Banner
Sponsor: Sportlotteriet


Regler? Poängfördelning?
Klass 3 2022/2023
Plac. Namn Klubb Poäng J
ä
m
j
ö

O
p
e
n
R
o
s
l
a
g
e
n

O
p
e
n
V
a
x
h
o
l
m

O
p
e
n
S
i
b
b
a
m
å
l
a

O
p
e
n
V
a
x
h
o
l
m

I
n
d
o
o
r

C
u
p
1 Jean Fredriksson Väre Balders HSK 59 15 x 13 11 20 x x x x x x x x x x
2 Magnus Israelsson Sibbamåla IF 49 6 15 4 6 18 x x x x x x x x x x
3 Inge Skoglöv Jämjö Hsk 46 9 13 1 9 14 x x x x x x x x x x
4 Göran Mårtensson Jämjö Hsk 45 7 5 15 7 11 x x x x x x x x x x
5 Bengt Fabbeke Dynapac 40 4 3 1 16 16 x x x x x x x x x x
6 Louise Tollstam Dynapac 37 11 3 3 14 6 x x x x x x x x x x
7 Mats Mårtensson Jämjö Hsk 34 x 11 11 6 6 x x x x x x x x x x
8 Carina Gneupel Sibbamåla 31 1 7 2 12 9 x x x x x x x x x x
9 Björn Gabrielsson Vaxholm Hsk 26 x x x 20 6 x x x x x x x x x x
9 Lukas Bern Dynapac 26 1 x 7 6 12 x x x x x x x x x x
11 Pascal Letter Balders Hsk 24 x x x 18 6 x x x x x x x x x x
12 Leif Sundahl Carlskrona HSC 23 2 9 6 6 x x x x x x x x x x x
13 Elin Olsson Dynapac 21 0 6 0 9 6 x x x x x x x x x x
14 Clara Larsson Värends HSK 18 1 x 5 6 6 x x x x x x x x x x
15 Kerstin Svensson Växjö Hsk 17 1 x x 6 10 x x x x x x x x x x
16 Günther Iraschko Växjö Hsk 15 x x x 6 9 x x x x x x x x x x
16 Jan Petersson Lanternan 15 x x 9 6 x x x x x x x x x x x
16 Daniel Mårtensson Jämjö Hsk 15 1 0 1 6 7 x x x x x x x x x x
16 Bernt Olsson Jämjö Hsk 15 1 1 1 6 6 x x x x x x x x x x
20 Solveig Axelsson Växjö Hsk 14 1 1 0 6 6 x x x x x x x x x x
21 Hasse Johansson Tingsryd Hsc 13 13 x x x x x x x x x x x x x x
21 Ingegerd Pettersson Lanternan 13 0 x 1 6 6 x x x x x x x x x x
23 Dan Hallstan Växjö Hsk 12 1 5 x 0 6 x x x x x x x x x x
23 Roy Dahlén Dynapac 12 5 1 0 0 6 x x x x x x x x x x
25 Hernan Hernandez Jämjö Hsk 10 x 0 x 10 0 x x x x x x x x x x
26 Åke Bergqvist Tingsryds HSC 9 3 x x 6 0 x x x x x x x x x x
27 Thomas Dahl Växjö HSK 8 1 x 1 6 0 x x x x x x x x x x
28 Irene Pettersson Lanternan 7 0 0 1 0 6 x x x x x x x x x x
28 Bela Bodi Växjö HSK 7 1 x 0 0 6 x x x x x x x x x x
28 Maria Andersson Team Småland Hsk 7 1 x x 0 6 x x x x x x x x x x
28 Alf Svensson Korpen Åseda 7 0 0 1 6 0 x x x x x x x x x x
28 Bo Petersson Korpen Nybro 7 x 1 x 6 0 x x x x x x x x x x
33 Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd Hsc 0 x x x x x x x x x x x x x x x
33 Sune Olsson Korpen Nybro 0 x x x x x x x x x x x x x x x
33 Anton Alexandersson Sibbamåla IF 0 x x x x x x x x x x x x x x x
33 Janne Johansson Tingsryds HSC 0 x x x x x x x x x x x x x x x
33 Mathias Karlberg Jämjö Hsk 0 x x x x x x x x x x x x x x x
33 Christer Brincner Värends HSK 0 x x x x x x x x x x x x x x x
33 Risato Maljanovski Korpen Nybro 0 x x x x x x x x x x x x x x x
33 Ulrika Rydell Värends HSK 0 0 x x 0 0 x x x x x x x x x x


Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2022
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se