Banner


Resultat
SM ute 2013

 
Lag
Plac. Namn Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Växjö HSK 1 129 148 122 178 141 718 97 84 140 163 125 609 1327
2 Korpen Åseda 1 119 131 104 123 121 598 155 78 115 151 133 632 1230
3 Dynapac HSC 2 140 95 57 70 244 606 126 85 149 78 145 583 1189
4 Carlscrona HSC 87 118 134 154 151 644 62 112 98 119 151 542 1186
5 Sibbamåla IF 1 98 116 118 154 105 591 174 70 85 110 77 516 1107
6 Dynapac HSC 1 162 95 68 104 120 549 98 94 77 128 124 521 1070
7 Tingsryds HSC 1 122 115 122 96 103 558 130 74 90 88 112 494 1052
8 Alvesta HSK 85 64 80 150 84 463 47 86 101 112 142 488 951
9 Lessebo HSK 67 65 107 60 76 375 105 163 82 71 112 533 908
10 Dynapac HSC 65 95 171 27 77 435 61 105 129 67 105 467 902
11 Tingsryds HSC 3 135 51 45 99 54 384 99 109 93 54 92 447 831
12 Växjö HSK 2 61 58 70 117 76 382 53 124 53 91 124 445 827
13 Lanternan Bc 50 65 36 51 92 294 54 49 124 109 132 468 762
14 Tingsryds HSC 2 129 89 92 62 97 469 79 24 65 52 72 292 761
15 Sibbamåla IF 64 64 43 72 78 321 61 70 88 92 63 374 695
16 Växjö HSK 3 69 38 75 71 75 328 95 48 53 62 74 332 660
17 Lagnamn 45 91 44 57 44 281 51 30 78 36 57 252 533
18 Korpen Åseda 2 56 26 6 16 98 202 31 7 38 59 76 211 413
19 Team Bågen 34 24 24 31 24 137 39 63 51 55 58 266 403

Herr
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Tomas Lindahl Korpen Åseda 41 34 61 35 20 191 35 31 60 27 53 206 397
2 Sandor Bodi Växjö Hsk 48 20 23 34 61 186 41 13 28 40 53 175 361
3 Olle Ottosson Dynapac Hsk 29 33 48 44 20 174 67 27 21 23 29 167 341
4 Peter Olsson Dynapac Hsk 44 14 37 41 24 160 21 47 41 24 41 174 334
5 Jabir Malghouth Växjö Hsk 28 26 21 30 33 138 27 48 30 53 17 175 313
6 Kent Sundahl Carlskrona Hsc 28 54 17 20 34 153 44 27 17 30 37 155 308
7 Tobias Gneupel Sibbamåla IF 67 53 21 17 28 186 24 31 24 17 17 113 299
8 Leif Sundahl Carlskrona Hsc 17 24 10 26 35 112 57 37 61 13 17 185 297
9 Leo Andersson Carlskrona Hsc 17 37 34 36 53 177 17 16 46 13 24 116 293
10 Lennart Karlsson Lanternan B.c 6 40 27 37 21 131 40 13 41 37 28 159 290
11 Tobias Vikström Växjö Hsk 26 50 14 20 17 127 41 57 30 16 14 158 285
12 Robert Johansson Tingsryd Hsc 17 21 34 37 31 140 26 20 21 37 41 145 285
13 Ingvar Eriksson Carlskrona Hsc 24 33 20 33 27 137 28 46 7 46 13 140 277
14 Roy Johansson Lanternan B.c 28 34 37 28 17 144 34 37 14 31 16 132 276
15 Gert Karlsson Korpen Åseda 27 24 31 7 24 113 47 24 17 41 30 159 272
16 Armin Sisic Värends Hsk 27 0 20 34 27 108 41 6 54 21 41 163 271
17 Göran Persson Dynapac Hsk 24 7 21 13 34 99 17 50 54 7 34 162 261
18 Bo Fransson Lessebo Hsk 30 20 24 23 30 127 20 28 34 41 10 133 260
19 Matz Karlsson Korpen Åseda 23 21 50 21 35 150 20 10 30 28 20 108 258
20 Mattias Olsson Dynapac Hsk 40 10 14 23 40 127 14 26 7 23 54 124 251
21 Dan Madayang Dynapac Hsk 14 21 14 10 50 109 31 30 34 30 14 139 248
22 Hans Johansson Tingsryd Hsc 14 27 48 17 41 147 10 24 27 21 17 99 246
23 Dan Hallsten Växjö Hsk 40 20 30 27 6 123 7 21 40 28 23 119 242
24 Lasse Nilsson Värends Hsk 28 20 7 27 34 116 20 44 27 14 17 122 238
25 Roger Eriksson Sibbamåla IF 7 30 44 24 17 122 34 21 7 34 14 110 232
26 Matthias Gneupel Sibbamåla IF 14 10 27 33 14 98 37 6 17 33 41 134 232
27 Kjell Rydh Korpen Nybro 27 10 30 17 37 121 23 34 7 20 20 104 225
28 Thomas Dahl Växjö Hsk 34 20 10 41 6 111 9 13 44 26 21 113 224
29 Kennarth Axelssoon Alvesta Hsk 27 10 21 20 28 106 3 23 17 41 30 114 220
30 Fredrik Lundin Lanternan B.c 21 21 21 7 17 87 41 31 14 14 30 130 217
31 Niclas Gunnarsson Sibbamåla IF 14 54 33 3 0 104 7 46 14 30 14 111 215
32 Hasse Lundqvist Alvesta Hsk 30 41 41 10 23 145 14 14 21 0 21 70 215
33 Anders Johansson Dynapac Hsk 40 34 6 10 7 97 13 41 24 13 27 118 215
34 Rune Karlsson Korpen Nybro 28 28 13 10 17 96 0 21 33 57 3 114 210
35 Bela Bodi Växjö Hsk 14 14 17 24 3 72 33 7 30 33 35 138 210
36 Bertil Westergren Växjö Hsk 24 14 20 14 27 99 21 14 17 28 30 110 209
37 Kent Eriksson Dynapac Hsk 48 27 14 23 34 146 14 21 7 17 3 62 208
38 Leif Ahlex Lessebo Hsk 14 34 7 30 24 109 21 17 17 27 17 99 208
39 Bo Petersson Korpen Nybro 14 33 14 24 24 109 10 13 24 23 27 97 206
40 Sune Carlsson Växjö Hsk 34 14 21 34 13 116 13 7 34 20 10 84 200
41 Per-Olof Svensson Tingsryd Hsc 7 34 30 17 14 102 3 17 27 14 37 98 200
42 Jan Petersson Lanternan B.c 27 21 14 17 17 96 17 7 34 7 34 99 195
43 Stefan Tollstam Dynapac Hsk 30 34 14 7 6 91 10 23 10 23 37 103 194
44 Peter Karlsson Sibbamåla IF 7 14 16 54 20 111 14 13 34 10 7 78 189
45 Berndt Pettersson Lanternan B.c 21 7 14 20 21 83 33 13 35 10 14 105 188
46 Roy Dahlén Dynapac Hsk 21 30 13 14 30 108 17 21 10 3 27 78 186
47 Patrik Axelsson Alvesta Hsk 7 33 37 0 7 84 30 30 14 27 0 101 185
48 Lasse Brincner Värends Hsk 7 17 14 14 30 82 33 28 7 21 10 99 181
49 Ronny Lundberg Lanternan B.c 20 20 24 24 17 105 7 21 13 10 20 71 176
50 Gilbert Pettersson Lanternan B.c 27 35 3 27 17 109 7 13 30 9 7 66 175
51 Olle Nilsson Tingsryd Hsc 28 0 14 54 0 96 7 21 6 34 7 75 171
52 Bengt-Erik Holmberg Tingsryd Hsc 0 14 41 21 13 89 10 17 17 17 21 82 171
53 Peter Edlund Dynapac Hsk 14 23 21 7 14 79 17 13 21 30 10 91 170
54 Johan Johansson Tingsryd Hsc 21 20 16 34 7 98 20 3 21 21 6 71 169
55 Kent Vikström Växjö Hsk 3 34 0 34 17 88 27 7 21 7 14 76 164
56 Stefan Gehrs Tingsryd Hsc 17 0 14 10 17 58 7 7 41 37 7 99 157
57 Christer Blomgren Lanternan B.c 28 27 7 3 10 75 13 14 17 20 17 81 156
58 Roland Sjöstrand Tingsryds Hsc 10 28 3 17 17 75 41 13 9 3 10 76 151
59 Jörgen Holmqvist Lessebo Hsk 17 7 10 3 7 44 17 30 3 44 13 107 151
60 Michael Karlsson Tingsryd Hsc 10 9 27 14 10 70 23 27 3 14 14 81 151
61 Ronnie Pettersson Värends Hsk 14 21 21 20 0 76 0 21 10 23 0 54 130
62 Paul Karlsson Lessebo Hsk 17 3 0 0 10 30 3 23 10 24 40 100 130
63 Per-Olof Johansson Sibbamåla IF 20 3 17 3 14 57 14 6 3 10 20 53 110
64 Ulf Seyer Alvesta Hsk 6 7 7 14 3 37 10 10 7 14 27 68 105
65 Jimmy Karlsson Dynapac Hsk 24 7 0 3 14 48 3 0 0 7 3 13 61
66 Morgan Atle Dynapac Hsk 20 7 0 7 0 34 0 7 0 3 3 13 47

Dam
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Inga-Lill Stühr Lessebo Hsk 47 34 34 21 12 148 28 14 10 24 41 117 265
2 Louise Tollstam Dynapac Hsk 10 21 24 34 10 99 41 30 43 10 30 154 253
3 Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 21 33 20 20 41 135 17 13 21 23 24 98 233
4 Maire Johansson Växjö Hsk 27 10 34 10 20 101 17 20 17 41 27 122 223
5 Inger Andersson Korpen Nybro 40 28 14 21 14 117 0 10 17 37 37 101 218
6 Kerstin Johansson Lessebo Hsk 14 13 17 24 17 85 41 10 14 50 17 132 217
7 Catharina Törneås Tingsryd Hsc 21 20 13 30 57 141 14 0 37 13 10 74 215
8 Carina Gneupel Sibbamåla IF 20 17 37 24 10 108 21 14 30 20 10 95 203
9 Ingegerd Pettersson Lanternan B.c 41 30 30 31 0 132 14 17 20 3 10 64 196
10 Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd Hsc 14 27 20 30 20 111 14 44 7 7 13 85 196
11 Christina Holmberg Tingsryd Hsc 27 14 6 10 34 91 7 14 24 34 10 89 180
12 Solveig Axelsson Alvesta Hsk 34 14 14 14 17 93 14 21 21 14 14 84 177
13 Elisabeth Brisendahl Tingsryd Hsc 33 34 17 27 0 111 0 27 21 7 3 58 169
14 Clara Larsson Värends Hsk 14 7 10 7 14 52 41 17 13 28 17 116 168
15 Leila Sisic Värends Hsk 3 3 34 14 21 75 20 10 6 21 24 81 156
16 Carina Andersson Dynapac Hsk 33 21 16 3 7 80 21 14 27 0 7 69 149
17 Gunnel Karlsson Tingsryd Hsc 10 10 14 17 14 65 0 27 10 7 14 58 123
18 Marina Holmqvist Lessebo Hsk 14 10 9 7 14 54 0 21 14 14 7 56 110
19 Anita Jägerklou Korpen Nybro 7 27 0 7 14 55 10 10 7 14 7 48 103
20 Karin Gullbrand Värends Hsk 0 27 0 0 7 34 14 6 7 7 0 34 68
21 Marita Blockmark Gehrs Tingsryd Hsc 14 7 7 0 0 28 7 10 3 7 10 37 65
22 Elna Karlsson Korpen Åseda 3 7 0 0 0 10 6 0 0 14 0 20 30

Junior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Elin Olsson Dynapac Hsk 14 54 26 3 6 103 30 30 3 7 20 90 193
2 Madelene Bergendorff Tingsryd Hsc 14 10 7 7 13 51 10 7 10 7 0 34 85

Minior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Alexander Lundqvist Alvesta Hsk 17 17 14 7 24 79 33 17 37 61 10 158 237
2 Linnea Gneupel Sibbamåla IF 3 30 7 7 7 54 27 7 10 7 7 58 112
3 Mimmi Reindahl Dynapac Hsk 7 14 0 0 7 28 7 21 0 14 17 59 87
4 Emil Sisic Värends Hsk 14 7 7 7 17 52 3 10 0 17 0 30 82
5 Julius Gneupel Sibbamåla IF 7 0 0 3 0 10 0 0 14 14 20 48 58
6 Evelina Olsson Dynapac Hsk 7 0 10 0 7 24 0 0 21 0 0 21 45

Dubbel
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Maj-Britt Jarl/Jabir Malghouth Växjö Hsk 78 61 85 91 74 389 30 54 54 85 71 294 683
2 Matz Karlsson/Tomas Lindahl Korpen Åseda 62 64 63 75 54 318 81 50 68 104 59 362 680
3 Sandor Bodi/Tobias Vikström Växjö Hsk 51 87 37 87 67 329 67 30 86 78 54 315 644
4 Tobias Gneupel/Matthias Gneupel Sibbamåla IF 54 69 60 69 74 326 135 26 44 41 47 293 619
5 Leo Andersson/Kent Sundahl Carlskrona Hsc 43 55 57 83 91 329 33 58 60 56 68 275 604
6 Mattias Olsson/Dan Madayang Dynapac Hsk 66 47 27 23 137 300 77 54 88 50 31 300 600
7 Roy Dahlén/Anders Johansson Dynapac Hsk 74 48 30 47 107 306 49 31 61 28 114 283 589
8 Johan Johansson/Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd Hsc 74 57 70 38 69 308 76 50 55 44 51 276 584
9 Ingvar Eriksson/Leif Sundahl Carlskrona Hsc 44 63 77 71 60 315 29 54 38 63 83 267 582
10 Peter Olsson/Stefan Tollstam Dynapac Hsk 95 31 41 55 63 285 51 50 37 61 83 282 567
11 Jörgen Holmqvist/Paul Karlsson Lessebo Hsk 52 40 76 40 64 272 34 44 78 38 84 278 550
12 Alf Svensson/Gert Karlsson Korpen Åseda 57 67 41 48 67 280 74 28 47 47 74 270 550
13 Olle Ottosson/Göran Persson Dynapac Hsk 67 64 27 49 57 264 47 44 40 67 41 239 503
14 Kennarth Axelsson/Patrik Axelsson Alvesta Hsk 41 13 50 88 63 255 16 45 53 44 84 242 497
15 Niclas Gunnarsson/Carina Gneupel Sibbamåla IF 44 47 58 85 31 265 39 44 41 69 30 223 488
16 Peter Edlund/Kent Eriksson Dynapac Hsk 38 40 91 17 54 240 44 61 69 34 37 245 485
17 Maire Johansson/Bela Bodi Växjö Hsk 27 30 47 44 48 196 27 70 36 67 73 273 469
18 Hans Johansson/Robert Johansson Tingsryd Hsc 48 58 52 58 34 250 54 24 35 44 61 218 468
19 Kerstin Johansson/Inga-Lill Stühr Lessebo Hsk 37 82 49 37 33 238 48 57 35 39 41 220 458
20 Alexander Lundqvist/Hasse Lundqvist Alvesta Hsk 44 51 30 62 21 208 31 41 48 68 58 246 454
21 Leif Ahlex/Bo Fransson Lessebo Hsk 23 34 26 40 23 146 74 92 47 30 44 287 433
22 Per-Olof Svensson/Bengt-Erik Holmberg Tingsryd Hsc 88 31 44 48 37 248 44 41 44 10 41 180 428
23 Per-Olof Johansson/Roger Eriksson Sibbamåla IF 51 37 30 35 54 207 38 39 64 44 35 220 427
24 Lukas Bern/Jimmy Karlsson Dynapac Hsk 27 55 80 10 23 195 17 44 60 33 68 222 417
25 Jan Petersson/Ingegerd Pettersson Lanternan B.c 16 36 23 24 28 127 20 43 71 61 91 286 413
26 Thomas Dahl/Bertil Westergren Växjö Hsk 41 21 34 61 58 215 41 28 30 31 54 184 399
27 Elisabeth Brisendahl/Marie Nilsson Tingsryd Hsc 64 14 14 51 17 160 58 61 38 31 48 236 396
28 Catharina Törneås/Christina Holmberg Tingsryd Hsc 41 58 35 24 77 235 55 10 28 24 41 158 393
29 Lasse Nilsson/Lasse Brincner Värends Hsk 17 20 51 54 48 190 28 23 49 68 27 195 385
30 Solveig Axelsson/Ulf Seyer Alvesta Hsk 28 34 51 35 20 168 24 14 27 62 81 208 376
31 Stefan Gehrs/Olle Nilsson Tingsryd Hsc 71 37 44 38 20 210 21 21 48 41 34 165 375
32 Berndt Pettersson/ronny Lundberg Lanternan B.c 24 23 23 37 58 165 17 20 66 48 47 198 363
33 Dan Hallsten/Sune Carlsson Växjö Hsk 34 28 23 73 28 186 26 54 17 24 51 172 358
34 Bo Trulsson/Henry Johansson Korpen Åseda 49 19 3 16 64 151 31 7 24 52 42 156 307
35 Carina Andersson/Morgan Atle Dynapac Hsk 31 20 48 0 10 109 23 82 21 27 34 187 296
36 Kent Vikström/Kertsin Svensson Växjö Hsk 34 3 42 38 10 127 23 40 16 41 23 143 270
37 Peter Karlsson/Linnea Gneupel Sibbamåla IF 13 27 13 37 24 114 23 31 24 48 28 154 268
38 Anne Bengs/Christer Brincner Team Bågen 21 14 17 7 10 69 29 33 41 14 30 147 216
39 Göran Brincner/Solveigh Brincner Team Bågen 13 10 7 24 14 68 10 30 10 41 28 119 187

Mixed
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Maj-Britt Jarl/Sandor Bodi Växjö Hsk 69 53 43 54 102 321 58 26 49 63 77 273 594
2 Louise Tollstam/Peter Olsson Dynapac Hsk 54 35 61 75 34 259 62 77 84 34 71 328 587
3 Maire Johansson/Jabir Malghouth Växjö Hsk 55 36 55 40 53 239 44 68 47 94 44 297 536
4 Tobias Gneupel/Carina Gneupel Sibbamåla IF 87 70 58 41 38 294 45 45 54 37 27 208 502
5 Bo Fransson/Kerstin Johansson Lessebo Hsk 44 33 41 47 47 212 61 38 48 91 27 265 477
6 Inga-Lill Stühr/Leif Ahlex Lessebo Hsk 61 68 41 51 36 257 49 31 27 51 58 216 473
7 Robert Johansson/Elisabeth Brisendahl Tingsryd Hsc 50 55 51 64 31 251 26 47 42 44 44 203 454
8 Tomas Lindahl/Elna Karlsson Korpen Åseda 44 41 61 35 20 201 41 31 60 41 53 226 427
9 Armin Sisic/Leila Sisic Värends Hsk 30 3 54 48 48 183 61 16 60 42 65 244 427
10 Bo Petersson/Inger Andersson Korpen Nybro 54 61 28 45 38 226 10 23 41 60 64 198 424
11 Per-Olof Svensson/Catharina Törneås Tingsryd Hsc 28 54 43 47 71 243 17 17 64 27 47 172 415
12 Carina Andersson/Mattias Olsson Dynapac Hsk 73 31 30 26 47 207 35 40 34 23 61 193 400
13 Jan Petersson/Ingegerd Pettersson Lanternan B.c 68 51 44 48 17 228 31 24 54 10 44 163 391
14 Lukas Bern/Elin Olsson Dynapac Hsk 24 83 63 37 6 213 51 37 20 27 27 162 375
15 Lisbeth Nygaard-Karlsson/Johan Johansson Tingsryd Hsc 35 47 36 64 27 209 34 47 28 28 19 156 365
16 Patrik Axelsson/Solveig Axelsson Alvesta Hsk 41 47 51 14 24 177 44 51 35 41 14 185 362
17 Bengt-Erik Holmberg/Christina Holmberg Tingsryd Hsc 27 28 47 31 47 180 17 31 41 51 31 171 351
18 Lasse Brincner/Clara Larsson Värends Hsk 21 24 24 21 44 134 74 45 20 49 27 215 349
19 Matthias Gneupel/Linnea Gneupel Sibbamåla IF 17 40 34 40 21 152 64 13 27 40 48 192 344
20 Anita Jägerklou/Rune Karlsson Korpen Nybro 35 55 13 17 31 151 10 31 40 71 10 162 313
21 Michael Karlsson/Gunnel Karlsson Tingsryd Hsc 20 19 41 31 24 135 23 54 13 21 28 139 274
22 Jörgen Holmqvist/Marina Holmqvist Lessebo Hsk 31 17 19 10 21 98 17 51 17 58 20 163 261
23 Madelene Bergendorff/Olle Nilsson Tingsryd Hsc 42 10 21 61 13 147 17 28 16 41 7 109 256
24 Stefan Gehrs/Marita Blockmark Gehrs Tingsryd Hsc 31 7 21 10 17 86 14 17 44 44 17 136 222
25 Ronnie Pettersson/Karin Gullbrand Värends Hsk 14 48 21 20 7 110 14 27 17 30 0 88 198

Klass 1 lördag
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Sandor Bodi Växjö Hsk 37 46 17 54 54 208 30 21 83 37 37 208 416
2 Jabir Malghouth Växjö Hsk 37 27 48 50 57 219 20 37 24 44 50 175 394
3 Tomas Lindahl Korpen Åseda 27 41 50 41 23 182 40 13 24 57 49 183 365
4 Johan Johansson Tingsryd Hsc 46 44 37 28 35 190 63 41 14 17 27 162 352
5 Tobias Gneupel Sibbamåla IF 20 41 37 41 54 193 74 10 10 31 24 149 342
6 Peter Olsson Dynapac Hsk 48 24 24 41 35 172 27 37 30 31 37 162 334
7 Olle Ottosson Dynapac Hsk 37 37 20 35 16 145 37 24 37 57 28 183 328
8 Gert Karlsson Korpen Åseda 33 37 24 20 37 151 61 21 20 20 53 175 326
9 Roy Dahlén Dynapac Hsk 41 20 20 23 67 171 16 21 37 14 60 148 319
10 Matz Karlsson Korpen Åseda 35 23 13 34 31 136 41 37 44 47 10 179 315
11 Kent Sundahl Carlskrona Hsc 30 28 37 50 34 179 6 41 40 23 24 134 313
12 Mattias Olsson Dynapac Hsk 26 27 7 7 87 154 24 40 41 33 17 155 309
13 Ingvar Eriksson Carlskrona Hsc 17 15 40 48 27 147 16 30 10 33 66 155 302
14 Leo Andersson Carlskrona Hsc 13 27 20 33 57 150 27 17 20 33 44 141 291
15 Dan Madayang Dynapac Hsk 40 20 20 16 50 146 53 14 47 17 14 145 291
16 Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 41 34 37 41 17 170 10 17 30 41 21 119 289
17 Leif Sundahl Carlskrona Hsc 27 48 37 23 33 168 13 24 28 30 17 112 280
18 Matthias Gneupel Sibbamåla IF 34 28 23 28 20 133 61 16 34 10 23 144 277
19 Hasse Lundqvist Alvesta Hsk 27 37 10 21 7 102 14 31 27 61 28 161 263
20 Inga-Lill Stühr Lessebo Hsk 10 61 21 27 23 142 34 27 21 12 21 115 257
21 Stefan Tollstam Dynapac Hsk 47 7 17 14 28 113 24 13 7 30 46 120 233
22 Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd Hsc 28 13 33 10 34 118 13 9 41 27 24 114 232
23 Tobias Vikström Växjö Hsk 14 41 20 33 13 121 37 9 3 41 17 107 228
24 Sune Carlsson Växjö Hsk 14 21 20 40 14 109 20 24 14 10 34 102 211
25 Bela Bodi Växjö Hsk 13 17 17 20 17 84 17 40 6 14 50 127 211
26 Lasse Brincner Värends Hsk 14 10 23 27 41 115 14 13 21 27 13 88 203
27 Kerstin Johansson Lessebo Hsk 27 21 28 10 10 96 14 30 14 27 20 105 201
28 Göran Persson Dynapac Hsk 30 27 7 14 41 119 10 20 3 10 13 56 175
29 Christer Blomgren Lanternan B.c 20 16 10 7 27 80 27 6 17 14 24 88 168

Klass 1 söndag
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Tomas Lindahl Korpen Åseda 41 34 61 35 20 191 35 31 60 27 53 206 397
2 Sandor Bodi Växjö Hsk 48 20 23 34 61 186 41 13 28 40 53 175 361
3 Olle Ottosson Dynapac Hsk 29 33 48 44 20 174 67 27 21 23 29 167 341
4 Peter Olsson Dynapac Hsk 44 14 37 41 24 160 21 47 41 24 41 174 334
5 Jabir Malghouth Växjö Hsk 28 26 21 30 33 138 27 48 30 53 17 175 313
6 Kent Sundahl Carlskrona Hsc 28 54 17 20 34 153 44 27 17 30 37 155 308
7 Tobias Gneupel Sibbamåla IF 67 53 21 17 28 186 24 31 24 17 17 113 299
8 Leif Sundahl Carlskrona Hsc 17 24 10 26 35 112 57 37 61 13 17 185 297
9 Leo Andersson Carlskrona Hsc 17 37 34 36 53 177 17 16 46 13 24 116 293
10 Tobias Vikström Växjö Hsk 26 50 14 20 17 127 41 57 30 16 14 158 285
11 Ingvar Eriksson Carlskrona Hsc 24 33 20 33 27 137 28 46 7 46 13 140 277
12 Gert Karlsson Korpen Åseda 27 24 31 7 24 113 47 24 17 41 30 159 272
13 Armin Sisic Värends Hsk 27 0 20 34 27 108 41 6 54 21 41 163 271
14 Inga-Lill Stühr Lessebo Hsk 47 34 34 21 12 148 28 14 10 24 41 117 265
15 Göran Persson Dynapac Hsk 24 7 21 13 34 99 17 50 54 7 34 162 261
16 Matz Karlsson Korpen Åseda 23 21 50 21 35 150 20 10 30 28 20 108 258
17 Mattias Olsson Dynapac Hsk 40 10 14 23 40 127 14 26 7 23 54 124 251
18 Dan Madayang Dynapac Hsk 14 21 14 10 50 109 31 30 34 30 14 139 248
19 Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 21 33 20 20 41 135 17 13 21 23 24 98 233
20 Matthias Gneupel Sibbamåla IF 14 10 27 33 14 98 37 6 17 33 41 134 232
21 Kerstin Johansson Lessebo Hsk 14 13 17 24 17 85 41 10 14 50 17 132 217
22 Hasse Lundqvist Alvesta Hsk 30 41 41 10 23 145 14 14 21 0 21 70 215
23 Bela Bodi Växjö Hsk 14 14 17 24 3 72 33 7 30 33 35 138 210
24 Sune Carlsson Växjö Hsk 34 14 21 34 13 116 13 7 34 20 10 84 200
25 Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd Hsc 14 27 20 30 20 111 14 44 7 7 13 85 196
26 Stefan Tollstam Dynapac Hsk 30 34 14 7 6 91 10 23 10 23 37 103 194
27 Roy Dahlén Dynapac Hsk 21 30 13 14 30 108 17 21 10 3 27 78 186
28 Lasse Brincner Värends Hsk 7 17 14 14 30 82 33 28 7 21 10 99 181
29 Johan Johansson Tingsryd Hsc 21 20 16 34 7 98 20 3 21 21 6 71 169
30 Christer Blomgren Lanternan B.c 28 27 7 3 10 75 13 14 17 20 17 81 156

Klass 2 lördag
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Robert Johansson Tingsryd Hsc 27 41 21 41 10 140 30 17 28 37 41 153 293
2 Paul Karlsson Lessebo Hsk 35 30 23 30 21 139 17 3 57 24 36 137 276
3 Jörgen Holmqvist Lessebo Hsk 17 10 53 10 43 133 17 41 21 14 48 141 274
4 Patrik Axelsson Alvesta Hsk 24 0 7 34 50 115 13 24 44 27 47 155 270
5 Anders Johansson Dynapac Hsk 33 28 10 24 40 135 33 10 24 14 54 135 270
6 Maire Johansson Växjö Hsk 14 13 30 24 31 112 10 30 30 53 23 146 258
7 Peter Edlund Dynapac Hsk 24 17 37 10 37 125 27 37 41 17 9 131 256
8 Elisabeth Brisendahl Tingsryd Hsc 30 0 14 41 17 102 48 40 24 17 21 150 252
9 Carina Gneupel Sibbamåla IF 23 33 24 24 14 118 29 34 14 34 17 128 246
10 Roger Eriksson Sibbamåla IF 37 20 21 28 7 113 28 33 34 23 14 132 245
11 Niclas Gunnarsson Sibbamåla IF 21 14 34 61 17 147 10 10 27 35 13 95 242
12 Kent Eriksson Dynapac Hsk 14 23 54 7 17 115 17 24 28 17 28 114 229
13 Kennarth Axelsson Alvesta Hsk 17 13 43 54 13 140 3 21 9 17 37 87 227
14 Christina Holmberg Tingsryd Hsc 14 17 21 10 57 119 34 3 21 14 34 106 225
15 Bo Fransson Lessebo Hsk 16 21 10 20 16 83 57 35 30 3 17 142 225
16 Bengt-Erik Holmberg Tingsryd Hsc 47 17 34 21 20 139 17 7 23 7 31 85 224
17 Alf Svensson Korpen Åseda 24 30 17 28 30 129 13 7 27 27 21 95 224
18 Thomas Dahl Växjö Hsk 24 14 17 24 34 113 28 14 17 7 40 106 219
19 Jan Petersson Lanternan B.c 7 10 16 7 21 61 14 33 30 24 57 158 219
20 Leif Ahlex Lessebo Hsk 7 13 16 20 7 63 17 57 17 27 27 145 208
21 Solveig Axelsson Alvesta Hsk 14 14 41 21 10 100 14 7 17 35 27 100 200
22 Ingegerd Pettersson Lanternan B.c 9 26 7 17 7 66 6 10 41 37 34 128 194
23 Bo Trulsson Korpen Åseda 28 13 3 6 37 87 21 7 10 35 28 101 188
24 Berndt Pettersson Lanternan B.c 10 10 20 17 21 78 10 20 30 14 30 104 182
25 Bertil Westergren Växjö Hsk 17 7 17 37 24 102 13 14 13 24 14 78 180
26 Hans Johansson Tingsryd Hsc 21 17 31 17 24 110 24 7 7 7 20 65 175
27 Dan Hallsten Växjö Hsk 20 7 3 33 14 77 6 30 3 14 17 70 147
28 Kent Vikström Växjö Hsk 14 3 28 7 10 62 17 13 16 17 20 83 145
29 Elna Karlsson Korpen Åseda 7 7 3 0 34 51 0 0 14 7 34 55 106

Klass 2 söndag
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Lennart Karlsson Lanternan B.c 6 40 27 37 21 131 40 13 41 37 28 159 290
2 Robert Johansson Tingsryd Hsc 17 21 34 37 31 140 26 20 21 37 41 145 285
3 Roy Johansson Lanternan B.c 28 34 37 28 17 144 34 37 14 31 16 132 276
4 Bo Fransson Lessebo Hsk 30 20 24 23 30 127 20 28 34 41 10 133 260
5 Hans Johansson Tingsryd Hsc 14 27 48 17 41 147 10 24 27 21 17 99 246
6 Dan Hallsten Växjö Hsk 40 20 30 27 6 123 7 21 40 28 23 119 242
7 Roger Eriksson Sibbamåla IF 7 30 44 24 17 122 34 21 7 34 14 110 232
8 Thomas Dahl Växjö Hsk 34 20 10 41 6 111 9 13 44 26 21 113 224
9 Maire Johansson Växjö Hsk 27 10 34 10 20 101 17 20 17 41 27 122 223
10 Kennarth Axelssoon Alvesta Hsk 27 10 21 20 28 106 3 23 17 41 30 114 220
11 Fredrik Lundin Lanternan B.c 21 21 21 7 17 87 41 31 14 14 30 130 217
12 Niclas Gunnarsson Sibbamåla IF 14 54 33 3 0 104 7 46 14 30 14 111 215
13 Anders Johansson Dynapac Hsk 40 34 6 10 7 97 13 41 24 13 27 118 215
14 Bertil Westergren Växjö Hsk 24 14 20 14 27 99 21 14 17 28 30 110 209
15 Kent Eriksson Dynapac Hsk 48 27 14 23 34 146 14 21 7 17 3 62 208
16 Leif Ahlex Lessebo Hsk 14 34 7 30 24 109 21 17 17 27 17 99 208
17 Bo Petersson Korpen Nybro 14 33 14 24 24 109 10 13 24 23 27 97 206
18 Carina Gneupel Sibbamåla IF 20 17 37 24 10 108 21 14 30 20 10 95 203
19 Ingegerd Pettersson Lanternan B.c 41 30 30 31 0 132 14 17 20 3 10 64 196
20 Jan Petersson Lanternan B.c 27 21 14 17 17 96 17 7 34 7 34 99 195
21 Berndt Pettersson Lanternan B.c 21 7 14 20 21 83 33 13 35 10 14 105 188
22 Patrik Axelsson Alvesta Hsk 7 33 37 0 7 84 30 30 14 27 0 101 185
23 Christina Holmberg Tingsryd Hsc 27 14 6 10 34 91 7 14 24 34 10 89 180
24 Solveig Axelsson Alvesta Hsk 34 14 14 14 17 93 14 21 21 14 14 84 177
25 Bengt-Erik Holmberg Tingsryd Hsc 0 14 41 21 13 89 10 17 17 17 21 82 171
26 Peter Edlund Dynapac Hsk 14 23 21 7 14 79 17 13 21 30 10 91 170
27 Elisabeth Brisendahl Tingsryd Hsc 33 34 17 27 0 111 0 27 21 7 3 58 169
28 Clara Larsson Värends Hsk 14 7 10 7 14 52 41 17 13 28 17 116 168
29 Kent Vikström Växjö Hsk 3 34 0 34 17 88 27 7 21 7 14 76 164
30 Jörgen Holmqvist Lessebo Hsk 17 7 10 3 7 44 17 30 3 44 13 107 151
31 Michael Karlsson Tingsryd Hsc 10 9 27 14 10 70 23 27 3 14 14 81 151
32 Ronnie Pettersson Värends Hsk 14 21 21 20 0 76 0 21 10 23 0 54 130
33 Paul Karlsson Lessebo Hsk 17 3 0 0 10 30 3 23 10 24 40 100 130
34 Elna Karlsson Korpen Åseda 3 7 0 0 0 10 6 0 0 14 0 20 30

Klass 3 lördag
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Lukas Bern Dynapac Hsk 17 34 43 7 17 118 14 27 33 20 27 121 239
2 Stefan Gehrs Tingsryd Hsc 30 23 21 21 20 115 14 14 34 20 34 116 231
3 Per-Olof Svensson Tingsryd Hsc 41 14 10 27 17 109 27 34 21 3 10 95 204
4 Peter Karlsson Sibbamåla IF 10 27 13 17 17 84 9 24 21 28 21 103 187
5 Morgan Atle Dynapac Hsk 21 20 41 0 0 82 20 34 7 10 34 105 187
6 Per-Olof Johansson Sibbamåla IF 14 17 9 7 47 94 10 6 30 21 21 88 182
7 Lasse Nilsson Värends Hsk 3 10 28 27 7 75 14 10 28 41 14 107 182
8 ronny Lundberg Lanternan B.c 14 13 3 20 37 87 7 0 36 34 17 94 181
9 Jimmy Karlsson Dynapac Hsk 10 21 37 3 6 77 3 17 27 13 41 101 178
10 Ulf Seyer Alvesta Hsk 14 20 10 14 10 68 10 7 10 27 54 108 176
11 Catharina Törneås Tingsryd Hsc 27 41 14 14 20 116 21 7 7 10 7 52 168
12 Roland Sjöstrand Tingsryd Hsc 27 10 14 0 10 61 24 6 13 21 28 92 153
13 Olle Nilsson Tingsryd Hsc 41 14 23 17 0 95 7 7 14 21 0 49 144
14 Marie Nilsson Tingsryd Hsc 34 14 0 10 0 58 10 21 14 14 27 86 144
15 Christer Brincner Team Bågen 14 7 14 7 3 45 23 23 34 0 3 83 128
16 Kertsin Svensson Växjö Hsk 20 0 14 31 0 65 6 27 0 24 3 60 125
17 Henry Johansson Korpen Åseda 21 6 0 10 27 64 10 0 14 17 14 55 119
18 Kerstin Petersen Växjö Hsk 14 14 13 3 7 51 37 7 7 14 0 65 116
19 Carina Andersson Dynapac Hsk 10 0 7 0 10 27 3 48 14 17 0 82 109
20 Solveigh Brincner Team Bågen 3 10 7 10 7 37 3 10 3 27 14 57 94
21 Göran Brincner Team Bågen 10 0 0 14 7 31 7 20 7 14 14 62 93
22 Anne Bengs Team Bågen 7 7 3 0 7 24 6 10 7 14 27 64 88
23 Linnea Gneupel Sibbamåla IF 3 0 0 20 7 30 14 7 3 20 7 51 81

Klass 3 söndag
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Louise Tollstam Dynapac Hsk 10 21 24 34 10 99 41 30 43 10 30 154 253
2 Lasse Nilsson Värends Hsk 28 20 7 27 34 116 20 44 27 14 17 122 238
3 Kjell Rydh Korpen Nybro 27 10 30 17 37 121 23 34 7 20 20 104 225
4 Inger Andersson Korpen Nybro 40 28 14 21 14 117 0 10 17 37 37 101 218
5 Catharina Törneås Tingsryd Hsc 21 20 13 30 57 141 14 0 37 13 10 74 215
6 Rune Karlsson Korpen Nybro 28 28 13 10 17 96 0 21 33 57 3 114 210
7 Per-Olof Svensson Tingsryd Hsc 7 34 30 17 14 102 3 17 27 14 37 98 200
8 Peter Karlsson Sibbamåla IF 7 14 16 54 20 111 14 13 34 10 7 78 189
9 Lukas Bern Dynapac Hsk 10 29 37 34 0 110 21 7 17 20 7 72 182
10 Ronny Lundberg Lanternan B.c 20 20 24 24 17 105 7 21 13 10 20 71 176
11 Gilbert Pettersson Lanternan B.c 27 35 3 27 17 109 7 13 30 9 7 66 175
12 Olle Nilsson Tingsryd Hsc 28 0 14 54 0 96 7 21 6 34 7 75 171
13 Stefan Gehrs Tingsryd Hsc 17 0 14 10 17 58 7 7 41 37 7 99 157
14 Leila Sisic Värends Hsk 3 3 34 14 21 75 20 10 6 21 24 81 156
15 Roland Sjöstrand Tingsryds Hsc 10 28 3 17 17 75 41 13 9 3 10 76 151
16 Carina Andersson Dynapac Hsk 33 21 16 3 7 80 21 14 27 0 7 69 149
17 Gunnel Karlsson Tingsryd Hsc 10 10 14 17 14 65 0 27 10 7 14 58 123
18 Marina Holmqvist Lessebo Hsk 14 10 9 7 14 54 0 21 14 14 7 56 110
19 Per-Olof Johansson Sibbamåla IF 20 3 17 3 14 57 14 6 3 10 20 53 110
20 Ulf Seyer Alvesta Hsk 6 7 7 14 3 37 10 10 7 14 27 68 105
21 Anita Jägerklou Korpen Nybro 7 27 0 7 14 55 10 10 7 14 7 48 103
22 Karin Gullbrand Värends Hsk 0 27 0 0 7 34 14 6 7 7 0 34 68
23 Marita Blockmark Gehrs Tingsryd Hsc 14 7 7 0 0 28 7 10 3 7 10 37 65
24 Jimmy Karlsson Dynapac Hsk 24 7 0 3 14 48 3 0 0 7 3 13 61
25 Morgan Atle Dynapac Hsk 20 7 0 7 0 34 0 7 0 3 3 13 47

Alla individuella lördag
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Sandor Bodi Växjö Hsk 37 46 17 54 54 208 30 21 83 37 37 208 416
2 Jabir Malghouth Växjö Hsk 37 27 48 50 57 219 20 37 24 44 50 175 394
3 Tomas Lindahl Korpen Åseda 27 41 50 41 23 182 40 13 24 57 49 183 365
4 Johan Johansson Tingsryd Hsc 46 44 37 28 35 190 63 41 14 17 27 162 352
5 Tobias Gneupel Sibbamåla IF 20 41 37 41 54 193 74 10 10 31 24 149 342
6 Peter Olsson Dynapac Hsk 48 24 24 41 35 172 27 37 30 31 37 162 334
7 Olle Ottosson Dynapac Hsk 37 37 20 35 16 145 37 24 37 57 28 183 328
8 Gert Karlsson Korpen Åseda 33 37 24 20 37 151 61 21 20 20 53 175 326
9 Roy Dahlén Dynapac Hsk 41 20 20 23 67 171 16 21 37 14 60 148 319
10 Matz Karlsson Korpen Åseda 35 23 13 34 31 136 41 37 44 47 10 179 315
11 Kent Sundahl Carlskrona Hsc 30 28 37 50 34 179 6 41 40 23 24 134 313
12 Mattias Olsson Dynapac Hsk 26 27 7 7 87 154 24 40 41 33 17 155 309
13 Ingvar Eriksson Carlskrona Hsc 17 15 40 48 27 147 16 30 10 33 66 155 302
14 Robert Johansson Tingsryd Hsc 27 41 21 41 10 140 30 17 28 37 41 153 293
15 Leo Andersson Carlskrona Hsc 13 27 20 33 57 150 27 17 20 33 44 141 291
16 Dan Madayang Dynapac Hsk 40 20 20 16 50 146 53 14 47 17 14 145 291
17 Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 41 34 37 41 17 170 10 17 30 41 21 119 289
18 Leif Sundahl Carlskrona Hsc 27 48 37 23 33 168 13 24 28 30 17 112 280
19 Matthias Gneupel Sibbamåla IF 34 28 23 28 20 133 61 16 34 10 23 144 277
20 Paul Karlsson Lessebo Hsk 35 30 23 30 21 139 17 3 57 24 36 137 276
21 Jörgen Holmqvist Lessebo Hsk 17 10 53 10 43 133 17 41 21 14 48 141 274
22 Patrik Axelsson Alvesta Hsk 24 0 7 34 50 115 13 24 44 27 47 155 270
23 Anders Johansson Dynapac Hsk 33 28 10 24 40 135 33 10 24 14 54 135 270
24 Hasse Lundqvist Alvesta Hsk 27 37 10 21 7 102 14 31 27 61 28 161 263
25 Maire Johansson Växjö Hsk 14 13 30 24 31 112 10 30 30 53 23 146 258
26 Inga-Lill Stühr Lessebo Hsk 10 61 21 27 23 142 34 27 21 12 21 115 257
27 Peter Edlund Dynapac Hsk 24 17 37 10 37 125 27 37 41 17 9 131 256
28 Elisabeth Brisendahl Tingsryd Hsc 30 0 14 41 17 102 48 40 24 17 21 150 252
29 Carina Gneupel Sibbamåla IF 23 33 24 24 14 118 29 34 14 34 17 128 246
30 Roger Eriksson Sibbamåla IF 37 20 21 28 7 113 28 33 34 23 14 132 245
31 Niclas Gunnarsson Sibbamåla IF 21 14 34 61 17 147 10 10 27 35 13 95 242
32 Lukas Bern Dynapac Hsk 17 34 43 7 17 118 14 27 33 20 27 121 239
33 Stefan Tollstam Dynapac Hsk 47 7 17 14 28 113 24 13 7 30 46 120 233
34 Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd Hsc 28 13 33 10 34 118 13 9 41 27 24 114 232
35 Stefan Gehrs Tingsryd Hsc 30 23 21 21 20 115 14 14 34 20 34 116 231
36 Kent Eriksson Dynapac Hsk 14 23 54 7 17 115 17 24 28 17 28 114 229
37 Tobias Vikström Växjö Hsk 14 41 20 33 13 121 37 9 3 41 17 107 228
38 Kennarth Axelsson Alvesta Hsk 17 13 43 54 13 140 3 21 9 17 37 87 227
39 Christina Holmberg Tingsryd Hsc 14 17 21 10 57 119 34 3 21 14 34 106 225
40 Bo Fransson Lessebo Hsk 16 21 10 20 16 83 57 35 30 3 17 142 225
41 Bengt-Erik Holmberg Tingsryd Hsc 47 17 34 21 20 139 17 7 23 7 31 85 224
42 Alf Svensson Korpen Åseda 24 30 17 28 30 129 13 7 27 27 21 95 224
43 Thomas Dahl Växjö Hsk 24 14 17 24 34 113 28 14 17 7 40 106 219
44 Jan Petersson Lanternan B.c 7 10 16 7 21 61 14 33 30 24 57 158 219
45 Sune Carlsson Växjö Hsk 14 21 20 40 14 109 20 24 14 10 34 102 211
46 Bela Bodi Växjö Hsk 13 17 17 20 17 84 17 40 6 14 50 127 211
47 Leif Ahlex Lessebo Hsk 7 13 16 20 7 63 17 57 17 27 27 145 208
48 Per-Olof Svensson Tingsryd Hsc 41 14 10 27 17 109 27 34 21 3 10 95 204
49 Lasse Brincner Värends Hsk 14 10 23 27 41 115 14 13 21 27 13 88 203
50 Kerstin Johansson Lessebo Hsk 27 21 28 10 10 96 14 30 14 27 20 105 201
51 Solveig Axelsson Alvesta Hsk 14 14 41 21 10 100 14 7 17 35 27 100 200
52 Ingegerd Pettersson Lanternan B.c 9 26 7 17 7 66 6 10 41 37 34 128 194
53 Alexander Lundqvist Alvesta Hsk 17 14 20 41 14 106 17 10 21 7 30 85 191
54 Bo Trulsson Korpen Åseda 28 13 3 6 37 87 21 7 10 35 28 101 188
55 Peter Karlsson Sibbamåla IF 10 27 13 17 17 84 9 24 21 28 21 103 187
56 Morgan Atle Dynapac Hsk 21 20 41 0 0 82 20 34 7 10 34 105 187
57 Per-Olof Johansson Sibbamåla IF 14 17 9 7 47 94 10 6 30 21 21 88 182
58 Lasse Nilsson Värends Hsk 3 10 28 27 7 75 14 10 28 41 14 107 182
59 Berndt Pettersson Lanternan B.c 10 10 20 17 21 78 10 20 30 14 30 104 182
60 ronny Lundberg Lanternan B.c 14 13 3 20 37 87 7 0 36 34 17 94 181
61 Bertil Westergren Växjö Hsk 17 7 17 37 24 102 13 14 13 24 14 78 180
62 Jimmy Karlsson Dynapac Hsk 10 21 37 3 6 77 3 17 27 13 41 101 178
63 Ulf Seyer Alvesta Hsk 14 20 10 14 10 68 10 7 10 27 54 108 176
64 Hans Johansson Tingsryd Hsc 21 17 31 17 24 110 24 7 7 7 20 65 175
65 Göran Persson Dynapac Hsk 30 27 7 14 41 119 10 20 3 10 13 56 175
66 Christer Blomgren Lanternan B.c 20 16 10 7 27 80 27 6 17 14 24 88 168
67 Catharina Törneås Tingsryd Hsc 27 41 14 14 20 116 21 7 7 10 7 52 168
68 Roland Sjöstrand Tingsryd Hsc 27 10 14 0 10 61 24 6 13 21 28 92 153
69 Dan Hallsten Växjö Hsk 20 7 3 33 14 77 6 30 3 14 17 70 147
70 Kent Vikström Växjö Hsk 14 3 28 7 10 62 17 13 16 17 20 83 145
71 Olle Nilsson Tingsryd Hsc 41 14 23 17 0 95 7 7 14 21 0 49 144
72 Marie Nilsson Tingsryd Hsc 34 14 0 10 0 58 10 21 14 14 27 86 144
73 Christer Brincner Team Bågen 14 7 14 7 3 45 23 23 34 0 3 83 128
74 Kertsin Svensson Växjö Hsk 20 0 14 31 0 65 6 27 0 24 3 60 125
75 Henry Johansson Korpen Åseda 21 6 0 10 27 64 10 0 14 17 14 55 119
76 Kerstin Petersen Växjö Hsk 14 14 13 3 7 51 37 7 7 14 0 65 116
77 Carina Andersson Dynapac Hsk 10 0 7 0 10 27 3 48 14 17 0 82 109
78 Elna Karlsson Korpen Åseda 7 7 3 0 34 51 0 0 14 7 34 55 106
79 Solveigh Brincner Team Bågen 3 10 7 10 7 37 3 10 3 27 14 57 94
80 Göran Brincner Team Bågen 10 0 0 14 7 31 7 20 7 14 14 62 93
81 Anne Bengs Team Bågen 7 7 3 0 7 24 6 10 7 14 27 64 88
82 Linnea Gneupel Sibbamåla IF 3 0 0 20 7 30 14 7 3 20 7 51 81

Alla individuella söndag
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Tomas Lindahl Korpen Åseda 41 34 61 35 20 191 35 31 60 27 53 206 397
2 Sandor Bodi Växjö Hsk 48 20 23 34 61 186 41 13 28 40 53 175 361
3 Olle Ottosson Dynapac Hsk 29 33 48 44 20 174 67 27 21 23 29 167 341
4 Peter Olsson Dynapac Hsk 44 14 37 41 24 160 21 47 41 24 41 174 334
5 Jabir Malghouth Växjö Hsk 28 26 21 30 33 138 27 48 30 53 17 175 313
6 Kent Sundahl Carlskrona Hsc 28 54 17 20 34 153 44 27 17 30 37 155 308
7 Tobias Gneupel Sibbamåla IF 67 53 21 17 28 186 24 31 24 17 17 113 299
8 Leif Sundahl Carlskrona Hsc 17 24 10 26 35 112 57 37 61 13 17 185 297
9 Leo Andersson Carlskrona Hsc 17 37 34 36 53 177 17 16 46 13 24 116 293
10 Lennart Karlsson Lanternan B.c 6 40 27 37 21 131 40 13 41 37 28 159 290
11 Tobias Vikström Växjö Hsk 26 50 14 20 17 127 41 57 30 16 14 158 285
12 Robert Johansson Tingsryd Hsc 17 21 34 37 31 140 26 20 21 37 41 145 285
13 Ingvar Eriksson Carlskrona Hsc 24 33 20 33 27 137 28 46 7 46 13 140 277
14 Roy Johansson Lanternan B.c 28 34 37 28 17 144 34 37 14 31 16 132 276
15 Gert Karlsson Korpen Åseda 27 24 31 7 24 113 47 24 17 41 30 159 272
16 Armin Sisic Värends Hsk 27 0 20 34 27 108 41 6 54 21 41 163 271
17 Inga-Lill Stühr Lessebo Hsk 47 34 34 21 12 148 28 14 10 24 41 117 265
18 Göran Persson Dynapac Hsk 24 7 21 13 34 99 17 50 54 7 34 162 261
19 Bo Fransson Lessebo Hsk 30 20 24 23 30 127 20 28 34 41 10 133 260
20 Matz Karlsson Korpen Åseda 23 21 50 21 35 150 20 10 30 28 20 108 258
21 Louise Tollstam Dynapac Hsk 10 21 24 34 10 99 41 30 43 10 30 154 253
22 Mattias Olsson Dynapac Hsk 40 10 14 23 40 127 14 26 7 23 54 124 251
23 Dan Madayang Dynapac Hsk 14 21 14 10 50 109 31 30 34 30 14 139 248
24 Hans Johansson Tingsryd Hsc 14 27 48 17 41 147 10 24 27 21 17 99 246
25 Dan Hallsten Växjö Hsk 40 20 30 27 6 123 7 21 40 28 23 119 242
26 Lasse Nilsson Värends Hsk 28 20 7 27 34 116 20 44 27 14 17 122 238
27 Alexander Lundqvist Alvesta Hsk 17 17 14 7 24 79 33 17 37 61 10 158 237
28 Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 21 33 20 20 41 135 17 13 21 23 24 98 233
29 Roger Eriksson Sibbamåla IF 7 30 44 24 17 122 34 21 7 34 14 110 232
30 Matthias Gneupel Sibbamåla IF 14 10 27 33 14 98 37 6 17 33 41 134 232
31 Kjell Rydh Korpen Nybro 27 10 30 17 37 121 23 34 7 20 20 104 225
32 Thomas Dahl Växjö Hsk 34 20 10 41 6 111 9 13 44 26 21 113 224
33 Maire Johansson Växjö Hsk 27 10 34 10 20 101 17 20 17 41 27 122 223
34 Kennarth Axelssoon Alvesta Hsk 27 10 21 20 28 106 3 23 17 41 30 114 220
35 Inger Andersson Korpen Nybro 40 28 14 21 14 117 0 10 17 37 37 101 218
36 Kerstin Johansson Lessebo Hsk 14 13 17 24 17 85 41 10 14 50 17 132 217
37 Fredrik Lundin Lanternan B.c 21 21 21 7 17 87 41 31 14 14 30 130 217
38 Catharina Törneås Tingsryd Hsc 21 20 13 30 57 141 14 0 37 13 10 74 215
39 Niclas Gunnarsson Sibbamåla IF 14 54 33 3 0 104 7 46 14 30 14 111 215
40 Hasse Lundqvist Alvesta Hsk 30 41 41 10 23 145 14 14 21 0 21 70 215
41 Anders Johansson Dynapac Hsk 40 34 6 10 7 97 13 41 24 13 27 118 215
42 Rune Karlsson Korpen Nybro 28 28 13 10 17 96 0 21 33 57 3 114 210
43 Bela Bodi Växjö Hsk 14 14 17 24 3 72 33 7 30 33 35 138 210
44 Bertil Westergren Växjö Hsk 24 14 20 14 27 99 21 14 17 28 30 110 209
45 Kent Eriksson Dynapac Hsk 48 27 14 23 34 146 14 21 7 17 3 62 208
46 Leif Ahlex Lessebo Hsk 14 34 7 30 24 109 21 17 17 27 17 99 208
47 Bo Petersson Korpen Nybro 14 33 14 24 24 109 10 13 24 23 27 97 206
48 Carina Gneupel Sibbamåla IF 20 17 37 24 10 108 21 14 30 20 10 95 203
49 Sune Carlsson Växjö Hsk 34 14 21 34 13 116 13 7 34 20 10 84 200
50 Per-Olof Svensson Tingsryd Hsc 7 34 30 17 14 102 3 17 27 14 37 98 200
51 Ingegerd Pettersson Lanternan B.c 41 30 30 31 0 132 14 17 20 3 10 64 196
52 Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd Hsc 14 27 20 30 20 111 14 44 7 7 13 85 196
53 Jan Petersson Lanternan B.c 27 21 14 17 17 96 17 7 34 7 34 99 195
54 Stefan Tollstam Dynapac Hsk 30 34 14 7 6 91 10 23 10 23 37 103 194
55 Elin Olsson Dynapac Hsk 14 54 26 3 6 103 30 30 3 7 20 90 193
56 Peter Karlsson Sibbamåla IF 7 14 16 54 20 111 14 13 34 10 7 78 189
57 Berndt Pettersson Lanternan B.c 21 7 14 20 21 83 33 13 35 10 14 105 188
58 Roy Dahlén Dynapac Hsk 21 30 13 14 30 108 17 21 10 3 27 78 186
59 Patrik Axelsson Alvesta Hsk 7 33 37 0 7 84 30 30 14 27 0 101 185
60 Lukas Bern Dynapac Hsk 10 29 37 34 0 110 21 7 17 20 7 72 182
61 Lasse Brincner Värends Hsk 7 17 14 14 30 82 33 28 7 21 10 99 181
62 Christina Holmberg Tingsryd Hsc 27 14 6 10 34 91 7 14 24 34 10 89 180
63 Solveig Axelsson Alvesta Hsk 34 14 14 14 17 93 14 21 21 14 14 84 177
64 Ronny Lundberg Lanternan B.c 20 20 24 24 17 105 7 21 13 10 20 71 176
65 Gilbert Pettersson Lanternan B.c 27 35 3 27 17 109 7 13 30 9 7 66 175
66 Olle Nilsson Tingsryd Hsc 28 0 14 54 0 96 7 21 6 34 7 75 171
67 Bengt-Erik Holmberg Tingsryd Hsc 0 14 41 21 13 89 10 17 17 17 21 82 171
68 Peter Edlund Dynapac Hsk 14 23 21 7 14 79 17 13 21 30 10 91 170
69 Elisabeth Brisendahl Tingsryd Hsc 33 34 17 27 0 111 0 27 21 7 3 58 169
70 Johan Johansson Tingsryd Hsc 21 20 16 34 7 98 20 3 21 21 6 71 169
71 Clara Larsson Värends Hsk 14 7 10 7 14 52 41 17 13 28 17 116 168
72 Kent Vikström Växjö Hsk 3 34 0 34 17 88 27 7 21 7 14 76 164
73 Stefan Gehrs Tingsryd Hsc 17 0 14 10 17 58 7 7 41 37 7 99 157
74 Christer Blomgren Lanternan B.c 28 27 7 3 10 75 13 14 17 20 17 81 156
75 Leila Sisic Värends Hsk 3 3 34 14 21 75 20 10 6 21 24 81 156
76 Roland Sjöstrand Tingsryds Hsc 10 28 3 17 17 75 41 13 9 3 10 76 151
77 Jörgen Holmqvist Lessebo Hsk 17 7 10 3 7 44 17 30 3 44 13 107 151
78 Michael Karlsson Tingsryd Hsc 10 9 27 14 10 70 23 27 3 14 14 81 151
79 Carina Andersson Dynapac Hsk 33 21 16 3 7 80 21 14 27 0 7 69 149
80 Ronnie Pettersson Värends Hsk 14 21 21 20 0 76 0 21 10 23 0 54 130
81 Paul Karlsson Lessebo Hsk 17 3 0 0 10 30 3 23 10 24 40 100 130
82 Gunnel Karlsson Tingsryd Hsc 10 10 14 17 14 65 0 27 10 7 14 58 123
83 Linnea Gneupel Sibbamåla IF 3 30 7 7 7 54 27 7 10 7 7 58 112
84 Marina Holmqvist Lessebo Hsk 14 10 9 7 14 54 0 21 14 14 7 56 110
85 Per-Olof Johansson Sibbamåla IF 20 3 17 3 14 57 14 6 3 10 20 53 110
86 Ulf Seyer Alvesta Hsk 6 7 7 14 3 37 10 10 7 14 27 68 105
87 Anita Jägerklou Korpen Nybro 7 27 0 7 14 55 10 10 7 14 7 48 103
88 Mimmi Reindahl Dynapac Hsk 7 14 0 0 7 28 7 21 0 14 17 59 87
89 Madelene Bergendorff Tingsryd Hsc 14 10 7 7 13 51 10 7 10 7 0 34 85
90 Emil Sisic Värends Hsk 14 7 7 7 17 52 3 10 0 17 0 30 82
91 Karin Gullbrand Värends Hsk 0 27 0 0 7 34 14 6 7 7 0 34 68
92 Marita Blockmark Gehrs Tingsryd Hsc 14 7 7 0 0 28 7 10 3 7 10 37 65
93 Jimmy Karlsson Dynapac Hsk 24 7 0 3 14 48 3 0 0 7 3 13 61
94 Julius Gneupel Sibbamåla IF 7 0 0 3 0 10 0 0 14 14 20 48 58
95 Morgan Atle Dynapac Hsk 20 7 0 7 0 34 0 7 0 3 3 13 47
96 Evelina Olsson Dynapac Hsk 7 0 10 0 7 24 0 0 21 0 0 21 45
97 Elna Karlsson Korpen Åseda 3 7 0 0 0 10 6 0 0 14 0 20 30



Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2017
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se