd Hsc 49 68 117
20 Pontus Dahl Lessebo 57 56 113
21 Per-Olof Johansson Sibbamåla IF 47 55 102
22 Fredrik Nilsson Värends Hsk 48 50 98
23 Monika Karlsson Tingsryd Hsc 48 42 90
24 Lars Lindström Lanternan B.c 54 30 84
25 Göran Brincner Värends Hsk 27 44 71
26 Morgan Atle Dynapac södra 22 48 70
27 Solveig Brincner Värends Hsk 28 33 61
28 Gunnar Svensson Sibbamåla IF 23 34 57

Klass 3 söndag
Plac. Namn Klubb Omg 1-5 Omg 6-10 TOTALT
1 Louise Tollstam Dynapac södra 104 106 210
2 Vanja Ivarsson VSSK 67 134 201
3 Per-Olof Svensson Tingsryd Hsc 71 115 186
4 Ann-Christine Karlsson Lessebo Hsk 84 97 181
5 Veronica Ahlex Lessebo Hsk 96 74 170
6 Anders Alriksson Dynapac 71 94 165
7 Niclas Gunnarsson Sibbamåla 72 87 159
8 Peter Karlsson Sibbamåla IF 58 100 158
9 Sten Pettersson VSSK 72 84 156
10 Gunilla Blom Tingsryd Hsc 54 102 156
11 Dan Hallstan Värends Hsk 58 96 154
12 Jörgen Johansson Lanternan B.c 89 62 151
13 Ronny Pettersson Värends Hsk 78 68 146
14 Siv Pettersson VSSK 61 81 142
15 Roland Andreasson Lanternan B.c 52 81 133
16 Göran Brincner Värends Hsk 51 79 130
17 Lejla Sisic Värends Hsk 47 80 127
18 Roland Sjöstrand Tingsryd Hsc 90 33 123
19 Knut Ivarsson VSSK 64 57 121
20 Ulf Seyer Alvesta Hsk 65 53 118
21 Morgan Atle Dynapac södra 55 63 118
22 Pontus Dahl Lessebo 47 65 112
23 Harald Johansson lessebo 68 41 109
24 Lars Lindström Lanternan B.c 23 75 98
25 Solvig Axelsson Alvesta Hsk 26 67 93
26 Charlotte Åkesson Dynapac 44 44 88
27 Ingegerd Sjöstrand Tingsryd Hsc 41 44 85
28 Per-Olof Johansson Sibbamåla IF 52 31 83
29 Gunnar Svensson Sibbamåla IF 36 44 80
30 Rolf Marmskog Sibbamåla IF 54 24 78
31 Solveig Brincner Värends Hsk 23 42 65
32 Fredrik Nilsson Värends Hsk 27 34 61
33 Monika Karlsson Tingsryd Hsc 17 10 27



Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2017
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se