Banner


Resultat
Växjö Open 2013

 
Lag
Plac. Namn Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Växjö HSK 1 126 134 162 192 94 708 100 169 131 175 128 703 1411
2 Dynapac 1 94 146 90 147 116 593 168 101 137 98 122 626 1219
3 Lessebo HSK 80 117 133 132 115 577 127 131 84 121 95 558 1135
4 Korpen Åseda 1 44 135 88 129 106 502 106 64 145 115 94 524 1026
5 Växjö Hsk 2 107 123 112 74 112 528 103 89 113 87 71 463 991
6 Dynapac 2 94 98 101 70 85 448 78 116 127 115 85 521 969
7 Lanternan 1 86 96 86 46 112 426 66 135 88 136 84 509 935
8 Sibbamåla 1 61 116 95 99 58 429 118 96 62 104 87 467 896
9 Nu Blommar det 114 54 98 91 73 430 64 91 74 111 79 419 849
10 Värends HSK 89 78 120 81 74 442 81 79 58 55 84 357 799
11 Lanternan 2 66 50 94 59 115 384 55 135 108 70 45 413 797
12 Smålänningarna 57 72 98 91 77 395 121 75 58 75 71 400 795
13 Alvesta 3 man 57 58 67 75 154 411 85 30 48 95 50 308 719
14 Korpen Åseda 2 54 91 82 78 82 387 61 48 34 71 89 303 690
15 Växjö HSK 3 51 58 45 47 44 245 52 132 88 84 55 411 656
16 Tingsryds HSC 38 17 54 27 43 179 62 68 42 95 83 350 529
17 Sibbamåla 2 42 19 48 51 40 200 51 70 60 61 61 303 503

Klass 1
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Sandor Bodi Växjö Hsk 44 47 57 80 13 241 31 40 40 44 21 176 417
2 Kerstin Johansson Lessebo Hsk 20 43 48 41 31 183 41 57 26 34 24 182 365
3 Peter Olsson Dynapac Hsk 27 34 17 34 44 156 54 44 48 27 34 207 363
4 Tomas Lindahl Korpen Åseda 17 57 17 47 37 175 27 23 37 57 36 180 355
5 Olle Ottosson Dynapac Hsk 17 44 54 48 34 197 40 23 35 17 40 155 352
6 Jabir Malghouth Växjö Hsk 41 24 30 35 17 147 7 57 50 47 33 194 341
7 Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 17 16 46 37 17 133 49 31 14 54 54 202 335
8 Tobias Vikström Växjö Hsk 24 47 29 40 47 187 13 41 27 30 20 131 318
9 Matz Karlsson Korpen Åseda 17 37 40 28 31 153 41 20 31 24 31 147 300
10 Leo Andersson Carlscrona 50 17 44 37 50 198 3 24 20 37 14 98 296
11 Mattias Gneupel Sibbamåla IF 21 46 28 20 10 125 54 30 14 34 17 149 274
12 Tobias Gneupel Sibbamåla IF 21 57 30 41 14 163 21 26 14 29 10 100 263
13 Göran Persson Dynapac Hsk 30 24 9 35 17 115 47 13 24 27 28 139 254
14 Sune Carlsson Växjö Hsk 44 24 28 23 28 147 14 13 34 17 27 105 252
15 Hasse Lundqvist Alvesta Hsk 17 24 30 13 54 138 48 0 14 34 16 112 250
16 Stefan Tollstam Dynapac Hsk 20 44 10 30 21 125 27 21 30 27 20 125 250
17 Dan Madayang Dynapac Hsk 37 27 24 6 28 122 17 28 41 13 26 125 247
18 Christer Blomgren Lanternan B.c 30 9 34 21 34 128 3 48 10 23 14 98 226
19 Gert Karlsson Korpen Åseda 7 27 17 21 21 93 28 21 47 17 10 123 216
20 Inga-Lill Stühr Lessebo Hsk 34 24 21 10 14 103 26 41 14 20 0 101 204
21 Lasse Brincner Värends Hsk 10 17 53 30 14 124 6 28 10 24 10 78 202
22 Roy Dahlén Dynapac Hsk 27 41 27 13 10 118 14 10 27 14 17 82 200
23 Bela Bodi Växjö Hsk 13 21 33 21 20 108 10 30 21 13 17 91 199

Klass 2
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Anders Johansson Dynapac Hsk 20 20 29 21 30 120 37 41 46 53 21 198 318
2 Bo Fransson Lessebo Hsk 9 24 24 41 50 148 46 27 17 30 34 154 302
3 Dan Hallsten Växjö Hsk 37 50 30 17 10 144 46 30 37 30 13 156 300
4 Kennerth Axelsson Alvesta Hsk 6 24 30 41 63 164 10 24 24 44 20 122 286
5 Leif Ahlex Lessebo Hsk 17 26 40 40 20 143 14 6 27 37 37 121 264
6 Ronnie Pettersson Värends Hsk 37 27 21 28 13 126 35 14 24 17 37 127 253
7 Maire Johansson Växjö Hsk 13 28 21 13 54 129 33 16 21 27 14 111 240
8 Berndt Pettersson Lanternan B.c 24 28 21 14 40 127 7 37 27 35 3 109 236
9 Jan Petersson Lanternan B.c 24 10 23 16 14 87 21 24 21 43 30 139 226
10 Lennart Karlsson Lanternan B.c 6 17 30 17 30 100 17 30 47 21 7 122 222
11 Risto Selming Korpen Nybro 20 21 27 27 24 119 7 10 17 24 41 99 218
12 Morgan Jonasson Dynapac Hsk 10 10 21 30 17 88 10 37 13 35 21 116 204
13 Bertil Westergren Växjö Hsk 34 14 14 3 17 82 14 44 30 10 17 115 197
14 Niclas Gunnarsson Sibbamåla IF 21 12 10 21 14 78 17 10 34 17 37 115 193
15 Roy Johansson Lanternan B.c 13 10 16 7 17 63 21 37 44 13 10 125 188
16 Roger Eriksson Sibbamåla IF 10 10 7 14 10 51 34 27 14 17 43 135 186
17 Elisabeth Brisendahl Tingsryd Hsc 21 14 7 17 10 69 14 10 21 28 34 107 176
18 Carina Gneupel Sibbamåla IF 9 3 30 24 24 90 9 13 20 24 17 83 173
19 Kent Vikström Växjö Hsk 7 10 10 17 7 51 14 34 34 27 10 119 170
20 Thomas Dahl Växjö Hsk 3 7 7 20 6 43 17 40 17 23 28 125 168
21 Alf Svensson Korpen Åseda 21 17 10 24 28 100 21 17 3 10 13 64 164
22 Ingegerd Pettersson Lanternan B.c 17 14 14 14 34 93 14 20 7 13 14 68 161
23 Clara Larsson Värends Hsk 21 27 23 6 20 97 10 14 17 7 10 58 155
24 Elna Karlsson Korpen Åseda 3 7 21 20 7 58 21 3 0 10 20 54 112
25 Michael Karlsson Tingsryd Hsc 0 3 17 3 19 42 17 0 7 6 0 30 72

Klass 3
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Ronny Lundberg Lanternan B.c 14 44 28 3 34 123 28 44 17 30 21 140 263
2 Inger Andersson Korpen Nybro 27 14 34 27 27 129 50 10 21 27 14 122 251
3 Gilbert Pettersson Lanternan B.c 24 14 14 13 24 89 10 30 23 28 30 121 210
4 Jerry Wiksten Korpen Åseda 13 30 30 17 30 120 3 14 17 28 26 88 208
5 Henry Johansson Korpen Åseda 17 37 21 17 17 109 16 14 14 23 30 97 206
6 Sandra Rydell Blomman 37 14 21 16 10 98 6 30 14 30 24 104 202
7 Lucas Bern Dynapac Hsk 14 17 20 17 7 75 27 27 30 27 7 118 193
8 Gunnel Karlsson Tingsryd Hsc 10 0 27 7 7 51 24 34 14 48 21 141 192
9 Lucas Eriksson Korpen Åseda 7 23 10 31 23 94 37 21 17 10 10 95 189
10 Lasse Nilsson Värends Hsk 21 7 23 17 27 95 30 23 7 7 27 94 189
11 Ulf Seyer Alvesta Hsk 34 10 7 21 37 109 27 6 10 17 14 74 183
12 Peter Karlsson Sibbamåla IF 14 7 14 7 10 52 24 33 23 34 17 131 183
13 Kerstin Svensson Växjö Hsk 34 7 37 21 10 109 27 13 7 14 10 71 180
14 Karin Gullbrandt Värends Hsk 20 3 47 10 41 121 14 3 3 14 7 41 162
15 Ulrika Rydell Blomman 13 6 13 21 6 59 28 10 10 17 34 99 158
16 Krister Nygren Korpen Åseda 3 14 14 33 17 81 10 0 30 17 17 74 155
17 Göte Rosberg Korpen Åseda 3 14 27 6 3 53 27 34 3 14 6 84 137
18 Kerstin Petersen Växjö Hsk 7 27 14 7 14 69 7 14 7 24 0 52 121
19 Therese Olausson Sibbamåla IF 0 0 24 13 6 43 10 0 0 10 7 27 70

Junior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Madelene Bergendorff Tingsryd Hsc 7 0 3 0 7 17 7 24 0 13 28 72 89

Minior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Alexander Lundqvist Alvesta Hsk 14 14 54 33 41 156 10 14 21 30 17 92 248
2 Ola Eriksson Sibbamåla IF 14 14 21 3 13 65 14 7 21 7 0 49 114
3 Julius Gneupel Sibbamåla IF 7 7 0 7 3 24 14 10 7 0 14 45 69
4 Linnea Gneupel Sibbamåla IF 7 0 0 10 10 27 0 27 3 0 0 30 57



Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2017
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se