Banner


Regler? Poängfördelning?
Klass 4 2014/2015
Plac. Namn Klubb Poäng
1 Lasse Nilsson Värends HSK 53 9 2 x x x x x 8 8 3 10 8 5
2 Robert Sjöberg Team Sketnabäck 51 4 8 4 2 x 3 8 0,5 1,5 4 12 4 0
3 Olle Nilsson Tingsryds HSC 49,5 x 4 8 6 x 4 5 7 1,5 1 2 3 8
4 Inger Andersson Korpen Nybro 36 0 3 10 x x x x 9 5 x 4 5 x
5 Christer Brincner Värends HSK 35 8 x x 6 7 x 2 3 1 x 4 4 x
6 Jan Lundin Tingsryds HSC 33 x x 12 x x 8 x 5 1 3 x x 4
7 Martin Björklund Team Sketnabäck 29 1 x 6 12 x 2 0 x x 4 4 x x
8 Louise Tollstam Dynapac 28 x 1 4 3 x 7 3 3 x 7 x x x
9 Lennart Karlsson Tingsryds HSC 27 x x 0 5 x x 2 x x 8 3 x 9
10 Ulf Vadaszi Sibbamåla IF 26 x 9 x x x 5 9 x x x x x 3
11 Peter Karlsson Sibbamåla IF 25 5 5 5 2 x 0 x x x 1 x x 7
12 Malin Lundqvist Alvesta HSK 24 x x x x x x 5 x 3 2 5 9 x
13 Alf Johansson Värends HSK 23 5 5 x x x x 1 4 0 1 5 2 x
14 Jonathan Karlsson Tingsryds HSC 21 x 2 5 5 x x 4 x x 5 x x x
15 Gebriela Kostantinos Korpen Åseda 19,33 0 1 x x x x x 3 x 2,3 5 3 5
16 Mikael Belsing Team Sketnabäck 17 x 4 3 10 x x x x x x x x x
17 Tomas Nilsson Carlskrona 17 x x x x x 9 5 x 3 x x x x
18 Magnus Stenberg Mulde VK 15 x x x x 9 x x x x x 6 x x
19 Elin Olsson Dynapac 15 x 1 0 8 x 3 3 x x x x x x
20 Ingegerd Sjöstrand HSK Tingzås 13 x 0 x x 4 x 1 4 4 0 0 x x
21 Mikael Karlsson HSK Tingzås 13 x x x x x x 2 1 4 4 2 x x
22 Richard Holgersson Team Sketnabäck 13 1 1 2 2 x x 3 x x 0 x 2 2
23 Ulrika Rydell Värends HSK 12,66 3 1 x 0 x x x 1,7 1 0 0 3 3
24 Nils-Åke Hansson Korpen Nybro 12 x x 0 4 x x x 4 3 0 0 1 x
25 Kerstin Petersen Växjö HSK 10 7 x x x x x 1 x x 2 x x x
26 Nina Vadaszi Sibbamåla IF 10 x 5 x x x 4 1 x x x x x x
27 Gunnel Karlsson HSK Tingzås 10 x x x x x x x 0 4 3 3 x x
28 Ulf Seyer Alvesta HSK 10 0 x x 2 4 1 1 0 1 x x 0 1
29 Göran Olofsson Korpen Nybro 9 x x x x x x x x x 9 x x x
30 Towe Danielsson Korpen Nybro 9 x x x x x x x x 9 x x x x
31 Bo Andersson HSK Tingzås 9 x x x x x x 7 2 x x x x x
32 Roger Johansson Dynapac 9 x x x x x 5 4 x x x x x x
33 Anna Stenberg Mulde VK 9 x x x x 5 x x x x x 4 x x
34 Jerry Viksten Korpen Åseda 9 4 x x x x x x 5 x x x x x
35 Jan-Inge Ahlgren Mulde VK 8 x x x x 8 x x x x x x x x
36 André Gustavsson Dynapac 8 x x x x x x x x x x 8 x x
37 Damian Barnasiak Växjö HSK 8 x x x x x x x x x x 6 x 2
38 Solveig Brincner Värends HSK 8 x x x 3 5 x 0 0 x x x 0 x
39 Kjell Rydh Korpen Nybro 8 x x x 4 x x x x 4 x x x x
40 Kasper Sjöberg Team Sketnabäck 7,83 x x x x x x 0 0,5 2 2,3 0 2 1
41 Gunnar Lundbeck Tingsryds HSC 7,33 x x x x x x x x x 2,3 x 5 0
42 Kenneth Andersson Dynapac 7 x 7 x x x x x x x x x x x
43 Rune Karlsson Korpen Nybro 7 x x x x x x x x 7 x x x x
44 Rolf Johanisson Värends HSK 7 x x x x x x x x x x x 7 x
45 Maria Andersson Värends HSK 7 x x x x x x x x x x 3 4 x
46 Morgan Atle Dynapac 7 x 4 2 0 x x 1 x x x x x x
47 Göran Brincner Värends HSK 7 x 1 x 0 0 x 1 2 3 x x 0 x
48 Jonna Sjöberg Dynapac 6 x x 6 0 x x x x x x x x x
49 Ronjah Pettersson Värends HSK 5,5 x x x x 2,5 x x x 3 x x x x
50 Mimmi Hansson Korpen Nybro 5 x x x x x x x x x 5 x x x
51 Richard Larsson Korpen Nybro 5 x x x x x x x x 5 x x x x
51 Stephan Gervide Korpen Nybro 5 x x x x x x x x 5 x x x x
53 Bernt Olsson Jämjö Hsk 5 x 2 x x x x 3 x x x x x x
53 Marianne Karlsson Jämjö Hsk 5 x 2 x x x x 3 x x x x x x
55 Martin Antic Värends HSK 5 x x x x x x x 0 1 x 3 1 x
56 Henry Johansson Korpen Åseda 5 1 x x x x x x 0 2 1 x 0 1
57 Ewa Malmqvist Jämjö Hsk 4 x x x x x x 4 x x x x x x
58 Gunilla Andersson HSK Tingzås 4 x x x x x x 4 0 x x x x x
59 Anders Alriksson Dynapac 4 x 4 x x x x x x x x x x x
60 Elsie Fransson Tingsryds HSC 4 x x x x x x x x x x x x 4
61 Arne Nygren Korpen Åseda 4 3 x x x x x x 1 x x x x x
62 Kent Davnert Korpen Åseda 4 x x x x x x x 3 1 x x x x
63 Favor Karlsson Korpen Åseda 4 0 2 0 0 2 x x x x x x x x
64 Bengt Lindskog Dynapac 4 x 1 x x x 2 1 x x x x x x
65 Krister Nygren Korpen Åseda 3,66 2 x x x x x x 1,7 x x x x x
66 Roland Sjöstrand HSK Tingzås 3,66 x 0 x x 1 x 0 1,7 1 0 0 x x
67 Bengt-Arne Andersson Mulde VK 3 x x x x 3 x x x x x x x x
68 Karin Gullbrand Värends HSK 3 x x 3 0 x x x x 0 x 0 x x
69 Linda Belsing Sibbamåla IF 3 0 3 0 x x x x x x 0 x x x
70 Bengt Fabbeke Dynapac 3 x 3 x x x x x x x x x x x
70 Markus Karlsson Jämjö Hsk 3 x 3 x x x x x x x x x x x
70 Anita Fabbeke Dynapac 3 x 3 x x x x x x x x x x x
73 Sandra Rydell Värends HSK 3 x x x x x x x x x x x 3 x
74 Linnea Gneupel Sibbamåla IF 3 0 0 2 0 0 1 0 x x 0 x x x
75 Kerstin Svensson Växjö Hsk 3 2 0 x x 0 1 x x x 0 0 x 0
76 Pablo Amigo Värends HSK 2,5 x x x x 2,5 x x x 0 x x x x
77 Lars-Åke Karlsson Jämjö Hsk 2 x 0 x x x x 2 x x x x x x
78 Madelene Bergendorf HSK Tingzås 2 x x x x x x 2 x x x x x x
79 Johnny Petersson FlygtSeniorerna 2 x x 2 x x x x x x x x x x
80 Joakim Strand Korpen Åseda 2 x x x x x x x 0 2 x x x x
81 Erik Niklasson Korpen Nybro 2 x x x x x x x x 2 x x 0 x
82 Börje Carlsson Korpen Åseda 2 0 x x x x x x x x x 2 x x
83 Klas-Åke Lindström Mulde VK 2 x x x x x x x x x x 2 x x
84 Fredrik Nilsson Norrköping Hsc 2 x x x x x x x x x x x 2 x
85 Therese Olausson Sibbamåla IF 2 x 1 x x x 0 1 x x x x x x
86 Sten Pettersson Just Nu 1 x x x x x x 1 x x x x x x
87 Elna Karlsson Korpen Åseda 1 x x x x x 1 x 0 0 x x x x
88 Anne Bengs Värends HSK 1 0 x x x 1 x x 0 x x 0 0 x
89 Gustav Kvie Mulde VK 1 x x x x 1 x x x x x x x x
89 Krister Hafdell Mulde VK 1 x x x x 1 x x x x x x x x
91 Emma Svensson Dynapac 1 x 1 x x x x x x x x x x x
91 Louise Andersson Dynapac 1 x 1 x x x x x x x x x x x
93 Lejla Sisic Värends HSK 1 1 x x x x x x x x x x x x
94 Guje Johansson Korpen Nybro 1 x x x x x x x x 1 x x x x
94 Tommy Karlsson Korpen Nybro 1 x x x x x x x x 1 x x x x
96 Malena Andersson Värends HSK 1 x x x x x x x x x x x 1 x
96 Susanne Andersson Värends HSK 1 x x x x x x x x x x x 1 x
98 Ingvor Ferm Tingsryds HSC 1 x x x x x x x x x x x x 1
99 Allan Persson Tingsryds HSC 0 x x x x x x x x x 0 x x 0
99 Hans Steude Korpen Nybro 0 x x x x x x x x 0 x x x x
99 Stefan Lundberg Korpen Nybro 0 x x x x x x x x 0 x x x x
99 Sune Olsson Korpen Nybro 0 x x x x x x x x 0 x x x x
99 Hanna Bergendorf HSK Tingzås 0 x x x x x x 0 x x x x x x
99 Ove Olsson HSK Tingzås 0 x x x x x x 0 x x x x x x
99 Jimmy Karlsson Dynapac 0 x x x x x x 0 x x x x x x
99 Stefan Håkansson Carlskrona 0 x x x x x 0 x x x x x x x
99 Janne Larsson Mulde VK 0 x x x x 0 x x x x x x x x
99 Ulf Stenberg Mulde VK 0 x x x x 0 x x x x x 0 x x
99 Thorgny Björkqvist Tingsryds Hsc 0 x x x x 0 x x x x x x x x
99 Mats Andersson Carlskrona 0 x 0 x x x x x x x x x x x
99 Peter Gustavsson Dynapac 0 x 0 x x x x x x x x x x x
99 Göte Rosberg Korpen Åseda 0 0 x x x x x x 0 x x x x x
99 Kajsa Ehnberg HSK Tingzås 0 x x x x x x x x x 0 x x x
99 Viktor Holgersson Dynapac 0 x x x x x x x x x 0 x 0 x
99 Conny Bark Lessebo Hsk 0 x x x x x x x x x x 0 x x
99 Susanne Östrand Värends HSK 0 x x x x x x x x x x x 0 x
99 Jonas Klarström Värends HSK 0 x x x x x x x x x x x 0 x
99 Malte Holm Moheda 0 x x x x x x x x x x x 0 x


Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2017
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se