Banner
Sportlotteriet


Resultat Tingsryd Open 2012
Resultat Tingsryd Open 2012

 
Lag
Plac.NamnOmg 1-5Omg 6-10TOTALT
1Carlscrona HSC6766041280
2Korpen Åseda 16206371257
3Dynapac Södra 16114941105
4Växjö HSK446548994
5Dynapac Södra 2509462971
6Värends HSK 1416513929
7Sibbamåla IF399499898
8Tingsryds HSC 1466387853
9Lanternan Bc 1374463837
10VäxBro291423714
11Lanternan Bc 2312391703
12Dynapac Södra 3374320694
13Värends HSK 2335335670
14Tingsryds HSC 2318350668
15Alvesta HSK271277548
16Tingsryds HSC 3192293485
17Korpen Åseda 2218211429
18Värends HSK 3169186355
19Tingsryds HSC 4182139321

Klass 1
Plac.NamnKlubbOmg 1-5Omg 6-10TOTALT
1Tomas LindahlKorpen Åseda237196433
2Olle OttossonDynapac Hsk242185427
3Armin SisicVärends Hsk148236384
4Jabir MalghouthVäxjö Hsk168211379
5Ingvar ErikssonCarlskrona Hsc142207349
6Matz KarlssonKorpen Åseda107193300
7Johan JohanssonTingsryd Hsc169130299
8Gert KarlssonKorpen Åseda174112286
9Berndt PetterssonLanternan B.c128123251
10Mattias OlssonDynapac Hsk126120246
11Anders JohanssonDynapac Hsk134111245
12Stefan TollstamDynapac Hsk117119236
13Maj-Britt JarlVäxjö Hsk99130229
14Peter OlssonDynapac Hsk106118224
15Lasse BrincnerVärends Hsk101121222
16Göran PerssonDynapac Hsk14672218
17Carina GneupelSibbamåla IF71139210
18Sune CarlssonVäxjö Hsk11289201
19Mattias GneupelSibbamåla IF10985194
20Thomas DahlVäxjö Hsk67118185
21Hans JohanssonTingsryd Hsc8195176
22Christina HolmbergTingsryd Hsc48109157

Klass 2
Plac.NamnKlubbOmg 1-5Omg 6-10TOTALT
1Kent SundahlCarlskrona Hsc232186418
2Dan MadayangDynapac Hsk143149292
3Hans LundqvistAlvesta Hsk110160270
4Leif SundahlCarlskrona Hsc152117269
5Roy JohanssonLanternan B.c117140257
6Leo AnderssonCarlskrona Hsc15094244
7Bo TrulssonKorpen Åseda102136238
8Jan PeterssonLanternan B.c114113227
9Lisbeth Nygaard-KarlssonTingsryd Hsc115100215
10Niclas GunnarssonSibbamåla IF107106213
11Bo AnderssonTingsryd Hsc10692198
12Lennart KarlssonLanternan B.c71123194
13Risto SelmingKorpen Nybro61109170
14Lena JohanssonTingsryd Hsc10162163
15Gunilla AnderssonTingsryd Hsc9948147
16Ronnie PetterssonVärends Hsk5875133
17Bengt KarlssonKorpen Åseda493786
18Elna KarlssonKorpen Åseda172441

Klass 3
Plac.NamnKlubbOmg 1-5Omg 6-10TOTALT
1Tobias GneupelSibbamåla IF112169281
2Bo PeterssonKorpen Nybro102149251
3Ingegerd PetterssonLanternan B.c89135224
4Lasse NilssonVärends Hsk106112218
5Dan HallstenVärends Hsk103104207
6Maire JohanssonVäxjö Hsk73120193
7Peter EdlundDynapac Hsk11577192
8Stina JohanssonVärends Hsk90101191
9Kent EricssonDynapac Hsk10682188
10Solveig AxelssonAlvesta Hsk9771168
11Elisabeth BrisendahlTingsryd Hsc65101166
12Göte RosbergKorpen Åseda9160151
12Henry JohanssonKorpen Åseda6190151
14Clara LarssonVärends Hsk7572147
15Magnus CarlbergTingsryd Hsc8165146
16Jörgen JohanssonLanternan B.c5489143
17Lennart PetterssonLanternan B.c4392135
18Olle NilssonTingsryd Hsc8741128
19Roland SjöstrandTingsryd Hsc6363126
20Allan PerssonTingsryd Hsc4873121
21Ingegerd SjöstrandTingsryd Hsc2789116
22Ulrika RydellVärends Hsk6050110
22Ulf SeyerAlvesta Hsk6446110
24Kerstin PetersenVäxjö Hsk5545100
25Rosali AndreassonLanternan B.c603999
26Morgan AtleDynapac Hsk316697
27Karin GullbrandVärends Hsk215475
28Owe OlssonTingsryd Hsc143347

Junior
Plac.NamnKlubbOmg 1-5Omg 6-10TOTALT
1Lukas BernDynapac Hsk112107219
2Elin OlssonDynapac Hsk11670186
3Tobias RothVärends Hsk8575160
4Jonathan KarlssonTingsryd Hsc5468122
5Ronjah PetterssonVärends Hsk702797

Minior
Plac.NamnKlubbOmg 1-5Omg 6-10TOTALT
1Alexander LundqvistAlvesta Hsk130116246
2Madelene BergendorffTingsryd Hsc123112235
3Rebecka OlofssonTingsryd Hsc61110171
4Linnea GneupelSibbamåla IF175976
5Julius GneupelSibbamåla IF102939
6Kevin RydellVärends Hsk3710

Handicap-tävling
Plac.NamnKlubbHandicapOmg 1-5Omg 6-10TOTALT
1Armin SisicVärends Hsk76148236460
2Olle OttossonDynapac Hsk28242185455
3Kent SundahlCarlskrona Hsc32232186450
4Alexander LundqvistAlvesta Hsk196130116442
5Madelene BergendorffTingsryd Hsc204123112439
6Tomas LindahlKorpen Åseda4237196437
7Hans LundqvistAlvesta Hsk166110160436
8Lasse NilssonVärends Hsk208106112426
9Ingvar ErikssonCarlskrona Hsc76142207425
9Roy JohanssonLanternan B.c168117140425
11Ingegerd PetterssonLanternan B.c19889135422
12Bo TrulssonKorpen Åseda178102136416
13Elin OlssonDynapac Hsk22611670412
14Johan JohanssonTingsryd Hsc110169130409
15Leif SundahlCarlskrona Hsc136152117405
16Tobias RothVärends Hsk2448575404
17Rebecka OlofssonTingsryd Hsc23261110403
18Jan PeterssonLanternan B.c172114113399
19Dan HallstenVärends Hsk190103104397
20Magnus CarlbergTingsryd Hsc2508165396
21Rosali AndreassonLanternan B.c2926039391
22Bo PeterssonKorpen Nybro138102149389
23Matz KarlssonKorpen Åseda88107193388
24Berndt PetterssonLanternan B.c132128123383
24Lukas BernDynapac Hsk164112107383
26Bo AnderssonTingsryd Hsc18410692382
27Allan PerssonTingsryd Hsc2604873381
28Peter EdlundDynapac Hsk18811577380
29Jabir MalghouthVäxjö Hsk0168211379
29Niclas GunnarssonSibbamåla IF166107106379
29Stina JohanssonVärends Hsk18890101379
32Stefan TollstamDynapac Hsk142117119378
32Olle NilssonTingsryd Hsc2508741378
34Solveig AxelssonAlvesta Hsk2089771376
35Dan MadayangDynapac Hsk82143149374
36Maire JohanssonVäxjö Hsk17273120365
37Henry JohanssonKorpen Åseda2146190365
38Lennart KarlssonLanternan B.c17071123364
38Linnea GneupelSibbamåla IF2881759364
38Gert KarlssonKorpen Åseda78174112364
41Göte RosbergKorpen Åseda2109160361
42Ulf SeyerAlvesta Hsk2506446360
43Ulrika RydellVärends Hsk2486050358
44Julius GneupelSibbamåla IF3161029355
44Carina GneupelSibbamåla IF14271139352
46Elisabeth BrisendahlTingsryd Hsc18665101352
46Lisbeth Nygaard-KarlssonTingsryd Hsc134115100349
48Jörgen JohanssonLanternan B.c2065489349
48Lasse BrincnerVärends Hsk126101121348
50Mattias OlssonDynapac Hsk102126120348
51Lennart PetterssonLanternan B.c2124392347
52Risto SelmingKorpen Nybro17661109346
52Tobias GneupelSibbamåla IF60112169341
52Maj-Britt JarlVäxjö Hsk11299130341
55Anders JohanssonDynapac Hsk96134111341
56Roland SjöstrandTingsryd Hsc2146363340
57Sune CarlssonVäxjö Hsk13811289339
57Karin GullbrandVärends Hsk2622154337
59Jonathan KarlssonTingsryd Hsc2145468336
59Kevin RydellVärends Hsk32637336
61Ronnie PetterssonVärends Hsk1965875329
62Thomas DahlVäxjö Hsk13867118323
63Göran PerssonDynapac Hsk10414672322
64Ronjah PetterssonVärends Hsk2247027321
65Ingegerd SjöstrandTingsryd Hsc2022789318
66Lena JohanssonTingsryd Hsc15210162315
67Gunilla AnderssonTingsryd Hsc1629948309
68Peter OlssonDynapac Hsk84106118308
68Kent EricssonDynapac Hsk12010682308
70Christina HolmbergTingsryd Hsc15048109307
71Kerstin PetersenVäxjö Hsk2065545306
72Clara LarssonVärends Hsk1587572305
73Morgan AtleDynapac Hsk2003166297
73Owe OlssonTingsryd Hsc2501433297
75Hans JohanssonTingsryd Hsc1148195290
75Bengt KarlssonKorpen Åseda2044937290
77Mattias GneupelSibbamåla IF8410985278
78Leo AnderssonCarlskrona Hsc1415094258
79Elna KarlssonKorpen Åseda2141724255

Bonusjakten
Plac.NamnKlubbPoäng
1Tomas LindahlKorpen Åseda30
2Armin SisicVärends Hsk20
3Leo AnderssonCarlskrona Hsc15
3Stina JohanssonVärends Hsk15
5Gert KarlssonKorpen Åseda10
5Göran PerssonDynapac Hsk10
5Hans LundqvistAlvesta Hsk10
5Ingvar ErikssonCarlskrona Hsc10
5Jabir MalghouthVäxjö Hsk10
5Kent SundahlCarlskrona Hsc10
5Stefan TollstamDynapac Hsk10
12Anders JohanssonDynapac Hsk5
12Berndt PetterssonLanternan B.c5
12Carina GneupelSibbamåla IF5
12Ingegerd PetterssonLanternan B.c5
12Leif SundahlCarlskrona Hsc5
12Lena JohanssonTingsryd Hsc5
12Lennart KarlssonLanternan B.c5
12Lukas BernDynapac Hsk5
12Mattias GneupelSibbamåla IF5
12Matz KarlssonKorpen Åseda5
12Olle OttossonDynapac Hsk5
12Peter OlssonDynapac Hsk5
12Rebecka OlofssonTingsryd Hsc5
12Tobias GneupelSibbamåla IF5


Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2017
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se