Banner
Sportlotteriet

Division 1
Plac Namn Sp. M 3p 2p 1p 0p Matchkvot +/- Poäng
1 Carlskrona Hsc 2 2 0 0 0 12:4 8 6
2 Tingsryd Hsc 1 2 2 0 0 0 12:5 7 6
3 Korpen Åseda 2 1 0 0 1 10:7 3 3
4 Växjö Hsk 1 2 1 0 0 1 6:7 -1 3
5 Sibbamåla 2 1 0 0 1 7:9 -2 3
6 Dynapac Hsc 2 0 1 0 1 7:11 -4 2
7 Lanternan 1 2 0 0 1 1 9:12 -3 1
8 Jämjö Hsk 2 2 0 0 0 2 4:12 -8 0

MatchNR: Omgång Datum Arrangör Kl. Bana Hemmalag Bortalag
01 Omg 1 19-sep Karlskrona 10:00 1 Tingsryd Hsc 1 Lanternan 1 6-4
02 10:00 2 Carlskrona Hsc Korpen Åseda 6-4
03 10:00 3 Växjö Hsk 1 Dynapac Hsc 6-1
04 10:00 4 Jämjö Hsk 2 Sibbamåla 3-6
05 12:00 1 Växjö Hsk 1 Carlskrona Hsc 0-6
06 12:00 2 Tingsryd Hsc 1 Jämjö Hsk 2 6-1
07 12:00 3 Korpen Åseda Sibbamåla 6-1
08 12:00 4 Lanternan 1 Dynapac Hsc 5-6
17 Omg 2 03-okt Tingsryd 10:00 1 Dynapac Hsc Tingsryd Hsc 1
18 10:00 2 Sibbamåla Carlskrona Hsc
19 10:00 3 Jämjö Hsk 2 Växjö Hsk 1
20 10:00 4 Lanternan 1 Korpen Åseda
21 12:00 1 Lanternan 1 Jämjö Hsk 2
22 12:00 2 Dynapac Hsc Korpen Åseda
23 12:00 3 Carlskrona Hsc Tingsryd Hsc 1
24 12:00 4 Sibbamåla Växjö Hsk 1
33 Omg 3,4,5 07-nov Värend 10:00 1 Tingsryd Hsc 1 Växjö Hsk 1
34 10:00 1 Växjö Hsk 1 Tingsryd Hsc 1
35 Omg 3,4,5 07-nov Karlskrona 10:00 1 Korpen Åseda Jämjö Hsk 2
36 10:00 2 Sibbamåla Lanternan 1
37 10:00 3 Carlskrona Hsc Dynapac Hsc
38 10:00 1 Dynapac Hsc Sibbamåla
39 12:00 2 Carlskrona Hsc Jämjö Hsk 2
40 12:00 3 Korpen Åseda Lanternan 1
61 Omg 6,7 16-jan Åseda 10:00 1 Korpen Åseda Växjö Hsk 1
62 10:00 1 Växjö Hsk 1 Korpen Åseda
63 Omg 6,7 16-jan Karlskrona 10:00 1 Tingsryd Hsc 1 Sibbamåla
64 10:00 2 Dynapac Hsc Jämjö Hsk 2
65 10:00 3 Carlskrona Hsc Lanternan 1
66 10:00 1 Jämjö Hsk 2 Carlskrona Hsc
67 12:00 2 Lanternan 1 Tingsryd Hsc 1
68 12:00 3 Sibbamåla Dynapac Hsc
85 Omg 8 20-feb Åseda 10:00 1 Korpen Åseda Tingsryd Hsc 1
86 10:00 1 Tingsryd Hsc 1 Korpen Åseda
87 Omg 8 20-feb Karlskrona 10:00 1 Växjö Hsk 1 Lanternan 1
88 10:00 2 Jämjö Hsk 2 Dynapac Hsc
89 10:00 3 Carlskrona Hsc Sibbamåla
90 10:00 1 Dynapac Hsc Carlskrona Hsc
91 12:00 2 Lanternan 1 Sibbamåla
92 12:00 3 Växjö Hsk 1 Jämjö Hsk 2
101 Omg 9 20-mar Tingsryd 10:00 1 Korpen Åseda Carlskrona Hsc
102 10:00 2 Lanternan 1 Växjö Hsk 1
103 10:00 3 Tingsryd Hsc 1 Dynapac Hsc
104 10:00 4 Sibbamåla Jämjö Hsk 2
105 12:00 1 Sibbamåla Tingsryd Hsc 1
106 12:00 2 Jämjö Hsk 2 Korpen Åseda
107 12:00 3 Carlskrona Hsc Växjö Hsk 1
108 12:00 4 Dynapac Hsc Lanternan 1
113 Omg 10 11-apr Karlskrona 10:00 1 Dynapac Hsc Växjö Hsk 1
114 10:00 2 Lanternan 1 Carlskrona Hsc
115 10:00 3 Sibbamåla Korpen Åseda
116 10:00 4 Jämjö Hsk 2 Tingsryd Hsc 1
117 12:00 1 Jämjö Hsk 2 Lanternan 1
118 12:00 2 Korpen Åseda Dynapac Hsc
119 12:00 3 Tingsryd Hsc 1 Carlskrona Hsc
120 12:00 4 Växjö Hsk 1 Sibbamåla

OBS!
Arrangör skickar in matchresultat via SMS eller e-post till Tomas Lindahl direkt efter avslutade matcher 
Tel. 0734-004693 eller tomas.lindahl@svhkf.se skriv matchnummer enligt spelprogram följt av resultatet i matchen.
Matchprotokollet skickas till Gert Karlsson via e-post:  gert.karlsson@svhkf.se 
för uppdatering av rankingtabell.


Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2020
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se