Banner
Sponsor: Sportlotteriet

Division 2 2014/2015
Plac Namn Sp. M 3p 2p 1p 0p Matchkvot +/- Poäng
1 Tingsryd Hsc 12 9 2 0 1 68:45 23 31
2 Dynapac Södra 1 12 10 0 0 2 65:26 39 30
3 Jämjö Hsk 12 6 1 0 5 50:52 -2 20
4 Växjö Hsk 2 12 4 0 1 7 53:55 -2 13
5 Team Sketnabäck 12 3 1 2 6 48:62 -14 13
6 Korpen Nybro 12 1 3 2 6 49:66 -17 11
7 Värends Hsk 2 12 2 0 2 8 41:68 -27 8

MatchNR: Datum Arrangör Kl. Bana Hemmalag Bortalag
09 27-sep Blekinge 10:00 5 Dynapac Södra 1 Växjö Hsk 2 6-3
10 10:00 6 Tingsryd Hsc Team Sketnabäck 2-6
11 10:00 7 Värends Hsk 2 Jämjö Hsk 3-6
12 12:00 5 Tingsryd Hsc Jämjö Hsk 6-3
13 12:00 6 Värends Hsk 2 Dynapac Södra 1 0-6
14 12:00 7 Team Sketnabäck Växjö Hsk 2 6-5
23 18-okt Nybro 10:00 1 Jämjö Hsk Team Sketnabäck 6-4
24 10:00 2 Värends Hsk 2 Tingsryd Hsc 5-6
25 10:00 3 Växjö Hsk 2 Korpen Nybro 3-6
26 12:00 1 Växjö Hsk 2 Tingsryd Hsc 4-6
27 12:00 2 Jämjö Hsk Korpen Nybro 6-5
28 12:00 3 Team Sketnabäck Värends Hsk 2 6-4
37 22-nov Blekinge 10:00 3 Team Sketnabäck Korpen Nybro 5-6
38 10:00 4 Dynapac Södra 1 Jämjö Hsk 6-0
39 10:00 5 Växjö Hsk 2 Värends Hsk 2 4-6
40 12:00 3 Jämjö Hsk Växjö Hsk 2 6-4
41 12:00 4 Korpen Nybro Värends Hsk 2 6-5
42 12:00 5 Dynapac Södra 1 Team Sketnabäck 6-2
51 24-jan Tingsryd 10:00 1 Tingsryd Hsc Dynapac Södra 1 6-1
52 10:00 2 Korpen Nybro Jämjö Hsk 2-6
53 10:00 3 Värends Hsk 2 Växjö Hsk 2 0-6
54 12:00 1 Växjö Hsk 2 Jämjö Hsk 6-3
55 12:00 2 Tingsryd Hsc Värends Hsk 2 6-4
56 12:00 3 Korpen Nybro Dynapac Södra 1 1-6
65 31-jan Blekinge 10:00 3 Korpen Nybro Tingsryd Hsc 5-6
66 10:00 4 Värends Hsk 2 Team Sketnabäck 3-6
67 10:00 5 Jämjö Hsk Dynapac Södra 1 0-6
68 12:00 3 Jämjö Hsk Värends Hsk 2 6-4
69 12:00 4 Dynapac Södra 1 Korpen Nybro 6-3
70 12:00 5 Team Sketnabäck Tingsryd Hsc 3-6
79 28-feb Nybro 10:00 1 Värends Hsk 2 Korpen Nybro 6-4
80 10:00 2 Tingsryd Hsc Växjö Hsk 2 6-4
81 10:00 3 Team Sketnabäck Dynapac Södra 1 2-6
82 12:00 1 Växjö Hsk 2 Team Sketnabäck 6-3
83 12:00 2 Dynapac Södra 1 Värends Hsk 2 6-1
84 12:00 3 Tingsryd Hsc Korpen Nybro 6-4
93 28-mar Blekinge 10:00 5 Team Sketnabäck Jämjö Hsk 0-6
94 10:00 6 Korpen Nybro Växjö Hsk 2 1-6
95 10:00 7 Dynapac Södra 1 Tingsryd Hsc 4-6
96 12:00 5 Växjö Hsk 2 Dynapac Södra 1 2-6
97 12:00 6 Jämjö Hsk Tingsryd Hsc 2-6
98 12:00 7 Korpen Nybro Team Sketnabäck 6-5

OBS!
Arrangör skickar in matchresultat via SMS eller e-post till Tomas Lindahl direkt efter avslutade matcher 
Tel. 0734-004693 eller tomas.lindahl@svhkf.se skriv matchnummer enligt spelprogram följt av resultatet i matchen.
Matchprotokollet skickas till Gert Karlsson via e-post:  gert.karlsson@svhkf.se 
för uppdatering av rankingtabell.


Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2022
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se