Banner
Sportlotteriet


Resultat
Växjö Open 2014

 
Lag
Plac. Namn Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Växjö 1 125 173 143 174 149 764 176 148 194 129 195 842 1606
2 Dynapac 1 142 99 74 139 85 539 94 137 165 168 138 702 1241
3 Lessebo 104 81 159 186 129 659 47 101 100 172 108 528 1187
4 Carlscrona 79 105 77 127 150 538 109 111 124 134 160 638 1176
5 Korpen Åseda 1 134 92 91 95 117 529 92 141 127 118 148 626 1155
6 Värends 1 100 109 166 132 101 608 60 134 125 108 110 537 1145
7 Sibbamåla 1 103 110 89 122 92 516 92 125 136 81 145 579 1095
8 Växjö 2 116 60 78 104 126 484 121 83 112 88 118 522 1006
9 Dynapac 2 61 86 133 121 74 475 64 116 102 91 122 495 970
10 ÖstSmåland 78 78 73 81 166 476 54 100 149 98 76 477 953
11 Lanternan 2 78 109 106 68 72 433 88 88 104 108 90 478 911
12 Team Sketnabäck 67 85 48 68 100 368 99 94 102 91 115 501 869
13 Växjö 3 72 80 92 68 85 397 82 88 88 91 118 467 864
14 Lanternan 1 62 98 75 68 86 389 71 123 85 64 72 415 804
15 Brf Bågen Moheda 51 99 75 75 79 379 71 108 102 34 58 373 752
16 Teamet 73 80 76 38 54 321 47 88 58 55 96 344 665
17 Korpen Åseda 2 77 96 93 35 61 362 56 74 78 47 41 296 658
18 Alvesta 3 pers 95 64 50 58 65 332 53 81 35 50 81 300 632
19 Sibbamåla 2 62 38 68 75 61 304 49 44 68 57 61 279 583
20 Korpen Åseda 3 79 50 72 89 89 379 26 41 62 17 17 163 542

Klass 1
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Sandor Bodi Växjö 41 37 54 37 17 186 61 37 54 48 83 283 469
2 Jabir Malghouth Växjö 37 41 44 60 74 256 41 37 54 30 21 183 439
3 Olle Ottosson Dynapac 70 33 7 57 14 181 30 48 57 50 50 235 416
4 Tobias Gneupel Sibbamåla 23 27 53 34 50 187 20 37 61 34 30 182 369
5 Maj-Britt Jarl Växjö 23 54 21 20 17 135 24 50 53 34 70 231 366
6 Leo Andersson Carlscrona 21 20 20 24 48 133 28 30 37 46 61 202 335
7 Tobias Vikström Växjö 24 41 24 57 41 187 50 24 33 17 21 145 332
8 Tomas Lindahl Korpen Åseda 48 37 21 7 50 163 13 20 57 20 48 158 321
9 Gert Karlsson Korpen Åseda 35 24 16 48 37 160 37 54 21 23 17 152 312
10 Ingvar Eriksson Carlscrona 20 33 24 21 54 152 30 20 43 37 24 154 306
11 Matz Karlsson Korpen Åseda 34 10 33 17 13 107 28 37 21 54 50 190 297
12 Kent Sundahl Carlscrona 14 17 27 48 24 130 37 44 30 21 34 166 296
13 Peter Olsson Dynapac 24 16 20 31 41 132 3 31 40 40 48 162 294
14 Leif Sundahl Carlscrona 24 35 6 34 24 123 14 17 14 30 41 116 239

Klass 2
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Bo Fransson Lessebo 37 10 40 37 50 174 27 54 37 37 17 172 346
2 Kerstin Johansson Lessebo 40 47 28 30 41 186 34 35 46 13 27 155 341
3 Leif Ahlex Lessebo 17 34 61 54 28 194 10 10 27 47 34 128 322
4 Göran Persson Dynapac 28 33 27 37 10 135 54 31 34 41 3 163 298
5 Berndt Pettersson Lanternan 24 24 24 30 41 143 30 41 20 23 28 142 285
6 Lasse Brincner Värends Hsk 44 27 54 27 17 169 9 20 30 20 30 109 278
7 Jörgen Holmqvist Lessebo 27 21 34 67 7 156 0 3 33 34 24 94 250
8 Peter Edlund Dynapac 13 30 41 40 10 134 7 43 30 14 21 115 249
9 Roy Dahlén Dynapac 14 33 34 27 24 132 10 12 27 23 44 116 248
10 Roy Johansson Lanternan 34 54 24 10 27 149 14 21 24 17 17 93 242
11 Dan Madayang Dynapac 17 17 17 30 30 111 10 20 24 34 40 128 239
12 Anders Johansson Dynapac 17 6 41 24 10 98 37 41 21 20 17 136 234
13 Stefan Tollstam Dynapac 20 17 20 14 20 91 7 27 34 37 37 142 233
14 Maire Johansson Växjö 57 16 17 7 34 131 26 21 17 21 14 99 230
15 Inga-Lill Stühr Lessebo 17 14 14 10 34 89 7 34 41 44 14 140 229
16 Dan Hallstan Växjö 23 7 37 30 16 113 17 14 34 34 17 116 229
17 Mattias Gneupel Sibbamåla 43 26 20 27 7 123 14 17 20 10 40 101 224

Klass 3
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Armin Sisic Värends Hsk 7 41 24 47 30 149 14 74 31 30 50 199 348
2 Lukas Bern Dynapac 17 24 20 34 54 149 34 50 16 30 34 164 313
3 Bela Bodi Växjö 30 10 21 30 35 126 24 28 47 13 57 169 295
4 Hasse Lundqvist Alvesta 41 3 16 21 21 102 33 67 14 27 48 189 291
5 Paul Karlsson Lessebo 23 16 24 28 44 135 10 34 3 54 33 134 269
6 Niclas Gunnarsson Sibbamåla 13 23 3 30 21 90 34 37 21 10 61 163 253
7 Christian Balsiger Värends Hsk 17 17 41 14 28 117 3 67 34 14 17 135 252
8 Thomas Dahl Växjö 6 27 3 37 41 114 54 20 14 20 30 138 252
9 Carina Gneupel Sibbamåla 24 34 13 31 14 116 24 34 34 27 14 133 249
10 Ronny Lundberg Lanternan 13 9 30 17 17 86 20 27 27 50 33 157 243
11 Christer Blomgren Lanternan 30 57 21 7 30 145 20 31 17 0 21 89 234
12 Risto Selming Korpen Nybro 14 7 21 34 37 113 3 21 48 27 21 120 233
13 Clara Larsson Värends Hsk 28 24 54 21 20 147 20 6 27 14 13 80 227
14 Alf Svensson Korpen Åseda 17 21 21 23 17 99 14 30 28 21 33 126 225
15 Jan Petersson Lanternan 10 21 14 21 14 80 14 28 37 34 30 143 223
16 Gilbert Pettersson Lanternan 14 34 35 21 14 118 34 20 23 7 20 104 222
17 Kent Vikström Växjö 17 13 37 24 24 115 21 17 27 17 20 102 217
18 Bertil Westergren Växjö 28 17 24 7 17 93 30 17 24 17 27 115 208
19 Christer Grahn Lanternan 17 12 17 20 14 80 20 20 30 34 20 124 204
20 Roger Eriksson Sibbamåla 27 14 17 23 14 95 7 24 30 20 24 105 200
21 Solveig Axelsson Alvesta 34 27 27 0 27 115 7 7 21 14 30 79 194
22 Lennart Karlsson Lanternan 7 50 30 3 7 97 13 24 14 0 0 51 148
23 Ingegerd Pettersson Lanternan 21 3 7 14 24 69 14 30 14 7 14 79 148

Klass 4
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Lasse Nilsson Värends Hsk 21 17 34 37 34 143 17 34 37 44 17 149 292
2 Christer Brincner Värends Hsk 27 48 17 34 30 156 34 13 37 3 34 121 277
3 Kerstin Petersen Växjö 7 0 24 3 21 88 10 30 37 47 37 161 249
4 Peter Karlsson Sibbamåla 21 14 27 31 20 113 21 14 24 34 23 116 229
5 Alf Johansson Värends Hsk 7 34 17 27 21 106 34 28 31 17 7 117 223
6 Robert Sjöberg Team Sketnabäck 34 33 14 24 13 118 34 10 9 14 37 104 222
7 Jerry Viksten Korpen Åseda 9 44 14 19 17 103 16 34 34 14 14 112 215
8 Arne Nygren Korpen Åseda 37 6 28 34 20 125 7 10 41 7 3 68 193
9 Ulrika Rydell Blomman 29 13 31 3 14 90 13 16 17 14 41 101 191
10 Kerstin Svensson Växjö 20 17 7 34 23 101 21 24 0 10 34 89 190
11 Krister Nygren Korpen Åseda 34 19 41 9 3 106 17 6 20 9 20 72 178
12 Rickard Holgersson Team Sketnabäck 6 21 14 7 27 75 17 20 30 17 17 101 176
13 Martin Björklund Team Sketnabäck 10 7 0 3 6 26 14 14 47 30 27 132 158
14 Henry Johansson Korpen Åseda 20 20 21 7 27 95 17 7 14 21 0 59 154
15 Lejla Sisic Värends Hsk 7 7 17 14 10 55 14 14 14 41 13 96 151
16 Inger Andersson Korpen Nybro 7 10 10 7 54 88 10 10 14 14 14 62 150
17 Ulf Seyer Alvesta 20 34 7 37 17 115 13 7 0 9 3 32 147
18 Börje Carlsson Korpen Åseda 14 3 7 21 33 78 13 10 7 10 7 47 125
19 Gabriela Kostaninos Korpen Åseda 21 24 20 20 6 91 3 7 7 0 7 24 115
20 Linnea Gneupel Sibbamåla 7 10 7 21 27 72 14 3 7 3 14 41 113
21 Göte Rosberg Korpen Åseda 14 13 17 0 14 58 6 27 10 3 7 53 111
22 Favor Karlsson Korpen Åseda 7 17 17 14 30 85 3 14 7 0 0 24 109
23 Anne Bengs Värends Hsk 7 3 7 14 0 31 0 27 10 0 21 58 89
24 Linda Belsing Sibbamåla 7 0 17 0 0 24 7 3 7 0 0 17 41

Minior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Alexander Lundqvist Alvesta 41 30 24 21 30 146 27 13 10 33 41 124 270
2 Elin Edlund Dynapac 14 17 10 10 27 78 70 34 7 7 7 125 203
3 Julius Gneupel Sibbamåla 9 7 10 3 10 39 23 13 0 10 9 55 94
4 Dan Gelber Värends Hsk 14 3 14 0 7 38 3 3 7 17 14 44 82
5 Emil Sisic Värends Hsk 27 7 13 0 3 50 0 20 7 0 0 27 77
6 Ola Eriksson Sibbamåla 7 7 20 0 7 41 14 0 0 7 14 35 76



Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2017
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se