Banner


Regler? Poängfördelning?
Klass 3 2012/2013
Plac. Namn Klubb Poäng
1 Peter Edlund Dynapac 55,5 3,5 4 x x 7 4 8 7 8 5 5 4
2 Kent Eriksson Dynapac 51 1 9 x x 5 8 7 x 9 5 2 5
3 Roger Eriksson Sibbamåla IF 40,5 x 5 5 5,5 9 3 4 0 3 3 x 3
4 Alf Svensson Korpen Åseda 39 5 3 x x 8 4 3 4 4 4 1 3
5 Kennerth Axelsson Alvesta HSK 36 x x x x x x x 8 x 12 7 9
6 Solveig Axelsson Alvesta HSK 33 x 2 10 4 3 x x 2 3 3 5 1
7 Joakim Strand Korpen Åseda 27 x x x x x x 9 x 2 6 9 1
8 Patrick Axelsson Alvesta HSK 27 x x x x x x x 3 x 8 8 8
9 Sebastian Vainikka Dynapac 25 x 7 x x x 9 x 9 x x x x
10 André Gustafsson Dynapac 24 x x 12 12 x x x x x x x x
11 Gilbert Pettersson Lanternan 22 x 3 x x x 1 x 3 5 5 x 5
12 Bengt Lindskog Dynapac 20 x 2 x 6 4 3 x 0 2 3 x x
13 Ingegerd Sjöstrand Tingsryds HSC 19 0 4 4 3 x 0 2 4 x 2 0 x
14 Louise Tollstam Dynapac 18 x 5 x 8 x 5 x x x x x x
15 Kent Davnert Korpen Åseda 18 5 x x x x x 4 5 4 x x x
16 Peter Karlsson Sibbamåla IF 17 x 8 3 0 x x 2 x 0 3 1 x
17 Roland Sjöstrand Tingsryds HSC 16 1 2 3 0 x 1 2 0 0 2 4 1
18 Vanja Ivarsson Flygare 15 x x 8 2 x 5 x x x x x x
19 Krister Nygren Korpen Åseda 15 7 x x x x x 5 3 x x x x
20 Catharina Törnsås Tingsryds HSC 14 x x x x x x x x x 4 3 7
21 Ulf Seyer Alvesta HSK 14 2 1 0 0 2 x 1 1 3 2 0 2
22 Olle Nilsson Tingsryds HSC 13 0 x x x x 1 3 1 2 2 4 x
23 Fredrik Tollstam Dynapac 12,5 x x x 5,5 x 7 x x x x x x
24 Hans Nilsson Dynapac 12 x x x x x 2 x x x 10 x x
25 Siv Pettersson Flygare 12 x x 6 5 x 1 x x x x x x
26 Per-Olof Johansson Sibbamåla IF 12 0 1 6 0 x x 1 0 4 x x x
27 Ulrika Rydell Blomman 11 9 0 x x x x 2 x 0 0 x x
28 Jimmy Karlsson Dynapac 11 1 1 0 0 3 0 x 3 3 0 0 x
29 Knut Ivarsson Flygare 10,5 x x 4 4 x 2,5 x x x x x x
30 Kenneth Andersson Dynapac 10 x x x 10 x x x x x x x x
31 Per-Olof Svensson Tingsryds HSC 10 x x x x x x x x x 6 4 0
32 Stephan Gervide Korpen Nybro 10 x x x x x x x x 5 5 x x
33 Lasse Nilsson Värends HSK 9 3 x x x x x 3 x x x 3 x
34 Fredrik Nilsson Värends HSK 8 8 x x x x x x x x x x x
35 Arne Nygren Korpen Åseda 8 4 x x x x x 4 x x x x x
36 Jennifer Milsten Dynapac 8 x x x x x 4 x x x 4 x x
37 Kjell Rydh Korpen Nybro 7,5 3,5 x x x x x x 2 2 0 x x
38 Lukas Eriksson Korpen Åseda 7 x x x x x x x x 7 x x x
39 Christer Grahn Lanternan 7 x x x x x x x 0 1 6 x x
40 Hans Flygare Flygare 7 x x 5 2 x x x x x x x x
41 Inger Andersson Korpen Nybro 7 x x x x x x x x x x 3 4
42 Morgan Atle Dynapac 6,5 x 0 2 2 x 2,5 x x x 0 x x
43 Conny Bark Lessebo Hsk 6 x 4 x x x x x x 0 2 x x
44 Lennart Pettersson Lanternan 6 1 x x x 4 1 x x x x x x
45 Kerstin Petersen Växjö HSK 6 2 x x x x x x 0 0 2 x 2
46 Rune Karlsson Korpen Nybro 5 x x x x x x x 5 x x x x
47 Lamai Siriphan Korpen Åseda 5 x x x x x x 5 x x x x x
48 Uffe Vadaszi Sibbamåla IF 5 x x x x x 5 x x x x x x
49 Henry Johansson Korpen Åseda 5 x x x x x x x 2 1 x 2 x
50 Elizabett Johansson Växjö HSK 4 x x x x x x x 4 x x x x
51 Ulf Svensson Carlskrona Hsc 4 x x x x x 4 x x x x x x
52 Magnus Stenberg Mulde VK 4 x x x x x x x x x 4 x x
52 Malin Lundqvist Alvesta HSK 4 x x x x x x x x x 4 x x
54 Ronny Lundberg Lanternan 4 x x x x x x x x x 2 2 x
55 Therese Olausson Sibbamåla IF 4 x 0 2 0 1 0 0 0 0 0 x 1
56 Anuwat Inthirach Korpen Åseda 3 x x x x x x 3 x x x x x
57 Lars Carlén Carlskrona Hsc 3 x x x x x 3 x x x x x x
57 Anneth Karlsson Korpen Åseda 3 x x x x x 3 x x x x x x
59 Louise Andersson Dynapac 3 x x x 3 x x x x x x x x
60 Christian Andersson Anderssons 3 x 3 x x x x x x x x x x
60 Kenneth Andersson Anderssons 3 x 3 x x x x x x x x x x
62 Klas-Åke Lindström Mulde VK 3 x x x x x x x x x 3 x x
63 Börje Carlsson Korpen Åseda 3 x x x x x 0 0 x 0 x 3 x
64 Rolf Marmskog Sibbamåla IF 3 0 0 2 0 x x 0 1 0 x x x
65 Anders Ehrnborg Tingsryds HSC 3 x x x x x 1 x 1 1 x x x
66 Tommy Karlsson Korpen Nybro 2 x x x x x x x 2 x x x x
67 Jonna Sjöberg Dynapac 2 x x x x x 2 x x x x x x
67 Ewa Malmqvist Dynapac 2 x x x x x 2 x x x x x x
67 Patrik Olausson Sibbamåla IF 2 x x x x x 2 x x x x x x
70 Gunnar Svensson Sibbamåla IF 2 0 0 0 0 2 0 0 0 x x x x
71 Tommy Nilsson Lanternan 2 x x x 2 x x x x x x x x
72 Nisse Andersson Carlskrona Hsc 2 x x 2 x x x x x x x x x
73 Andreas Andersson Anderssons 2 x 2 x x x x x x x x x x
74 Johnny Petersson FlygtSeniorerna 2 x x x x x x x x x 2 x x
74 Janne Larsson Mulde VK 2 x x x x x x x x x 2 x x
74 Anna Stenberg Mulde VK 2 x x x x x x x x x 2 x x
77 Anita Jägerklo Korpen Nybro 2 x x x x x x x x x x 2 0
78 Allan Persson Tingsryds HSC 1 x x x x x x x x 1 x x 0
79 Göte Rosberg Korpen Åseda 1 0 x x x x x 1 x x x x x
80 Susanne Simonsson Lanternan 1 x x x x x x 1 x x x x x
81 Bernt Olsson Jämjö Hsk 1 x x x x x 1 x x x x x x
81 Lars-Åke Karlsson Jämjö Hsk 1 x x x x x 1 x x x x x x
81 Marianne Karlsson Jämjö Hsk 1 x x x x x 1 x x x x x x
81 Nina Vadaszi Sibbamåla IF 1 x x x x x 1 x x x x x x
85 Solveig Brincner Värends HSK 1 x 0 x x 1 x 0 x 0 x x x
86 Nancy Andersson Anderssons 1 x 1 x x x x x x x x x x
87 Lejla Sisic Värends HSK 1 x x x x x x x x x x 1 x
88 Kim Nilsson Tingsryds HSC 1 x x x x x x x x x x 1 0
89 Susanne Andersson Värends Hsk 0 0 x x x x x x x x x x x
89 Ingegärd Holmqvist Lanternan 0 x 0 x x x x x x x x x x
89 Kerstin Svensson Värends HSK 0 x x 0 0 x x x x x x x x
89 Gunilla Carlén Alvesta HSK 0 x x x x x 0 x x x x x x
89 Sten Pettersson Flygare 0 x x x x x 0 x x x x x x
89 Oscar Camus Dynapac 0 x x x x x 0 x x x x x x
89 Karin Gullbrand Värends HSK 0 x x x x x x x x x 0 x 0
89 Marie Nilsson Tingsryds HSC 0 x x x x x x x x x 0 x x
89 Nils Åsberg FlygtSeniorerna 0 x x x x x x x x x 0 x x
89 Christer Brincner Brf Bågen Moheda 0 x x x x x x x x x x 0 x
89 Anne Bengs Brf Bågen Moheda 0 x x x x x x x x x x 0 x
89 Robin Lindström Alvesta HSK 0 x x x x x x x x x x x 0


Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2017
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se