Banner

Klass 3 2009/2010
Plac. Namn Klubb Poäng
1 Tobias Vikström Växjö HSK 53 4 9 8 5 x 3 x 5 5 9 5
2 Anders Johansson Dynapac 51,5 3 5 4 0,5 5 3 5 7 12 x 7
3 Krister Nygren Korpen Åseda 49 8 3 12 3 2 2 2 4 3 8 2
4 Michael Karlsson Tingsryds HSC 45,33 5 5 6 4 1,33 3 7 1 6 4 3
5 Ulf Svensson Carlscrona 39 4 1 10 8 4 4 5 3 x x x
6 Jonny Linder Tingsryds HSC 35 5 8 0 x 5 9 x 4 4 x x
7 Christina Holmberg Tingsryds HSC 35 3 4 0 0 0 0 3 8 6 7 4
8 Gunnel Karlsson Tingsryds HSC 33 1 1 2 3 0 4 9 9 x 4 x
9 Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryds HSC 30 x x 4 x x x 3 5 10 3 5
10 Bengt-Erik Holmberg Tingsryds HSC 30 5 4 2 1 1 7 2 x 5 x 3
11 Clara Larsson Värends HSK 27 9 1 x 9 0 x x x 5 2 1
12 Joakim Strand Växjö Hsk 22 3 x x x x 8 x 3 0 x 8
13 Lennart Karlsson Lanternan 21,33 4 1 x 4 1,33 5 x 2 x 1 3
14 Patrik Axelsson Alvesta HSK 21 x x 6 x x x x x 6 x 9
15 Bengt Karlsson Korpen Åseda 21 2 1 0 0 7 1 2 2 4 1 1
16 Göte Rosberg Korpen Åseda 20 2 4 x 5 1 0 8 0 x x 0
17 Roland Andreasson Lanternan 19 x x 3 1 3 x x 4 8 x x
18 Sandra Rydell Värends HSK 19 x x 4 x x 3 x 1 5 5 1
19 Lasse Nilsson Värends HSK 18 3 x 3 x x 5 0 3 2 2 0
20 Arne Nygren Korpen Åseda 17,5 3 1 4 x 3 x 4 1 x x 1,5
21 Conny Fransson Växjö HSK 17 x 1 0 4 8 1 x 1 x 2 0
22 Roland Sjöstrand Tingsryds HSC 17 x 0 3 0 0 x 4 2 2 3 3
23 Gunilla Blom Tingsryds HSC 16,5 0 0 5 x 0 x x 3 2 5 1,5
24 Ulf Seyer Alvesta HSK 16 1 4 0 7 x x 3 1 0 0 0
25 Dan Hallstan Värends HSK 15 0 x 0 x 3 0 4 1 3 4 x
26 Anneth Karlsson Korpen Åseda 14 1 3 2 x 5 x 0 1 2 x x
27 Ulrika Rydell Värends HSK 13 1 2 2 0 0 1 0 1 3 3 0
28 Stephan Carlqvist Korpen Nybro 12 4 x 2 x x 1 1 1 3 x x
29 Pontus Dahl Lessebo HSK 11 1 x 6 x x x x x x x 4
30 Simon Nilsson Lessebo HSK 11 x x 5 x x x x 2 x x 4
31 Harald Johansson Lessebo HSK 11 x 2 3 x x 4 x x 2 x x
32 Solveig Axelsson Alvesta HSK 10 0 x 0 1 x x 3 1 4 1 0
33 Marie Linder Tingsryds HSC 10 2 1 2 x 4 x 1 0 x x x
34 Tomas Nilsson Felix 9 x x x x 9 x x x x x x
35 Ingegerd Sjöstrand Tingsryds HSC 9 x 0 4 2 3 x x x x x x
36 Johanna Dahl Lessebo HSK 8 x x 5 x x x x 3 x x 0
37 Bo Petersson Korpen Nybro 8 x x 0 x x x 2 4 2 x x
38 Ann-Christine Karlsson Lessebo HSK 8 2 x 0 x 2 2 x 0 2 0 x
39 Nina Vadaszi Dynapac 7 x 7 x x x x x x x x x
40 Sofia Lindahl Korpen Åseda 7 7 x x x x x x x x x x
41 Veronica Ahlex Lessebo HSK 7 x x 2 x x x x 5 x x x
42 Kerstin Petersen Växjö HSK 7 1 x 2 x 0 x x 2 x 0 2
43 Elisabeth Brisendahl Tingsryds HSC 7 1 x x x 2 2 0 0 x 2 x
44 Lamai Siriphan Korpen Åseda 6,33 x x 5 0 1,33 0 x x x x x
45 Roger Johansson Dynapac 6 x 3 x x x x x x 3 x x
46 Kjell Olsson Carlscrona 6 x 3 x x 3 x x x x x x
47 Stefan Håkansson Carlscrona 6 x 3 x 3 0 x 0 x x x x
48 Niclas Gunnarsson Sibbamåla IF 6 x x 3 x 1 x 1 x x 1 0
49 Johan Karlsson Tingsryds HSC 5 x 5 x x x x x x x x x
50 Börje Carlsson Korpen Åseda 4,5 1 x 2 0,5 1 x 0 x 0 x x
51 Kjell Rydh Korpen Nybro 4 x x x x x x 0 x 4 x x
51 Rickard Holgersson Dynapac 4 x x x x x x x x 4 x x
53 Roy Greek Carlscrona 4 x x x x 4 x x x x x x
53 Mats Tollstam Dynapac 4 x x x x 4 x x x x x x
55 Ronnie Pettersson Värends HSK 3 x x x x x x x x 0 3 x
56 Krister Pettersson Lanternan 3 x 0 x 3 x x x x x x x
57 Anders Alriksson Dynapac 3 x 1 x 2 x x x x x x x
58 Morgan Atle Dynapac 3 1 0 2 x 0 x x x 0 x 0
59 Fredrik Nilsson Värends HSK 2 x x x 0 x 0 0 x 0 0 2
60 Allan Persson Tingsryds HSC 2 0 x x x x x x 0 2 x 0
60 Robert Sjöberg Dynapac 2 x x x x 0 0 x x 2 x x
60 Fredrik Ernerstam Värends HSK 2 x x x x x x x x 2 x x
63 Gunnar Karlsson Korpen Åseda 2 x x x x x 2 x x x x x
64 Lars-Åke Karlsson Jämjö Hsk 2 x 0 x x 2 x x x x x x
65 Isabelle Holmqvist Tingsryds HSC 2 x x x 2 x x x x x x x
65 Marina Holmqvist Tingsryds HSC 2 x x x 2 x x x x x x x
67 Bernt Olsson Jämjö Hsk 2 x 2 x x 0 x x x x x x
67 Niklas Nilsson Tingsryds HSC 2 x 2 x x x x x x x x x
67 Patrik Olausson Sibbamåla IF 2 x 2 x x 0 x x x 0 x x
70 Leif Karlsson Korpen Åseda 2 2 x x x x x x x x x x
71 Heinz Blascke Dynapac 1 x x x x 1 x x x x x x
71 Stig Pettersson Dynapac 1 x x x x 1 x x x x x x
71 Fredrik Tollstam Dynapac 1 x x x x 1 x x x x x x
71 Hans Nilsson Dynapac 1 x x x x 1 x x x x x x
75 Oscar Johansson Tingsryds HSC 1 x 1 x x x x x x x x x
76 Solveig Brincner Värends HSK 1 1 0 x x 0 0 0 0 0 x 0
77 Per-Olof Johansson Sibbamåla IF 0 0 x x x x 0 x x x x x
77 Erland Albinsson Dynapac 0 0 0 x x 0 x x x x x x
77 Owe Carlsson Värends HSK 0 0 x x x x x x x x x x
77 Ulf Vadaszi Dynapac 0 x 0 x x x x x x x x x
77 Marianne Karlsson Jämjö Hsk 0 x 0 x x 0 x x x x x x
77 Anna Johansson Lanternan 0 x 0 x x x x x x x x x
77 Malin Nilsson Dynapac 0 x 0 x x 0 x x x x x x
77 Helene Andersson Carlscrona 0 x x 0 x x x x x x x x
77 Linda Gustavsson Dynapac 0 x x 0 x x x x x x x x
77 Lars Lindström Lanternan 0 x x x 0 0 x x x x x x
77 Lianne Svensson Carlscrona 0 x x x x 0 x 0 x x x x
77 Börje Håkansson Dynapac 0 x x x x 0 x x x x x x
77 Stina Pettersson Dynapac 0 x x x x 0 x x x x x x
77 Stig Karlsson Korpen Åseda 0 x x x x x 0 x x x x x
77 Håkan Pettersson Korpen Åseda 0 x x x x x 0 x x x x x
77 Jutamach Kammeesaeng Korpen Åseda 0 x x x x x 0 x x x x x
77 Fanel Casuneanu Värends HSK 0 x x x x x 0 x x x x x
77 Stina Johansson Värends HSK 0 x x x x x x x x x 0 x
77 Christer Brincner Värends HSK 0 x x x x x x x x x 0 x
77 Susanne Andersson Värends HSK 0 x x x x x x x x x 0 x
77 Lennart Karlsson Tingsryds HSC 0 x x x x x x x x x x 0
77 Jörgen Johansson Lanternan 0 x x x x x x x x x x 0
77 Jesper Larsson Alvesta HSK 0 x x x x x x x x x x 0


Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2017
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se