Banner


Resultat
Tingsryd Open 2015

 
Lag
Plac. Namn Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Växjö Hsk 1 131 87 115 132 125 590 141 80 139 140 145 645 1235
2 Carlskrona Hsc 91 83 89 123 111 497 97 111 138 118 70 534 1031
3 Dynapac Hsc 1 69 116 115 70 109 479 97 107 107 50 112 473 952
4 Korpen Åseda 96 144 110 57 94 501 90 49 102 91 114 446 947
5 Lessebo Hsk 94 71 78 61 71 375 99 122 97 80 84 482 857
6 Alvesta Hsk 89 150 75 145 67 526 83 47 62 71 60 323 849
7 Lanternan b.c 1 116 58 50 109 54 387 73 116 81 111 77 458 845
8 Lanternan b.c 2 24 85 87 58 91 345 99 65 101 59 103 427 772
9 Tingsryd Hsc 1 74 129 58 84 54 399 92 124 34 67 48 365 764
10 Tingsryd Hsc 2 101 75 89 116 88 469 53 88 26 74 54 295 764
11 Värends Hsk 1 107 106 65 67 95 440 85 43 52 62 75 317 757
12 Sibbamåla If 49 78 67 93 64 351 71 77 121 53 71 393 744
13 Dynapac Hsc 2 64 71 71 79 86 371 58 67 98 61 64 348 719
14 Växjö Hsk 2 50 54 49 68 78 299 71 75 48 30 81 305 604
15 Mixen 61 38 74 81 19 273 71 17 96 37 34 255 528
16 Tingsryd Hsc3 38 32 31 57 24 182 51 17 59 81 56 264 446
17 Team Tingsbäck 26 26 27 31 31 141 36 73 15 53 65 242 383
18 Värendsminiorerna 43 46 44 9 27 169 31 41 51 24 14 161 330

Klass 1
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Sandor Bodi Växjö Hsk 33 41 33 31 44 182 61 27 53 44 23 208 390
2 Jabir Malghouth Växjö Hsk 44 20 21 54 34 173 36 50 20 41 41 188 361
3 Olle Ottosson Dynapac Hsc 14 44 27 20 24 129 47 54 37 10 21 169 298
4 Tobias Gneupel Sibbamåla If 13 41 37 53 24 168 21 29 57 20 3 130 298
5 Ingvar Ericsson Carlskrona Hsc 34 27 29 36 24 150 14 74 10 30 17 145 295
6 Kent Sundahl Carlskrona Hsc 24 33 33 7 53 150 47 13 30 10 33 133 283
7 Leo Andersson Carlskrona Hsc 26 13 24 63 17 143 7 14 57 48 13 139 282
8 Tomas Lindahl Korpen Åseda 41 33 40 10 16 140 30 20 28 14 37 129 269
9 Tobias Vikström Växjö Hsk 37 20 47 20 34 158 24 3 29 27 27 110 268
10 Gert Karlsson Korpen Åseda 31 30 14 28 17 120 37 13 17 36 36 139 259
11 Maj-britt Jarl Växjö Hsk 16 14 36 27 37 130 27 24 6 21 41 119 249
12 Peter Olsson Dynapac Hsc 17 41 34 0 37 129 13 26 19 10 31 99 228
13 Matz Karlsson Korpen Åseda 17 54 13 10 24 118 6 3 27 31 31 98 216
14 Johan Johansson Tingsryd Hsc 10 24 14 24 27 99 37 20 7 26 14 104 203
15 Leif Sundahl Carlskrona Hsc 7 10 3 17 17 54 29 10 41 30 7 117 171

Klass 2
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Inga-lill Stuhr Lessebo Hsk 37 21 10 13 28 109 21 33 44 20 30 148 257
2 Leif Ahlex Lessebo Hsk 44 10 14 31 17 116 27 17 33 30 23 130 246
3 Stefan Tollstam Dynapac Hsc 17 14 30 33 24 118 17 17 30 13 30 107 225
4 Robert Johansson Lessebo Hsk 13 23 37 17 12 102 17 60 10 13 21 121 223
5 Dan Hallsten Växjö Hsk 17 6 14 27 13 77 20 0 37 28 54 139 216
6 Roy Dahlen Dynapac Hsc 10 13 13 10 28 74 33 30 33 14 30 140 214
7 Berndt Pettersson Lanternan b.c 47 14 0 28 10 99 10 28 10 27 27 102 201
8 Göran Persson Dynapac Hsc 21 17 24 17 24 103 20 10 21 17 30 98 201
9 Peter Edlund Dynapac Hsc 21 14 41 10 7 93 13 7 48 17 10 95 188
10 Lasse Brincner Värends Hsk 20 44 7 10 3 84 20 14 16 20 14 84 168
11 Lisbeth Karlsson Tingsryd Hsc 17 30 27 13 3 90 14 34 10 0 14 72 162
12 Anders Johansson Dynapac Hsc 13 37 14 13 14 91 6 16 10 20 14 66 157
13 Mathias Gneupel Sibbamåla If 10 7 10 10 14 51 13 13 30 10 17 83 134
14 Kerstin Johansson Lessebo Hsk 0 17 17 0 14 48 34 12 10 17 10 83 131

Klass 3
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Lennart karlsson Lanternan b.c 24 24 23 13 3 87 46 50 37 47 10 190 277
2 Kennart Axelsson Alvesta Hsk 7 74 29 67 14 191 17 0 16 3 27 63 254
3 Patrik Axelsson Alvesta Hsk 47 7 16 41 37 148 21 20 26 21 10 98 246
4 Armin Sisic Värends Hsk 37 34 24 10 34 139 27 10 16 14 20 87 226
5 Jan Pettersson Lanternan b.c 10 27 30 27 21 115 20 7 37 21 26 111 226
6 Christer Grahn Lanternan b.c 0 34 17 17 27 95 41 27 6 10 40 124 219
7 Bengan Holmberg Tingsryd Hsc 43 30 20 44 33 170 6 10 3 17 10 46 216
8 Christina Holmberg Tingsryd Hsc 21 14 14 34 27 110 21 34 6 20 21 102 212
9 Alf Svensson Korpen Åseda 7 27 43 9 37 123 17 13 30 10 10 80 203
10 Christian Balsiger Värends Hsk 33 14 24 21 34 126 17 6 20 21 13 77 203
11 Christer Blomgren Lanternan b.c 24 17 3 34 7 85 17 21 20 30 30 118 203
12 Bela Bodi Växjö Hsk 21 24 10 31 28 114 30 17 17 3 17 84 198
13 Hasse Johansson Tingsryd Hsc 30 35 10 20 14 109 21 30 7 14 10 82 191
14 Hasse Lundqvist Alvesta Hsk 21 35 0 20 13 89 24 14 6 34 9 87 176
15 Ingegerd Pettersson Lanternan b.c 7 14 17 14 23 75 28 21 14 21 17 101 176
16 Clara Larsson Värends Hsk 14 14 30 17 13 88 20 0 57 0 10 87 175
17 Solveig Axelsson Alvesta Hsk 14 34 30 17 3 98 21 13 14 13 14 75 173
18 Gillbert Pettersson Lanternan b.c 21 3 24 34 34 116 0 17 14 7 10 48 164
19 Ronnie Pettersson Tingsryd Hsc 10 9 14 34 7 74 14 7 0 40 21 82 156
20 Ronny Lundberg Lanternan b.c 7 10 23 0 20 60 10 10 44 7 20 91 151
21 Risto Selming Korpen Nybro 30 14 27 10 0 81 7 7 20 3 7 44 125

Klass 4
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Lennart Karlsson Tingsryd Hsc 17 40 7 27 10 101 20 40 10 27 10 107 208
2 Olle Nilsson Tingsryd Hsc 27 14 21 21 7 90 10 27 14 34 14 99 189
3 Peter Karlsson Sibbamåla If 9 24 7 30 16 86 13 26 17 17 10 83 169
4 Gebriela kostantinos Korpen Åseda 16 20 24 28 9 97 9 7 7 13 33 69 166
5 Lasse Nilsson Värends Hsk 17 14 10 26 24 91 21 13 0 7 28 69 160
6 Janne Lundin Tingsryd Hsc 10 17 34 17 21 99 16 17 3 3 9 48 147
7 Elsie Fransson Tingsryd Hsc 14 23 7 7 7 58 6 3 31 27 21 88 146
8 Ulf Vadaszi Sibbamåla If 17 6 13 0 10 46 24 9 17 6 41 97 143
9 Ulrika Rydell Värends Hsk 14 3 14 34 6 71 21 0 13 27 10 71 142
10 Richard Holgersson Team Sketnabäck 7 3 3 3 7 23 13 47 0 30 14 104 127
11 Damian Barnasiak Växjö Hsk 7 7 3 3 10 30 7 34 16 3 23 83 113
12 Henry Johansson Korpen Åseda 6 3 17 7 7 40 10 20 6 0 34 70 110
13 Ingvor Ferm Tingsryd Hsc 7 0 10 3 3 23 17 7 21 14 7 66 89
14 Ulf Seyer Alvesta Hsk 3 7 3 20 0 33 23 10 6 7 7 53 86
15 Kasper Sjöberg Team Sketnabäck 3 13 7 7 0 30 3 6 3 23 20 55 85
16 Robert Sjöberg Team Sketnabäck 10 7 0 14 17 48 10 0 6 0 14 30 78
17 Allan Persson Tingsryd Hsc 0 0 6 7 3 16 30 3 3 0 17 53 69
18 Gunnar Lundbeck Tingsryd Hsc 7 0 0 13 7 27 14 0 7 0 7 28 55
19 Kerstin Svensson Växjö Hsk 6 9 0 7 3 25 7 0 9 3 0 19 44

Minior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Alexander Lundqvist Alvesta Hsk 37 21 10 27 33 128 17 34 57 24 13 145 273
2 Elin Edlund Dynapac Hsc 20 7 3 46 37 113 6 14 7 10 10 47 160
3 William Axelsson Alvesta Hsk 7 23 7 10 14 61 10 20 17 17 27 91 152
4 Emelie Sjöberg Värends Hsk 20 30 10 0 21 81 14 7 23 21 0 65 146
5 Kevin rydell Värends Hsk 10 21 3 14 27 75 3 7 3 7 7 27 102
6 Nathalie Jonasson Värends Hsk 0 3 7 6 3 19 10 14 21 0 14 59 78
7 Emil Sisic Värends Hsk 0 10 27 0 0 37 0 17 0 3 0 20 57
8 Tekla Andersson Värends Hsk 23 3 0 3 3 32 7 3 7 0 0 17 49
9 Elvin Rydell Värends Hsk 0 23 3 3 7 36 0 3 7 0 0 10 46
10 Mak sisic Värends Hsk 0 0 0 7 0 7 10 0 0 7 0 17 24


Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2017
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se