Banner
Sportlotteriet


Regler? Poängfördelning?
Klass 4 2018/2019
Plac. Namn Klubb Poäng
1 Marianne Karlsson Jämjö Hsk 42 x 7 10 8 x 9 8 x x x x x x
2 Louise Tollstam Dynapac 27 x 9 4 10 x 4 x x x x x x x
3 Nils-Åke Hansson Korpen Nybro 27 x 8 8 5 x 3 3 x x x x x x
4 Åke Bergqvist Tingsryds HSC 21 x 4 4 12 x x 1 x x x x x x
5 Hathaichonlanee Phaengphui Växjö Hsk 21 x x x 6 x 8 7 x x x x x x
6 Anders Karlsson Värends HSK 16 x 0 x x 4 3 9 x x x x x x
7 Per-Olof Johansson Dynapac 16 x x 6 x x 7 3 x x x x x x
8 Ann-Marie Larsson Tingsryds HSC 16 x 2 6 6 x x 2 x x x x x x
9 Yamonlada Damnoegam Växjö Hsk 16 x 0 3 4 x 5 4 x x x x x x
10 Hannah Karlberg Jämjö Hsk 14 x 0 12 x x 2 x x x x x x x
11 Karin Gullbrand Värends HSK 14 x 3 6 0 2 3 0 x x x x x x
12 Daniel Mårtensson Jämjö Hsk 9,5 x 4,5 x x x 5 x x x x x x x
13 Magnus Sundqvist HSK Tingzås 9 x x x x 9 x x x x x x x x
14 Lars-Åke Karlsson Jämjö Hsk 9 x 1 3 2 x 3 0 x x x x x x
15 Julius Gneupel Sibbamåla IF 8,5 x x 5 2,5 x 1 x x x x x x x
16 Tommy Svensson Värends HSK 8 x x x x 8 x 0 x x x x x x
17 Elin Olsson Dynapac 8 x 1 x 4 x 3 x x x x x x x
18 Martin Antic Värends HSK 7,5 x x 2 2 x 1,5 2 x x x x x x
19 Per-Åke Söderberg Cementa IF 7 x x x x 7 x x x x x x x x
20 Mikael Grönskog Sibbamåla IF 7 x 3 x x x 4 x x x x x x x
21 Roland Sjöstrand HSK Tingzås 6,5 x 1 0 0 4 1,5 0 x x x x x x
22 Maria Andersson Team Småland Hsk 6 x x 0 5 x 1 x x x x x x x
23 Linnea Gneupel Sibbamåla IF 6 x 2 x x x 4 x x x x x x x
24 Dag Strauke Boge Sels 5 x x x x 5 x x x x x x x x
25 Roland Andreasson Lanternan 5 x 5 x x x x x x x x x x x
26 Christer Collin Växjö Hsk 5 x x x x x 5 x x x x x x x
27 Bertil Westergren Växjö Hsk 5 x x x x x x 5 x x x x x x
27 Jerry Viksten Korpen Åseda 5 x x x x x x 5 x x x x x x
29 Morgan Atle Dynapac 5 x 2 0 3 x x x x x x x x x
30 Stephan Gervide Korpen Nybro 5 x 3 2 x x x x x x x x x x
31 Ulrika Strandahl Växjö Hsk 4,5 x 4,5 x x x x x x x x x x x
32 Anders Alriksson Dynapac 4 x 4 x x x x x x x x x x x
33 Kenneth Andersson Dynapac 4 x x x x x 4 x x x x x x x
34 Gunnar Lundbeck Tingsryds HSC 4 x x x x x x 4 x x x x x x
35 Eva Åkesson Lanternan 4 x 3 x x x 1 x x x x x x x
36 Günter Irascho Växjö Hsk 4 x x 2 2 x x x x x x x x x
37 Alf Johansson Värends HSK 4 x 2 0 0 x 1 1 x x x x x x
38 Göte Andersson Boge Sels 3 x x x x 3 x x x x x x x x
38 Bill Bergman Boge Sels 3 x x x x 3 x x x x x x x x
40 Kjell Åkesson Lanternan 3 x 1 x x x 2 x x x x x x x
41 Mimmi Hansson Korpen Nybro 2,5 x x x 2,5 x x x x x x x x x
42 Ivar Lindstedt Cementa IF 2 x x x x 2 x x x x x x x x
43 Jonas Klarström Team Småland Hsk 2 x x 2 0 x 0 x x x x x x x
44 Mikael Karlsson HSK Tingzås 2 x x x x x 2 x x x x x x x
44 Elias Thomsson Sibbamåla IF 2 x x x x x 2 x x x x x x x
46 Solveig Brincner Värends HSK 1 x x x x 1 x x x x x x x x
46 Göran Olsson Cementa IF 1 x x x x 1 x x x x x x x x
48 Lisbeth Blidh Lanternan 1 x 0 x x x 1 x x x x x x x
49 Iréne Petersson Lanternan 1 x 0 x x x 1 0 x x x x x x
50 Arne Blihd Lanternan 1 x 0 x x x 1 x x x x x x x
51 Anna Olausson Sibbamåla IF 1 x x x x x 1 x x x x x x x
51 Patrik Olausson Sibbamåla IF 1 x x x x x 1 x x x x x x x
53 Joakim Strand Korpen Åseda 1 x x x x x x 1 x x x x x x
54 Bo Trulsson Korpen Åseda 0,5 x x x x x x 0,5 x x x x x x
54 Krister Nygren Korpen Åseda 0,5 x x x x x x 0,5 x x x x x x
56 Arne Nygren Korpen Åseda 0 x x x x x x 0 x x x x x x
56 Kerstin Petersen Växjö Hsk 0 x x x x x x 0 x x x x x x
56 Susanne Bergman Boge Sels 0 x x x x 0 x x x x x x x x
56 Göran Brincner Värends HSK 0 x x x x 0 x x x x x x x x
56 Amanda Olausson Sibbamåla IF 0 x x x x x 0 x x x x x x x
56 Ella Olausson Sibbamåla IF 0 x x x x x 0 x x x x x x x
56 Jonathan Holmqvist Lessebo Hsk 0 x x x x x 0 x x x x x x x
56 Bo Lindekrans Växjö Hsk 0 x x x x x 0 x x x x x x x
56 Britt-Marie Jarl Växjö Hsk 0 x x x x x 0 x x x x x x x
56 Ros-Marie Johansson Växjö Hsk 0 x x x x x 0 x x x x x x x
56 Carina Andersson Dynapac 0 x x x 0 x x x x x x x x x
56 Linus Israelsson-Ed Sibbamåla IF 0 x x 0 0 x x x x x x x x x
56 Ingegärd Holmqvist Lanternan 0 x 0 x x x x x x x x x x x
56 Hans Johansson Korpen Nybro 0 x 0 0 0 x x x x x x x x x
56 Susanne Simonsson Lanternan 0 x 0 x x x x x x x x x x x


Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2018
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se