SvHKF.se - Resultat Värendspokalen 2012

Banner
Sportlotteriet


Resultat Värendspokalen 2012
Resultat Värendspokalen 2012

 
Lag
Plac. Namn Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Carlskrona HSC 113 176 114 124 82 609 116 125 96 145 96 578 1187
2 Växjö HSK 1 99 81 114 137 167 598 129 118 162 85 85 579 1177
3 Dynapac Södra 1 115 135 129 112 80 571 73 128 103 116 97 517 1088
4 Korpen Åseda 1 57 102 104 75 91 429 132 109 147 89 142 619 1048
5 Dynapac Södra 2 84 82 84 96 75 421 122 103 171 82 127 605 1026
6 Värends HSK 1 161 88 117 82 118 566 68 47 90 77 94 376 942
7 Sibamåla IF 88 112 79 67 72 418 170 114 65 93 73 515 933
8 Dynapac Södra 3 26 113 103 136 85 463 52 97 75 82 93 399 862
9 Tingsryd HSC 1 65 78 105 85 110 443 75 63 71 72 50 331 774
10 Nybro/Tings 82 80 63 37 55 317 54 59 56 63 144 376 693
11 Tingsryd HSC 2 71 22 49 56 82 280 81 61 72 65 102 381 661
12 Lanternan B.C 89 33 91 60 37 310 81 70 63 64 64 342 652
13 Växjö HSK 2 36 90 81 51 35 293 64 41 35 88 84 312 605
14 SmåBlekMixen 40 20 94 41 64 259 101 39 72 82 48 342 601
15 Korpen Åseda 2 17 27 56 88 87 275 34 64 64 80 45 287 562
16 Värends HSK 2 39 24 75 55 23 216 55 61 23 75 91 305 521
17 Värends Mini 31 28 16 21 31 127 37 14 39 78 45 213 340
18 Lagnamn 10 14 13 24 91 152 16 34 67 21 50 188 340
19 Värends HSK 3 47 34 45 34 38 198 42 17 21 27 26 133 331

Klass 1
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Sandor Bodi Växjö HSK 1 30 13 40 57 48 188 37 44 54 44 27 206 394
2 Tomas Lindahl Korpen Åseda 1 20 46 31 17 27 141 54 14 70 14 57 209 350
3 Olle Ottosson Dynapac Södra 1 37 44 63 28 17 189 17 23 27 37 47 151 340
4 Mattias Olsson Dynapac Södra 2 6 34 27 54 0 121 50 47 54 27 27 205 326
5 Jabir Malghouth Växjö HSK 1 28 21 50 44 43 186 34 24 24 7 20 109 295
6 Ingvar Ericsson Carlskrona HSC 10 41 20 60 24 155 27 6 27 48 27 135 290
7 Stefan Tollstam Dynapac Södra 1 43 21 14 34 37 149 30 28 34 14 24 130 279
8 Gert Karlsson Korpen Åseda 1 13 27 13 24 37 114 23 44 57 27 7 158 272
9 Sune Karlsson Växjö HSK 1 20 17 21 20 40 118 35 27 54 14 21 151 269
10 Peter Olsson Dynapac Södra 1 28 46 32 30 9 145 10 50 26 15 17 118 263
11 Armin Sisic Värends HSK 1 40 34 34 10 44 162 24 10 10 27 23 94 256
12 Mattias Gneupel Sibbamåla IF 37 20 14 13 32 116 53 27 27 7 14 128 244
13 Johan Johansson Tingsryd HSC 1 21 14 34 20 33 122 33 27 34 10 17 121 243
14 Maj-Britt Jarl Växjö HSK 1 21 30 3 16 36 106 23 23 30 20 17 113 219
15 Bernt Pettersson Lanternan B.C 28 10 44 6 10 98 13 33 35 14 20 115 213
16 Anders Johansson Dynapac Södra 2 17 3 30 13 17 80 17 7 50 13 46 133 213
17 Matz Karlsson Korpen Åseda 1 14 23 40 17 17 111 31 7 17 14 28 97 208
18 Göran Persson Dynapac Södra 1 7 24 20 20 17 88 16 27 16 50 9 118 206
19 Kerstin Johansson SmåBlekMixen 23 7 34 10 23 97 10 16 30 28 24 108 205
20 Carina Gneupel Sibbamåla IF 0 29 21 24 20 94 34 17 7 10 24 92 186
21 Hans Johansson Tingsryd HSC 1 17 20 27 21 20 105 10 13 13 14 14 64 169
22 Lasse Brincner Värends HSK 2 3 0 14 7 3 27 3 7 10 37 34 91 118
23 Christina Holmberg Tingsryd HSC 1 10 20 10 7 20 67 3 3 7 21 6 40 107

Klass 2
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Kent Sundahl Carlskrona HSC 54 61 43 37 27 222 48 27 13 37 21 146 368
2 Leo Andersson Carlskrona HSC 43 37 28 7 14 129 27 48 27 54 34 190 319
3 Dan Madayang Dynapac Södra 2 41 24 17 20 44 146 14 43 40 28 27 152 298
4 Bo Andersson Tingsryd HSC 1 17 24 34 37 37 149 29 20 17 27 13 106 255
5 Lena Johansson Tingsryd HSC 2 10 3 28 13 34 88 57 20 41 14 20 152 240
6 Bo Trulsson Korpen Åseda 1 10 6 20 17 10 63 24 44 3 34 50 155 218
7 Bela Bodi Växjö HSK 2 26 23 41 41 14 145 13 3 6 34 10 66 211
8 Leif Sundahl Carlskrona HSC 6 37 23 20 17 103 14 44 29 6 14 107 210
9 Morgan Jonasson Dynapac Södra 3 6 23 17 24 17 87 30 33 12 24 23 122 209
10 Jan Pettersson Lanternan B.C 14 10 7 20 14 65 41 10 28 33 30 142 207
11 Hans Lundqvist SmåBlekMixen 7 7 26 7 7 54 34 13 14 20 14 95 149
12 Gunilla Andersson Tingsryd HSC 2 34 6 7 10 14 71 7 14 14 14 27 76 147
13 Bengt Karlsson Korpen Åseda 2 0 0 0 21 20 41 7 30 7 47 10 101 142
14 Michael Karlsson Nybro/Tings 14 13 0 10 7 44 0 3 20 24 27 74 118
15 Ronnie Pettersson Värends HSK 2 3 7 17 0 0 27 21 44 10 0 14 89 116

Klass 3
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Tobias Gneupel Sibbamåla IF 37 60 37 13 7 154 63 67 21 53 28 232 386
2 Bo Petersson Nybro/Tings 37 47 50 17 17 168 0 36 17 10 63 126 294
3 Fredrik Nilsson Värends HSK 1 67 27 34 14 47 189 7 14 33 7 40 101 290
4 Peter Edlund Dynapac Södra 3 3 54 30 50 7 144 3 27 27 6 6 69 213
5 Clara Larsson Värends HSK 1 30 27 28 41 10 136 30 3 17 0 21 71 207
6 Stina Johansson Värends HSK 1 24 0 21 17 17 79 7 20 30 43 10 110 189
7 Kent Eriksson Dynapac Södra 2 20 21 10 9 14 74 41 6 27 14 27 115 189
8 Kent Davnert Korpen Åseda 2 7 3 3 40 37 90 10 13 27 26 21 97 187
9 Ingegerd Sjöstrand Tingsryd HSC 2 27 3 7 20 17 74 3 27 7 17 14 68 142
10 Henry Johansson Korpen Åseda 2 7 10 43 0 23 83 7 14 30 0 7 58 141
11 Jimmy Karlsson Dynapac Södra 3 3 13 9 21 14 60 6 20 13 24 17 80 140
12 Roland Sjöstrand Nybro/Tings 17 10 3 10 17 57 21 17 13 9 20 80 137
13 Maire Johansson Växjö HSK 2 3 30 0 10 14 57 6 14 6 20 34 80 137
14 Elisabeth Brisendahl Tingsryd HSC 2 0 10 7 13 17 47 14 0 10 20 41 85 132
15 Kerstin Petersen Växjö HSK 2 7 27 20 0 0 54 24 7 16 10 20 77 131
16 Lejla Sisic Värends HSK 3 10 14 17 10 7 58 30 10 14 14 3 71 129
17 Christer Brincner Värends HSK 2 10 7 17 14 17 65 14 7 3 17 20 61 126
18 Anneth Karlsson Åseda 0 10 20 0 7 37 21 17 7 24 20 89 126
19 Ingegärd Pettersson Lanternan B.C 27 7 30 34 10 108 7 7 0 0 0 14 122
20 Peter Karlsson Sibbamåla IF 14 3 7 17 13 54 20 3 10 23 7 63 117
21 Lennart Pettersson Lanternan B.C 20 6 10 0 3 39 20 20 0 17 14 71 110
22 Göte Rosberg Korpen Åseda 2 3 14 10 27 7 61 10 7 0 7 7 31 92
23 Anne Bengs Värends HSK 3 17 0 7 14 7 45 0 7 0 10 0 17 62
24 Gunnar Svensson Sibbamåla IF 10 0 0 0 14 24 3 0 0 0 0 3 27

Junior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Lucas Bern Dynapac Södra 3 14 23 47 41 47 172 13 17 23 28 47 128 300
2 Ronjah Pettersson Värends HSK 2 23 10 27 34 3 97 17 3 0 21 23 64 161
3 Hanna Bergendorff Nybro/Tings 14 10 10 0 14 48 33 3 6 20 34 96 144
4 Tobias Rooth Värends HSK 3 10 20 21 10 10 71 9 0 7 3 23 42 113

Minior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Alexander Lundqvist Alvesta Mini 10 6 34 24 34 108 57 10 28 34 10 139 247
2 Madelene Bergendorff Dyn/Tings/Sibb 7 7 3 17 60 94 16 13 27 7 13 76 170
3 Rebecka Olofsson Dyn/Tings/Sibb 3 7 3 7 21 41 0 14 37 7 27 85 126
4 Nathalie Jonasson Värends Mini 7 7 0 14 3 31 3 0 20 34 21 78 109
5 Emelie Sjöberg/Brincner Värends Mini 10 14 6 0 7 37 27 7 3 14 14 65 102
6 Emmie Färdig Värends Mini 14 7 10 0 14 45 0 7 13 3 3 26 71
7 Emil Sisic Värends Mini 0 0 0 7 7 14 7 0 3 27 7 44 58
8 Linea Gneupel Sibbamåla Mini 7 7 3 0 10 27 0 17 3 0 7 27 54
9 Elin Edlund Dyn/Tings/Sibb 0 0 7 0 10 17 0 7 3 7 10 27 44



Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2018
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se