SvHKF.se - Resultat Smålandsmästaren inne 2012

Banner
Sportlotteriet


Resultat Smålandsmästaren inne 2012
Resultat Smålandsmästaren inne 2012

 
Lag
Plac. Namn Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Växjö Hsk 1 132 151 101 109 179 672 118 134 130 101 101 584 1256
2 Tingsryd Hsc 75 115 76 172 80 518 104 122 88 114 129 557 1075
3 Korpen Åseda 1 95 91 89 85 77 437 96 100 103 72 113 484 921
4 Kerstins Boys 88 124 104 115 68 499 63 51 80 72 80 346 845
5 Växjö Hsk 2 97 61 81 77 55 371 125 67 57 64 139 452 823
6 Värends Hsk 1 66 88 54 84 101 393 88 71 74 67 40 340 733
7 Korpen Åseda 2 42 57 62 58 71 290 62 61 73 56 48 300 590
8 Alväx 44 50 57 56 68 275 19 57 70 93 38 277 552
9 Alvesta Hsk 40 44 65 77 81 307 37 91 40 54 21 243 550
10 Korpen Åseda 3 51 61 63 37 75 287 24 78 65 38 38 243 530
11 Korpen Åseda 4 40 13 34 71 73 231 36 50 34 74 53 247 478
12 Rolands Girls 40 37 24 37 64 202 65 44 34 41 67 251 453
13 Värends Hsk 2 39 27 67 71 23 227 41 58 27 58 25 209 436

Herr
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Sandor Bodi Växjö Hsk 34 50 21 34 54 193 21 74 37 14 44 190 383
2 Tobias Vikström Växjö Hsk 41 40 41 24 61 207 33 10 26 54 34 157 364
3 Jabir Malghouth Växjö Hsk 37 41 16 41 47 182 54 23 54 10 17 158 340
4 Hans Johansson Tingsryd Hsc 10 17 23 41 16 107 34 41 20 67 54 216 323
5 Johan Johansson Tingsryd Hsc 24 50 10 21 17 122 47 34 37 23 31 172 294
6 Tomas Lindahl Korpen Åseda 40 17 24 21 37 139 21 19 50 13 44 147 286
7 Armin Sisic Värends Hsk 33 17 21 34 37 142 27 30 24 23 7 111 253
8 Fredrik Ernerstam Värends Hsk 23 54 17 41 33 168 21 17 17 20 6 81 249
9 Gert Karlsson Korpen Åseda 17 20 37 17 13 104 41 44 13 3 36 137 241
10 Paul Karlsson Lessebo Hsk 17 17 10 47 27 118 17 17 30 28 13 105 223
11 Bertil Westergren Växjö Hsk 37 17 37 14 14 119 27 17 10 13 34 101 220
12 Matz Karlsson Korpen Åseda 31 44 14 30 17 136 24 3 17 26 13 83 219
13 Thomas Dahl Växjö Hsk 30 20 10 23 10 93 37 30 3 21 34 125 218
14 Leif Ahlex Lessebo Hsk 33 30 21 10 17 111 23 10 17 17 37 104 215
15 Bela Bodi Växjö Hsk 17 3 17 10 7 54 30 10 30 27 50 147 201
16 Krister Nygren Korpen Åseda 21 13 31 21 14 100 10 17 46 9 7 89 189
17 Bo Pettersson Korpen Nybro 17 40 16 28 10 111 13 3 24 17 16 73 184
18 Sune Carlsson Växjö Hsk 13 21 17 30 24 105 31 10 14 3 21 79 184
19 Henry Johansson Korpen Åseda 3 37 46 10 37 133 0 17 7 7 17 48 181
20 Alf Svensson Korpen Åseda 20 0 14 14 54 102 9 20 17 7 23 76 178
21 Hans Lundqvist Alvesta Hsk 13 20 17 30 21 101 17 20 10 20 7 74 175
22 Bo Trulsson Korpen Åseda 7 10 14 17 10 58 10 34 23 30 20 117 175
23 Conny Fransson Växjö Hsk 17 7 23 33 7 87 13 21 9 26 14 83 170
24 Lasse Brincner Värends Hsk 3 17 13 6 24 63 23 17 30 14 13 97 160
25 Ronnie Pettersson Värends Hsk 10 3 47 17 0 77 7 34 0 34 0 75 152
26 Joakim Strand Korpen Åseda 7 7 7 21 24 66 0 27 7 7 44 85 151
27 Kurt Hansen Alvesta Hsk 3 7 21 10 40 81 17 27 7 10 0 61 142
28 Håkan Pettersson Korpen Åseda 0 0 6 21 7 34 20 3 7 47 27 104 138
29 Bengt Karlsson Korpen Åseda 14 7 7 24 21 73 7 21 21 7 7 63 136
30 Kent Davnert Korpen Åseda 34 3 7 3 0 47 14 26 27 14 7 88 135
31 Jerry Viksten Korpen Åseda 7 30 10 17 0 64 16 17 7 20 10 70 134
32 Arne Nygren Korpen Åseda 0 7 14 3 30 54 13 10 6 27 24 80 134
33 Göte Rosberg Korpen Åseda 14 7 7 17 27 72 23 17 14 0 7 61 133
34 Dan Hallstan Värends Hsk 29 7 14 17 23 90 10 0 10 10 9 39 129
35 Roland Sjöstrand Tingsryd Hsc 16 3 3 7 10 39 21 14 6 17 20 78 117
36 Ulf Seyer Alvesta Hsk 7 10 10 10 0 37 3 27 14 10 14 68 105
37 Börje Carlsson Korpen Åseda 10 0 0 30 9 49 7 17 0 14 0 38 87
38 Kent Vikström Växjö Hsk 13 3 7 3 23 49 0 7 20 0 3 30 79

Dam
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Christina Holmberg Tingsryd Hsc 27 7 33 67 17 151 17 23 14 10 30 94 245
2 Kerstin Johansson Lessebo Hsk 21 37 57 30 14 159 10 21 9 10 14 64 223
3 Lena Johansson Tingsryd Hsc 14 41 10 43 30 138 6 24 17 14 14 75 213
4 Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 20 20 23 10 17 90 10 27 13 23 6 79 169
5 Elisabeth Brisendahl Tingsryd Hsc 10 14 14 7 47 92 7 10 21 17 20 75 167
6 Malin Lundqvist Alvesta Hsk 7 10 13 6 24 60 3 3 27 61 0 94 154
7 Maire Johansson Växjö Hsk 7 30 14 14 14 79 3 26 14 6 21 70 149
8 Solveig Axelsson Alvesta Hsk 17 7 17 27 20 88 0 17 9 14 0 40 128
9 Lejla Sisic Värends Hsk 7 10 0 14 0 31 34 10 7 7 14 72 103
10 Elna Karlsson Korpen Åseda 0 14 3 0 17 34 3 14 10 10 7 44 78
11 Anneth Karlsson Korpen Åseda 10 13 14 6 3 46 0 10 10 6 3 29 75
12 Karin Gullbrand Värends Hsk 0 7 3 3 0 13 21 17 7 7 6 58 71
13 Stina Johansson Värends Hsk 7 0 3 3 7 20 17 7 3 10 14 51 71
14 Solveig Brincner Värends Hsk 7 10 7 9 7 40 3 10 0 0 13 26 66

Junior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Ronjah Pettersson Värends Hsk 0 10 3 34 0 47 3 7 10 7 10 37 84

Minior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Alexander Lundqvist Alvesta Hsk 30 7 3 17 7 64 10 30 34 17 14 105 169
2 Emil Sisic Värends Hsk 0 0 7 23 3 33 0 7 3 3 0 13 46

Dubbel
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Sandor Bodi/Jabir Malghouth Växjö Hsk 71 91 37 75 101 375 75 97 91 24 61 348 723
2 Hans Johansson/Johan Johansson Tingsryd Hsc 34 67 33 62 33 229 81 75 57 90 85 388 617
3 Bertil Westergren/Tobias Vikström Växjö Hsk 78 57 78 38 75 326 60 27 36 67 68 258 584
4 Tomas Lindahl/Gert Karlsson Korpen Åseda 57 37 61 38 50 243 62 63 63 16 80 284 527
5 Fredrik Ernerstam/Armin Sisic Värends Hsk 56 71 38 75 70 310 48 47 41 43 13 192 502
6 Paul Karlsson/Leif Ahlex Lessebo Hsk 50 47 31 57 44 229 40 27 47 45 50 209 438
7 Thomas Dahl/Bela Bodi Växjö Hsk 47 23 27 33 17 147 67 40 33 48 84 272 419
8 Christina Holmberg/Elisabeth Brisendahl Tingsryd Hsc 37 21 47 74 64 243 24 33 35 27 50 169 412
9 Kerstin Johansson/Bo Pettersson Lessebo Hsk/Korpen Nybro 38 77 73 58 24 270 23 24 33 27 30 137 407
10 Matz Karlsson/Bo Trulsson Korpen Åseda 38 54 28 47 27 194 34 37 40 56 33 200 394
11 Sune Carlsson/Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 33 41 40 40 41 195 41 37 27 26 27 158 353
12 Lena Johansson/Roland Sjöstrand Tingsryd Hsc 30 44 13 50 40 177 27 38 23 31 34 153 330
13 Hans Lundqvist/Malin Lundqvist Alvesta Hsk 20 30 30 36 45 161 20 23 37 81 7 168 329
14 Jerry Viksten/Krister Nygren Korpen Åseda 28 43 41 38 14 164 26 34 53 29 17 159 323
15 Henry Johansson/Kent Davnert Korpen Åseda 37 40 53 13 37 180 14 43 34 21 24 136 316
16 Dan Hallstan/Lasse Brincner Värends Hsk 32 24 27 23 47 153 33 17 40 24 22 136 289
17 Solveig Axelsson/Maire Johansson Alvesta Hsk/Växjö Hsk 24 37 31 41 34 167 3 43 23 20 21 110 277
18 Göte Rosberg/Arne Nygren Korpen Åseda 14 14 21 20 57 126 36 27 20 27 31 141 267
19 Anneth Karlsson/Alf Svensson Korpen Åseda 30 13 28 20 57 148 9 30 27 13 26 105 253
20 Kent Vikström/Conny Fransson Växjö Hsk 30 10 30 36 30 136 13 28 29 26 17 113 249
21 Ulf Seyer/Kurt Hansen Alvesta Hsk 10 17 31 20 40 118 20 54 21 20 14 129 247
22 Ronjah Pettersson/Ronnie Pettersson Värends Hsk 10 13 50 51 0 124 10 41 10 41 10 112 236
23 Håkan Pettersson/Börje Carlsson Korpen Åseda 10 0 6 51 16 83 27 20 7 61 27 142 225
24 Elna Karlsson/Bengt Karlsson Korpen Åseda 14 21 10 24 38 107 10 35 31 17 14 107 214
25 Solveig Brincner/Lejla Sisic Värends Hsk 14 20 7 23 7 71 37 20 7 7 27 98 169
26 Stina Johansson/Karin Gullbrand Värends Hsk 7 7 6 6 7 33 38 24 10 17 20 109 142

Mixed
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Johan Johansson/Christina Holmberg Tingsryd Hsc 51 57 43 88 34 273 64 57 51 33 61 266 539
2 Lena Johansson/Hans Johansson Tingsryd Hsc 24 58 33 84 46 245 40 65 37 81 68 291 536
3 Sandor Bodi/Maire Johansson Växjö Hsk 41 80 35 48 68 272 24 100 51 20 65 260 532
4 Jabir Malghouth/Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 57 61 39 51 64 272 64 50 67 33 23 237 509
5 Leif Ahlex/Kerstin Johansson Lessebo Hsk 54 67 78 40 31 270 33 31 26 27 51 168 438
6 Elna Karlsson/Tomas Lindahl Korpen Åseda 40 31 27 21 54 173 24 33 60 23 51 191 364
7 Armin Sisic/Lejla Sisic Värends Hsk 40 27 21 48 37 173 61 40 31 30 21 183 356
8 Malin Lundqvist/Hans Lundqvist Alvesta Hsk 20 30 30 36 45 161 20 23 37 81 7 168 329
9 Fredrik Ernerstam/Stina Johansson Värends Hsk 30 54 20 44 40 188 38 24 20 30 20 132 320
10 Gert Karlsson/Anneth Karlsson Korpen Åseda 27 33 51 23 16 150 41 54 23 9 39 166 316
11 Elisabeth Brisendahl/Roland Sjöstrand Tingsryd Hsc 26 17 17 14 57 131 28 24 27 34 40 153 284
12 Kurt Hansen/Solveig Axelsson Alvesta Hsk 20 14 38 37 60 169 17 44 16 24 0 101 270
13 Ronnie Pettersson/Ronjah Pettersson Värends Hsk 10 13 50 51 0 124 10 41 10 41 10 112 236
14 Lasse Brincner/Karin Gullbrand Värends Hsk 3 24 16 9 24 76 44 34 37 21 19 155 231
15 Dan Hallstan/Solveig Brincner Värends Hsk 36 17 21 26 30 130 13 10 10 10 22 65 195



Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2018
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se