Banner
Sportlotteriet


Resultat
Värendspokalen 2015

 
Lag
Plac. Namn Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Carlskrona Hsc 170 95 174 99 128 666 101 114 99 123 138 575 1241
2 Team Lela 122 172 98 163 107 662 80 129 105 118 98 530 1192
3 Växjö Hsk 1 154 67 122 111 109 563 103 115 137 129 72 556 1119
4 Korpen Åseda 51 124 130 82 118 505 110 156 94 96 124 580 1085
5 Värends Hsk 1 91 67 95 122 109 484 109 104 64 95 131 503 987
6 Alvesta Hsk 92 57 76 84 108 417 107 134 40 103 130 514 931
7 Dynapac Hsc 1 99 95 77 105 70 446 76 117 107 65 106 471 917
8 Lanterna b.c 1 65 95 139 65 61 425 98 57 54 64 97 370 795
9 Dynapac Hsc 2 74 58 67 92 51 342 65 95 101 88 92 441 783
10 Korpen Nybro 30 80 60 68 121 359 62 118 44 83 111 418 777
11 Värends Hsk 2 51 54 72 85 67 329 95 98 105 28 81 407 736
12 Tingsryd Hsc 45 95 72 86 91 389 75 55 21 69 51 271 660
13 Team Sketnabäck 70 59 65 50 60 304 48 81 58 61 57 305 609
14 Värends Hsk 3 43 48 41 89 107 328 48 82 40 58 41 269 597
15 Mixen 69 65 24 73 95 326 47 34 70 58 26 235 561
16 Team Väla 48 19 47 36 60 210 37 53 37 41 57 225 435
17 Värends Tjejerna 41 17 72 34 54 218 27 7 27 48 44 153 371
18 Värends Hsk 4 61 41 24 24 44 194 51 27 37 17 30 162 356
19 Värends Killarna 46 51 51 23 14 185 24 33 38 23 30 148 333

Klass 1
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Tobias Vikström Växjö Hsk 1 60 16 27 20 30 153 50 27 74 41 16 208 361
2 Sandor Bodi Växjö Hsk 1 44 21 48 31 37 181 37 61 37 14 31 180 361
3 Leo Andersson Carlskrona hsc 80 20 43 33 23 199 10 43 31 24 30 138 337
4 Gert Karlsson Korpen Åseda 21 47 41 30 24 163 57 44 20 17 17 155 318
5 Olle Ottosson Dynapac Hsc 1 17 37 13 30 34 131 40 54 60 14 9 177 308
6 Kent Sundahl Carlskrona hsc 30 37 47 23 41 178 40 17 17 17 37 128 306
7 Ingvar Ericsson Carlskrona hsc 30 24 54 13 23 144 21 13 24 48 54 160 304
8 Leif Sundahl Carlskrona hsc 30 14 30 30 41 145 30 41 27 34 17 149 294
9 Peter Olsson Dynapac Hsc 1 41 27 33 41 13 155 13 26 20 14 47 120 275
10 Tomas Lindahl Korpen Åseda 3 40 28 14 34 119 13 17 17 28 50 125 244
11 Matz Karlsson Korpen Åseda 13 20 21 14 13 81 23 61 30 21 27 162 243
12 Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 1 30 6 30 36 14 116 3 10 13 40 12 78 194

Klass 2
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Leif Ahlex Lessebo Hsk 47 40 17 29 29 162 17 30 21 46 17 131 293
2 Lasse Brincner Värends Hsk 1 40 10 17 30 28 125 14 27 14 37 46 138 263
3 Anders Johansson Dynapac Hsc 2 7 10 10 44 14 85 37 17 20 27 54 155 240
4 Göran Persson Dynapac Hsc 1 24 17 21 34 13 109 13 20 21 27 17 98 207
5 Matthias Olsson Dynapac Hsc 2 7 27 20 14 3 71 7 27 40 17 10 101 172
6 Bernt Pettersson Lanternan B.c 10 7 34 21 10 82 14 10 6 35 6 71 153
7 Peter Edlund Dynapac Hsc 2 27 0 20 17 17 81 7 17 14 10 14 62 143
8 Stefan Tollstam Dynapac Hsc 1 17 14 10 0 10 51 10 17 6 10 33 76 127

Klass 3
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Fredrik Lundin Lanternan b.c 2 44 61 37 67 54 263 40 66 23 24 27 180 443
2 Kennarth Axelsson Alvesta Hsk 35 24 6 40 30 135 6 67 20 32 63 188 323
3 Armin Sisic Värends Hsk 1 30 17 24 41 23 135 54 30 30 21 34 169 304
4 Alf Svensson Korpen Åseda 14 17 40 24 47 142 17 34 27 30 30 138 280
5 Bo Pettersson Korpen Nybro 6 26 12 34 34 112 48 50 20 23 24 165 277
6 Patrik Axelsson Alvesta Hsk 10 12 37 16 34 109 54 33 14 27 17 145 254
7 Hasse Lundqvist Alvesta Hsk 37 14 30 14 37 132 33 7 3 37 29 109 241
8 Christer Grahn Lanternan b.c 2 28 37 27 24 17 133 10 16 27 34 14 101 234
9 Ingegerd Pettersson Lanternan B.c 17 21 34 21 41 134 30 10 17 10 30 97 231
10 Lukas Bern Dynapac Hsc 2 33 21 17 17 17 105 14 34 27 34 14 123 228
11 Jan Pettersson Lanternan B.c 17 50 37 13 7 124 34 10 14 6 37 101 225
12 Clara Larsson Värends Hsk 2 3 10 7 24 50 94 37 21 37 14 20 129 223
13 Gilbert Pettersson Lanternan b.c 2 3 34 17 43 7 104 13 17 34 14 40 118 222
14 Bela Bodi Växjö Hsk 1 20 24 17 24 28 113 13 17 13 34 13 90 203
15 Christian Balsiger Värends Hsk 1 14 16 20 14 31 95 34 17 13 7 37 108 203
16 Christer Blomgren Lanternan B.c 21 17 34 10 3 85 20 27 17 13 24 101 186
17 Bertil Westergren Växjö Hsk 2 7 7 37 7 27 85 13 20 17 14 37 101 186
18 Risto Selming Korpen Nybro 0 14 14 10 47 85 0 47 0 3 40 90 175
19 Elisabeth Brisendahl Tingsryd Hsc 10 10 24 21 10 75 27 21 7 21 3 79 154
20 Ronny Pettersson Tingsryd Hsc 21 21 7 21 20 90 28 10 7 10 7 62 152
21 Kent Vikström Växjö Hsk 2 21 6 0 9 17 53 21 30 10 21 10 92 145
22 Solveig Axelsson Alvesta Hsk 10 7 3 14 7 41 14 27 3 7 21 72 113

Klass 4
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Malin Lundqvist Alvesta Hsk 41 10 14 28 47 140 33 10 26 23 6 98 238
2 Lasse Nilsson Värends Hsk 1 7 24 34 37 27 129 7 30 7 30 14 88 217
3 Rolf Johanisson Värends hsk 2 0 7 21 20 7 55 27 40 34 14 41 156 211
4 Inger Andersson Korpen Nybro 14 30 24 14 10 92 7 7 17 47 30 108 200
5 Gunnar Lundbeck Tingsryd Hsc 7 30 27 27 20 111 20 14 0 17 34 85 196
6 Robert Sjöberg Team Sketnabäck 27 3 20 10 10 70 14 40 13 21 34 122 192
7 Maria Andersson Värends Hsk 3 20 21 14 34 50 139 7 7 7 7 17 45 184
8 Christer Brincner Värends Hsk 3 7 20 7 28 14 76 20 35 10 30 3 98 174
9 Ulrika Rydell Värends Hsk 2 27 20 24 13 10 94 17 17 27 0 13 74 168
10 Sandra Rydell Värends Hsk 4 44 20 10 24 10 108 17 7 10 3 20 57 165
11 Gebriela Kostantinos Korpen Åseda 10 10 14 13 0 47 20 17 17 27 33 114 161
12 Olle Nilsson Tingsryd Hsc 7 34 14 17 41 113 0 10 7 21 7 45 158
13 Richard Holgersson Team Sketnabäck 17 33 17 13 17 97 10 14 7 23 6 60 157
14 Kasper Sjöberg Team Sketnabäck 13 16 21 10 6 66 10 14 24 17 14 79 145
15 Alf Johannson Värends hsk 2 21 17 20 28 0 86 14 20 7 0 7 48 134
16 Fredrik Nilsson Norrköping Hsc 21 14 0 14 27 76 14 7 14 21 0 56 132
17 Martin Antic Värends Hsk 3 9 7 14 17 23 70 14 13 20 14 0 61 131
18 Nisse Hansson Korpen Nybro 10 10 10 10 30 70 7 14 7 10 17 55 125
19 Malena Andersson Halmstad H.s. 0 34 3 24 7 68 0 7 27 0 20 54 122
20 Susanne Andersson Värends Hsk 10 20 7 14 3 54 10 14 7 6 30 67 121
21 Viktor Holgersson Team Sketnabäck 13 7 7 17 27 71 14 13 14 0 3 44 115
22 Henry Johansson Korpen Åseda 0 0 27 0 34 61 10 14 0 10 14 48 109
23 Susanne Östrand Värends Hsk 3 7 0 6 10 20 43 7 27 3 7 21 65 108
24 Ulf Seyer Alvesta Hsk 20 6 10 20 16 72 3 3 10 6 10 32 104
25 Jonas Klarström Värends Hsk 4 17 14 7 0 7 45 13 14 0 14 10 51 96
26 Malte Holm Moheda 7 7 7 7 14 42 0 10 3 14 0 27 69
27 Anne Bengs VärendsHsk 0 14 0 7 10 31 0 7 0 14 14 35 66
28 Göran Brincner Värends Hsk 4 0 0 0 0 20 20 7 3 20 0 0 30 50
29 Solveig Brincner Värends Hsk 4 0 7 7 0 7 21 14 3 7 0 0 24 45
30 Erik Niklasson Korpen Nybro 0 0 7 0 7 14 0 7 0 0 7 14 28

Minior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Alexander Lundqvist Alvesta Hsk 21 10 30 36 14 111 24 41 40 34 21 160 271
2 Emelie Sjöberg Värends Hsk 14 7 10 14 40 85 20 7 14 14 21 76 161
3 Kevin Rydell Värends Hsk 7 34 21 6 7 75 7 27 24 10 10 78 153
4 William Axelsson Alvesta Hsk 6 7 0 10 0 23 27 10 7 26 7 77 100
5 Hope Andersson Halmstad H.s. 10 3 27 10 0 50 0 0 10 20 7 37 87
6 Elvin Rydell Värends Hsk 23 7 23 7 0 60 3 3 7 0 0 13 73
7 Emil Sisic Värends Hsk 7 7 7 7 7 35 7 0 0 6 20 33 68
8 Tekla Andersson Värends Hsk 17 0 21 7 0 45 7 0 3 0 10 20 65
9 Nathalie Jonasson Värends Hsk 0 7 14 3 14 38 0 0 0 14 6 20 58
10 Isac Östrand Värends Hsk 9 3 0 3 0 15 7 3 7 7 0 24 39
11 Albin Rydell Värends Hsk 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 3 3



Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2018
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se