Banner
Sportlotteriet


Hur fungerar det? Välj säsong:
Slutställning Sverigerankingen 2015/2016
Plac. Namn Klubb Poäng Antal tävlingar Snitt per serie
1 (1) Sandor Bodi Växjö 4836 13 186,00
2 (2) Tobias Gneupel Sibbamåla 4231 13 162,73
3 (3) Ingvar Eriksson Carlskrona 3828 13 147,23
4 (4) Olle Ottosson Dynapac 3736 13 143,69
5 (5) Gert Karlsson Korpen Åseda 3598 15 133,23
6 (7) Matz Karlsson Korpen Åseda 3548 15 130,73
7 (5) Tomas Lindahl Korpen Åseda 3507 13 134,88
8 (8) Peter Olsson Dynapac 3356 15 123,10
9 (9) Maj-Britt Jarl Växjö 3238 14 121,00
10 (9) Leo Andersson Carlskrona 3214 11 146,09
11 (11) Mattias Gneupel Sibbamåla 3115 15 114,17
12 (12) Lasse Brincner Värends Hsk 3106 15 115,80
13 (13) Anders Johansson Dynapac 3039 15 109,50
14 (19) Bo Petersson Korpen Nybro 3003 13 115,50
15 (14) Hans Lundqvist Alvesta 2967 14 110,64
16 (15) Kent Sundahl Carlskrona 2940 10 147,00
17 (18) Christian Balsiger Värends Hsk 2876 12 119,83
18 (15) Christer Blomgren Lanternan 2831 13 108,88
19 (19) Dan Hallstan Växjö 2735 15 101,33
20 (21) Gebriela Kostantinos Korpen Åseda 2711 12 112,96
21 (15) Leif Ahlex Lessebo 2684 8 167,75
22 (22) Göran Persson Dynapac 2675 14 100,68
23 (22) Inga-Lill Stühr Lessebo 2656 11 120,73
24 (25) Kasper Sjöberg Sketnabäck 2578 13 99,15
25 (24) Bela Bodi Växjö 2576 13 99,08
26 (27) Thomas Dahl Växjö 2457 13 94,50
27 (25) Berndt Pettersson Lanternan 2410 13 92,69
28 (28) Leif Sundahl Carlskrona 2390 11 108,64
29 (30) Clara Larsson Värends Hsk 2327 14 86,25
30 (28) Jan Petersson Lanternan 2300 13 88,46
31 (31) Stefan Tollstam Dynapac 2292 14 84,07
32 (32) Alf Svensson Korpen Åseda 2283 12 95,13
33 (33) Ingegerd Pettersson Lanternan 2254 13 86,69
34 (34) Malin Lundqvist Alvesta 2219 11 100,86
35 (38) Kerstin Johansson Lessebo 2201 11 100,05
36 (35) Lukas Bern Dynapac 2163 11 98,32
37 (42) Maire Johansson Växjö 2138 13 82,23
38 (40) Fredrik Lundin Lanternan 2077 8 129,81
39 (37) Solveig Axelsson Alvesta 2074 14 77,00
40 (35) Ronny Lundberg Lanternan 2058 10 102,90
41 (41) Peter Edlund Dynapac 1999 13 76,88
42 (48) Anita Fabbeke Dynapac 1998 10 99,90
43 (44) Carina Gneupel Sibbamåla 1996 11 90,73
44 (45) Johan Johansson Tingsryd 1985 8 124,06
45 (42) Olle Nilsson Tingsryd 1979 12 82,46
46 (50) Bengt Fabbeke Dynapac 1931 10 96,55
47 (50) Inger Andersson Korpen Nybro 1917 10 95,85
48 (38) Kennarth Axelsson Alvesta 1874 8 117,13
49 (46) Christina Holmberg Tingsryd 1849 10 92,45
50 (53) Bo Andersson Hsk Tingzås 1786 9 99,22
51 (47) Ulrika Rydell Värends Hsk 1747 13 67,19
52 (55) Göran Olofsson Korpen Nybro 1671 8 104,44
53 (52) Robert Sjöberg Sketnabäck 1623 12 67,63
54 (53) Mikael Karlsson Hsk Tingzås 1566 10 78,30
55 (57) Kerstin Svensson Växjö Hsk 1552 13 59,69
56 (59) Roland Sjöstrand Hsk Tingzås 1549 12 64,54
57 (48) Lennart Karlsson Lanternan 1537 9 85,39
58 (62) Bo Fransson Lessebo 1514 6 126,17
59 (56) Lasse Nilsson Värends Hsk 1513 8 94,56
60 (57) Gilbert Pettersson Lanternan 1470 8 91,88
61 (60) Christer Brincner Värends Hsk 1438 8 89,88
62 (66) Jörgen Holmqvist Lessebo Hsk 1387 5 138,70
63 (68) Magnus Israelsson Sibbamåla 1379 5 137,90
64 (62) Alf Johansson Värends Hsk 1338 11 60,82
65 (65) Rolf Johannesson Värends Hsk 1313 8 82,06
66 (70) Maria Andersson Värends Hsk 1295 9 71,94
67 (60) Roy Dahlén Dynapac 1279 6 106,58
68 (62) Martin Antic Värends Hsk 1261 10 63,05
69 (66) Bengt-Erik Holmberg Tingsryd 1174 6 97,83
70 (68) Sune Olsson Korpen Nybro 1155 6 96,25
71 (75) Rune Karlsson Korpen Nybro 1115 5 111,50
72 (71) Rickard Holgersson Sketnabäck 1093 9 60,72
73 (71) Ulf Seyer Alvesta 1079 12 44,96
74 (73) Elin Olsson Dynapac 1060 8 66,25
75 (74) Mattias Olsson Dynapac 1059 5 105,90
76 (82) Joel Sundahl Carlskrona 1012 6 84,33
77 (75) Louise Tollstam Dynapac 969 7 69,21
78 (79) Gunnar Lundbeck Tingsryd 968 8 60,50
79 (78) Roger Frost Sibbamåla 948 7 67,71
80 (79) Ingegerd Sjöstrand Hsk Tingzås 941 8 58,81
81 (81) Markus Johansson Dynapac 920 7 65,71
82 (87) Sebastian Israelsson Sibbamåla 912 7 65,14
83 (87) Mikael Bodi Växjö Hsk 903 6 75,25
84 (85) Jonas Klarström Värends Hsk 876 10 43,80
85 (84) Kent Vikström Växjö 852 4 106,50
86 (85) Niclas Gunnarsson Sibbamåla 846 5 84,60
87 (96) Viktor Holgersson Sketnabäck 826 7 59,00
88 (100) Nils-Åke Hansson Korpen Nybro 817 5 81,70
89 (90) Martin Björklund Sketnabäck 805 5 80,50
90 (75) Patrick Axelsson Alvesta 803 4 100,38
90 (91) Gunnel Karlsson Hsk Tingzås 803 5 80,30
92 (87) Hans Johansson Tingsryd 802 4 100,25
93 (92) Conny Bark Lessebo 741 5 74,10
93 (92) Magnus Stenberg Hsk Tingzås 741 4 92,63
95 (98) Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd 720 4 90,00
96 (82) Christer Grahn Lanternan 692 4 86,50
97 (92) Damian Barnasiak Växjö Hsk 644 4 80,50
98 (95) Henry Johansson Korpen Åseda 608 4 76,00
99 (102) Bernt Olsson Jämjö Hsk 588 3 98,00
100 (103) Kerstin Petersen Växjö 578 4 72,25
101 (104) Madelene Bergendorf Hsk Tingzås 566 4 70,75
102 (98) Ulf Vadaszi Sibbamåla 559 3 93,17
103 (96) Ronnie Pettersson Tingsryd 558 4 69,75
104 (105) Kjell Rydh Korpen Nybro 551 4 68,88
105 (100) Jan Lundin Tingsryd 539 3 89,83
105 (106) Roland Andreasson Lanternan 539 3 89,83
107 (107) Linnea Gneupel Sibbamåla 506 5 50,60
107 (107) Therese Frost Sibbamåla 506 5 50,60
109 (111) Gunilla Andersson Hsk Tingzås 502 4 62,75
110 (112) Janne Larsson Mulde VK 484 3 80,67
111 (113) Ewa Malmqvist Jämjö Hsk 476 3 79,33
112 (115) Lars-Åke Karlsson Jämjö Hsk 470 3 78,33
113 (123) Risto Selming Korpen Nybro 459 3 76,50
114 (116) Solveig Brincner Värends Hsk 450 7 32,14
115 (117) Anna Stenberg Hsk Tingzås 447 3 74,50
116 (118) Rikard Åberg Alvesta 446 4 55,75
117 (119) Nathalie Jonasson Värends Hsk 444 5 44,40
118 (120) Marianne Karlsson Jämjö Hsk 442 3 73,67
119 (107) Lennart Karlsson Tingsryd 441 3 73,50
120 (133) Anne-Marie Larsson Tingsryd 425 3 70,83
121 (121) Bengt-Arne Andersson Mulde VK 417 3 69,50
121 (121) Tekla Andersson Värends Hsk 417 6 34,75
123 (123) Krister Nygren Korpen Åseda 396 2 99,00
124 (126) Jan-Inge Ahlgren Mulde VK 381 2 95,25
125 (127) Elisabeth Brisendahl Tingsryd 378 2 94,50
126 (128) Göte Rosberg Korpen Åseda 345 2 86,25
127 (130) Susanne Andersson Värends Hsk 336 3 56,00
128 (131) Bertil Olsson Jämjö Hsk 335 2 83,75
129 (132) Kent-Åke Alriksson Sibbamåla 325 4 40,63
130 (133) Anders Alriksson Dynapac 319 2 79,75
131 (107) Robert Johansson Lessebo Hsk 315 1 157,50
132 (135) Berit Gustavsson Korpen Nybro 306 2 76,50
133 (136) Bo Trulsson Korpen Åseda 297 2 74,25
134 (137) Åke Bergqvist Tingsryd 287 3 47,83
135 (139) Patrik Glimfalk Mulde VK 284 2 71,00
136 (140) Nina Vadaszi Sibbamåla 282 2 70,50
137 (141) Arne Nygren Korpen Åseda 277 2 69,25
138 (142) Ulf Stenberg Mulde VK 275 3 45,83
139 (143) Jerry Viksten Korpen Åseda 271 1 135,50
140 (144) Anders Karlsson Värends Hsk 259 4 32,38
141 (113) Armin Sisic Värends Hsk 253 1 126,50
142 (158) Lars-Erik Green Värends Hsk 246 3 41,00
143 (146) Birgitta Stenberg Mulde VK 242 2 60,50
144 (152) Allan Persson Tingsryd 238 2 59,50
145 (147) Elin Edlund Dynapac 236 2 59,00
146 (123) Peter Karlsson Sibbamåla 235 1 117,50
147 (148) Towe Danielsson Korpen Nybro 230 1 115,00
147 (148) Göran Karlsson Sibbamåla 230 2 57,50
149 (150) Paul Karlsson Lessebo 228 1 114,00
150 (151) Morgan Atle Dynapac 225 2 56,25
151 (152) Kenneth Andersson Dynapac 216 1 108,00
151 (152) Johan Karlsson Korpen Åseda 216 1 108,00
153 (155) Robin Alriksson Sibbamåla 206 2 51,50
154 (156) Marcus Karlsson Jämjö Hsk 195 1 97,50
155 (157) Niklas Berglund Dynapac 193 1 96,50
156 (158) Erik Niklasson Korpen Nybro 188 2 47,00
157 (160) Tommy Karlsson Korpen Nybro 179 1 89,50
157 (160) Ted Svensson Mulde VK 179 1 89,50
159 (162) Lukas Eriksson Korpen Åseda 178 1 89,00
160 (163) Stephan Gervide Korpen Nybro 174 1 87,00
161 (164) Britta Eriksson Carlskrona 173 1 86,50
162 (165) Susanne Simonsson Lanternan 163 2 40,75
163 (166) Roy Johansson Lanternan 152 1 76,00
164 (167) André Andersson Mulde VK 149 1 74,50
165 (168) Jonny Petersson FlygtSeniorerna 147 1 73,50
166 (169) Bertil Westergren Växjö 144 1 72,00
166 (169) Hanna Bergendorf Hsk Tingzås 144 2 36,00
168 (137) Elsie Fransson Tingsryd 143 1 71,50
169 (171) Hans Nilsson Dynapac 137 1 68,50
169 (171) Mikael Belsing Sibbamåla 137 1 68,50
171 (173) Göran Olofsson Mulde VK 82 2 20,50
171 (174) Emma Svensson Dynapac 134 1 67,00
173 (175) Emilia Lindkvist Alvesta 133 1 66,50
174 (176) Ingegärd Holmqvist Lanternan 132 1 66,00
175 (177) Barbro Fohlin Fole IF 127 2 31,75
175 (177) Bengt Andersson Växjö Hsk 127 1 63,50
177 (179) Barbro Wettersten Wisby BK 122 2 30,50
178 (180) Mimmi Hansson Korpen Nybro 118 1 59,00
179 (181) Jonathan Karlsson Tingsryd 113 1 56,50
180 (182) Morgan Jonasson Sibbamåla 104 1 52,00
181 (183) Ronny Lindskär Bridgegänget 96 1 48,00
182 (184) Adam Svensson Cementa IF 91 1 45,50
183 (185) Ulf Gardell Mulde VK 89 1 44,50
184 (187) Patrik Olausson Sibbamåla 85 1 42,50
185 (188) Rasmus Johansson Cementa IF 83 1 41,50
186 (189) Susanne Östrand Värends Hsk 82 1 41,00
187 (190) Göran Brincner Värends Hsk 80 1 40,00
188 (191) Tytti Bark Lessebo Hsk 77 1 38,50
188 (191) Charlotte Åkesson Dynapac 77 1 38,50
190 (193) Thorgny Björkqvist Tingsryd 67 1 33,50
190 (193) Torgny Nyberg Mulde VK 67 1 33,50
192 (195) Emelie Sjöberg Värends Hsk 62 1 31,00
193 (196) Lena Schalin Bridgegänget 55 1 27,50
194 (197) Curt von Schlanbusch Bridgegänget 48 1 24,00
194 (197) Alexander Wiktorsson Värends Hsk 48 1 24,00
196 (199) Ann-Margret Svensson Sibbamåla 27 1 13,50
197 (200) Marianne Wadaszi Bridgegänget 23 1 11,50
Hela sverigerankingen Uppdaterad 2016-04-24


Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2017
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se