SvHKF.se - Klass 4

Banner
Sportlotteriet


Regler? Poängfördelning?
Klass 4 2017/2018
Plac. Namn Klubb Poäng
1 Göran Mårtensson Jämjö Hsk 67,5 8 8 5,5 12 x 3 x 4 5 x 12 8 2
2 Dan Madayang Korpen Åseda 63 x x x x x 7 8 8 9 9 10 7 5
3 Marcus Karlsson Jämjö Hsk 59,5 x 4 4 10 x 5 9 5 7 7 5,5 x 3
4 Bernt Olsson Jämjö Hsk 54 4 5 12 6 x 5 x 2 3 5 4 5 3
5 Ewa Malmqvist Jämjö Hsk 52 2 9 5 4 x 8 x 2 0 4 6 4 8
6 Kerstin Svensson Växjö Hsk 42 6 4 4 5 7 2 1 3 2 1 2 1 4
7 Sebastian Israelsson Sibbamåla IF 34,5 4 7 5 5 x x x 3 x 3 5,5 2 x
8 Mathias Karlberg Jämjö Hsk 29 x x x x x 5 x 3 x x 8 4 9
9 Mats Mårtensson Jämjö Hsk 28,5 2,5 0 0 4 x 1 5 0 4 4 3 x 5
10 Nathalie Sundahl Carlskrona Hsc 27 0 3 0 6 x 0 0 0 2 3 4 5 4
11 Armin Sisic Värends HSK 26 9 x x x x x x x 8 x x 9 x
12 Marianne Karlsson Jämjö Hsk 25,5 x 1 5,5 3 x 1 2 x x 3 3 x 7
13 Nils-Åke Hansson Korpen Nybro 25,5 x 2 3 2 x 1,5 3 1 0 4 5 x 4
14 Alexander Lundqvist Alvesta HSK 23 x x x x x 9 x 9 x 5 x x x
15 Stephan Gervide Korpen Nybro 21 x x 10 4 x x x 4 x x x x 3
16 Lars-Åke Karlsson Jämjö Hsk 19,5 x 2 6 3 x 0 4 1 0 1 2 0 0,5
17 Stefan Olofsson Korpen Nybro 19 x x x 3 x x x 7 1 8 x x x
18 Roland Sjöstrand HSK Tingzås 18 1 0 0 0 4 0 1 0 4 3 5 0 0
19 Anders Karlsson Värends HSK 17 3 0 0 0 4 x 7 3 x x x 0 x
20 Ann-Marie Larsson Tingsryds HSC 15 6 x x 2 x x 4 0 x 1 x x 2
21 Elin Olsson Dynapac 15 x 3 3 5 x 3 x x 1 x 0 x x
22 Louise Tollstam Dynapac 14,5 x 5 3 4 x 1,5 x x 1 x 0 x x
23 Alf Johansson Värends HSK 13 3 0 2 2 x x 3 x x 3 x 0 0
24 Ulrika Strandahl Växjö Hsk 12 1 2 x 0 x 0 3 x 0 5 0 x 1
25 Åke Bergqvist Tingsryds HSC 10,5 5 x x 2 x x 0 0,5 x 2 x x 1
26 Richard Holgersson Sketnabäck 10 x x 2 8 x x x x x x x x x
27 Magnus Stenberg HSK Tingzås 9 x x x x 9 x x x x x x x x
28 Maria Andersson Team Småland Hsk 9 x x 2 0 x 5 x 0 x 2 0 x 0
29 Gunnar Lundbeck Tingsryds HSC 9 1 0 x x x x 1 2 x 2 x x 3
30 Mikael Karlsson HSK Tingzås 8,5 2,5 x x x x x x 0 x 1 4 1 x
31 Anna Stenberg HSK Tingzås 8 x x x x 8 x x x x x x x x
31 Martin Björklund Sketnabäck 8 x x 8 x x x x x x x x x x
33 Mimmi Hansson Korpen Nybro 8 x 3 2 3 x x x x x x x x x
34 Martin Antic Värends HSK 8 2 2 0 0 x x 0 0,5 x x x 3 0,5
35 Bo Trulsson Korpen Åseda 7 x x x x x x 5 2 x x x x x
36 Rolf Johannesson Värends HSK 7 3 x x x x x x x x 1 3 0 x
36 Jim Rådström Jämjö Hsk 7 x x x x x 3 x x 3 1 0 x x
38 Ivar Lindstedt Cementa IF 5 x x x x 5 x x x x x x x x
38 Ola Holgersson Holmsjö Youngster 5 x x x x 5 x x x x x x x x
38 Towe Danielsson Korpen Nybro 5 x x x x x x x 5 x x x x x
38 Anders Alriksson Dynapac 5 x x x x x 5 x x x x x x x
38 Robert Lermalm Jämjö Hsk 5 x x x x x x x x 5 x x x x
43 Karin Gullbrand Värends HSK 5 x x x x x x x 0 0 0 4 0 1
44 Inge Skoglöv Jämjö Hsk 5 x 1 x x x x x 1 x x x 3 x
45 Tommy Svensson Värends HSK 5 x x x x x x x x x 1 2 2 x
46 Hannah Karlberg Jämjö Hsk 5 x x x x x 2 x 0 0 x 0 1 2
47 Bill Bergman Boge Sels 4 x x x x 4 x x x x x x x x
47 Linnea Gneupel Sibbamåla IF 4 x x 4 0 x 0 x x x x x x x
47 Robert Sjöberg Sketnabäck 4 x x 4 0 x x x x x x x x x
47 Roy Johansson Lanternan 4 x 4 x x x x x x x x x x x
47 Ronnie Pettersson Växjö Hsk 4 4 x x x x x 0 x x x x x x
47 Kjell Rydh Korpen Nybro 4 x x x x x x x 4 x x x x x
47 Krister Nygren Korpen Åseda 4 x x x x x x 4 x x x x x x
47 Lars-Erik Gren Team Småland Hsk 4 0 x x x x 0 x x x 4 x x 0
55 Kjell Åkesson Lanternan 4 x 3 0 0 x 1 x x x x 0 x x
56 Lisbeth Blidh Lanternan 4 x x x x x 2 x x x x 2 x x
57 Per-Åke Söderberg Cementa IF 3 x x x x 3 x x x x x x x x
57 Klas-Åke Lindström HSK Tingzås 3 x x x x 3 x x x x x x x x
57 Sanne Bergman Boge Sels 3 x x x x 3 x x x x x x x x
57 John Norrby Team Vitviken 3 x x x x 3 x x x x x x x x
57 Andreas Holmberg Jämjö Hsk 3 x x 3 x x x x x x x x x x
57 Eva Åkesson Lanternan 3 x x x 0 x 3 x x x x 0 x x
57 Jerry Viksten Korpen Åseda 3 x x x x x x 3 x x x x x x
57 Kenneth Andersson Dynapac 3 x x x x x x x x x x 3 x x
65 Göran Brincner Värends HSK 2 x x x x 2 x x x x x x x x
65 Lovisa Marlowe Team Vitviken 2 x x x x 2 x x x x x x x x
65 Rebecka Hulten Holmsjö Youngster 2 x x x x 2 x x x x x x x x
65 Anne-Lie Laholm Laholm 2 x x x x 2 x x x x x x x x
65 Andreas Collin HSK Tingzås 2 2 x x x x x x x x x x x x
65 Arne Nygren Korpen Åseda 2 x x x x x x 2 x x x x x x
65 Bertil Westergren Växjö Hsk 2 x x x x x x 2 x x x x x x
65 Johan Karlsson Korpen Åseda 2 x x x x x x 2 x x x x x x
73 Oscar Stener Alvesta HSK 2 x x x x x x x 0 x 2 x x x
74 Jonathan Rådström Jämjö Hsk 2 x x x x x x x x x 2 0 x x
75 Daniel Mårtensson Jämjö Hsk 2 x x x x x 0 x x 0 x 0 0 2
76 Solveig Brincner Värends HSK 1 0 x 0 0 1 x x x x x x x x
76 Bert-Åke Sandelius Boge Sels 1 x x x x 1 x x x x x x x x
76 Jörgen Laholm Laholm 1 x x x x 1 x x x x x x x x
76 Iréne Petersson Lanternan 1 x 1 x x x x x x x x x x x
76 Ulrik Hofer Lanternan 1 x 1 x x x x x x x x x x x
76 Emil Pettersson Lanternan 1 1 x x x x x x x x x x x x
76 Ingegärd Holmqvist Lanternan 1 x x x 0 x x 1 x x x x x x
76 Kerstin Magnusson Växjö Hsk 1 x x x x x x x x 1 0 x x x
76 Jonas Klarström Team Småland Hsk 1 x x 0 0 x 0 x 0 x 1 0 x 0
76 Susanne Andersson Team Småland Hsk 1 0 x x x x 0 x x x 1 x x x
76 Neo Rådström Sibbamåla IF 1 x x x x x x x x x 1 x x x
76 Mikael Grönskog Sibbamåla IF 1 x x x x x x x x x x x 1 x
88 Johanna Olausson Holmsjö Youngster 0,5 x x x x 0,5 x x x x x x x x
88 Jan Näslund Team Vitviken 0,5 x x x x 0,5 x x x x x x x x
90 Allan Persson Tingsryds HSC 0 x x x x x x x x x 0 x x 0
90 Henry Johansson Korpen Åseda 0 x x x x x x 0 x x x x x x
90 Rikard Åberg Alvesta HSK 0 x x x x x 0 x x x x x x x
90 Ida Johansson Jämjö Hsk 0 x x x x x 0 x x x x x x x
90 Idah Strandberg Jämjö Hsk 0 x x x x x 0 x x 0 0 x x x
90 Elin Edlund Dynapac 0 x x x x x 0 x x x x x x x
90 Gunnar Norrby Team Vitviken 0 x x x x 0 x x x x x x x x
90 Ewa Sandelius Boge Sels 0 x x x x 0 x x x x x x x x
90 Sofie Laholm Laholm 0 x x x x 0 x x x x x x x x
90 Johannes Engkvist Alvesta HSK 0 x x 0 0 0 x x x x x x x x
90 Morgan Atle Dynapac 0 x 0 x x x x x x x x x x x
90 Börje Carlsson Korpen Åseda 0 x 0 x x x x x x x x x x x
90 Arne Blihd Lanternan 0 x 0 x x x 0 x x x x 0 x x
90 Per Blihd Niklassons Glas 0 x 0 x x x x x x x x x x x
90 Mikaela Haraldsson Niklassons Glas 0 x 0 x x x x x x x x x x x
90 Hans Johansson Korpen Nybro 0 0 0 0 0 x x 0 0 x 0 0 0 0
90 Gunnel Karlsson HSK Tingzås 0 0 x x x x x x x x x x x x


Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2018
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se