Banner
Sponsor: Sportlotteriet

Division 1
Plac Namn Sp. M 3p 2p 1p 0p Matchkvot +/- Poäng
1 Carlskrona Hsc 2 1 1 0 0 12:6 6 5
2 Växjö Hsk 1 2 1 0 1 0 11:8 3 4
3 Balders Hsk 2 2 1 0 0 1 10:8 2 3
4 Balders Hsk 3 1 1 0 0 0 6:4 2 3
5 Korpen Åseda 2 1 0 0 1 8:9 -1 3
6 Sibbamåla 2 0 1 0 1 8:11 -3 2
7 Tingsryd Hsc 1 2 0 0 1 1 6:12 -6 1
8 Vaxholm Hsk 1 0 0 0 1 3:6 -3 0

MatchNR: Omgång Datum Arrangör Kl. Bana Hemmalag Bortalag
01 Omg 1 17-sep Blekinge 10:00 1 Växjö Hsk 1 Carlskrona Hsc 5-6
02 Blekinge 10:00 2 Tingsryd Hsc 1 Sibbamåla 5-6
03 Länk 10:00 1 Korpen Åseda Vaxholm Hsk 6-3
04 Norrtälje? 10:00 1 Balders Hsk 2 Balders Hsk 3 4-6
05 Blekinge 12:00 1 Sibbamåla Växjö Hsk 1 2-6
06 Blekinge 12:00 2 Tingsryd Hsc 1 Carlskrona Hsc 1-6
07 Länk 12:00 1 Balders Hsk 2 Korpen Åseda 6-2
08 Norrtälje? 12:00 1 Balders Hsk 3 Vaxholm Hsk
13 Omg 2 20-okt Länk 18:00 1 Carlskrona Hsc Vaxholm Hsk
14 29-okt Tingsryd 10:00 1 Korpen Åseda Tingsryd Hsc 1
15 Länk 10:00 1 Växjö Hsk 1 Balders Hsk 3
16 Länk 12:00 1 Vaxholm Hsk Växjö Hsk 1
17 Länk 12:00 1 Sibbamåla Balders Hsk 2
18 Länk 12:00 2 Carlskrona Hsc Balders Hsk 3
19 Tingsryd 12:00 1 Tingsryd Hsc 1 Korpen Åseda
20 Länk 14:00 1 Växjö Hsk 1 Balders Hsk 2
27 27-okt Länk 18:00 1 Vaxholm Hsk Sibbamåla
31 Omg 3 26-nov Blekinge 10:00 1 Carlskrona Hsc Korpen Åseda
32 Länk 10:00 1 Balders Hsk 2 Tingsryd Hsc 1
33 Länk 10:00 2 Balders Hsk 3 Sibbamåla
34 Länk 12:00 1 Balders Hsk 3 Tingsryd Hsc 1
35 Länk 12:00 2 Balders Hsk 2 Sibbamåla
36 Blekinge 12:00 1 Korpen Åseda Carlskrona Hsc
37 Omg 4 12-jan Blekinge 18:00 1 Sibbamåla Carlskrona Hsc
38 19-jan Länk 18:00 1 Sibbamåla Vaxholm Hsk
39 21-jan Tingsryd 10:00 1 Tingsryd Hsc 1 Växjö Hsk 1
40 Länk 10:00 1 Korpen Åseda Balders Hsk 3
41 Vaxholm? 10:00 2 Vaxholm Hsk Balders Hsk 2
42 Länk 12:00 1 Carlskrona Hsc Balders Hsk 2
43 Länk 12:00 1 Balders Hsk 3 Korpen Åseda
44 Tingsryd 12:00 2 Växjö Hsk 1 Tingsryd Hsc 1
49 Omg 5 08-feb Länk 18:00 1 Tingsryd Hsc 1 Vaxholm Hsk
50 11-feb Åseda 10:00 1 Växjö Hsk 1 Korpen Åseda
51 Länk 10:00 1 Sibbamåla Balders Hsk 3
52 Länk 10:00 2 Balders Hsk 2 Carlskrona Hsc
53 Länk 12:00 1 Balders Hsk 3 Carlskrona Hsc
54 Åseda 12:00 1 Korpen Åseda Växjö Hsk 1
57 15-feb Länk 18:00 1 Vaxholm Hsk Tingsryd Hsc 1
59 Omg 6 09-mar Blekinge 18:00 1 Carlskrona Hsc Sibbamåla
60 09-mar Rådmansö? 18:00 1 Balders Hsk 2 Vaxholm Hsk
61 11-mar Åseda 10:00 1 Sibbamåla Korpen Åseda
62 Länk 10:00 1 Balders Hsk 3 Växjö Hsk 1
63 Länk 10:00 1 Tingsryd Hsc 1 Balders Hsk 2
64 Länk 12:00 1 Tingsryd Hsc 1 Balders Hsk 3
65 Länk 12:00 1 Balders Hsk 2 Växjö Hsk 1
66 Länk 12:00 1 Vaxholm Hsk Carlskrona Hsc
67 Åseda 12:00 1 Korpen Åseda Sibbamåla
68 Länk 14:00 1 Växjö Hsk 1 Vaxholm Hsk
73 Omg 7 01-apr Tingsryd 10:00 1 Carlskrona Hsc Växjö Hsk 1
74 Tingsryd 10:00 2 Sibbamåla Tingsryd Hsc 1
75 Vaxholm? 10:00 1 Balders Hsk 3 Balders Hsk 2
76 Länk 10:00 2 Vaxholm Hsk Korpen Åseda
77 Länk 12:00 1 Korpen Åseda Balders Hsk 2
78 Vaxholm? 12:00 2 Vaxholm Hsk Balders Hsk 3
79 Tingsryd 12:00 1 Carlskrona Hsc Tingsryd Hsc 1
80 Tingsryd 12:00 2 Växjö Hsk 1 Sibbamåla

OBS!
Arrangör skickar in matchresultat via SMS eller e-post till Tomas Lindahl direkt efter avslutade matcher 
Tel. 0734-004693 eller tomas.lindahl@svhkf.se skriv matchnummer enligt spelprogram följt av resultatet i matchen.
Matchprotokollet skickas till Gert Karlsson via e-post:  gert.karlsson@svhkf.se 
för uppdatering av rankingtabell.


Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2022
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se