Banner
Sportlotteriet


Resultat
Värendspokalen 2018

 
Lag
Plac. Namn Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Korpen Åseda 102 163 124 147 173 709 160 124 165 183 127 759 1468
2 Carlscrona Hsc 112 134 138 104 191 679 174 186 80 155 104 699 1378
3 Team Väralv 103 114 135 158 119 629 158 135 94 80 163 630 1259
4 Dynapac Hsc1 79 78 71 138 92 458 141 93 122 152 123 631 1089
5 Dynapac Hsc 2 71 64 152 171 132 590 94 124 70 139 65 492 1082
6 Växjö Hsk 1 176 101 132 85 94 588 87 118 74 104 72 455 1043
7 Sibbamåla IF 111 65 70 93 130 469 120 98 92 49 119 478 947
8 Team Alvtin 80 81 57 136 119 473 78 149 51 105 58 441 914
9 Jämjö Hsk 2 83 136 113 71 112 515 58 82 72 88 75 375 890
10 Team Carlan 52 101 119 92 88 452 56 72 98 125 76 427 879
11 Jämjö Hsk 1 95 40 89 97 88 409 79 84 44 128 65 400 809
12 Lanternan b.c 1 113 64 87 135 59 458 71 49 79 38 109 346 804
13 Växjö Hsk 2 72 95 71 131 21 390 80 50 82 61 90 363 753
14 Korpen Nybro 84 45 58 84 85 356 62 86 53 63 89 353 709
15 Värends Hsk 2 68 51 76 75 72 342 73 66 40 94 50 323 665
16 Värends Hsk 1 82 74 74 40 68 338 41 47 64 83 64 299 637
17 Team Tingås 67 89 95 84 58 393 46 34 58 66 31 235 628

Klass 1
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Matz Karlsson Korpen Åseda 57 47 17 57 44 222 36 10 60 37 50 193 415
2 Kent Sundahl Carlskrona Hsc 33 33 57 47 27 197 34 70 24 57 20 205 402
3 Olle Ottosson Dynapac Hsc 34 37 61 47 60 239 27 37 17 34 27 142 381
4 Gert Karlsson Korpen Åseda 14 48 53 24 31 170 27 57 44 37 34 199 369
5 Sandor Bodi Växjö Hsk 35 20 74 34 37 200 53 41 13 40 20 167 367
6 Leo Andersson Carlskrona Hsc 24 46 31 6 80 187 50 40 14 41 27 172 359
7 Anders Johansson Dynapac Hsc 21 17 13 47 14 112 61 30 14 48 46 199 311
8 Johan Johansson Tingsryd Hsc 40 27 10 48 54 179 27 34 14 30 7 112 291
9 Peter Olsson Dynapac Hsc 0 31 17 33 31 112 23 28 47 46 24 168 280
10 Lasse Brincner Värends Hsk 27 26 41 17 41 152 60 27 6 7 27 127 279
11 Ingvar Eriksson Carlskrona Hsc 31 28 20 34 10 123 27 33 28 47 20 155 278
12 Matthias Gneupel Sibbamåla if 47 3 23 33 30 136 50 27 14 6 37 134 270
13 Bo Petersson Korpen Nybro 34 3 41 31 41 150 21 27 30 10 27 115 265
14 Maj Britt Jarl Växjö Hsk 34 30 37 27 21 149 3 7 34 0 0 44 193

Klass 2
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Gebriela Kostantinos Korpen Åseda 24 34 26 46 74 204 44 20 34 61 13 172 376
2 Stefan Tollstam Dynapac Hsc 21 20 28 41 27 137 54 28 47 41 43 213 350
3 Fredrik Lundin Lanternan b.c 17 34 50 13 54 168 21 24 54 44 34 177 345
4 Christian Balsiger Värends Hsk 21 37 30 40 34 162 54 24 17 13 27 135 297
5 Bela Bodi Växjö Hsk 50 37 21 14 7 129 21 37 27 30 28 143 272
6 Magnus Israelsson Sibbamåla if 47 28 7 26 37 145 40 14 14 20 27 115 260
7 Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd Hsc 20 34 30 44 10 138 20 34 10 27 27 118 256
8 Kennarth Axelsson Alvesta hsk 21 10 37 44 10 122 17 30 17 20 35 119 241
9 Maire Johansson Växjö Hsk 57 14 0 10 29 110 10 33 0 34 24 101 211
10 Alf Svensson korpen Åseda 17 24 40 33 27 141 3 14 14 24 14 69 210
11 Leif Sundahl Carlskrona Hsc 7 37 17 28 17 106 7 27 24 23 14 95 201
12 Christer Blomgren Lanternan b.c 34 7 0 27 17 85 20 7 35 21 28 111 196
13 Bernt Pettersson Lanternan b.c 17 16 30 34 7 104 7 14 27 7 27 82 186
14 Tomas Lindahl Korpen Åseda 13 21 41 14 10 99 9 6 7 21 0 43 142

Klass 3
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Joel Sundahl Carlskrona Hsc 24 27 30 17 74 172 63 43 14 10 37 167 339
2 Lukas Bern Dynapac Hsc 10 21 50 53 21 155 10 30 23 37 7 107 262
3 Carina Gneupel Sibbamåla if 7 14 0 34 50 105 0 40 37 20 48 145 250
4 Dan Hallstan Växjö Hsk 20 37 7 54 0 118 13 10 27 30 43 123 241
5 Mattias Olsson Dynapac Hsc 10 3 27 57 30 127 27 14 20 20 24 105 232
6 Lasse Nilsson Värends hsk 20 14 10 41 21 106 28 14 20 40 23 125 231
7 Ronny Lundberg Lanternan b.c 28 27 43 37 21 156 30 7 7 3 27 74 230
8 Bengt Andersson Växjö Hsk 7 13 20 50 21 111 47 20 21 14 14 116 227
9 Bengt Fabbeke Dynapac Hsc 17 3 14 14 21 69 30 43 10 48 7 138 207
10 Lennart Karlsson Tingsryd Hsc 20 6 17 34 21 98 28 40 3 27 10 108 206
11 Sune Olsson Korpen Nybro 20 14 10 30 17 91 27 21 10 33 21 112 203
12 Gilbert Pettersson Lanternan b.c 21 27 24 37 17 126 14 14 10 17 21 76 202
13 Klara Larsson Värends hsk 27 27 33 0 34 121 14 14 7 34 7 76 197
14 Jan Pettersson Lanternan b.c 34 14 14 37 14 113 14 21 10 7 27 79 192
15 Göran Olofsson Korpen Nybro 30 21 7 16 13 87 14 31 13 17 27 102 189
16 Solveig Axelsson Alvesta Hsk 0 14 0 10 34 58 3 41 24 21 14 103 161
17 Tomas Dahl Växjö Hsk 0 24 10 10 17 61 30 7 20 6 34 97 158
18 Roy Dahlén Dynapac Hsc 37 10 13 17 20 97 3 7 14 17 10 51 148
19 Ingegerd Pettersson Lanternan b.c 7 3 28 14 0 52 14 7 10 41 7 79 131
20 Mikael Bodi Växjö Hsk 14 14 23 10 0 61 10 13 20 0 3 46 107

Klass 4
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Armin Sisic Värends Hsk 34 41 27 57 34 193 27 54 54 40 74 249 442
2 Göran Mårtensson Jämjö Hsk 40 54 63 27 44 228 30 10 41 10 30 121 349
3 Dan Madayang Korpen Åseda 7 34 28 20 24 113 53 37 27 48 30 195 308
4 Nathalie Sundahl Carlskrona Hsc 80 17 21 24 43 185 30 14 13 24 34 115 300
5 Bernt Olsson Jämjö Hsk 34 10 41 27 37 149 10 37 7 30 27 111 260
6 Ewa Malmqvist Jämjö Hsk 34 7 7 7 10 65 41 34 16 41 21 153 218
7 Matthias Karlberg Jämjö Hsk 0 34 13 27 21 95 14 24 0 61 17 116 211
8 Martin Antic Värends hsk 41 50 13 23 3 130 10 10 3 47 9 79 209
9 Inge Skoglöv Jämjö Hsk 10 10 14 46 31 111 21 3 21 37 7 89 200
10 Sebastian Israelsson Sibbamåla if 14 14 27 20 3 78 34 21 20 27 13 115 193
11 Tommy Svensson Värends hsk 14 3 30 34 3 84 24 24 13 20 20 101 185
12 Michael Karlsson Hsk Tingzås 34 23 7 23 7 94 27 0 37 14 7 85 179
13 Kerstin Svensson Växjö Hsk 31 31 21 17 0 100 10 7 14 17 30 78 178
14 Hannah Karlberg Jämjö Hsk 10 21 27 0 27 85 14 21 14 14 21 84 169
15 Mikael Grönskog Sibbamåla if 10 20 40 0 13 83 30 17 27 3 7 84 167
16 Daniel Mårtensson Jämjö Hsk 33 27 10 17 20 107 0 27 17 3 7 54 161
17 Alf Johansson Värends hsk 17 14 7 0 28 66 10 27 14 7 27 85 151
18 Rolf Johannesson Värends hsk 7 7 47 0 13 74 14 3 14 20 14 65 139
19 Anders Karlsson Värends hsk 17 3 7 17 24 68 7 7 33 9 14 70 138
20 LarsÅke Karlsson Jämjö Hsk 17 13 27 17 10 84 7 10 0 20 10 47 131
21 Roland Sjöstrand Hsk Tingzås 3 21 7 14 14 59 7 14 0 7 10 38 97
22 Karin Gullbrand Värends hsk 7 7 3 0 14 31 7 14 0 0 0 21 52
23 Hasse Johansson Korpen Nybro 0 7 0 7 14 28 0 7 0 3 14 24 52



Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2018
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se