Banner


Resultat Smålandsmästaren ute 2011
Resultat Smålandsmästaren ute 2011

 
Lag
Plac. Namn Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Korpen Åseda 1 108 136 103 107 105 559 90 123 111 103 116 543 1102
2 Växjö Hsk 1 82 128 115 137 73 535 87 61 68 80 113 409 944
3 Alliansen 87 102 66 61 99 415 91 83 101 107 61 443 858
4 Värends Hsk 1 76 98 118 95 78 465 60 43 58 108 102 371 836
5 Tingsryd Hsc 121 62 37 61 78 359 72 76 101 55 78 382 741
6 Växjö Hsk 2 53 79 23 109 48 312 74 79 85 72 73 383 695
7 Åseryd 55 61 78 66 57 317 64 91 34 37 75 301 618
8 Värends Hsk 3 26 78 106 55 55 320 38 27 78 40 94 277 597
9 Alveryd 76 24 49 54 67 270 43 53 88 52 80 316 586
10 Värends Hsk 2 47 56 38 82 43 266 44 54 60 68 88 314 580
11 Korpen Åseda 3 95 53 54 46 45 293 20 51 50 50 67 238 531
12 Korpen Åseda 2 66 31 36 38 63 234 75 36 54 68 61 294 528

Herr
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Tomas Lindahl Korpen Åseda 53 41 27 17 44 182 31 29 37 17 37 151 333
2 Gert Karlsson Korpen Åseda 31 20 40 30 34 155 36 30 37 31 31 165 320
3 Sandor Bodi Växjö Hsk 41 24 24 54 30 173 24 13 17 31 41 126 299
4 Armin Sisic Värends Hsk 13 54 54 24 24 169 13 6 41 24 17 101 270
5 Matz Karlsson Korpen Åseda 17 41 16 27 13 114 13 57 20 21 35 146 260
6 Tobias Vikström Växjö Hsk 14 37 37 40 13 141 13 26 17 36 7 99 240
7 Sune Carlsson Växjö Hsk 28 13 0 41 14 96 33 33 37 21 20 144 240
8 Fredrik Nilsson Värends Hsk 13 33 21 28 23 118 0 37 10 27 20 94 212
9 Bengt Karlsson Korpen Åseda 21 20 30 21 14 106 10 34 10 7 34 95 201
10 Bo Trulsson Korpen Åseda 7 34 20 33 14 108 10 7 17 34 13 81 189
11 Johan Johansson Tingsryd Hsc 17 6 7 14 24 68 43 17 14 13 20 107 175
12 Krister Nygren Korpen Åseda 28 7 6 17 37 95 21 13 10 17 17 78 173
13 Thomas Dahl Växjö Hsk 7 34 21 6 23 91 14 6 10 7 44 81 172
14 Kent Vikström Växjö Hsk 3 33 3 29 7 75 10 40 7 24 13 94 169
15 Arne Nygren Korpen Åseda 17 17 3 7 16 60 24 13 30 20 20 107 167
16 Lasse Brincner Värends Hsk 16 14 0 14 30 74 10 0 7 47 27 91 165
17 Kent Davnert Korpen Åseda 17 14 24 21 30 106 7 20 3 14 10 54 160
18 Kurt Hansen Alvesta Hsk 35 7 13 17 0 72 20 14 30 14 10 88 160
19 Hans Johansson Tingsryd Hsc 30 20 14 7 10 81 17 21 17 6 17 78 159
20 Bertil Westergren Växjö Hsk 6 20 17 10 14 67 7 6 34 21 23 91 158
21 Hans Lundqvist Alvesta Hsk 10 17 26 17 13 83 9 12 7 9 37 74 157
22 Dan Hallstan Värends Hsk 13 23 37 20 10 103 7 14 3 17 10 51 154
23 Alf Svensson Korpen Åseda 30 20 13 13 7 83 3 17 17 3 23 63 146
24 Ronnie Pettersson Värends Hsk 10 14 0 34 3 61 14 7 23 20 17 81 142
25 Jerry Viksten Korpen Åseda 21 7 17 7 3 55 20 10 7 24 14 75 130
26 Bela Bodi Växjö Hsk 16 13 3 29 13 74 24 0 7 6 17 54 128
27 Ulf Seyer Alvesta Hsk 3 0 0 7 20 30 7 27 41 0 20 95 125
28 Conny Fransson Växjö Hsk 3 27 6 0 14 50 6 14 14 7 28 69 119
29 Henry Johansson Korpen Åseda 21 13 7 3 14 58 14 14 6 10 10 54 112
30 Göte Rosberg Korpen Åseda 7 7 14 20 10 58 3 13 13 7 10 46 104
31 Lasse Nilsson Värends Hsk 14 0 14 3 14 45 7 10 10 7 17 51 96
32 Börje Carlsson Korpen Åseda 0 7 14 0 3 24 20 14 7 3 24 68 92
33 Håkan Pettersson Korpen Åseda 0 0 10 7 7 24 10 0 7 7 10 34 58

Dam
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Kerstin Johansson Lessebo Hsk 17 23 23 21 31 115 47 41 20 50 13 171 286
2 Inga-Lill Stühr Lessebo Hsk 33 31 20 17 31 132 24 21 33 37 20 135 267
3 Lejla Sisic Värends Hsk 10 34 47 34 28 153 14 17 37 10 20 98 251
4 Clara Larsson Värends Hsk 34 7 27 37 14 119 30 23 7 20 48 128 247
5 Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 20 33 33 37 7 130 36 16 24 6 21 103 233
6 Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd Hsc 20 20 3 24 24 91 3 21 49 20 28 121 212
7 Christina Holmberg Tingsryd Hsc 54 16 13 16 20 119 9 17 21 16 13 76 195
8 Maire Johansson Växjö Hsk 34 21 17 23 23 118 14 7 34 13 0 68 186
9 Elna Karlsson Korpen Åseda 37 13 20 10 14 94 0 7 14 30 24 75 169
10 Elisabeth Brisendahl Tingsryd Hsc 17 20 10 24 10 81 27 23 14 13 7 84 165
11 Sandra Rydell Värends Hsk 10 9 3 17 3 42 23 0 17 14 34 88 130
12 Solveig Brincner Värends Hsk 0 14 28 7 10 59 10 7 7 3 37 64 123
13 Ulrika Rydell Värends Hsk 13 16 10 7 14 60 0 0 27 10 20 57 117
14 Karin Gullbrand Värends Hsk 3 14 21 7 3 48 14 3 7 17 17 58 106

Junior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Jonathan Karlsson Tingsryd Hsc 28 0 10 13 34 85 7 0 10 29 13 59 144

Minior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Alexander Lundqvist Alvesta Hsk 7 43 0 14 3 67 41 34 17 0 3 95 162
2 Emil Sisic Värends Hsk 10 10 0 23 6 49 30 7 7 3 10 57 106
3 Kevin Rydell Värends Hsk 0 10 0 0 0 10 0 3 0 0 0 3 13

Dubbel
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Gert Karlsson /Tomas Lindahl Korpen Åseda 84 61 67 47 78 337 67 59 74 48 68 316 653
2 Inga-Lill Stühr/Kerstin Johansson Lessebo Hsk 50 54 43 38 62 247 71 62 53 87 33 306 553
3 Bo Trulsson/Matz Karlsson Korpen Åseda 24 75 36 60 27 222 23 64 37 55 48 227 449
4 Armin Sisic/Lasse Brincner Värends Hsk 29 68 54 38 54 243 23 6 48 71 44 192 435
5 Sandor Bodi/Bela Bodi Växjö Hsk 57 37 27 83 43 247 48 13 24 37 58 180 427
6 Tobias Vikström/Kent Vikström Växjö Hsk 17 70 40 69 20 216 23 66 24 60 20 193 409
7 Thomas Dahl/Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 27 67 54 43 30 221 50 22 34 13 65 184 405
8 Clara Larsson/Dan Hallstan Värends Hsk 47 30 64 57 24 222 37 37 10 37 58 179 401
9 Bertil Westergren/Sune Carlsson Växjö Hsk 34 33 17 51 28 163 40 39 71 42 43 235 398
10 Lisbeth Nygaard-Karlsson/Johan Johansson Tingsryd Hsc 37 26 10 38 48 159 46 38 63 33 48 228 387
11 Solveig Brincner/Lejla Sisic Värends Hsk 10 48 75 41 38 212 24 24 44 13 57 162 374
12 Elna Karlsson/Bengt Karlsson Korpen Åseda 58 33 50 31 28 200 10 41 24 37 58 170 370
13 Christina Holmberg/Hans Johansson Tingsryd Hsc 84 36 27 23 30 200 26 38 38 22 30 154 354
14 Kent Davnert/Arne Nygren Korpen Åseda 34 31 27 28 46 166 31 33 33 34 30 161 327
15 Kurt Hansen/Hans Lundqvist Alvesta Hsk 45 24 39 34 13 155 29 26 37 23 47 162 317
16 Jonathan Karlsson/Elisabeth Brisendahl Tingsryd Hsc 45 20 20 37 44 166 34 23 24 42 20 143 309
17 Lasse Nilsson/Fredrik Nilsson Värends Hsk 27 33 35 31 37 163 7 47 20 34 37 145 308
18 Conny Fransson/Maire Johansson Växjö Hsk 37 48 23 23 37 168 20 21 48 20 28 137 305
19 Jerry Viksten/Krister Nygren Korpen Åseda 49 14 23 24 40 150 41 23 17 41 31 153 303
20 Henry Johansson/Alf Svensson Korpen Åseda 51 33 20 16 21 141 17 31 23 13 33 117 258
21 Ronnie Pettersson/Karin Gullbrand Värends Hsk 13 28 21 41 6 109 28 10 30 37 34 139 248
22 Sandra Rydell/Ulrika Rydell Värends Hsk 23 25 13 24 17 102 23 0 44 24 54 145 247
23 Göte Rosberg/Börje Carlsson Korpen Åseda 7 14 28 20 13 82 23 27 20 10 34 114 196
24 Ulf Seyer/Håkan Pettersson Alvesta Hsk/Korpen Åseda 3 0 10 14 27 54 17 27 48 7 30 129 183

Mixed
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Gert Karlsson /Kerstin Johansson Korpen Åseda/Lessebo Hsk 48 43 63 51 65 270 83 71 57 81 44 336 606
2 Sandor Bodi/Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 61 57 57 91 37 303 60 29 41 37 62 229 532
3 Matz Karlsson/Inga-Lill Stühr Korpen Åseda/Lessebo Hsk 50 72 36 44 44 246 37 78 53 58 55 281 527
4 Lejla Sisic/Armin Sisic Värends Hsk 23 88 101 58 52 322 27 23 78 34 37 199 521
5 Elna Karlsson/Tomas Lindahl Korpen Åseda 90 54 47 27 58 276 31 36 51 47 61 226 502
6 Clara Larsson/Lasse Brincner Värends Hsk 50 21 27 51 44 193 40 23 14 67 75 219 412
7 Lisbeth Nygaard-Karlsson/Johan Johansson Tingsryd Hsc 37 26 10 38 48 159 46 38 63 33 48 228 387
8 Thomas Dahl/Maire Johansson Växjö Hsk 41 55 38 29 46 209 28 13 44 20 44 149 358
9 Christina Holmberg/Hans Johansson Tingsryd Hsc 84 36 27 23 30 200 26 38 38 22 30 154 354
10 Fredrik Nilsson/Sandra Rydell Värends Hsk 23 42 24 45 26 160 23 37 27 41 54 182 342
11 Jonathan Karlsson/Elisabeth Brisendahl Tingsryd Hsc 45 20 20 37 44 166 34 23 24 42 20 143 309
12 Solveig Brincner/Dan Hallstan Värends Hsk 13 37 65 27 20 162 17 21 10 20 47 115 277
13 Ronnie Pettersson/Karin Gullbrand Värends Hsk 13 28 21 41 6 109 28 10 30 37 34 139 248
14 Lasse Nilsson/Ulrika Rydell Värends Hsk 27 16 24 10 28 105 7 10 37 17 37 108 213

Bonusjakten
Plac. Namn Klubb Poäng
1 Gert Karlsson Korpen Åseda 25
2 Tomas Lindahl Korpen Åseda 20
3 Matz Karlsson Korpen Åseda 10
3 Kerstin Johansson Lessebo Hsk 10
3 Inga-Lill Stühr Lessebo Hsk 10
6 Tobias Vikström Växjö Hsk 5
6 Thomas Dahl Växjö Hsk 5
6 Sandor Bodi Växjö Hsk 5
6 Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 5
6 Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd Hsc 5
6 Kurt Hansen Alvesta Hsk 5
6 Clara Larsson Värends Hsk 5



Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2017
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se