Banner
Sportlotteriet


Resultat
Vaxholm Open 2019

 
Lag
Plac. Namn Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Dynapac 1 87 60 78 88 98 411 95 98 80 141 135 549 960
2 Tingsryd HSC 73 76 60 128 91 428 108 127 48 108 91 482 910
3 Blekinge All-Stars 116 106 50 68 65 405 125 67 83 95 59 429 834
4 Vaxholm HSK1 71 67 65 106 74 383 62 89 98 78 84 411 794
5 Växjö HSK 1 94 65 74 109 115 457 58 44 88 98 34 322 779
6 Hästskokastarna 98 110 50 105 69 432 64 51 60 58 72 305 737
7 Värends HSK 1 51 33 61 98 50 293 81 61 118 68 38 366 659
8 Vaxholm HSK 2 75 53 65 64 57 314 72 49 49 51 81 302 616
9 Team Tartufi 61 33 65 62 122 343 57 41 31 31 68 228 571
10 Vaxholm 1 42 44 62 48 37 233 27 41 24 74 71 237 470
11 Vaxholm 2 24 34 20 23 16 117 44 13 71 16 38 182 299
12 Vaxholm 3 27 31 28 38 54 178 16 7 24 24 34 105 283

Dubbel
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Peter Olsson/Stefan Tollstam Dynapac 50 26 38 40 63 217 58 37 50 107 82 334 551
2 Matthias Gneupel/Carina Gneupel Sibbamåla 68 64 27 30 38 227 75 44 28 54 24 225 452
3 Björn Landberg/Kristian Jältsäter Vaxholm HSK 54 40 27 68 44 233 42 42 54 31 37 206 439
4 Bertil Westergren/Sandor Bodi Växjö HSK 71 41 37 48 58 255 31 37 50 37 14 169 424
5 Gert Karlsson/Christer Blomgren Lanternan 30 75 40 51 55 251 23 31 30 44 35 163 414
6 Anders Johanson/Roy Dahlen Dynapac 37 34 40 48 35 194 37 61 30 34 53 215 409
7 Lennart Karlsson/Lisbeth Karlsson Tingsryd HSC 30 36 14 50 54 184 40 53 7 78 38 216 400
7 Bengt-Erik Holmberg/Christina Holmberg Tingsryd HSC 34 31 40 37 35 177 62 48 14 54 45 223 400
9 Anitha Fabbeke/Bengt Fabbeke Dynapac 48 42 23 38 27 178 50 23 55 41 35 204 382
10 Lasse Brincner/Christer Brincner Värends HSK 41 13 51 34 41 180 38 34 81 21 24 198 378
11 Björn Gabrielsson/Johan Öhrman Vaxholm HSK 17 27 38 38 30 150 20 47 44 47 47 205 355
11 Dan Hallstan/Kerstin Svensson Växjö HSK 23 24 37 61 57 202 27 7 38 61 20 153 355
13 Mikael Klaving/Andreas Gundersen Vaxholm HSK 54 44 24 23 40 185 31 28 14 38 37 148 333
14 Jörgen Westergren/Solveig Axelsson Växjö 68 35 10 54 14 181 41 20 30 14 37 142 323
15 Milla Westergren/Hasib Mohseni Team Tartufi 20 23 51 24 81 199 26 7 21 7 34 95 294
16 Victor Bengtsson/Simon Pahlin Vaxholm 27 31 28 38 54 178 16 7 24 24 34 105 283
16 Helge Winberg/Thomas Diedrichs Vaxholm HSK 21 9 41 41 17 129 41 21 35 13 44 154 283
18 Martin Antic/Karin Gullbrand Värends HSK 10 20 10 64 9 113 43 27 37 47 14 168 281
19 Anton Björkman/Alexandra Kupiainen Team Tartufi 41 10 14 38 41 144 31 34 10 24 34 133 277
20 Isabelle Åkesson/Karen Jältsäter Vaxholm 21 7 24 41 23 116 24 31 10 47 20 132 248
21 Nils Brovold/Daniel Lindblom Vaxholm 21 37 38 7 14 117 3 10 14 27 51 105 222
22 Henrik Fresk/Jonas Zetterlund Vaxholm 14 24 17 20 9 84 30 6 64 16 14 130 214
23 Solveig Brincner/Josefine Brincner Värends HSK 14 34 20 21 0 89 3 3 20 27 10 63 152
24 Theo Fresk/Isac Zetterlund Vaxholm 10 10 3 3 7 33 14 7 7 0 24 52 85

Herr
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Peter Olsson Dynapac 20 13 7 30 30 100 44 24 37 74 34 213 313
2 Johan Johansson Tingsryd HSC 23 26 33 44 23 149 27 47 34 17 36 161 310
3 Martin Silven Sollentuna 34 48 35 27 34 178 21 3 14 17 50 105 283
4 Gert Karlsson Korpen Åseda 21 41 37 34 34 167 13 24 30 17 14 98 265
5 Matthias Gneupel Sibbamåla 41 34 20 13 17 125 54 14 21 28 21 138 263
6 Björn Landberg Vaxholm HSK 20 33 17 48 30 148 21 28 34 21 7 111 259
7 Björn Gabrielsson Vaxholm HSK 17 27 31 14 27 116 7 13 37 44 40 141 257
8 Lasse Brincner Värends HSK 31 10 30 27 34 132 17 27 44 7 24 119 251
9 Roy Dahlen Dynapac 27 20 13 34 7 101 27 34 23 14 44 142 243
10 Sandor Bodi Växjö HSK 17 34 30 34 37 152 10 27 33 3 14 87 239
11 Stefan Tollstam Dynapac 30 13 31 10 33 117 14 13 13 33 48 121 238
12 Hasib Mohseni Team Tartufi 20 20 41 24 47 152 10 7 14 0 27 58 210
13 Lennart Karlsson Tingsryd HSC 3 27 0 17 44 91 30 43 7 17 17 114 205
14 Bengt-Erik Holmberg Tingsryd HSC 20 14 13 34 14 95 41 27 7 13 17 105 200
15 Bengt Fabbeke Dynapac 14 28 17 17 21 97 17 10 41 10 21 99 196
16 Bertil Westergren Växjö HSK 54 7 7 14 21 103 21 10 17 34 0 82 185
17 Jörgen Westergren Team Tartufi 34 14 7 24 7 86 20 14 20 7 37 98 184
18 Kristian Jältsäter Vaxholm HSK 34 7 10 20 14 85 21 14 20 10 30 95 180
18 Andreas Gundersen Vaxholm HSK 20 37 10 14 13 94 10 21 7 14 34 86 180
20 Thomas Diedrichs Vaxholm HSK 14 6 34 34 10 98 27 14 14 6 20 81 179
21 Martin Antic Värends HSK 10 17 10 47 6 90 26 14 21 13 7 81 171
22 Anders Johanson Dynapac 10 14 27 14 28 93 10 27 7 20 9 73 166
23 Victor Bengtsson Vaxholm 7 17 7 21 54 106 7 0 10 14 27 58 164
24 Dan Hallstan Växjö HSK 6 0 10 24 27 67 17 0 17 54 3 91 158
25 Mikael Klaving Vaxholm HSK 34 7 14 9 27 91 21 7 7 24 3 62 153
26 Christer Blomgren Lanternan 9 34 3 17 21 84 10 7 0 27 21 65 149
27 Anton Björkman Team Tartufi 41 10 14 10 14 89 21 0 10 10 14 55 144
28 Christer Brincner Värends HSK 10 3 21 7 7 48 21 7 37 14 0 79 127
29 Simon Pahlin Vaxholm 20 14 21 17 0 72 9 7 14 10 7 47 119
30 Nils Brovold Vaxholm 7 21 10 0 7 45 3 10 14 14 30 71 116
31 Jonas Zetterlund Vaxholm 0 17 14 0 3 34 7 3 57 6 7 80 114
32 Daniel Lindblom Vaxholm 14 16 28 7 7 72 0 0 0 13 21 34 106
33 Helge Winberg Vaxholm HSK 7 3 7 7 7 31 14 7 21 7 24 73 104
34 Henrik Fresk Sollentuna 14 7 3 20 6 50 23 3 7 10 7 50 100
35 Johan Öhrman Vaxholm HSK 0 0 7 24 3 34 13 34 7 3 7 64 98

Dam
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Christina Holmberg Tingsryd HSC 14 17 27 3 21 82 21 21 7 41 28 118 200
2 Kerstin Svensson Växjö HSK 17 24 27 37 30 135 10 7 21 7 17 62 197
3 Lisbeth Karlsson Tingsryd HSC 27 9 14 33 10 93 10 10 0 61 21 102 195
4 Carina Gneupel Sibbamåla 27 30 7 17 21 102 21 30 7 26 3 87 189
5 Anitha Fabbeke Dynapac 34 14 6 21 6 81 33 13 14 31 14 105 186
6 Karen Jältsäter Vaxholm 14 7 10 27 13 71 10 0 7 47 10 74 145
7 Solveig Axelsson Växjö 34 21 3 30 7 95 21 6 10 7 0 44 139
8 Alexandra Kupiainen Team Tartufi 0 0 0 28 27 55 10 34 0 14 20 78 133
9 Karin Gullbrand Värends HSK 0 3 0 17 3 23 17 13 16 34 7 87 110
10 Solveig Brincner Värends HSK 7 7 20 21 0 55 0 3 20 27 0 50 105
11 Isabelle Åkesson Vaxholm 7 0 14 14 10 45 14 31 3 0 10 58 103
12 Milla Westergren Team Tartufi 0 3 10 0 34 47 16 0 7 7 7 37 84
13 Josefine Brincner Värends HSK 7 27 0 0 0 34 3 0 0 0 10 13 47

Minior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Alice Jältsäter Vaxholm 0 0 7 7 20 34 7 0 7 3 0 17 51
2 Isac Zetterlund Vaxholm 7 3 0 3 0 13 14 7 0 0 10 31 44
3 Theo Fresk Sollentuna 3 7 3 0 7 20 0 0 7 0 14 21 41



Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2018
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se