Banner
Sponsor: Sportlotteriet

Division 1 2016/2017
Plac Namn Sp. M 3p 2p 1p 0p Matchkvot +/- Poäng
1 Korpen Åseda 14 12 0 2 0 82:36 46 38
2 Carlskrona Hsc 14 7 5 1 1 80:53 27 32
3 Växjö Hsk 1 14 7 2 1 4 70:52 18 26
4 Sibbamåla IF 14 7 1 1 5 72:57 15 24
5 Tingsryd Hsc 1 14 7 0 2 5 64:58 6 23
6 Dynapac Södra 2 14 3 2 1 8 57:72 -15 14
7 Korpen Nybro 14 0 2 3 9 38:82 -44 7
8 Lanternan 14 0 1 2 11 30:83 -53 4

MatchNR: Datum Arrangör Kl. Bana Hemmalag Bortalag
001 24-sep Nybro 10:00 1 Korpen Nybro Dynapac Södra 2 5-6
002 10:00 2 Sibbamåla Korpen Åseda 3-6
003 10:00 3 Carlskrona Hsc Tingsryd Hsc 1 6-5
004 10:00 4 Lanternan Växjö Hsk 1 1-6
005 12:00 1 Lanternan Tingsryd Hsc 1 0-6
006 12:00 2 Korpen Nybro Carlskrona Hsc 5-6
007 12:00 3 Växjö Hsk 1 Sibbamåla 5-6
008 12:00 4 Dynapac Södra 2 Korpen Åseda 2-6
015 15-okt Karlskrona 10:00 1 Carlskrona Hsc Dynapac Södra 2 6-4
016 10:00 2 Sibbamåla Lanternan 6-1
017 12:00 1 Lanternan Dynapac Södra 2 4-6
018 12:00 2 Carlskrona Hsc Sibbamåla 6-4
019 15-okt Tingsryd 10:00 1 Korpen Åseda Korpen Nybro 6-0
020 10:00 2 Tingsryd Hsc 1 Växjö Hsk 1 4-6
021 12:00 1 Växjö Hsk 1 Korpen Nybro 6-1
022 12:00 2 Korpen Åseda Tingsryd Hsc 1 6-1
023 12-nov Karlskrona 10:00 1 Sibbamåla Dynapac Södra 2 6-4
024 10:00 2 Carlskrona Hsc Lanternan 6-1
025 12:00 1 Dynapac Södra 2 Carlskrona Hsc 3-6
026 12:00 2 Lanternan Sibbamåla 1-6
027 22-okt Åseda 10:00 1 Tingsryd Hsc 1 Korpen Nybro 6-2
028 10:00 2 Korpen Åseda Växjö Hsk 1 6-4
029 12:00 1 Växjö Hsk 1 Tingsryd Hsc 1 6-1
030 12:00 2 Korpen Nybro Korpen Åseda 0-6
034 03-dec Karlskrona 10:00 1 Tingsryd Hsc 1 Sibbamåla 6-4
035 10:00 2 Dynapac Södra 2 Växjö Hsk 1 6-1
036 10:00 3 Korpen Nybro Lanternan 6-5
037 10:00 4 Korpen Åseda Carlskrona Hsc 5-6
038 12:00 1 Växjö Hsk 1 Carlskrona Hsc 6-5
039 12:00 2 Lanternan Korpen Åseda 0-6
040 12:00 3 Dynapac Södra 2 Tingsryd Hsc 1 2-6
041 12:00 4 Korpen Nybro Sibbamåla 4-6
048 14-jan Värend 10:00 1 Sibbamåla Tingsryd Hsc 1 6-3
049 10:00 2 Växjö Hsk 1 Dynapac Södra 2 3-6
050 10:00 3 Lanternan Korpen Nybro 6-5
051 12-feb Åseda 10:00 4 Carlskrona Hsc Korpen Åseda 3-6
052 11-feb Lidhult 11:00 1 Carlskrona Hsc Växjö Hsk 1 6-3
053 12:00 2 Korpen Åseda Lanternan 6-1
054 12:00 3 Tingsryd Hsc 1 Dynapac Södra 2 6-3
055 12:00 4 Sibbamåla Korpen Nybro 6-2
062 20-feb Karlskrona 17:00 1 Lanternan Carlskrona Hsc 1-6
063 25-feb 09:00 2 Dynapac Södra 2 Sibbamåla 1-6
064 06-mar xx:00 1 Sibbamåla Carlskrona Hsc 5-6
065 27-feb xx:00 2 Dynapac Södra 2 Lanternan 6-5
066 18-feb Tingsryd 10:00 1 Tingsryd Hsc 1 Korpen Åseda 3-6
067 10:00 2 Korpen Nybro Växjö Hsk 1 0-6
068 12:00 1 Korpen Nybro Tingsryd Hsc 1 2-6
069 12:00 2 Växjö Hsk 1 Korpen Åseda 6-5
073 18-mar Karlskrona 10:00 1 Dynapac Södra 2 Korpen Nybro 5-6
074 10:00 2 Korpen Åseda Sibbamåla 6-4
075 10:00 3 Tingsryd Hsc 1 Carlskrona Hsc 5-6
076 10:00 4 Växjö Hsk 1 Lanternan 6-1
077 12:00 1 Tingsryd Hsc 1 Lanternan 6-3
078 12:00 2 Carlskrona Hsc Korpen Nybro 6-0
079 12:00 3 Sibbamåla Växjö Hsk 1 4-6
080 12:00 4 Korpen Åseda Dynapac Södra 2 6-3

OBS!
Arrangör skickar in matchresultat via SMS eller e-post till Tomas Lindahl direkt efter avslutade matcher 
Tel. 0734-004693 eller tomas.lindahl@svhkf.se skriv matchnummer enligt spelprogram följt av resultatet i matchen.
Matchprotokollet skickas till Gert Karlsson via e-post:  gert.karlsson@svhkf.se 
för uppdatering av rankingtabell.


Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2022
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se