SvHKF.se - Resultat Smålandsmästaren inne 2014

Banner
Sportlotteriet


Resultat
Smålandsmästaren inne 2014

 
Lag
Plac. Namn Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Korpen Åseda 1 100 112 132 109 112 565 100 107 111 132 141 591 1156
2 Växjö HSK 1 64 96 96 129 98 483 65 84 83 98 104 434 917
3 Korpen Nybro 1 51 100 115 92 59 417 117 97 108 72 81 475 892
4 Lessebo Hsk 63 57 112 114 143 489 100 95 47 69 71 382 871
5 Värends hsk 1 102 83 135 56 44 420 68 112 99 52 58 389 809
6 Korpen Nybro 2 77 85 91 107 70 430 84 67 64 72 65 352 782
7 Tingsryds HSC 77 83 82 65 100 407 59 51 54 110 65 339 746
8 Alvesta Hsk1 79 94 81 85 67 406 55 48 27 71 115 316 722
9 Växjö HSK 2 82 82 58 75 43 340 23 95 76 47 48 289 629
10 Värends hsk 2 70 64 27 46 54 261 81 54 44 99 64 342 603
11 Team Bågen 44 79 41 71 52 287 62 58 51 44 58 273 560
12 AlvLess 77 43 84 31 64 299 40 34 45 67 65 251 550

Herr
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Sandor Bodi Växjö HSK 30 40 36 74 34 214 24 40 33 54 57 208 422
2 Gert Karlsson Korpen Åseda 54 23 46 21 41 185 33 33 37 50 20 173 358
3 Tomas Lindahl Korpen Åseda 17 48 47 34 37 183 13 44 24 37 40 158 341
4 Bo Petersson Korpen Nybro 14 63 44 41 17 179 37 13 34 13 10 107 286
5 Matz Karlsson Korpen Åseda 23 34 26 27 34 144 41 13 33 24 24 135 279
6 Fredde Ernerstam Värends hsk 30 30 66 13 21 160 37 27 30 14 10 118 278
7 Bo Fransson Lessebo Hsk 19 10 34 44 57 164 27 37 6 28 9 107 271
8 Kennarth Axelsson Alvesta Hsk 34 23 23 41 17 138 17 14 10 41 37 119 257
9 Kjell Rydh Korpen Nybro 14 50 13 20 26 123 27 30 34 10 17 118 241
10 Johan Johansson Tingsryds HSC 17 17 24 7 37 102 14 17 17 50 24 122 224
11 Bela Bodi Växjö HSK 3 23 24 21 17 88 28 23 20 10 30 111 199
12 Hasse Lundqvist Alvesta Hsk 14 27 24 30 10 105 10 27 0 13 37 87 192
13 Lasse Nilsson Värends hsk 30 28 14 23 10 105 20 34 14 10 6 84 189
14 Stephan Gervide Korpen Nybro 13 7 24 44 20 108 7 17 13 31 10 78 186
15 Rune Karlsson Korpen Nybro 40 21 13 23 3 100 30 7 10 14 24 85 185
16 Jörgen Holmqvist Lessebo Hsk 17 20 14 20 34 105 23 17 17 14 6 77 182
17 Lasse Brincner Värends hsk 20 13 14 6 16 69 10 34 27 21 17 109 178
18 Alf Svensson Korpen Åseda 6 7 13 27 0 53 13 17 17 21 57 125 178
19 Risto Selming Korpen Nybro 14 13 17 7 14 65 30 23 33 13 10 109 174
20 Nisse Hansson Korpen Nybro 10 7 41 20 21 99 20 13 7 17 14 71 170
21 Christian Balsiger Värends hsk 28 30 21 10 0 89 14 34 14 3 7 72 161
22 Dan Hallstan Växjö HSK 21 13 33 17 17 101 7 7 17 21 7 59 160
23 Conny Bark Lessebo Hsk 14 13 40 7 7 81 10 7 0 26 30 73 154
24 Ulf Seyer Alvesta Hsk 30 13 10 14 27 94 13 7 24 14 0 58 152
25 Christer Brincner Team Bågen 7 23 0 14 7 51 27 28 14 31 0 100 151
26 Alf Johansson Team Bågen 34 20 7 0 14 75 14 7 0 7 44 72 147
27 Claudiu Vasuianu Team Bågen 3 10 24 17 24 78 21 10 20 6 7 64 142
28 Patrick Axelsson Alvesta Hsk 28 14 10 7 14 73 14 0 10 14 20 58 131
29 Olle Nilsson Tingsryds HSC 27 10 14 14 10 75 10 7 0 16 7 40 115
30 Kent Vikström Växjö HSK 10 7 14 3 0 34 3 13 21 10 3 50 84
31 Erik Niklasson Korpen Nybro 7 20 0 10 0 37 0 0 10 3 14 27 64
32 Jesper Larsson Alvesta Hsk 0 7 14 7 13 41 0 6 7 0 7 20 61

Dam
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Towe Danielsson Korpen Nybro 23 17 33 17 14 104 20 34 27 23 41 145 249
2 Kerstin Johansson Lessebo Hsk 20 17 34 30 22 123 33 24 17 3 28 105 228
3 Lisbeth Karlsson Tingsryds HSC 13 36 30 27 33 139 28 13 13 14 20 88 227
4 Maire Johansson Växjö HSK 17 27 27 28 26 125 10 24 17 17 10 78 203
5 Kerstin Svensson Växjö HSK 35 14 14 34 7 104 0 41 17 20 14 92 196
6 Gebriela Kostaninos Korpen Åseda 17 6 9 23 7 62 13 43 14 31 30 131 193
7 Stina Johansson Värends hsk 24 10 34 27 7 102 7 17 28 14 24 90 192
8 Inga-Lill Stuhr Lessebo Hsk 7 10 30 20 30 97 17 17 7 24 28 93 190
9 Inger Andersson Korpen Nybro 0 7 21 27 14 69 30 27 14 23 20 114 183
10 Malin Lundqvist Alvesta Hsk 33 10 20 3 17 83 17 14 14 27 28 100 183
11 Kerstin Petersen Växjö HSK 20 34 3 10 10 77 10 17 21 0 21 69 146
12 Clara Larsson Värends hsk 24 0 0 10 24 58 34 7 7 23 14 85 143
13 Solvig Axelsson Alvesta Hsk 3 30 24 7 26 90 14 7 7 3 21 52 142
14 Maj-Britt Jarl Växjö HSK 10 20 3 17 30 80 6 14 13 13 10 56 136
15 Karin Gullbrand Värends hsk 3 27 3 0 17 50 27 10 23 6 14 80 130
16 Jannie Karlsson Team Bågen 0 26 10 40 7 83 0 13 17 0 7 37 120
17 Anne Bengs Team Bågen 14 7 0 3 30 54 0 10 7 27 10 54 108
18 Lillian Nyberg Korpen Nybro 20 17 0 7 7 51 7 7 20 7 14 55 106
19 Guje Johansson Korpen Nybro 7 10 3 17 0 37 3 3 10 3 14 33 70
20 Ulrika Rydell Blomman 0 10 6 0 7 23 7 0 13 0 0 20 43
21 Favor Karlsson Korpen Åseda 7 0 3 7 0 17 0 3 0 3 0 6 23

Junior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Jonathan Karlsson Tingsryds HSC 20 20 14 17 20 91 7 14 24 30 14 89 180
2 Ronjah Pettersson Värends hsk 13 9 10 13 3 48 0 3 0 60 30 93 141

Minior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Alexander Lundqvist Alvesta Hsk 27 14 44 3 27 115 50 7 30 21 20 128 243
2 Kevin Rydell Värends hsk 7 0 30 0 0 37 0 17 3 7 14 41 78

Dubbel
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Gert Karlsson/Tomas Lindahl Korpen Åseda 71 71 93 55 78 368 46 77 61 87 60 331 699
2 Sandor Bodi/Bela Bodi Växjö HSK 33 63 60 95 51 302 52 63 53 64 87 319 621
3 Towe Danielsson/Kjell Rydh Korpen Nybro 37 67 46 37 40 227 47 64 61 33 58 263 490
4 Stina Johansson/Fredde Ernerstam Värends hsk 54 40 100 40 28 262 44 44 58 28 34 208 470
5 Bo Petersson/Risto Selming Korpen Nybro 28 76 61 48 31 244 67 36 67 26 20 216 460
6 Alf Svensson/Matz Karlsson Korpen Åseda 29 41 39 54 34 197 54 30 50 45 81 260 457
7 Jörgen Holmqvist/Bo Fransson Lessebo Hsk 36 30 48 64 91 269 50 54 23 42 15 184 453
8 Lisbeth Karlsson/Johan Johansson Tingsryds HSC 30 53 54 34 70 241 42 30 30 64 44 210 451
9 Kennarth Axelsson/Hasse Lundqvist Alvesta Hsk 48 50 47 71 27 243 27 41 10 54 74 206 449
10 Kerstin Johansson/Inga-Lill Stuhr Lessebo Hsk 27 27 64 50 52 220 50 41 24 27 56 198 418
11 Inger Andersson/Rune Karlsson Korpen Nybro 40 28 34 50 17 169 60 34 24 37 44 199 368
12 Stephan Gervide/Nisse Hansson Korpen Nybro 23 14 65 64 41 207 27 30 20 48 24 149 356
13 Kerstin Svensson/Kerstin Petersen Växjö HSK 55 48 17 44 17 181 10 58 38 20 35 161 342
14 Lasse Nilsson/Clara Larsson Värends hsk 54 28 14 33 34 163 54 41 21 33 20 169 332
15 Lasse Brincner/Karin Gullbrand Värends hsk 23 40 17 6 33 119 37 44 50 27 31 189 308
16 Christian Balsiger/Claudiu Vasuianu Team Bågen 31 40 45 27 24 167 35 44 34 9 14 136 303
17 Alf Johansson/Christer Brincner Team Bågen 41 43 7 14 21 126 41 35 14 38 44 172 298
18 Maj-Britt Jarl/Dan Hallstan Växjö HSK 31 33 36 34 47 181 13 21 30 34 17 115 296
19 Olle Nilsson/Jonathan Karlsson Tingsryds HSC 47 30 28 31 30 166 17 21 24 46 21 129 295
20 Maire Johansson/Kent Vikström Växjö HSK 27 34 41 31 26 159 13 37 38 27 13 128 287
21 Patrick Axelsson/Solvig Axelsson Alvesta Hsk 31 44 34 14 40 163 28 7 17 17 41 110 273
22 Gebriela Kostaninos/Favor Karlsson Korpen Åseda 24 6 12 30 7 79 13 46 14 34 30 137 216
23 Ulf Seyer/Jesper Larsson Alvesta Hsk 30 20 24 21 40 135 13 13 31 14 7 78 213
24 Lillian Nyberg /Guje Johansson Korpen Nybro 27 27 3 24 7 88 10 10 30 10 28 88 176

Mixed
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Maj-Britt Jarl/Sandor Bodi Växjö HSK 40 60 39 91 64 294 30 54 46 67 67 264 558
2 Bo Petersson/Towe Danielsson Korpen Nybro 37 80 77 58 31 283 57 47 61 36 51 252 535
3 Gebriela Kostaninos/Tomas Lindahl Korpen Åseda 34 54 56 57 44 245 26 87 38 68 70 289 534
4 Kerstin Johansson/Bo Fransson Lessebo Hsk 39 27 68 74 79 287 60 61 23 31 37 212 499
5 Fredde Ernerstam/Stina Johansson Värends hsk 54 40 100 40 28 262 44 44 58 28 34 208 470
6 Lisbeth Karlsson/Johan Johansson Tingsryds HSC 30 53 54 34 70 241 42 30 30 64 44 210 451
7 Bela Bodi/Maire Johansson Växjö HSK 20 50 51 49 43 213 38 47 37 27 40 189 402
8 Kennarth Axelsson/Solvig Axelsson Alvesta Hsk 37 53 47 48 43 228 31 21 17 44 58 171 399
9 Favor Karlsson/Gert Karlsson Korpen Åseda 61 23 49 28 41 202 33 36 37 53 20 179 381
10 Hasse Lundqvist/Malin Lundqvist Alvesta Hsk 47 37 44 33 27 188 27 41 14 40 65 187 375
11 Jörgen Holmqvist/Inga-Lill Stuhr Lessebo Hsk 24 30 44 40 64 202 40 34 24 38 34 170 372
12 Inger Andersson/Rune Karlsson Korpen Nybro 40 28 34 50 17 169 60 34 24 37 44 199 368
13 Dan Hallstan/Kerstin Svensson Växjö HSK 56 27 47 51 24 205 7 48 34 41 21 151 356
14 Lasse Nilsson/Clara Larsson Värends hsk 54 28 14 33 34 163 54 41 21 33 20 169 332
15 Lasse Brincner/Ronjah Pettersson Värends hsk 33 22 24 19 19 117 10 37 27 81 47 202 319
16 Christian Balsiger/Karin Gullbrand Värends hsk 31 57 24 10 17 139 41 44 37 9 21 152 291
17 Risto Selming/Lillian Nyberg Korpen Nybro 34 30 17 14 21 116 37 30 53 20 24 164 280
18 Claudiu Vasuianu/Jannie Karlsson Team Bågen 3 36 34 57 31 161 21 23 37 6 14 101 262
19 Anne Bengs/Christer Brincner Team Bågen 21 30 0 17 37 105 27 38 21 58 10 154 259
20 Kent Vikström/Kerstin Petersen Växjö HSK 30 41 17 13 10 111 13 30 42 10 24 119 230
21 Guje Johansson/Erik Niklasson Korpen Nybro 14 30 3 27 0 74 3 3 20 6 28 60 134



Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2018
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se