Banner
Sponsor: Sportlotteriet


Regler? Poängfördelning?
Klass 3 2023/2024
Plac. Namn Klubb Poäng J
ä
m
j
ö

O
p
e
n
V
i
b
y

O
p
e
n
R
o
s
l
a
g
e
n

O
p
e
n
V
a
x
h
o
l
m

O
p
e
n
S
i
b
b
a
m
å
l
a

O
p
e
n
V
a
x
h
o
l
m

I
n
d
o
o
r

C
u
p
1 Daniel Mårtensson Jämjö Hsk 127 13 1 13 11 6 18 7 9 3 9 7 2 15 7 12 x
2 Mats Mårtensson Jämjö Hsk 112 x 0 11 4 6 6 11 15 11 3 11 4 13 6 14 x
3 Malira Eriksson Balders HSK 106 x x 15 x 14 16 15 6 x x x x 9 15 16 x
4 Torgny Rågfeldt Viby HSK 102 x 4 9 5 18 9 13 7 x 15 x x 3 9 10 x
5 Kerstin Svensson Växjö Hsk 99 1 15 x 6 11 20 9 11 1 5 2 9 x x 9 x
6 Louise Tollstam Dynapac 92 1 11 x 13 7 10 x x 15 13 x x 11 11 x x
7 Ingegerd Pettersson Lanternan 74 3 1 x 2 16 12 x x 13 2 4 15 0 6 x x
8 Björn Gabrielsson Vaxholm Hsk 71 x x x x 20 6 x 13 x x x x 1 13 18 x
9 Sebastian Israelsson Sibbamåla IF 61 15 9 x 15 6 6 x x 9 0 x x 1 x 0 x
10 Ewa Malmqvist Jämjö Hsk 50 7 13 x 7 9 11 x x 2 x x 1 x x x x
11 Tomas Lindahl Korpen Åseda 49 4 7 6 x 10 x x x x 7 15 x x x x x
12 Åke Bergqvist Tingsryds HSC 44 9 x x 1 8 x x x 5 6 6 7 x 2 x x
13 Carina Gneupel Sibbamåla 43 5 6 x 1 6 6 x x 4 0 x x 6 1 8 x
14 Roy Dahlén Dynapac 39 x 3 x 1 6 14 5 0 7 1 x 1 1 0 0 x
15 Mikael Grönskog Sibbamåla IF 37 x 5 x 0 6 8 x x 1 4 x x 2 3 8 x
16 Thomas Dahl Växjö HSK 32 0 x x 1 6 6 x x x x 1 6 1 x 11 x
17 Solveig Axelsson Växjö Hsk 27 x x x x 0 6 x x x 11 9 1 0 x 0 x
18 Jonny Åberg Balders HSK 26 x x x x x x 0 5 x x x x 1 0 20 x
19 Pascal Letter Balders Hsk 22 x x x x x x 0 x x x 5 x 7 4 6 x
20 Hasse Johansson Tingsryd Hsc 19 6 x x x x x x x x x 13 x x x x x
20 Lukas Bern Dynapac 19 x x x 1 12 x x x x x x 0 5 1 x x
22 Alf Svensson Korpen Åseda 18 1 2 5 9 0 0 x x x x 0 0 1 x x x
23 Bernt Olsson Jämjö Hsk 17 3 0 x 0 6 6 x x 1 x x 1 x x x x
24 Martin Antic Värends HSK 15 x x x x x x x x x x x 15 x x x x
25 Leif Sundahl Carlskrona HSC 14 0 x x x 6 0 x x 6 x 1 x 1 0 x x
26 Clara Larsson Värends HSK 13 1 x 7 1 x x x x x x 3 1 x x x x
27 Sune Olsson Korpen Nybro 11 x x x x x x x x x x x 11 x x x x
27 Lennart Karlsson Tingsryds HSC 11 11 x x x x x x x x x x x x x x x
27 Bela Bodi Växjö HSK 11 0 x 0 1 6 0 x x x x x 4 x x x x
27 Dan Hallstan Växjö Hsk 11 1 1 x 1 0 0 6 0 0 1 0 1 0 x x x
31 Irene Pettersson Lanternan 9 x 0 x 3 0 6 x x 0 x x x x x x x
32 Maria Andersson Team Småland Hsk 7 x x x x 0 7 x x x x x 0 0 x x x
32 Ulrika Rydell Värends HSK 7 1 x 0 0 x x x x x x 0 6 x x x x
32 Jan Petersson Lanternan 7 0 x x 0 6 x x x 0 x x 1 x x x x
35 Hernan Hernandez Jämjö Hsk 5 x x x x x x x x x 0 x 1 4 x x x
36 Elin Olsson Dynapac 1 x x x x x x x x 1 x x x x x x x
37 Dan Madayang Korpen Åseda 0 x x x x x x x x x x x x x x x x
37 Günther Iraschko Växjö Hsk 0 x x x x x x x x x x x x x x x x
37 Bo Petersson Korpen Nybro 0 x x x x x x x x x x x 0 x x x x
37 Christian Balsiger Värends Hsk 0 x x x x x x x x x x x x x x x x


Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2023
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se