Banner


Regler? Poängfördelning?
Klass 4 2015/2016
Plac. Namn Klubb Poäng S
e
p
t
e
m
b
e
r
s
k
o
n
1 Gebriela Kostantinos Korpen Åseda 70,5 5 8 6 12 x x 7 8 2 8 3 7 4,5
2 Kasper Sjöberg Sketnabäck 61 2 4 3 4 3,5 4 8 9 9 5 5 x 4,5
3 Malin Lundqvist Alvesta HSK 53 9 9 x 6 8 5 x 4 x 5 4 3 x
4 Bo Andersson HSK Tingzås 45,5 7 1,5 x x x 9 2 x 5 4 5 3 9
5 Göran Olofsson Korpen Nybro 43 x x 12 4 x x x x 7 9 3 4 4
6 Anita Fabbeke Dynapac 37 x 5 x x x 5 4 3 1 x 4 8 7
7 Magnus Israelsson Sibbamåla IF 36 x x x x x x x x x 7 12 9 8
8 Rune Karlsson Korpen Nybro 36 x x 10 10 x x 9 x 4 x x x 3
9 Sune Olsson Korpen Nybro 33 x x 8 8 x x x x 4 3 5 5 x
10 Bengt Fabbeke Dynapac 32 x 5 x x x 0 5 7 2 x 3 5 5
11 Rolf Johannesson Värends HSK 28,5 5 x x x x x 1 3 3,5 1 10 3 2
12 Roland Sjöstrand HSK Tingzås 24,5 0 3 x 5 3,5 5 0 2 0 2 0 0 4
13 Mikael Karlsson HSK Tingzås 23,5 1 2 x 4 x 3 3,5 5 1 1 2 1 x
14 Ulrika Rydell Värends HSK 21 3 0 1 3 x 0 4 1 3 0 2 4 x
15 Maria Andersson Värends HSK 19 x x 1 2 x x x 2 5 x 4 2 3
16 Sebastian Israelsson Sibbamåla IF 18 x x 2 6 x 2 x 4 x x 0 3 1
17 Kerstin Svensson Växjö Hsk 17 0 0 0 5 1 1 x 3 0 3 0 1 3
18 Elin Olsson Dynapac 16,5 x 4 3 2 x 1,5 x x 3 3 0 x x
19 Martin Antic Värends HSK 16 3 x 2 4 x 2 x 2 0 1 0 2 x
20 Magnus Stenberg HSK Tingzås 15 x x x x 9 x x x x x 6 x x
21 Mikael Bodi Växjö Hsk 14,5 x x x x x x 3 4,5 x x 5 1 1
22 Joel Sundahl Carlskrona 14,5 x x x x x x x 4,5 x 2 4 2 2
23 Alf Johansson Värends HSK 14 1 x x 0 x 0 0 3 1 x 8 1 0
24 Richard Holgersson Sketnabäck 13,5 x 1 4 2 x 0 x x 0 2 2 x 2,5
25 Conny Bark Lessebo Hsk 13 3 1 5 3 x x x x x 1 x x x
26 Nils-Åke Hansson Korpen Nybro 12,5 x x x x x x x x 0 4 6 x 2,5
27 Markus Johansson Dynapac 12 x 0 0 3 x 1 x x 3 5 x x x
28 Gunnel Karlsson HSK Tingzås 11,5 0 1,5 x 5 x x 3 x x 2 x x x
29 Damian Barnasiak Växjö HSK 11 1 x x x x x x x x x 6 4 x
30 Viktor Holgersson Sketnabäck 11 x x 5 0 x 0 x 2 x 3 x x 1
31 Ulf Vadaszi Sibbamåla IF 10,5 x 2,5 x x x 8 x x x x x x x
32 Ingegerd Sjöstrand HSK Tingzås 10,5 2 2,5 x 0 3 3 0 x x 0 x 0 x
33 Roger Eriksson Sibbamåla IF 10 4 1 x x x 0 x x x 2 3 x x
34 Jonas Klarström Värends HSK 9 x x 6 2 x 1 x 0 0 x 0 0 0
35 Lennart Karlsson Tingsryds HSC 9 x x x x 5 x x x x x 2 x 2
36 Krister Nygren Korpen Åseda 8 8 x x x x x 0 x x x x x x
37 Towe Danielsson Korpen Nybro 8 x x x x x x x x 8 x x x x
38 Madelene Bergendorf HSK Tingzås 7,5 2 x x x x 1,5 2 x x x 2 x x
39 Nina Vadaszi Sibbamåla IF 7 x x x x x 7 x x x x x x x
40 Janne Larsson Mulde VK 7 x x x x 7 x x x x x x x x
41 Bertil Olsson Jämjö Hsk 7 x 7 x x x 0 x x x x x x x
42 Anders Alriksson Dynapac 7 x 3 x x x 4 x x x x x x x
43 Kjell Rydh Korpen Nybro 7 x x 4 3 x x x x 0 x x x x
44 Anna Stenberg HSK Tingzås 6 x x x x 4 x x x x x 2 x x
45 Roland Andreasson Lanternan 6 x x x x x x 3 x x x 3 x x
46 Gunilla Andersson HSK Tingzås 6 x x x x x 3 0 x 2 1 x x x
47 Linnea Gneupel Sibbamåla IF 6 x x 2 0 2 2 x x x x x x x
48 Jerry Viksten Korpen Åseda 5 x x x x x x 5 x x x x x x
49 Bengt-Arne Andersson Mulde VK 5 x x x x 5 x x x x x x x x
50 Peter Karlsson Sibbamåla IF 5 x 5 x x x x x x x x x x x
51 Elisabeth Brisendahl Tingsryds HSC 5 4 x x x x x 1 x x x x x x
52 Ann-Marie Larsson Tingsryds HSC 5 x x x x x x x x x x 4 x 1
53 Gunnar Lundbeck Tingsryds HSC 5 3 0 x x x 0 0 0 x x 2 x 0
54 Elin Edlund Dynapac 4 x x x x x 4 0 x x x x x x
55 Hans Nilsson Dynapac 4 x x x x x 4 x x x x x x x
56 Kenneth Andersson Dynapac 4 x 4 x x x x x x x x x x x
57 Bernt Olsson Jämjö Hsk 4 x 4 x x x 0 x x x x x x x
58 Göte Rosberg Korpen Åseda 4 4 x x x x x 0 x x x x x x
59 Niklas Berglund Växjö Hsk 4 x x x x x x x x x 4 x x x
59 Lukas Eriksson Korpen Åseda 4 x x x x x x x x x 4 x x x
61 Marianne Karlsson Jämjö Hsk 4 x 1 x x x 3 x x x x x x x
61 Lars-Åke Karlsson Jämjö Hsk 4 x 1 x x x 3 x x x x x x x
63 Ewa Malmqvist Jämjö Hsk 4 x 3 x x x 1 x x x x x x x
64 Nathalie Jonasson Värends HSK 4 0 x x x x x x x x x 2 2 x
65 Henry Johansson Korpen Åseda 4 2 x x x x x 1 x x 1 x x x
66 Ulf Seyer Alvesta HSK 4 x 0 x 0 1 1 0 1 0 1 0 0 0
67 Johan Karlsson Korpen Åseda 3,5 x x x x x x 3,5 x x x x x x
68 Tommy Karlsson Korpen Nybro 3,5 x x x x x x x x 3,5 x x x x
69 Markus Karlsson Jämjö Hsk 3 x 3 x x x x x x x x x x x
70 Bo Trulsson Korpen Åseda 3 x x x x x x 0 x x 3 x x x
71 Rikard Åberg Alvesta HSK 3 x x x x 1 0 2 x x x x x x
72 Åke Bergqvist Tingsryds HSC 3 x x x x x x x x x 1 2 x x
73 Berit Gustavsson Korpen Nybro 2 x x x x x x 2 x 0 x x x x
74 Göran Karlsson Sibbamåla IF 2 x x x x x 2 x x x x x x x
75 Jonathan Karlsson Tingsryds HSC 2 x x x x 2 x x x x x x x x
76 Therese Olausson Sibbamåla IF 2 0 2 x x x x x x x 0 0 x x
77 Britta Eriksson Carlskrona 2 x 2 x x x x x x x x x x x
78 Bengt Andersson Växjö Hsk 2 x x x x x x x x x x 2 x x
79 Stephan Gervide Korpen Nybro 2 x x x x x x x x 2 x x x x
80 Kerstin Petersen Växjö HSK 2 0 x x x x x 1 x x 1 x x x
81 Morgan Atle Dynapac 2 x 1 x x x 1 x x x x x x x
82 Erik Niklasson Korpen Nybro 1 x x x x x x x x 0 1 x x x
83 Jonny Petersson FlygtSeniorerna 1 x x x x x x x x 1 x x x x
84 Kent-Åke Alriksson Sibbamåla IF 1 x x x x x 0 0 1 x x x x x
85 Tekla Andersson Värends HSK 1 0 x x x x x x 1 x x 0 0 x
86 Robin Alriksson Sibbamåla IF 1 x x x x x 1 0 x x x x x x
87 Ronny Lindskär Bridgegänget 1 x x x x x 1 x x x x x x x
87 Morgan Jonasson Sibbamåla IF 1 x x x x x 1 x x x x x x x
89 Solveig Brincner Värends HSK 1 0 x x 0 1 0 x 0 x 0 x 0 x
90 Elsie Fransson Tingsryds HSC 1 x 1 x x x x x x x x x x x
90 Emma Svensson Dynapac 1 x 1 x x x x x x x x x x x
90 Ingegärd Holmqvist Lanternan 1 x 1 x x x x x x x x x x x
93 Susanne Andersson Värends HSK 1 1 x x x x x x x x x x x x
94 Susanne Simonsson Lanternan 0 x x x x x x x x x x 0 x x
94 Alexander Wiktorsson Värends HSK 0 x x x x x x x x x x 0 x x
94 Anders Karlsson Värends HSK 0 x x x x x x x x x 0 0 0 x
94 Göran Brincner Värends HSK 0 x x x x x x x 0 x x x x x
94 Susanne Östrand Värends HSK 0 x x x x x x x 0 x x x x x
94 Charlotte Åkesson Dynapac 0 x x x x x 0 x x x x x x x
94 Lena Schalin Bridgegänget 0 x x x x x 0 x x x x x x x
94 Curt von Schlanbusch Bridgegänget 0 x x x x x 0 x x x x x x x
94 Ann-Margret Svensson Sibbamåla IF 0 x x x x x 0 x x x x x x x
94 Marianne Wadaszi Bridgegänget 0 x x x x x 0 x x x x x x x
94 Ulf Stenberg Mulde VK 0 x x x x 0 x x x x x x x x
94 Thorgny Björkqvist Tingsryds Hsc 0 x x x x 0 x x x x x x x x
94 Tytti Bark Lessebo Hsk 0 x x 0 x x x x x x x x x x
94 Bertil Westergren Växjö HSK 0 0 x x x x x x x x x x x x
94 Mikael Belsing Sketnabäck 0 0 x x x x x x x x x x x x
94 Arne Nygren Korpen Åseda 0 0 x x x x x 0 x x x x x x
94 Emelie Sjöberg Värends HSK 0 0 x x x x x x x x x x x x
94 Hanna Bergendorf HSK Tingzås 0 0 x x x x 0 x x x x x x x
94 Emilia Lindqvist HSK Tingzås 0 0 x x x x x x x x x x x x
94 Lars-Erik Gren Värends HSK 0 x x x x x x x x x x x 0 0
94 Allan Persson Tingsryds HSC 0 x x x x x x x x x x x x 0


Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2017
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se