Banner
Sponsor: Sportlotteriet

Division 1
Plac Namn Sp. M 3p 2p 1p 0p Matchkvot +/- Poäng
1 Växjö Hsk 1 14 11 3 0 0 84:31 53 39
2 Carlskrona Hsc 14 9 1 1 3 71:39 32 30
3 Tingsryd Hsc 1 14 6 1 4 3 70:59 11 24
4 Dynapac Hsc 14 7 1 0 6 65:57 8 23
5 Korpen Åseda 14 5 1 2 6 53:62 -9 19
6 Sibbamåla 14 5 1 1 7 64:63 1 18
7 Lanternan 1 14 4 0 0 10 39:71 -32 12
8 Korpen Nybro 14 1 0 0 13 18:82 -64 3

MatchNR: Omgång Datum Arrangör Kl. Bana Hemmalag Bortalag
01 Omg 1 02-okt Tingsryd 10:00 1 Växjö Hsk 1 Korpen Nybro 6-2
02 10:00 2 Tingsryd Hsc 1 Korpen Åseda 3-6
03 12:00 1 Korpen Nybro Korpen Åseda 1-6
04 12:00 2 Växjö Hsk 1 Tingsryd Hsc 1 6-5
05 02-okt Blekinge 10:00 1 Carlskrona Hsc Sibbamåla 5-6
06 10:00 2 Lanternan 1 Dynapac Hsc 3-6
07 12:00 1 Dynapac Hsc Carlskrona Hsc 6-3
08 12:00 2 Lanternan 1 Sibbamåla 6-4
19 Omg 2 30-okt Karlskrona 10:00 1 Tingsryd Hsc 1 Dynapac Hsc 5-6
20 10:00 2 Lanternan 1 Korpen Åseda 1-6
21 10:00 3 Carlskrona Hsc Växjö Hsk 1 0-6
22 10:00 4 Sibbamåla Korpen Nybro 6-0
23 12:00 1 Lanternan 1 Korpen Nybro 6-2
24 12:00 2 Dynapac Hsc Växjö Hsk 1 2-6
25 12:00 3 Sibbamåla Korpen Åseda 5-6
26 12:00 4 Carlskrona Hsc Tingsryd Hsc 1 6-5
37 Omg 3-4 27-nov Blekinge 10:00 1 Tingsryd Hsc 1 Lanternan 1 6-2
38 10:00 2 Dynapac Hsc Korpen Nybro 6-1
39 10:00 3 Växjö Hsk 1 Sibbamåla 6-4
40 10:00 4 Korpen Åseda Carlskrona Hsc 0-6 w.o.
41 12:00 1 Dynapac Hsc Korpen Åseda 6-0 w.o.
42 12:00 2 Tingsryd Hsc 1 Sibbamåla 2-6
43 12:00 3 Korpen Nybro Carlskrona Hsc 0-6
44 12:00 4 Växjö Hsk 1 Lanternan 1 6-2
65 Omg 5-6 22-jan Åseda 10:00 1 Korpen Åseda Växjö Hsk 1 5-6
66 Länk 10:00 2 Korpen Nybro Tingsryd Hsc 1 0-6
67 Åseda 12:00 1 Korpen Nybro Växjö Hsk 1 0-6
68 Länk 12:00 2 Korpen Åseda Tingsryd Hsc 1 5-6
69 22-jan Blekinge 10:00 1 Sibbamåla Dynapac Hsc 6-4
70 10:00 2 Carlskrona Hsc Lanternan 1 6-2
71 12:00 1 Sibbamåla Carlskrona Hsc 2-6
72 12:00 2 Dynapac Hsc Lanternan 1 6-3
91 Omg 7 19-feb Tingsryd 10:00 1 Korpen Åseda Korpen Nybro 6-0
92 10:00 2 Tingsryd Hsc 1 Växjö Hsk 1 5-6
93 12:00 1 Växjö Hsk 1 Korpen Åseda 6-0
94 12:00 2 Tingsryd Hsc 1 Korpen Nybro 6-1
95 19-feb Blekinge 10:00 1 Carlskrona Hsc Dynapac Hsc 6-1
96 10:00 2 Sibbamåla Lanternan 1 6-0
97 12:00 1 Lanternan 1 Carlskrona Hsc 1-6
98 12:00 2 Dynapac Hsc Sibbamåla 6-4
109 Omg 8 29-mar 10:00 1 Lanternan 1 Tingsryd Hsc 1 1-6
110 12-mar Nybro 10:00 2 Korpen Nybro Dynapac Hsc 2-6
111 10:00 3 Sibbamåla Växjö Hsk 1 1-6
112 10:00 4 Carlskrona Hsc Korpen Åseda 6-1
113 12:00 1 Korpen Åseda Dynapac Hsc 6-4
114 31-mar 12:00 2 Sibbamåla Tingsryd Hsc 1 4-6
115 12-mar 12:00 3 Carlskrona Hsc Korpen Nybro 6-0
116 12:00 4 Lanternan 1 Växjö Hsk 1 0-6
127 Omg 9 02-apr Blekinge 10:00 1 Dynapac Hsc Tingsryd Hsc 1 4-6
128 10:00 2 Korpen Åseda Lanternan 1 2-6
129 10:00 3 Växjö Hsk 1 Carlskrona Hsc 6-3
130 10:00 4 Korpen Nybro Sibbamåla 6-4
131 12:00 1 Korpen Nybro Lanternan 1 3-6
132 12:00 2 Växjö Hsk 1 Dynapac Hsc 6-2
133 12:00 3 Korpen Åseda Sibbamåla 4-6
134 12:00 4 Tingsryd Hsc 1 Carlskrona Hsc 3-6

OBS!
Arrangör skickar in matchresultat via SMS eller e-post till Tomas Lindahl direkt efter avslutade matcher 
Tel. 0734-004693 eller tomas.lindahl@svhkf.se skriv matchnummer enligt spelprogram följt av resultatet i matchen.
Matchprotokollet skickas till Gert Karlsson via e-post:  gert.karlsson@svhkf.se 
för uppdatering av rankingtabell.


Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2022
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se