Banner
Sportlotteriet


Regler? Poängfördelning?
Klass 4 2018/2019
Plac. Namn Klubb Poäng
1 Marianne Karlsson Jämjö Hsk 50 x 7 10 8 x 9 8 x 8 x x x x
2 Hathaichonlanee Phaengphui Växjö Hsk 45 x x x 6 x 8 7 7 9 8 x x x
3 Nils-Åke Hansson Korpen Nybro 35 x 8 8 5 x 3 3 3 0 5 x x x
4 Åke Bergqvist Tingsryds HSC 34 x 4 4 12 x x 1 8 5 0 x x x
5 Louise Tollstam Dynapac 34 x 9 4 10 x 4 x x 7 x x x x
6 Anders Karlsson Värends HSK 26 x 0 x x 4 3 9 5 4 1 x x x
7 Yamonlada Damnoegam Växjö Hsk 25 x 0 3 4 x 5 4 3 2 4 x x x
8 Per-Olof Johansson Dynapac 21 x x 6 x x 7 3 x 5 x x x x
9 Ann-Marie Larsson Tingsryds HSC 20 x 2 6 6 x x 2 1 3 x x x x
10 Mikael Grönskog Sibbamåla IF 17 x 3 x x x 4 x 4 4 2 x x x
11 Hannah Karlberg Jämjö Hsk 14 x 0 12 x x 2 x x 0 x x x x
12 Karin Gullbrand Värends HSK 14 x 3 6 0 2 3 0 x 0 x x x x
13 Martin Antic Värends HSK 12,5 x x 2 2 x 1,5 2 x 4 1 x x x
14 Sandra Widlund Växjö Hsk 12 x x x x x x x 4 3 5 x x x
15 Gunnar Lundbeck Tingsryds HSC 11 x x x x x x 4 2 1 4 x x x
16 Elin Olsson Dynapac 11 x 1 x 4 x 3 x x 3 x x x x
17 Stephan Gervide Korpen Nybro 10 x 3 2 x x x x 5 x x x x x
18 Lars-Åke Karlsson Jämjö Hsk 10 x 1 3 2 x 3 0 x 1 x x x x
19 Daniel Mårtensson Jämjö Hsk 9,5 x 4,5 x x x 5 x x x x x x x
20 Roland Sjöstrand HSK Tingzås 9,5 x 1 0 0 4 1,5 0 0 1 2 x x x
21 Magnus Sundqvist HSK Tingzås 9 x x x x 9 x x x x x x x x
22 Stefan Olofsson Korpen Nybro 9 x x x x x x x 9 x x x x x
23 Alexander Lundqvist Alvesta HSK 9 x x x x x x x x x 9 x x x
24 Roland Andreasson Lanternan 9 x 5 x x x x x 2 2 x x x x
25 Julius Gneupel Sibbamåla IF 8,5 x x 5 2,5 x 1 x x x x x x x
26 Tommy Svensson Värends HSK 8 x x x x 8 x 0 0 x 0 x x x
27 Bertil Westergren Växjö Hsk 8 x x x x x x 5 3 x x x x x
28 Per-Åke Söderberg Cementa IF 7 x x x x 7 x x x x x x x x
29 Ulf Jörgensen Växjö Hsk 7 x x x x x x x x x 7 x x x
30 Maria Andersson Team Småland Hsk 6 x x 0 5 x 1 x x x x x x x
31 Linnea Gneupel Sibbamåla IF 6 x 2 x x x 4 x x x x x x x
32 Mikael Karlsson HSK Tingzås 6 x x x x x 2 x 4 x x x x x
33 Dag Strauke Boge Sels 5 x x x x 5 x x x x x x x x
34 Christer Collin Livsnjutarna 5 x x x x x 5 x x 0 x x x x
35 Jerry Viksten Korpen Åseda 5 x x x x x x 5 x x x x x x
36 Morgan Atle Dynapac 5 x 2 0 3 x x x x x x x x x
37 Alf Johansson Värends HSK 5 x 2 0 0 x 1 1 0 0 1 x x x
38 Ulrika Strandahl Växjö Hsk 4,5 x 4,5 x x x x x x x x x x x
39 Anders Alriksson Dynapac 4 x 4 x x x x x x x x x x x
40 Kenneth Andersson Dynapac 4 x x x x x 4 x x x x x x x
41 Eva Åkesson Lanternan 4 x 3 x x x 1 x x x x x x x
42 Janne Johansson Tingsryds HSC 4 x x x x x x x 1 3 x x x x
43 Günter Irascho Växjö Hsk 4 x x 2 2 x x x x x x x x x
44 Iréne Petersson Lanternan 4 x 0 x x x 1 0 2 1 x x x x
45 Göte Andersson Boge Sels 3 x x x x 3 x x x x x x x x
45 Bill Bergman Boge Sels 3 x x x x 3 x x x x x x x x
47 Kjell Rydh Korpen Nybro 3 x x x x x x x 3 x x x x x
48 Rolf Johannesson Värends HSK 3 x x x x x x x 0 x 3 x x x
49 Oscar Stener Alvesta HSK 3 x x x x x x x x x 3 x x x
50 Kjell Åkesson Lanternan 3 x 1 x x x 2 x x x x x x x
51 Lisbeth Blidh Lanternan 3 x 0 x x x 1 x x 2 x x x x
52 Mimmi Hansson Korpen Nybro 2,5 x x x 2,5 x x x x x x x x x
53 Ivar Lindstedt Cementa IF 2 x x x x 2 x x x x x x x x
54 Jonas Klarström Team Småland Hsk 2 x x 2 0 x 0 x x x x x x x
55 Towe Danielsson Korpen Nybro 2 x x x x x x x 2 x x x x x
56 Elias Thomsson Sibbamåla IF 2 x x x x x 2 x x x x x x x
57 Roger Frost Sibbamåla IF 2 x x x x x x x x 2 x x x x
58 Solveig Brincner Värends HSK 1 x x x x 1 x x 0 x x x x x
59 Göran Olsson Cementa IF 1 x x x x 1 x x x x x x x x
60 Hans Johansson Korpen Nybro 1 x 0 0 0 x x x 1 x x x x x
61 Susanne Simonsson Lanternan 1 x 0 x x x x x 1 0 x x x x
62 Arne Blihd Lanternan 1 x 0 x x x 1 x 0 0 x x x x
63 Anna Olausson Sibbamåla IF 1 x x x x x 1 x x x x x x x
63 Patrik Olausson Sibbamåla IF 1 x x x x x 1 x x x x x x x
65 Joakim Strand Korpen Åseda 1 x x x x x x 1 x x x x x x
66 Kerstin Petersen Växjö Hsk 1 x x x x x x 0 x x 1 x x x
67 Bo Trulsson Korpen Åseda 0,5 x x x x x x 0,5 x x x x x x
67 Krister Nygren Korpen Åseda 0,5 x x x x x x 0,5 x x x x x x
69 Lars Johanesson Jämjö Hsk 0 x x x x x x x x 0 x x x x
69 Ola Frost Sibbamåla IF 0 x x x x x x x x 0 x x x x
69 Niclas Gunnarsson Sibbamåla IF 0 x x x x x x x x 0 x x x x
69 Therese Frost Sibbamåla IF 0 x x x x x x x x 0 x x x x
69 Arne Nygren Korpen Åseda 0 x x x x x x 0 x x x x x x
69 Susanne Bergman Boge Sels 0 x x x x 0 x x x x x x x x
69 Göran Brincner Värends HSK 0 x x x x 0 x x x x x x x x
69 Amanda Olausson Sibbamåla IF 0 x x x x x 0 x x x x x x x
69 Ella Olausson Sibbamåla IF 0 x x x x x 0 x x x x x x x
69 Jonathan Holmqvist Lessebo Hsk 0 x x x x x 0 x x x x x x x
69 Bo Lindekrans Livsnjutarna 0 x x x x x 0 x x 0 x x x x
69 Britt-Marie Jarl Livsnjutarna 0 x x x x x 0 x x 0 x x x x
69 Ros-Marie Johansson Livsnjutarna 0 x x x x x 0 x x 0 x x x x
69 Carina Andersson Dynapac 0 x x x 0 x x x x x x x x x
69 Linus Israelsson-Ed Sibbamåla IF 0 x x 0 0 x x x x x x x x x
69 Ingegärd Holmqvist Lanternan 0 x 0 x x x x x x x x x x x


Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2018
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se