Banner

Individuella SM-medaljligan
Namn Klubb Medaljer Guld Silver Brons
Sandor Bodi Växjö Hsk 73 27 27 19
Maj Britt Jarl Växjö Hsk 63 33 18 12
Jabir Malghouth Växjö Hsk 45 27 7 11
Leo Andersson Carlskrona Hsc 35 16 9 10
Gert Karlsson Korpen Åseda 34 11 15 8
Tomas Lindahl Korpen Åseda 33 12 16 5
Inga Lill Stuhr Lessebo Hsk 28 12 10 6
Tobias Gneupel Sibbamåla if 26 12 8 6
Kent Sundahl Carlskrona Hsc 25 9 4 12
Tobias Vikström Växjö Hsk 19 11 5 3
Kerstin Johansson Lessebo Hsk 18 4 5 9
Carina Gneupel Sibbamåla if 17 4 7 6
Lisbeth Nygaard Karlsson Tingsryd Hsc 16 7 5 4
Leif Ahlex Lessebo Hsk 13 6 4 3
Alexander Lundqvist Alvesta Hsk 12 11 1
Anja Milsten Dynapac Hsc 11 4 3 4
Knut Ivarsson Jumbo 9 3 5 1
Olle Ottosson Dynapac Hsc 9 2 2 5
Mattias Olsson Dynapac Hsc 8 2 5 1
Sandra Seyer Alvesta Hsk 8 2 3 3
Bo Fransson Lessebo Hsk 8 2 2 4
Sofie bergstrand Trummenäsligan 8 1 3 4
Madelene Bergendorff Tingzås Hsk 7 2 4 1
Marita Eriksson Trummenäsligan 7 2 2 3
Maire Johansson Växjö Hsk 7 2 2 3
Tomas Dahl Växjö Hsk 7 1 4 2
Johan Johansson Tingsryd Hsc 7 1 3 3
Helene Andersson Tingzås Hsk 7 1 3 3
Elin Olsson Dynapac Hsc 6 2 2 2
Mats Andersson Felix Hsc 6 2 2 2
Paul Karlsson Lessebo Hsk 6 2 2 2
Lasse Brincner Värends Hsk 6 2 2 2
Jonathan Karlsson Tingsryd Hsc 6 2 1 3
Jasir Hussein Växjö hsk 6 1 3 2
Bengt Lindskog Dynapac Hsc 6 1 1 4
Linnea Gneupel Sibbamåla if 6 1 1 4
Jörgen Holmqvist Tingsryd Hsc 6 3 3
Pontus Vikström Växjö Hsk 5 5
Lukas Bern Dynapac Hsc 5 3 2
Fredrik Johansson Carlskrona hsc 5 3 1 1
Eje Stuhr Lessebo Hsk 5 3 1 1
Emil Milsten Sibbamåla if 5 3 1 1
Knut Fransson Växjö hsk 5 2 3
Vanja Ivarsson Jumbo 5 2 1 2
Patrick Axelsson Alvesta Hsk 5 1 3 1
Elna Karlsson Korpen Åseda 5 1 1 3
Lotta Thörnros Alvesta Hsk 5 1 4
Matz Karlsson Korpen Åseda 5 3 2
Malin Lundkvist Alvesta Hsk 5 2 3
Dennis Bern Dynapac Hsc 5 1 4
Henric Emrygert Carlskrona Hsc 4 3 1
Magnus Israelsson Sibbamåla IF 4 2 2
Gebriela Kostantinos Korpen Åseda 4 2 2
Natalie Sundahl Carlskrona Hsc 4 1 2 1
Kent Vikström Växjö Hsk 4 1 2 1
Solveig Axelsson Alvesta hsk 4 1 1 2
Julius Gneupel Sibbamåla if 4 1 1 2
Lotta Berthling Alvesta Hsk 4 3 1
Anetth Karlsson Korpen Åseda 4 2 2
Johannes Karlsson Lessebo Hsk 4 2 2
Fredrik Lundgren Alvesta Hsk 3 3
Joel Sundahl Carlskrona Hsc 3 3
Jonas Jonasson Brömsebro Bygg-plåt 3 2 1
Sebastian Myrup Korpen Åseda 3 2 1
Sara Malmqvist Tingsryd Hsc 3 2 1
Helmut Eggesiecker Lessebo Hsk 3 1 2
Andreas Karlsson Alvesta Hsk 3 1 1 1
Kennarth Axelsson Alvesta Hsk 3 1 1 1
Mats Mårtensson Brömsebro Bygg-plåt 3 1 1 1
Peter Olsson Dynapac hsc 3 1 1 1
Stefan Tollstam Dynapac Hsc 3 1 1 1
David Karlsson Tingsryd Hsc 3 1 1 1
Jonathan Holmqvist Tingsryd hsc 3 1 1 1
Sven Olof Sjösten Växjö Hsk 3 1 1 1
Rebecca Israelsson Team Holmsjö 3 1 2
Roy Greek Carlskrona hsc 3 3
Lena Johansson Tingsryd Hsc 3 3
Louise Tollstam Dynapac Hsc 3 2 1
Resic Dzemail Dynapac Hsc 3 2 1
Sebastian Israelsson Team Holmsjö 3 2 1
Ronjah Pettersson Värends Hsk 3 2 1
Robert johansson Lessebo Hsk 3 1 2
Andreas Collin Tingsryd Hsc 3 1 2
Kristian Thörnros Alvesta Hsk 3 3
Maria Axelsson Korpen Nybro 3 3
Nathalie Jonasson Team Småland 3 3
Armin Sisic Värends Hsk 3 3
Inger Andersson Korpen Nybro 2 2
Hanna Bergendoff Tingsryd hsc 2 2
Kristian Vadasci Dynapac Hsc 2 1 1
Simon Axelsson Korpen Nybro 2 1 1
Hannes Blomgren Lanternan b.c 2 1 1
Christina Holmberg Tingsryd Hsc 2 1 1
Göran Mårtensson Brömsebro Bygg-plåt 2 1 1
Marcus Karlsson Jämjö Hsk 2 1 1
Pontus Milsten Lanternan b.c 2 1 1
Johanna Dahl Lessebo hsk 2 1 1
Sara Collin Tingsryd Hsc 2 1 1
Antonia Jaryd Trummenäsligan 2 1 1
Ola Frost $ibbamåla 2 2
Felica Gustavsson Dynapac hsc 2 2
Frida Karlsson Dynapac Hsc 2 2
Christer Andersson Felix Hsc 2 2
Ewa Malmqvist Jämjö Hsk 2 2
Kevin Rydell Värends Hsk 2 2
Göran Persson Dynapac Hsc 2 1 1
Jörgen Karlsson Korpen Åseda 2 1 1
Kristoffer Israelsson Team Holmsjö 2 1 1
Pontus malmqvist Tingsryd hsc 2 1 1
Berne Sjösten Växjö Hsk 2 1 1
Lena Berntsson Växjö Hsk 2 1 1
Ingert Ivarsson B-94 2 2
Ingvar Ericsson Carlskrona Hsc 2 2
Leif Sundahl Carlskrona Hsc 2 2
Matthias Gneupel Sibbamåla if 2 2
Uno Bergstrand Trummenäsligan 2 2
Clara Larsson Värends Hsk 2 2
kerstin Petersen Växjö hsk 2 2
Eva Toll Alvesta Hsk 1 1
Evelina Toll Alvesta Hsk 1 1
Linda Toll Alvesta Hsk 1 1
Anders Johansson Dynapac Hsc 1 1
Jimie Karlsson Dynapac Hsc 1 1
Benny Brännmark Floppers 1 1
Arne Nygren Korpen Åseda 1 1
Magnus Pettersson Korpen Åseda 1 1
Sofia Lindahl Korpen Åseda 1 1
Louise Johansson lanternan b.c 1 1
Christian Bergstrand Trummenäsligan 1 1
Marian Vasuianu Värends Hsk 1 1
Gunilla Wetterlund Växjö Hsk 1 1
Niclas Fransson Växjö Hsk 1 1
Johannes Engkvist Alvesta Hsk 1 1
Maria Karlbrandt Alvesta Hsk 1 1
Oskar Stener Alvesta Hsk 1 1
Ramona Axelsson Alvesta hsk 1 1
Fredrik Bogren Arla fritid 1 1
Iris Greek Carlskrona hsc 1 1
Kenneth Andersson Dynapac Hsc 1 1
Morgan Jonasson Dynapac Hsc 1 1
Gunnar Johansson Ingmår hvk 1 1
Robert Karlsson Jämjö Hsk 1 1
Henry Johansson Korpen Åseda 1 1
Ingegerd Pettersson lanternan b.c 1 1
Christer Sjögren Lessebo hsk 1 1
Simon Karlsson Lessebo Hsk 1 1
Andreas Svensson Mc donalds 1 1
Johan Svensson Mc donalds 1 1
Anne Bengs Teleborg Hsk 1 1
Hans Johansson Tingsryd hsc 1 1
Berrth Johansson Torsås Hsk 1 1
Carina Johansson Torsås Hsk 1 1
Emil Andersson Trummenäsligan 1 1
Johan Andersson Trummenäsligan 1 1
Max Svensson Trummenäsligan 1 1
Emelie Sjöberg Värends Hsk 1 1
Emil Sisic Värends Hsk 1 1
Sandra Rydell Värends Hsk 1 1
Ahmed Kadhim Växjö Hsk 1 1
Caroline Strömberg Växjö hsk 1 1
Dan Hallstan Växjö Hsk 1 1
Emma Nilsson Växjö hsk 1 1
Inga Lill Fransson Växjö Hsk 1 1
Simone Jakobsson Växjö Hsk 1 1
Sten Olof Karlsson Växjö Hsk 1 1
David Karlsson Alvesta Hsk 1 1
Bo Gustavsson Arla fritid 1 1
Gunnar Olsson Arla fritid 1 1
Oskar Boström Arla Fritid 1 1
Gerty Blomlöf Blomlöfs rökeri 1 1
Jarl Blomlöf Blomlöfs rökeri 1 1
Hanna Mårtensson Brömsebro bygg-plåt 1 1
Lars Carlen Carlskrona Hsc 1 1
Stefan Håkansson Carlskrona Hsc 1 1
Anders Olsson Dynapac Hsc 1 1
Elin Edlund Dynapac hsc 1 1
Evelina Olsson Dynapac Hsc 1 1
Louise Andersson Dynapac Hsc 1 1
Mimmi Reindahl Dynapac hsc 1 1
Sara Nilsson Dynapac Hsc 1 1
Torben Karlsson Dynapac Hsc 1 1
Maria Sunsdström Karlskrona 1 1
Bengt Karlsson Korpen Åseda 1 1
Jan Pettersson lanternan b.c 1 1
Roy Johansson Lanternan b.c 1 1
Ann Christine Karlsson Lessebo hsk 1 1
Pontus Dahl Lessebo Hsk 1 1
Veronica Ahlex Lessebo hsk 1 1
Ida Gunnarsson Sibbamåla if 1 1
Linus Israelsson Sibbamåla if 1 1
Linus Israelsson Sibbamåla if 1 1
Michael Johansson Sibbamåla if 1 1
Robert Säldesson Stubbetorp Hsk 1 1
Josefine Brincner Teleborg Hsk 1 1
Lukas Gunnarsson Tingsryd Hsc 1 1
Ingegerd Hägglund Torsås Hsk 1 1
Lennart Hägglund Torsås Hsk 1 1
Andrea Harrtoft Trummenäsligan 1 1
Elise Svensson Trummenäsligan 1 1
fredrik Ernerstam Värends Hsk 1 1
Anna Lisa Nilsson Växjö Hsk 1 1
Britt Marie Jarl Växjö Hsk 1 1
Marcus Karlsson Vöikers 1 1

I Lag SM Inomhus/Utomhus har det inte gått att hitta vilka som deltagit

i de lag som har fått medalj så dessa är inte medräknade i den Individuella Medaljligan.

Men däremot i Klubbligan är samtliga medaljer medräknade.

All medaljstatistik gäller från 1996 och ansvaret för statistiken är Lasse Brincner.

Statistiken uppdaterades/reviderades 20170611



Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2017
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se