Banner
Sportlotteriet

Division 2
Plac Namn Sp. M 3p 2p 1p 0p Matchkvot +/- Poäng
1 Jämjö Hsk 1 10 7 1 1 1 56:33 23 24
2 Jämjö Hsk 2 10 6 0 3 1 54:30 24 21
3 Korpen Nybro 11 5 3 0 3 55:47 8 21
4 Vaxholm Hsk 9 6 1 0 2 47:25 22 20
5 Lanternan 1 9 4 2 0 3 44:37 7 16
6 Lanternan 2 10 2 0 2 6 33:51 -18 8
7 Värends Hsk 2 10 1 1 1 7 26:55 -29 6
8 Tingsryd Hsc 2 11 1 0 1 9 25:62 -37 4

MatchNR: Datum Arrangör Kl. Bana Hemmalag Bortalag
09 28-sep Karlskrona 10:00 5 Lanternan 1 Tingsryd Hsc 2 6-2
10 Omg 1 10:00 6 Lanternan 2 Vaxholm Hsk 1-6
11 10:00 7 Jämjö Hsk 1 Korpen Nybro 6-4
12 10:00 8 Jämjö Hsk 2 Värends Hsk 2 6-0 w.o.
13 12:00 5 Korpen Nybro Jämjö Hsk 2 6-5
14 12:00 6 Värends Hsk 2 Jämjö Hsk 1 0-6 w.o.
15 12:00 7 Vaxholm Hsk Lanternan 1 6-2
16 12:00 8 Lanternan 2 Tingsryd Hsc 2 6-3
25 6-nov Tingsryd 18:00 1 Tingsryd Hsc 2 Vaxholm Hsk 1-6
26 12-okt Omg 2 10:00 2 Värends Hsk 2 Korpen Nybro 5-6
27 8-okt 18:00 1 Vaxholm Hsk Värends Hsk 2 6-3
28 12-okt 12:00 2 Tingsryd Hsc 2 Korpen Nybro 6-2
29 V 41-42 Karlskrona 1 Jämjö Hsk 1 Jämjö Hsk 2 6-3
30 Omg 2 2 Lanternan 1 Lanternan 2 6-2
31 1 Jämjö Hsk 2 Lanternan 2 6-2
32 2 Lanternan 1 Jämjö Hsk 1 2-6
41 13-jan Karlskrona 18:30 1 Lanternan 1 Värends Hsk 2 6-3
42 23-nov Omg 3 10:00 2 Tingsryd Hsc 2 Jämjö Hsk 2 0-6
43 16-nov 10:00 3 Jämjö Hsk 1 Vaxholm Hsk 5-6
44 23-nov Nybro 10:00 4 Korpen Nybro Lanternan 2 6-2
45 23-nov 12:00 1 Jämjö Hsk 1 Tingsryd Hsc 2 6-4
46 16-dec 18:30 2 Värends Hsk 2 Lanternan 2 6-5
47 23-nov 12:00 3 Korpen Nybro Lanternan 1 6-4
48 16-nov 12:00 4 Vaxholm Hsk Jämjö Hsk 2 3-6
57 21-jan Omg 4 18:30 1 Vaxholm Hsk Korpen Nybro 2-6
58 23-jan Tingsryd 18:30 2 Värends Hsk 2 Tingsryd Hsc 2 6-2
59 4-feb 19:00 1 Vaxholm Hsk Tingsryd Hsc 2 6-0
60 11-feb Nybro 18:30 2 Korpen Nybro Värends Hsk 2 6-3
61 18-jan Karlskrona 10:00 3 Lanternan 2 Jämjö Hsk 1 3-6
62 Omg 4 10:00 4 Jämjö Hsk 2 Lanternan 1 5-6
63 12:00 3 Jämjö Hsk 2 Jämjö Hsk 1 5-6
64 12:00 4 Lanternan 2 Lanternan 1 5-6
73 15-feb Karlskrona 10:00 1 Tingsryd Hsc 2 Lanternan 1 2-6
74 17-feb Omg 5 xx:00 2 Vaxholm Hsk Lanternan 2 6-1
75 15-feb 10:00 3 Korpen Nybro Jämjö Hsk 1 6-3
76 10:00 4 Värends Hsk 2 Jämjö Hsk 2 0-6 w.o.
77 12:00 1 Lanternan 2 Värends Hsk 2 6-0 w.o.
78 12:00 2 Tingsryd Hsc 2 Jämjö Hsk 1 0-6
79 02-mar 18:00 3 Lanternan 1 Vaxholm Hsk
80 12:00 4 Jämjö Hsk 2 Korpen Nybro 6-1
89 19-mar Omg 6 18:00 1 Värends Hsk 2 Vaxholm Hsk
90 25-feb Nybro 10:00 2 Korpen Nybro Tingsryd Hsc 2 6-5
91 12:00 1 Korpen Nybro Vaxholm Hsk
92 xx 12:00 2 Tingsryd Hsc 2 Värends Hsk 2
93 07-mar Karlskrona 10:00 5 Lanternan 2 Jämjö Hsk 2
94 Omg 6 10:00 6 Jämjö Hsk 1 Lanternan 1
95 12:00 5 Lanternan 1 Jämjö Hsk 2
96 12:00 6 Jämjö Hsk 1 Lanternan 2
105 29-mar Värend 10:00 5 Värends Hsk 2 Lanternan 1
106 OBS!!! Söndag 10:00 6 Jämjö Hsk 2 Tingsryd Hsc 2
107 Omg 7 10:00 7 Vaxholm Hsk Jämjö Hsk 1
108 10:00 8 Lanternan 2 Korpen Nybro
109 12:00 5 Tingsryd Hsc 2 Lanternan 2
110 12:00 6 Jämjö Hsk 1 Värends Hsk 2
111 12:00 7 Lanternan 1 Korpen Nybro
112 12:00 8 Jämjö Hsk 2 Vaxholm Hsk

OBS!
Arrangör skickar in matchresultat via SMS eller e-post till Tomas Lindahl direkt efter avslutade matcher 
Tel. 0734-004693 eller tomas.lindahl@svhkf.se skriv matchnummer enligt spelprogram följt av resultatet i matchen.
Matchprotokollet skickas till Gert Karlsson via e-post:  gert.karlsson@svhkf.se 
för uppdatering av rankingtabell.


Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2020
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se