Banner


Regler? Poängfördelning?
Klass 4 2016/2017
Plac. Namn Klubb Poäng S
e
p
t
e
m
b
e
r
s
k
o
n
1 Joel Sundahl Carlskrona 73,5 4 4 x 10 x 8 7 9 1,5 5 7 5 4 9
2 Bengt Fabbeke Dynapac 66,33 2 4,33 6 8 x 9 9 3 9 4 x 6 2 4
3 Bengt Andersson Växjö Hsk 62 7 8 5 6 x 3 5 x x 8 4 8 5 3
4 Lennart Karlsson Tingsryds HSC 61,33 x 4,33 8 5 x x x x x 9 9 10 8 8
5 Mikael Bodi Växjö Hsk 52 8 1 x x x 4 1 5 2 7 8 6 5 5
6 Sune Olsson Korpen Nybro 43 x x 4 4 x x 8 8 x 5 2 4 4 4
7 Ulrika Rydell Värends HSK 39 4 x 12 12 x x x x x x 5 4 1 1
8 Nils-Åke Hansson Korpen Nybro 29 2 0 3 3 x x 4 x 8 2 2 2 3 x
9 Ronnie Pettersson Växjö Hsk 28 5 x 5 x 5 x x 4 x x x 2 4 3
10 Martin Antic Värends HSK 21,5 2 x 2 4 x x 3 7 1,5 x 2 x x x
11 Armin Sisic Värends HSK 21 x x x x x x x x x x x 12 9 x
12 Bernt Olsson Jämjö Hsk 20 x 9 x x x 7 x x x 4 x x x 0
13 Ewa Malmqvist Jämjö Hsk 19 x 7 x x x 5 x x x 2 x x x 5
14 Ann-Marie Larsson Tingsryds HSC 19 1 x 4 4 x x 3 x x x 1 3 1 2
15 Roland Sjöstrand HSK Tingzås 18,5 3 1,5 0 0 4 1 0 x 5 x x 4 0 x
16 Mikael Karlsson HSK Tingzås 18 4 0 3 0 x 4 x 2 0 x x 5 x x
17 Sebastian Israelsson Sibbamåla IF 18 3 2 3 3 x 4 x x x 0 3 x x x
18 Maria Andersson Team Småland Hsk 17,5 3 x 0 2 x x x 5 3 x 4 0 0,5 0
19 Louise Tollstam Dynapac 16 x 3 4 6 x 3 x x x x x x x x
20 Richard Holgersson Sketnabäck 15 x 3 10 2 x x x x x x x x x x
21 Håkan Larsson Tingsryds HSC 14 x x 6 5 x x x x x x 3 x x x
22 Alf Johansson Värends HSK 14 5 x 2 x x x 0 0 3 x 0 0 2 2
23 Rolf Johannesson Värends HSK 14 x x 2 x x x x 3 1 x x x 7 1
24 Gunnar Lundbeck Tingsryds HSC 12,33 0 4,33 0 x x x 1 x x 0 5 0 2 0
25 Rikard Åberg Alvesta HSK 12 x 0 x 5 1 3 2 1 x x x x x x
26 Kjell Åkesson Lanternan 10 x 5 0 x x x x x 5 x x x x x
27 Roland Andreasson Lanternan 10 x x x x x x 5 x x x x 5 x x
28 Susanne Andersson Team Småland Hsk 10 x x x x x x x 2 x x 0 4 3 1
29 Bill Bergman Bergmans 9 x x x x 9 x x x x x x x x x
30 Krister Nygren Korpen Åseda 9 9 x x x x x x x x x x x x x
31 Kerstin Svensson Växjö Hsk 9 0 0 x x 1 x x 4 1 1 2 0 x x
32 Göran Mårtensson Jämjö Hsk 9 x x x x x 1 x x x 1 x x x 7
33 Ulrika Strandahl Växjö Hsk 9 x 3 x x x x x x 1 0 3 2 0 0
34 Magnus Stenberg HSK Tingzås 8 x x x x 8 x x x x x x x x x
35 Per-Åke Söderberg Cementa IF 7 x x x x 7 x x x x x x x x x
36 Towe Danielsson Korpen Nybro 7 x x x x x x x x 7 x x x x x
37 Linnea Gneupel Sibbamåla IF 7 x x 3 2 x 2 x 0 x x x x x x
38 Åke Bergqvist Tingsryds HSC 7 1 x 0 4 x x 1 x x x 0 0 1 0
39 André Gustafsson Dynapac 6 x x x x x 5 x x x 1 x x x x
40 Morgan Atle Dynapac 6 x 0 4 2 x x x x x x x x x x
41 Jonas Klarström Team Småland Hsk 6 1 x 0 0 x x x 1 0 x 1 0 3 0
42 Patrik Glimfalk Cementa IF 5 x x x x 5 x x x x x x x x x
43 Carina Andersson Dynapac 5 x x 5 0 x x x x x x x x x x
44 Kerstin Petersen Växjö HSK 5 x x x x x x x 1 x x 4 x x x
45 Ulf Seyer Alvesta HSK 5 3 x x x 2 x x x x x x x x x
46 Viktor Holgersson Sketnabäck 5 x x 2 3 x x x x x x x x x x
47 Niklas Berglund Växjö Hsk 5 2 x x x x x x x x x 3 x x x
48 Andre Andersson Cementa IF 4 x x x x 4 x x x x x x x x x
49 Börje Carlsson Korpen Åseda 4 x x x x x x 4 x x x x x x x
50 Kjell Rydh Korpen Nybro 4 x x x x x x x x 4 x x x x x
50 Stefan Olofsson Korpen Nybro 4 x x x x x x x x 4 x x x x x
52 Lars-Åke Karlsson Jämjö Hsk 4 x 3 x x x x x x x 1 x x x x
53 Lars-Erik Gren Team Småland Hsk 4 0 x x x x x x 0 x x 0 3 0 1
54 Anders Karlsson Värends HSK 4 x 2 x x x 0 x x x x 0 x 2 0
55 Bengt-Arne Andersson Mulde VK 3 x x x x 3 x x x x x x x x x
55 Anton Wetterstrand Cementa IF 3 x x x x 3 x x x x x x x x x
57 Robert Sjöberg Sketnabäck 3 x 0 0 3 x x x x x x x x x x
58 Roger Johansson Dynapac 3 x x x x x 3 x x x x x x x x
59 Kenneth Andersson Dynapac 3 x x x x x 0 x x x 3 x x x x
60 Kristoffer Israelsson Sibbamåla IF 3 x x x x x x x x x 3 x x x x
61 Ola Frost Sibbamåla IF 3 x x x x x x x x x x x 3 x x
61 Susanne Simonsson Lanternan 3 x x x x x x x x x x x 3 x x
63 Ronjah Pettersson Växjö Hsk 3 x x x x x x x x x x x x 3 x
64 Elin Olsson Dynapac 3 x 1 0 0 x 2 x x x 0 x x x x
65 Klas-Åke Lindström Mulde VK 2 x x x x 2 x x x x x x x x x
66 Marianne Karlsson Jämjö Hsk 2 x 2 x x x x x x x x x x x x
67 Kent-Åke Alriksson Sibbamåla IF 2 x x x x x 2 x x x x x x x x
67 Lars-Olof Pettersson Dynapac 2 x x x x x 2 x x x x x x x x
69 Arne Nygren Korpen Åseda 2 0 x x x x x 2 x x x x x x x
70 Nathalie Jonasson Team Småland Hsk 2 x x x x x x x x x x x 2 x x
71 Elin Edlund Dynapac 1,5 x 1,5 x x x 0 x x x x x x x x
72 Mimmi Hansson Korpen Nybro 1,5 x x x x x x x x x x 1 0 0,5 x
73 Anna Stenberg HSK Tingzås 1 x x x x 1 x x x x x x x x x
73 Rasmus Johansson Cementa IF 1 x x x x 1 x x x x x x x x x
75 Peter Karlsson Sibbamåla IF 1 x 1 x x x x x x x x x x x x
76 Bo Trulsson Korpen Åseda 1 1 x x x x x x x x x x x x x
77 Judith Karlsson Växjö Hsk 1 x x x x x x x 1 x x 0 x x x
78 Ingegärd Holmqvist Lanternan 1 x 0 x x x 1 x x x x x x x x
79 Robin Alriksson Sibbamåla IF 1 x x x x x 1 x x x x x x x x
80 Jerry Viksten Korpen Åseda 1 0 x x x x x 1 x x x x x x x
81 Allan Persson Tingsryds HSC 1 x x x x x x x x x x 1 x x 0
82 Therese Frost Sibbamåla IF 0 x x x x x x x x x x x 0 x x
82 Roger Frost Sibbamåla IF 0 x x x x x x x x x x x 0 x x
82 Göran Brincner Värends HSK 0 x x x x x x x x 0 x x x x x
82 Göte Rosberg Korpen Åseda 0 x x x x x x 0 x x x x x x x
82 Bertil Olsson Jämjö Hsk 0 x x x x x 0 x x x x x x x x
82 Ella Johansson Dynapac 0 x x x x x 0 x x x x x x x x
82 Ulf Stenberg Mulde VK 0 x x x x 0 x x x x x x x x x
82 Thorgny Björkqvist Tingsryds Hsc 0 x x x x 0 x x x x x x x x x
82 Gustav Södergren Cementa IF 0 x x x x 0 x x x x x x x x x
82 Ronald Bergman Bergmans 0 x x x x 0 x x x x x x x x x
82 Susanne Bergman Bergmans 0 x x x x 0 x x x x x x x x x
82 Cathy Seventer Bergmans 0 x x x x 0 x x x x x x x x x
82 Karin Gullbrand Tingsryds HSC 0 x x 0 x 0 x x 0 x x x x x x
82 Nellie Persson Tingsryds HSC 0 x x 0 0 x x x x x x x x x x
82 Ingegärd Sjöstrand HSK Tingzås 0 0 x x x x x x x x x x x x x
82 Solveig Brincner Värends HSK 0 x 0 x 0 x 0 0 0 x x x 0 x x
82 Emma Svensson Dynapac 0 x 0 x x x x x x x x x x x x
82 Linda Belsing Sibbamåla IF 0 x 0 x x x x x x x x x x x x
82 Arne Blihd Lanternan 0 x 0 x x x x x x 0 x x x x x
82 Lisbeth Blihd Lanternan 0 x 0 x x x x x x x x x x x x
82 Iréne Petersson Lanternan 0 x 0 x x x x x x x x x x x x
82 Alexander Storme HSK Tingzås 0 0 x x x x x x x x x x x x x
82 Margareta Lundqvist Växjö Bs 0 x x x x x x x x x x x x 0 x
82 Birgitta Westerlund Växjö Bs 0 x x x x x x x x x x x x 0 x
82 Åke Lönnqvist Växjö Bs 0 x x x x x x x x x x x x 0 x
82 Carl-Axel Moberg Växjö Bs 0 x x x x x x x x x x x x 0 x


Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2017
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se