Banner


Resultat Inofficiella SM inomhus


2017 Herr Tobias Gneupel Sibbamåla IF 469
Deltagare Dam Lisbeth Nygaard Karlsson Tingsryd Hsc 334
86 Junior Joel Sundahl Carlskrona Hsc 210
Minior Alexander Lundqvist Alvesta Hsk 325
Dubbel Tobias Gneupel/Magnus Israelsson Sibbamåla IF 724
Mixed Tobias Gneupel/Carina Gneupel Sibbamåla IF 784

 

2016 Herr Sandor Bodi Växjö Hsk 336
Deltagare Dam Inger Andersson Korpen Nybro 218
105 Junior Joel Sundahl Carlskrona Hsc 163
Minior Alexander Lundqvist Alvesta Hsk 221
Dubbel Tobias Gneupel/Magnus Israelsson Sibbamåla IF 581
Mixed Sandor Bodi/Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 540

 

2015 Herr Gert Karlsson Korpen Åseda 379
Deltagare Dam Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd Hsc 295
93 Junior Linnea Gneupel Sibbamåla IF 117
Minior Alexander Lundqvist Alvesta Hsk 333
Dubbel Kent Sundahl/Leo Andersson Carlskrona Hsc 689
Mixed Tobias Gneupel/Carina Gneupel Sibbamåla IF 626

 

2014 Herr Olle Ottosson Dynapac Hsk 402
Deltagare Dam Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd Hsc 318
96 Junior Marian Vasuianu Brf Bågen 187
Minior Alexander Lundqvist Alvesta Hsk 279
Dubbel Jabir Malghouth/Sandor Bodi Växjö Hsk 700
Mixed Lisbeth Nygaard-Karlsson/
Johan Johansson
Tingsryd Hsc 663

 

2013 Herr Jabir Malghouth Växjö Hsk 454
Deltagare Dam Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd Hsc 301
105 Junior Lukas Bern Dynapac Hsc 184
Minior Alexander Lundqvist Alvesta Hsk 273
Dubbel Sandor Bodi/Jabir Malghouth Växjö Hsk 856
Mixed Jabir Malghouth/Maire Johansson Växjö Hsk 662

 

2012 Herr Jabir Malghouth Växjö Hsk 425
Deltagare Dam Carina Gneupel Sibbamåla IF 228
94 Junior Jonathan Karlsson Tingsryd Hsc 157
Minior Alexander Lundqvist Alvesta Hsk 189
Dubbel Jabir Malghouth/Sandor Bodi Växjö Hsk 832
Mixed Sandor Bodi/Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 627

 

2011 Herr Sandor Bodi Växjö Hsk 397
Deltagare Dam Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 342
90 Junior Lukas Bern Dynapac Hsc 242
Minior Madelene Bergendorff Tingsryd Hsc 242
Dubbel Jabir Malghouth/Sandor Bodi Växjö Hsk 747
Mixed Sandor Bodi/Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 739

 

2010 Herr Leo Andersson Carlskrona Hsc 394
Deltagare Dam Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd Hsc 237
102 Junior Tobias Gneupel Sibbamåla IF 226
Minior David Karlsson Tingsryd Hsc 248
Dubbel Leo Andersson/Kent Sundahl Carlskrona Hsc 720
Mixed Sandor Bodi/Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 514

 

2009 Herr Jabir Malghouth Växjö Hsk 488
Deltagare Dam Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 312
95 Junior Tobias Vikström Växjö Hsk 351
Minior Emil Milsten Sibbamåla IF 255
Dubbel Jabir Malghouth/Sandor Bodi Växjö Hsk 853
Mixed Jabir Malgouth/Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 800

 

2008 Herr Jabir Malghouth Växjö Hsk 381
Deltagare Dam Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 301
100 Junior Christian Vadazi Dynapac Södra 260
Minior Emil Milsten Carlskrona Hsc 236
Dubbel Jabir Malghouth/Tobias Vikström Växjö Hsk 625
Mixed Jabir Malgouth/Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 682

 

2007 Herr Jabir Malghouth Växjö Hsk 447
Deltagare Dam Kerstin Johansson Lessebo Hsk 271
100 Junior Pontus Milsten Lanternan 307
Minior Tobias Vikström Växjö Hsk 210
MiniMinior Hannes Blomgren Lanternan 147
Dubbel Jabir Malgouth/Knut Fransson Växjö Hsk 690
Mixed Jabir Malgouth/Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 714

 

2006 Herr Leo Andersson Dynapac 356
Deltagare Dam Anja Milsten Dynapac 254
92 Junior Tomas Lindahl Korpen Åseda 356
Minior Tobias Vikström Växjö Hsk 234
MiniMinior Jasir Hussen Växjö Hsk 160
Dubbel Gert Karlsson/Tomas Lindahl Korpen Åseda 632
Mixed Jabir Malgouth/Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 577

 

2005 Herr Kent Sundahl Carlskrona Hsc 395
Deltagare Dam Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 223
106 Junior Fredrik Johansson Lanternan 276
Minior Markus Karlsson Jämjö Hsk 216
MiniMinior Sara Malmqvist Tingsryd Hsc 54
Dubbel Leo Andersson/Bengt Lindskog Dynapac 628
Mixed Sandor Bodi/Lotta Thörnros Alvesta Hsk 532

 

2004 Herr Olle Ottosson Dynapac Södra 357
Deltagare Dam Inga-Lill Stühr Lessebo Hsk 285
112 Junior Fredrik Johansson Lanternan 322
Minior Pontus Vikström Växjö Hsk 332
MiniMinior Tobias Gneupel GSG 186
Dubbel Bo Fransson/Leif Ahlex Lessebo Hsk 673
Mixed Leif Ahlex/Inga-Lill Stühr Lessebo Hsk 616

 

2003 Herr Paul Karlsson Lessebo Hsk 381
Deltagare Dam Inga-Lill Stühr Lessebo Hsk 322
145 Junior Tomas Lindahl Korpen Åseda 326
Minior Sara Collin Tingsryd Hsc 234
Dubbel Sandor Bodi/Thomas Dahl Alvesta Hsc 629
Mixed Lotta Thörnros/Sandor Bodi Alvesta Hsc 605

 

2002 Herr Gert Karlsson Korpen Åseda 380
Deltagare Dam Maj-Britt Jarl Växjö Hsk 330
136 Junior Niklas Fransson Växjö Hsk 184
Minior Evelina Toll Alvesta Hsk 291

 

2001 Herr Gert Karlsson Korpen Åseda 349
Deltagare Dam Eva Toll Alvesta 242
124 Junior Linda Toll Alvesta Hsk 190
Minior Andreas Karlsson Alvesta Hsk 240
Dubbel Gert Karlsson/Arne Nygren Korpen Åseda 564

 

2000 Detta år arrangerades inget Inomhus SM

 

1999 Detta år arrangerades inget Inomhus SM

 

1998 Herr Lars-Åke Brincner Växjö Hsk 134
Deltagare Dam Marita Eriksson Trummenäsligan 96
101 Junior Sebastian Myrup Korpen Åseda 64
Mixed Lars-Åke Brincner/Gunilla W Växjö Hsk 174
Dubbel Jonas Jonasson/Göran Mårtensson Floppers 232


Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2017
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se