Banner


Resultat
Växjö Open 2016

 
Lag
Plac. Namn Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Sibbamåla IF 129 135 119 100 142 625 112 139 86 77 102 516 1141
2 Växjö Hsk 1 104 101 175 94 86 560 71 121 76 108 143 519 1079
3 Dynapac Hsc 1 95 94 120 127 102 538 126 84 98 98 132 538 1076
4 Carlskrona Hsc 73 93 114 127 91 498 113 92 107 90 123 525 1023
5 Lessebo Hsk 99 75 117 108 57 456 120 94 80 112 125 531 987
6 Korpen Åseda 1 91 55 109 77 115 447 83 107 126 95 83 494 941
7 Dynapac Hsc 2 114 89 83 112 57 455 85 56 101 88 58 388 843
8 Alvesta Hsk 96 99 86 104 28 413 102 87 55 102 47 393 806
9 Lanternan b.c 78 118 88 58 51 393 84 84 104 54 83 409 802
10 Värends Hsk 1 84 77 115 62 104 442 64 50 44 104 68 330 772
11 Team Blekinge 74 111 66 26 89 366 87 44 81 87 74 373 739
12 Korpen Åseda 2 51 88 105 102 59 405 61 51 85 45 45 287 692
13 Korpen Nybro 49 43 64 78 111 345 76 105 52 34 74 341 686
14 Värends Hsk 2 93 53 78 81 102 407 41 50 23 34 106 254 661
15 Växjö Hsk 2 47 69 92 52 86 346 68 71 80 47 43 309 655
16 Hsk Tingsåz 77 31 57 70 63 298 88 102 77 40 37 344 642
17 Tingsryd Hsc 38 55 65 52 51 261 79 29 54 52 54 268 529

Klass 1
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Sandor Bodi Växjö Hsk 23 44 57 37 48 209 23 50 9 63 54 199 408
2 Leif Ahlex Lessebo Hsk 48 23 54 30 30 185 29 43 21 20 50 163 348
3 Tobias Gneupel Sibbamåla IF 34 37 44 30 41 186 41 47 24 26 17 155 341
4 Peter Olsson Dynapac Hsc 21 41 27 33 37 159 31 24 40 40 24 159 318
5 Kent Sundahl Carlskrona Hsc 17 16 34 50 17 134 30 17 57 30 41 175 309
6 Matz Karlsson Korpen Åseda 43 15 28 10 47 143 24 36 48 24 6 138 281
7 Matthias Gneupel Sibbamåla IF 24 24 24 20 14 106 37 20 35 17 57 166 272
8 Ingvar Eriksson Carlskrona Hsc 6 37 37 23 57 160 36 17 10 17 31 111 271
9 Gert Karlsson Korpen Åseda 19 14 40 37 27 137 21 13 23 17 50 124 261
10 Anders Johansson Dynapac Hsc 41 6 37 40 31 155 31 20 20 14 20 105 260
11 Olle Ottosson Dynapac Hsc 46 21 24 14 17 122 28 23 33 24 17 125 247
12 Tomas Lindahl Korpen Åseda 13 13 17 27 24 94 17 37 35 37 3 129 223
13 Leo Andersson Carlskrona Hsc 37 30 10 17 7 101 30 24 27 7 30 118 219
14 Inga-lill Stuhr Lessebo Hsk 7 14 14 7 14 56 44 21 14 37 34 150 206

Klass 2
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Christian Balsiger Värends Hsk 50 30 24 14 33 151 40 9 14 47 31 141 292
2 Stefan Tollstam Dynapac Hsc 23 30 33 20 13 119 24 27 17 27 54 149 268
3 Hasse Lundqvist Alvesta Hsk 17 54 33 7 0 111 41 30 14 41 7 133 244
4 Berndt Pettersson Lanternan b.c 13 41 21 21 7 103 27 10 34 17 40 128 231
5 Bela Bodi Växjö Hsk 7 17 50 17 17 108 28 10 34 28 21 121 229
6 Bo Fransson Lessebo Hsk 17 28 21 54 10 130 30 13 24 14 14 95 225
7 Dan Hallstan Växjö Hsk 37 20 47 20 7 131 17 40 7 3 27 94 225
8 Leif Sundahl Carlskrona Hsc 13 10 33 37 10 103 17 34 13 36 21 121 224
9 Göran Persson Dynapac Hsc 34 13 21 61 7 136 10 17 31 17 7 82 218
10 Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 37 20 21 20 14 112 3 21 26 14 41 105 217
11 Kerstin Johansson Lessebo Hsk 27 10 28 17 3 85 17 17 21 41 27 123 208
12 Alf Svensson Korpen Åseda 0 34 17 27 13 91 34 14 33 21 7 109 200
13 Christer Blomgren Lanternan b.c 14 13 27 10 17 81 26 27 30 10 13 106 187
14 Lasse Brincner Värends Hsk 7 7 33 28 34 109 7 7 14 13 23 64 173

Klass 3
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Magnus Israelsson Sibbamåla IF 50 44 17 47 70 228 10 28 14 7 21 80 308
2 Bo Andersson Hsk Tingzås 28 14 30 30 21 123 21 34 54 20 0 129 252
3 Mattias Olsson Dynapac Hsc 17 47 23 0 37 124 43 0 30 30 24 127 251
4 Anitha Fabbeke Dynapac Hsc 17 24 21 21 33 116 33 3 24 40 24 124 240
5 Malin Lundqvist Alvesta Hsk 37 17 23 43 14 134 23 33 14 20 13 103 237
6 Roy Dahlén Dynapac Hsc 10 17 23 34 21 105 40 13 21 17 34 125 230
7 Carina Gneupel Sibbamåla IF 21 30 34 3 17 105 24 44 13 27 7 115 220
8 Ingegerd Petersson Lanternan b.c 30 41 27 17 17 132 7 24 16 17 13 77 209
9 Göran Olofsson Korpen Nybro 14 13 23 10 20 80 34 54 17 10 10 125 205
10 Inger Andersson Korpen Nybro 7 7 7 48 34 103 14 37 21 0 14 86 189
11 Olle Nilsson Tingsryd Hsc 10 17 30 21 28 106 7 16 10 24 17 74 180
12 Gebriella Kostantinos Korpen Åseda 16 13 24 3 17 73 21 21 20 17 24 103 176
13 Ronny Lundberg Lanternan b.c 21 23 13 10 10 77 24 23 24 10 17 98 175
14 Jan Petersson Lanternan b.c 23 10 23 6 28 90 20 20 27 3 10 80 170
15 Solveig Axelsson Alvesta Hsk 28 21 13 14 7 83 21 14 17 21 14 87 170
16 Maire Johansson Växjö Hsk 3 17 14 17 16 67 14 20 20 24 24 102 169
17 Lasse Nilsson Värends Hsk 20 27 17 10 27 101 3 21 6 21 7 58 159
18 Klara Larsson Värends Hsk 23 0 34 7 34 98 7 13 0 7 27 54 152
19 Risto Selming Korpen Nybro 14 10 0 6 27 57 21 14 7 14 30 86 143

Klass 4
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Krister Nygren Korpen Åseda 10 17 54 61 33 175 10 27 29 7 17 90 265
2 Mikael Bodi Växjö Hsk 17 21 37 14 44 133 37 21 27 3 10 98 231
3 Bengt Andersson Växjö Hsk 61 27 21 47 6 162 13 20 13 3 10 59 221
4 Ronnie Pettersson Tingsryd Hsc 28 17 14 10 10 79 48 7 21 24 23 123 202
5 Alf Johansson Värends Hsk 24 26 14 13 24 101 14 3 0 20 41 78 179
6 Ulrika Rydell Värends Hsk 16 27 13 21 34 111 13 20 13 0 17 63 174
7 Michael Karlsson Hsk Tingzås 21 10 20 17 14 82 40 27 0 0 14 81 163
8 Joel Sundahl Carlskrona Hsc 14 20 10 10 17 71 17 7 14 34 20 92 163
9 Roland Sjöstrand Hsk Tingzås 21 7 7 23 28 86 27 24 3 0 20 74 160
10 Maria Andersson Värends Hsk 30 0 17 40 10 97 7 14 10 7 21 59 156
11 Ulf Seyer Alvesta Hsk 14 7 17 40 7 85 17 10 10 20 13 70 155
12 Sebastian Israelsson Sibbamåla IF 20 34 10 10 7 81 7 17 10 20 20 74 155
13 Nils-Åke Hansson Korpen Nybro 14 13 34 14 30 105 7 0 7 10 20 44 149
14 Niklas Berglund Växjö Hsk 20 14 14 7 23 78 14 30 10 10 6 70 148
15 Martin Antic Värends Hsk 7 13 41 10 10 81 14 13 10 23 7 67 148
16 Bengt Fabbeke Dynapac Hsc 17 31 17 16 0 81 14 13 13 7 10 57 138
17 Bo Trulsson Korpen Åseda 34 7 21 7 7 76 7 10 9 10 21 57 133
18 Åke Bergqvist Tingsryd Hsc 7 14 21 10 3 55 21 3 23 14 13 74 129
19 Anne-Marie Larsson Tingsryd Hsc 14 7 7 7 0 35 48 0 14 14 17 93 128
20 Jonas Klarström Värends Hsk 3 10 10 7 14 44 41 14 0 7 21 83 127
21 Jerry Viksten Korpen Åseda 0 14 17 27 7 65 0 21 3 3 30 57 122
22 Kerstin Svensson Växjö Hsk 7 17 27 14 3 68 3 0 23 10 3 39 107
23 Alexander Storme Hsk Tingzås 23 7 14 6 10 60 7 10 6 0 24 47 107
24 Arne Nygren Korpen Åseda 7 30 13 7 6 63 10 0 14 7 0 31 94
25 Gunnar Lundbeck Tingsryd Hsc 7 17 7 14 20 65 3 10 7 0 7 27 92
26 Lars-Erik Gren Värends Hsk 10 7 0 7 10 34 30 14 7 0 0 51 85
27 Ingegerd Sjöstrand Hsk Tingzås 7 0 0 0 0 7 0 17 20 20 3 60 67

Minior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Alexander Lundqvist Alvesta Hsk 50 34 3 20 7 114 17 17 37 54 24 149 263
2 Lukas Gunnarsson Tingsryd Hsc 7 27 27 3 3 67 21 30 17 54 14 136 203
3 Nathalie Sundahl Carlskrona Hsc 34 3 14 10 14 75 23 14 10 7 23 77 152
4 Evelina Olsson Dynapac Hsc 0 17 21 14 10 62 28 0 26 0 21 75 137
5 Johannes Engqvist Alvesta Hsk 14 7 21 7 14 63 0 21 10 17 7 55 118



Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2017
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se