Banner
Sponsor: Sportlotteriet


Vad är bonusjakten? Välj säsong:
Bonusjakten 2022/2023
Plac. Namn Klubb Poäng J
ä
m
j
ö

O
p
e
n
R
o
s
l
a
g
e
n

O
p
e
n
V
a
x
h
o
l
m

O
p
e
n
S
t
o
c
k
h
o
l
m
s
-
D
M

u
t
e
S
i
b
b
a
m
å
l
a

O
p
e
n
V
a
x
h
o
l
m

I
n
d
o
o
r

C
u
p
S
t
o
c
k
h
o
l
m
s
-
D
M

i
n
n
e
1 Kent Sundahl Carlskrona Hsc 110 10 20 10 5 10 0 0 10 x 5 x 5 5 5 25 x x x x x
2 Sandor Bodi Växjö Hsk 100 5 x x 0 5 x x 25 15 x x 20 15 x 15 x x x x x
3 Matz Karlsson Korpen Åseda 85 5 5 0 0 20 x x 15 5 x x 0 10 15 10 x x x x x
3 Peter Olsson Dynapac Hsc 85 10 0 15 0 0 5 0 5 x 15 x 0 10 10 15 x x x x x
3 Ingvar Eriksson Carlskrona Hsc 85 5 5 15 5 5 x x 5 x 5 x 0 10 15 15 x x x x x
3 Leo Andersson Carlskrona Hsc 85 5 10 15 5 5 0 0 0 x 10 x 10 10 10 5 x x x x x
7 Jean Fredriksson Väre Balders Hsk 75 5 x 10 5 15 10 0 x x x 20 x x 5 5 x x x x x
8 Gert Karlsson Korpen Åseda 70 0 15 10 5 x 0 0 0 10 x x 0 20 10 x x x x x x
9 Tobias Gneupel Sibbamåla 65 5 x 10 0 25 x x x x 10 x x x 10 5 x x x x x
9 Magnus Israelsson Sibbamåla 65 0 5 0 0 10 0 5 5 x 10 x 10 10 5 5 x x x x x
11 Matthias Gneupel Sibbamåla 60 10 0 0 10 15 x x 5 x 0 x 0 10 5 5 x x x x x
12 Gebriela Kostantinos Korpen Åseda 55 5 5 15 25 5 x x x x x x x x x x x x x x x
12 Hathaichonlanne Phaengphui Växjö Hsk 55 15 x 0 10 15 x x x 5 x x 10 x x x x x x x x
14 Inge Skoglöv Jämjö Hsk 50 0 0 0 5 15 0 0 5 x 0 x 0 15 5 5 x x x x x
14 Anitha Fabbeke Dynapac Hsc 50 0 0 5 5 5 0 0 5 x 0 x 10 10 5 5 x x x x x
16 Olle Ottosson Dynapac Hsc 45 10 0 0 0 10 x x 0 x 5 x 10 0 10 0 x x x x x
16 Lars-Erik Ottosson Lanternan 45 0 5 5 5 5 x x 0 x 10 x 0 0 5 10 x x x x x
18 Carina Gneupel Sibbamåla 40 0 10 0 0 5 x x 0 x 0 x 0 15 0 10 x x x x x
19 Gilbert Pettersson Lanternan 35 0 0 5 0 x x x x x 10 x 0 5 10 5 x x x x x
19 Sandra Widlund Växjö Hsk 35 5 x 10 10 5 x x x 0 x x 5 x x x x x x x x
19 Kerstin Svensson Växjö Hsk 35 5 x x 0 5 x x 0 0 x x 5 10 5 5 x x x x x
22 Göran Mårtensson Jämjö Hsk 30 5 0 0 0 0 0 10 0 x 5 x 10 0 0 0 x x x x x
22 Mattias Olsson Dynapac Hsc 30 0 5 0 0 0 10 0 10 x 0 x 0 5 0 0 x x x x x
22 Torgny Rågfeldt Balders HSK 30 5 x x 5 0 0 10 x x x 10 x x x x x x x x x
22 Joel Sundahl Carlskrona Hsc 30 5 5 5 0 0 0 0 x x 0 x 10 x 5 0 x x x x x
22 Ronny Lundberg Lanternan 30 0 x 10 5 0 x x 5 x 5 x 0 0 0 5 x x x x x
27 Björn Gabrielsson Vaxholm Hsk 25 x x x 0 5 0 0 x x x 20 x x x x x x x x x
27 Christian Balsiger Värends Hsk 25 x x 15 0 10 x x x x x x x x x x x x x x x
27 Natalie Sundahl Carlskrona Hsc 25 0 5 0 0 10 0 5 0 x 0 x x x 5 0 x x x x x
27 Jarita Fredriksson Väre Balders Hsk 25 x x 0 0 5 5 5 x x x 0 x x 10 0 x x x x x
27 Bengt Fabbeke Dynapac Hsc 25 0 5 0 5 0 0 0 0 x 5 x 5 0 5 0 x x x x x
27 Yamonlada Damnoenngam Växjö Hsk 25 5 x 5 5 5 x x x 0 x x 5 x x x x x x x x
33 Louise Tollstam Dynapac Hsc 20 0 0 5 5 10 x x 0 x 0 x x x 0 x x x x x x
33 Mats Mårtensson Jämjö Hsk 20 x 0 5 0 0 10 0 0 x x x x x x 5 x x x x x
33 Malira Eriksson Balders HSK 20 x x x 0 x 5 0 x x x 0 5 x x 10 x x x x x
33 Kristian Jältsäter Vaxholm Hsk 20 x x x 0 10 5 0 x x x 5 x x x x x x x x x
33 Björn Landberg Vaxholm Hsk 20 x x x 0 10 0 5 x x x 5 x x x x x x x x x
33 Pascal Letter Balders HSK 20 x x x 5 0 5 10 x x x x x x x x x x x x x
39 Leif Danielsson Korpen Nybro 15 x x x x x x x x x x x x 15 x x x x x x x
39 Roy Dahlén Dynapac Hsc 15 0 0 0 0 0 0 0 x x 0 x 0 10 0 5 x x x x x
39 Göran Olofsson Korpen Nybro 15 0 5 0 0 0 x x 0 0 x x 0 0 0 10 x x x x x
39 Tomas Lindahl Korpen Åseda 15 0 x 0 0 x x x 0 x x x 10 0 0 5 x x x x x
39 Lukas Bern Dynapac Hsc 15 0 x 10 0 5 x x x x 0 x x x 0 0 x x x x x
39 Daniel Mårtensson Jämjö Hsk 15 0 0 5 0 5 0 5 0 x 0 x 0 0 0 0 x x x x x
39 Elin Olsson Dynapac Hsc 15 5 0 0 5 0 0 0 5 x 0 x x 0 0 0 x x x x x
39 Berndt Pettersson Lanternan 15 0 x 5 0 0 x x 0 x 0 x 5 0 5 0 x x x x x
39 Stefan Olofsson Korpen Nybro 15 0 0 0 0 x x x 5 5 x x 0 x 5 0 x x x x x
39 Maire Johansson Växjö Hsk 15 0 5 x 0 0 x x x 5 x x 5 0 x 0 x x x x x
39 Johan Johansson Tingsryd Hsc 15 5 x x 5 5 x x x x x x 0 x x x x x x x x
39 Bengt Andersson Växjö Hsk 15 5 x x x x x x x x x x 5 5 x x x x x x x
51 Lasse Brincner Värends Hsk 10 0 x 0 0 0 x x x 0 x x 0 10 0 0 x x x x x
51 Julia Anjou Balders HSK 10 x x x x x 10 x x x x x x x x x x x x x x
51 Ingegerd Pettersson Lanternan 10 0 x 0 0 5 x x 0 x 0 x x 0 0 5 x x x x x
51 Leif Sundahl Carlskrona Hsc 10 5 0 0 0 x x x 0 x x x x 5 0 x x x x x x
51 Hernan Hernandez Jämjö Hsk 10 x 5 x 0 0 x x 0 x 0 x x 0 5 x x x x x x
51 Janne Pettersson Balders Hsk 10 x x x 5 0 0 0 x x x 5 x x x x x x x x x
51 Jonny Åberg Balders HSK 10 x x x 0 5 0 0 x x x 5 x x x x x x x x x
51 Lisbeth Blihd Lanternan 10 x 5 0 x x x x 0 x 5 x x x 0 x x x x x x
51 Martin Anjou Balders HSK 10 x x x x x 5 0 x x x 5 x x x x x x x x x
51 Erik Smiding Vaxholm Hsk 10 x x x 5 0 x x x x x 5 x x x x x x x x x
51 Peter Olsson 2 Dynapac 10 x x x x x x x 5 x x x x x 0 5 x x x x x
62 Alf Svensson Korpen Åseda 5 0 0 0 0 0 x x 0 0 x x 5 0 0 0 x x x x x
62 Solveig Axelsson Växjö Hsk 5 0 0 0 0 5 x x 0 0 x x 0 0 0 0 x x x x x
62 Irene Pettersson Lanternan 5 0 0 0 0 5 x x 0 x 0 x x 0 0 0 x x x x x
62 Dan Hallstan Växjö Hsk 5 0 0 x 0 0 x x 5 0 x x 0 0 0 0 x x x x x
62 Bela Bodi Växjö Hsk 5 5 x 0 0 0 x x 0 0 x x x 0 x 0 x x x x x
62 Clara Larsson Värends Hsk 5 0 x 5 0 0 x x x 0 x x x x 0 0 x x x x x
62 Nick Gibbs Dynapac Hsc 5 x 0 0 0 5 0 0 x x x x x x x x x x x x x
62 Arne Blihd Lanternan 5 x 0 5 0 x x x 0 x 0 x x x 0 x x x x x x
62 Ewa Malmqvist Jämjö Hsk 5 0 0 5 0 x x x x x x x 0 x x 0 x x x x x
62 Mikael Grönskog Sibbamåla 5 x 0 x 5 0 x x 0 x x x x 0 x 0 x x x x x
62 Ulrika Rydell Värends Hsk 5 0 x x 0 0 x x x 0 x x x x 0 5 x x x x x
62 Åke Bergqvist Tingsryd Hsc 5 5 x x 0 0 x x x 0 x x 0 x x x x x x x x
62 Ted Lilja Lanternan 5 x x 0 x x x x 0 x 0 x x 5 0 x x x x x x
62 Marianne Karlsson Jämjö Hsk 5 x 0 x 0 5 x x x x x x 0 x x 0 x x x x x
62 Sebastian Israelsson Sibbamåla 5 0 x 0 0 0 x x x x x x x x x 5 x x x x x
62 Jan Petersson Lanternan 5 x x 0 0 x x x x x x x x 0 x 5 x x x x x
62 Malena Rågfeldt Balders HSK 5 x x x 0 0 5 x x x x x x x x x x x x x x
62 Julia Eriksson Balders HSK 5 x x x x x 0 5 x x x 0 x x x x x x x x x
62 Sune Olsson Korpen Nybro 5 x x x x x x x x x x x 0 5 x 0 x x x x x
62 Magnus Härdling Vaxholm 5 x x x x x x 0 x x x 5 x x x x x x x x x
62 Christer Blomgren Lanternan 5 x x x x x x x 5 x 0 x x x x x x x x x x
62 Christoffer Lovén Balders HSK 5 x x x 0 5 x x x x x x x x x x x x x x x
62 Julius Gneupel Sibbamåla 5 x x x 0 5 x x x x x x x x x x x x x x x
62 Micael Karlsson Värends Hsk 5 0 x x x x x x x x x x x x x 5 x x x x x
62 Jerry Viksten Korpen Åseda 5 x x x x x x x x x x x 5 x x x x x x x x
62 Johan Karlsson Korpen Åseda 5 x x x x x x x x x x x 5 x x x x x x x x
62 David Dahl PBHSPC 5 x x x x x x 5 x x x x x x x x x x x x x
62 Armin Sisic Värends Hsk 5 x x x x x x x x 5 x x x x x x x x x x x
62 Johanna Jacobsson Vaxholm 5 x x x x x x 5 x x x x x x x x x x x x x
62 Andreas Gundersen Vaxholm Hsk 5 x x x x x x 5 x x x x x x x x x x x x x
62 Alex Rydell Värends Hsk 5 x x x x x x x x x x x x x x 5 x x x x x
93 Thomas Dahl Växjö Hsk 0 0 x 0 0 0 x x 0 0 x x 0 0 0 x x x x x x
93 Morgan Athle Dynapac Hsc 0 0 0 0 0 0 0 0 x x 0 x x x x x x x x x x
93 Bernt Olsson Jämjö Hsk 0 0 0 0 0 0 x x 0 x x x 0 x x 0 x x x x x
93 Lars Johannesson Jämjö Hsk 0 x 0 0 x x x x 0 x 0 x 0 0 0 x x x x x x
93 Jonas Klarström Team Småland 0 0 x x 0 0 x x x 0 x x x 0 0 0 x x x x x
93 Maria Andersson Team Småland 0 0 x x 0 0 x x x 0 x x x 0 0 0 x x x x x
93 Nisse Hansson Korpen Nybro 0 0 0 0 0 0 x x x 0 x x x x x x x x x x x
93 Roger Eriksson Balders HSK 0 x x x 0 x 0 0 x x x 0 0 x x 0 x x x x x
93 Martin Antic Värends Hsk 0 x 0 0 0 0 x x x x x x x x 0 0 x x x x x
93 Sune Andersson Jämjö Hsk 0 x 0 x 0 0 x x x x x x 0 x x 0 x x x x x
93 Malin Löwberg Balders Hsk 0 x x x 0 0 0 0 x x x x x x x x x x x x x
93 Karin Gullbrand Värends Hsk 0 x x 0 0 0 x x x x x x x 0 x x x x x x x
93 Bo Petersson Korpen Nybro 0 x 0 x 0 0 x x x x x x x 0 x x x x x x x
93 Kjell Åkesson Lanternan 0 x x 0 0 x x x x x 0 x x x 0 x x x x x x
93 Amanda Blomgren Lanternan 0 x x x x x x x 0 x 0 x x 0 0 x x x x x x
93 Conny Bark Värends Hsk 0 x x 0 0 x x x x x x x x x 0 0 x x x x x
93 Ove Klasson Tingsryd Hsc 0 0 x x x x x x x 0 x x 0 x x x x x x x x
93 Moje Liljegren Tingsryd Hsc 0 0 x x x x x x x 0 x x 0 x x x x x x x x
93 Ingegärd Holmquist Lanternan 0 x x 0 0 0 x x x x x x x x x x x x x x x
93 Saga Karlberg Jämjö Hsk 0 x 0 x 0 0 x x x x x x x x x x x x x x x
93 Hugo Eriksson Balders HSK 0 x x x x x x x x x x 0 0 x x 0 x x x x x
93 Anders Karlsson Värends Hsk 0 x x x x x x x x x x x 0 x 0 0 x x x x x
93 Magnus Karlsson Växjö Hsk 0 x x x 0 0 x x x x x x x x x x x x x x x
93 Fredrik Lundin Lanternan 0 x x 0 x 0 x x x x x x x x x x x x x x x
93 Jakob Härdling Vaxholm 0 x x x x x x 0 x x x 0 x x x x x x x x x
93 Anton Rågfeldt Balders HSK 0 x x x x x 0 0 x x x x x x x x x x x x x
93 Isabelle Athle Athleterna 0 x x x x x 0 0 x x x x x x x x x x x x x
93 Jimmy Athle Athleterna 0 x x x x x 0 0 x x x x x x x x x x x x x
93 Malin Nilsson Athleterna 0 x x x x x 0 0 x x x x x x x x x x x x x
93 Martin Smeds Balders HSK 0 x x x 0 0 x x x x x x x x x x x x x x x
93 Torbjörn Svennberg Balders HSK 0 x x x x x 0 x x x x 0 x x x x x x x x x
93 Carina Tikkanen Athleterna 0 x x x x x 0 0 x x x x x x x x x x x x x
93 Göran Örjebo Vaxholm Hsk 0 x x x x x x 0 x x x 0 x x x x x x x x x
93 Thomas Marklund Värends Hsk 0 x x x x x x x x 0 x x 0 x x x x x x x x
93 Billy Klarström Team Småland 0 0 x x x x x x x 0 x x x x x x x x x x x
93 Günther Iraschko Växjö Hsk 0 x x x 0 0 x x x x x x x x x x x x x x x
93 Henrik Fresk Viby HSK 0 x x x x x 0 0 x x x x x x x x x x x x x
93 Dennis Magnusson Värends Hsk 0 x x x x x x x x 0 x x x x 0 x x x x x x
93 Sandra Rydell Värends Hsk 0 x x x x x x x x 0 x x x x x 0 x x x x x
93 Ulf Andersson Dynapac 0 x x x x x x x x x x x 0 x x x x x x x x
93 Christel Andersson Dynapac 0 x x x x x x x x x x x 0 x x x x x x x x
93 Krister Nygren Korpen Åseda 0 x x x x x x x x x x x 0 x x x x x x x x
93 Arne Nygren Korpen Åseda 0 x x x x x x x x x x x 0 x x x x x x x x
93 Robert Sjöberg Sketnabäck 0 x x x x x x x 0 x x x x x x x x x x x x
93 Martin Björklund Sketnabäck 0 x x x x x x x 0 x x x x x x x x x x x x
93 Kasper Sjöberg Sketnabäck 0 x x x x x x x 0 x x x x x x x x x x x x
93 Linus Bomler Vaxholm 0 x x x x x x 0 x x x x x x x x x x x x x
93 Kalle Gabrielsson Vaxholm 0 x x x x x x 0 x x x x x x x x x x x x x
93 Magnus Nyström Balders HSK 0 x x x x x 0 x x x x x x x x x x x x x x
93 Norman Kipler Balders HSK 0 x x x x x 0 x x x x x x x x x x x x x x
93 Emil Nilsson Balders HSK 0 x x x x x 0 x x x x x x x x x x x x x x
93 Per-Ola Johansson Dynapac 0 x x x x x x x 0 x x x x x x x x x x x x
93 Rebecca Israelsson Sibbamåla 0 x x x 0 x x x x x x x x x x x x x x x x
93 Adam Sandqvist Sibbamåla 0 x x x 0 x x x x x x x x x x x x x x x x
93 Anders Alriksson Dynapac 0 x x x 0 x x x x x x x x x x x x x x x x
93 Kenneth Andersson Lanternan 0 x x 0 x x x x x x x x x x x x x x x x x
93 Nancy Andersson Lanternan 0 x x 0 x x x x x x x x x x x x x x x x x
93 Ulrik Hofer Lanternan 0 x x 0 x x x x x x x x x x x x x x x x x
93 Sofia Härdling Vaxholm 0 x x x x x x 0 x x x x x x x x x x x x x
93 Therese Fredriksson PBHSPC 0 x x x x x x 0 x x x x x x x x x x x x x
93 Simon Granqvist Balders HSK 0 x x x x x 0 x x x x x x x x x x x x x x
93 Anna Löwberg Balders HSK 0 x x x x x 0 x x x x x x x x x x x x x x
93 Markus Peterson Balders HSK 0 x x x x x 0 x x x x x x x x x x x x x x
93 Rebecka Fresk Viby HSK 0 x x x x x x 0 x x x x x x x x x x x x x
93 Karen Jältsäter Vaxholm 0 x x x x x x 0 x x x x x x x x x x x x x
93 Alice Jältsäter Vaxholm 0 x x x x x x 0 x x x x x x x x x x x x x
93 Melker Gundersen Vaxholm 0 x x x x x x 0 x x x x x x x x x x x x x
93 Dennis Bern Dynapac Hsc 0 x x x 0 x x x x x x x x x x x x x x x x
93 Johanna Hagerman Balders HSK 0 x x x x x 0 x x x x x x x x x x x x x x
93 Pontus Strandell PBHSPC 0 x x x x x x 0 x x x x x x x x x x x x x
93 Alexander Bergström PBHSPC 0 x x x x x x 0 x x x x x x x x x x x x x
93 Pia Brovold Vaxholm Hsk 0 x x x x x x 0 x x x x x x x x x x x x x
93 Kent Svensson Lanternan 0 x x 0 x x x x x x x x x x x x x x x x x
93 Jimmy Carlsson Vaxholm 0 x x x x x x 0 x x x x x x x x x x x x x
93 Christer Brincner Värends Hsk 0 x x x x x x x x 0 x x x x x x x x x x x
93 Per-Olof Johansson Sibbamåla 0 x x x x x x x x x x x 0 x x x x x x x x
93 Lotta Sundin Vaxholm Hsk 0 x x x x x x 0 x x x x x x x x x x x x x
93 Olle Lovén Balders HSK 0 x x x x x 0 x x x x x x x x x x x x x x
93 Hasse Johansson Tingsryd Hsc 0 0 x x x x x x x x x x x x x x x x x x x
93 Gunnar Lundbeck Tingsryd Hsc 0 0 x x x x x x x x x x x x x x x x x x x
93 Astrid Martinez Jämjö Hsk 0 x x x x x x x 0 x x x x x x x x x x x x
93 Victor Bengtsson Vaxholm Hsk 0 x x x x x x x x x x 0 x x x x x x x x x
93 Sabina Rydberg Vaxholm Hsk 0 x x x x x x x x x x 0 x x x x x x x x x
93 Christer Eriksson Korpen Nybro 0 x x x x x x x x x x x x 0 x x x x x x x
93 Roland Andreasson Lanternan 0 x x x x x x x x x x x x x 0 x x x x x x
93 Stefan Svensson International Mix 0 x x x x x x x x x x x x x x 0 x x x x x
93 Tanja Ivanovic International mix 0 x x x x x x x x x x x x x x 0 x x x x x
93 Alena Kostalova International mix 0 x x x x x x x x x x x x x x 0 x x x x x
93 Pia Gerwins International mix 0 x x x x x x x x x x x x x x 0 x x x x x


Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2022
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se