Banner
Sponsor: Sportlotteriet


Regler? Poängfördelning?
Klass 4 2022/2023
Plac. Namn Klubb Poäng J
ä
m
j
ö

O
p
e
n
R
o
s
l
a
g
e
n

O
p
e
n
V
a
x
h
o
l
m

O
p
e
n
S
i
b
b
a
m
å
l
a

O
p
e
n
V
a
x
h
o
l
m

I
n
d
o
o
r

C
u
p
1 Torgny Rågfeldt Balders HSK 63 15 x x 20 6 7 15 x x x x x x x x
2 Mikael Grönskog Sibbamåla IF 58 x 13 x 6 16 x x 7 x 9 x 7 x x x
3 Martin Antic Värends HSK 55 x 15 6 10 8 x x x x x 3 13 x x x
4 Malira Eriksson Balders HSK 54 x x x 14 x 15 6 x 4 x x 15 x x x
5 Christian Balsiger Värends Hsk 46 x x 15 11 20 x x x x x x x x x x
6 Lars Johannesson Jämjö Hsk 42 x 0 1 x x x x 11 11 13 6 x x x x
7 Jonny Åberg Balders HSK 38 x x x 18 18 1 1 x x x x x x x x
8 Nick Gibbs Dynapac Hsc 37 x 4 4 6 10 4 9 x x x x x x x x
9 Morgan Athle Dynapac 34 6 11 5 6 6 0 0 x x x x x x x x
10 Jarita Fredriksson Väre Balders HSK 31 x x 3 6 6 1 1 x x x 13 1 x x x
11 Roger Eriksson Balders HSK 29 x x x 6 x 1 6 x 13 x x 3 x x x
11 Sune Andersson Jämjö Hsk 29 x 9 x 9 6 x x x 4 x x 1 x x x
13 Erik Smiding Vaxholm Hsk 27 x x x 16 11 x x x x x x x x x x
14 Arne Blihd Lanternan 26 x 0 7 6 x x x 2 x x 11 x x x x
15 Fredrik Lundin Lanternan 25 x x 13 x 12 x x x x x x x x x x
16 Malena Rågfeldt Balders HSK 22 x x x 6 7 9 x x x x x x x x x
17 Marianne Karlsson Jämjö Hsk 21 x 5 x 0 14 x x x 1 x x 1 x x x
18 Janne Pettersson Balders HSK 20 x x x 12 6 1 1 x x x x x x x x
18 Kjell Åkesson Lanternan 20 x x 9 6 x x x x x x 5 x x x x
18 Jonas Klarström Team Småland 20 0 x x 7 6 x x x x 7 0 0 x x x
21 Ted Lilja Lanternan 19 x x 0 x x x x 4 x 11 4 x x x x
22 Conny Bark Värends Hsk 18 x x 2 6 x x x x x x 9 1 x x x
23 Nisse Hansson Korpen Nybro 16 9 6 1 0 0 x x x x x x x x x x
24 Johan Karlsson Korpen Åseda 15 x x x x x x x x 15 x x x x x x
24 Leif Danielsson Korpen Nybro 15 x x x x x x x x x 15 x x x x x
24 Roland Andreasson Lanternan 15 x x x x x x x x x x 15 x x x x
24 Martin Anjou Balders HSK 15 x x x x x 11 4 x x x x x x x x
24 Julius Gneupel Sibbamåla IF 15 x x x 6 9 x x x x x x x x x x
24 Christoffer Lovén Balders HSK 15 x x x 9 6 x x x x x x x x x x
24 Christer Blomgren Lanternan 15 x x x x x x x 15 x x x x x x x
31 Per-Ola Johansson Dynapac 13 x x x x x x x 13 x x x x x x x
31 Jimmy Carlsson Vaxholm 13 x x x x x x 13 x x x x x x x x
31 Billy Klarström Team Småland 13 13 x x x x x x x x x x x x x x
31 Julia Anjou Balders HSK 13 x x x x x 13 x x x x x x x x x
35 Amanda Blomgren Lanternan 12 x x x x x x x 0 x 5 7 x x x x
35 Martin Smeds Balders Hsk 12 x x x 6 6 x x x x x x x x x x
37 David Dahl PBHSPC 11 x x x x x x 11 x x x x x x x x
37 Ulrik Hofer Lanternan 11 x x 11 x x x x x x x x x x x x
37 Moje Liljegren Tingsryd Hsc 11 11 x x x x x x x 0 x x x x x x
37 Alex Rydell Värends HSK 11 x x x x x x x x x x x 11 x x x
41 Jerry Viksten Korpen Åseda 9 x x x x x x x x 9 x x x x x x
41 Kasper Sjöberg Sketnabäck 9 x x x x x x x 9 x x x x x x x
41 Stefan Svensson International Mix 9 x x x x x x x x x x x 9 x x x
41 Ove Klasson Tingsryd Hsc 9 7 x x x x x x x 2 x x x x x x
41 Lisbeth Blihd Lanternan 9 x 7 1 x x x x 0 x x 1 x x x x
41 Saga Karlberg Jämjö Hsk 9 x 3 x 6 0 x x x x x x x x x x
41 Peter Olsson 2 Dynapac 9 x x x x x x x 3 x x 2 4 x x x
48 Malin Löwberg Balders HSK 8 x x x 6 0 1 1 x x x x x x x x
49 Arne Nygren Korpen Åseda 7 x x x x x x x x 7 x x x x x x
49 Andreas Gundersen Vaxholm HSK 7 x x x x x x 7 x x x x x x x x
49 Anders Karlsson Värends HSK 7 x x x x x x x x 1 x 0 6 x x x
49 Micael Karlsson Värends Hsk 7 5 x x x x x x x x x x 2 x x x
53 Per-Olof Johansson Sibbamåla 6 x x x x x x x x 6 x x x x x x
53 Martin Björklund Sketnabäck 6 x x x x x x x 6 x x x x x x x
53 Robert Sjöberg Sketnabäck 6 x x x x x x x 6 x x x x x x x
53 Markus Peterson Balders HSK 6 x x x x x 6 x x x x x x x x x
53 Karin Gullbrand Värends HSK 6 x x 0 0 6 x x x x 0 x x x x x
53 Dennis Bern Dynapac 6 x x x 6 x x x x x x x x x x x
53 Christer Eriksson Korpen Nybro 6 x x x x x x x x x 6 x x x x x
53 Jimmy Athle Athleterna 6 x x x x x 5 1 x x x x x x x x
53 Anders Alriksson Dynapac 6 x x x 6 x x x x x x x x x x x
53 Rebecca Israelsson Sibbamåla 6 x x x 6 x x x x x x x x x x x
63 Krister Nygren Korpen Åseda 5 x x x x x x x x 5 x x x x x x
63 Sandra Rydell Värends HSK 5 x x x x x x x x x x x 5 x x x
65 Henrik Fresk Viby HSK 4 x x x x x 1 3 x x x x x x x x
65 Julia Eriksson Balders HSK 4 x x x x x 3 1 x x x x x x x x
67 Karen Jältsäter Vaxholm 2 x x x x x x 2 x x x x x x x x
67 Torbjörn Svennberg Balders HSK 2 x x x x x 2 x x x x x x x x x
67 Isabelle Athle Athleterna 2 x x x x x 1 1 x x x x x x x x
67 Malin Nilsson Athleterna 2 x x x x x 1 1 x x x x x x x x
71 Thomas Marklund Värends HSK 1 x x x x x x x x 1 x x x x x x
71 Göran Örjebo Vaxholm Hsk 1 x x x x x x 1 x x x x x x x x
71 Johanna Jacobsson Vaxholm 1 x x x x x x 1 x x x x x x x x
71 Rebecka Fresk Viby HSK 1 x x x x x x 1 x x x x x x x x
71 Lotta Sundin Vaxö Skola 1 x x x x x x 1 x x x x x x x x
71 Therese Fredriksson PBHSPC 1 x x x x x x 1 x x x x x x x x
71 Pontus Strandell PBHSPC 1 x x x x x x 1 x x x x x x x x
71 Kalle Gabrielsson Vaxholm 1 x x x x x x 1 x x x x x x x x
71 Linus Bomler Vaxholm 1 x x x x x x 1 x x x x x x x x
71 Magnus Härdling Vaxholm 1 x x x x x x 1 x x x x x x x x
71 Carina Tikkanen Athleterna 1 x x x x x 1 0 x x x x x x x x
71 Anton Rågfeldt Balders HSK 1 x x x x x 1 0 x x x x x x x x
71 Anna Löwberg Balders HSK 1 x x x x x 1 x x x x x x x x x
71 Nancy Andersson Lanternan 1 x x 1 x x x x x x x x x x x x
71 Kenneth Andersson Lanternan 1 x x 1 x x x x x x x x x x x x
71 Emil Nilsson Balders HSK 1 x x x x x 1 x x x x x x x x x
87 Ingegärd Holmquist Lanternan 0 x x 0 0 0 x x x x x x x x x x
87 Magnus Karlsson Växjö Hsk 0 x x x 0 0 x x x x x x x x x x
87 Gunnar Lundbeck Tingsryds HSC 0 0 x x x x x x x x x x x x x x
87 Kent Svensson Lanternan 0 x x 0 x x x x x x x x x x x x
87 Adam Sandqvist Sibbamåla 0 x x x 0 x x x x x x x x x x x
87 Johanna Hagerman Balders HSK 0 x x x x x 0 x x x x x x x x x
87 Simon Granqvist Balders HSK 0 x x x x x 0 x x x x x x x x x
87 Pia Brovold Vaxholm 0 x x x x x x 0 x x x x x x x x
87 Sofia Härdling Vaxholm 0 x x x x x x 0 x x x x x x x x
87 Alice Jältsäter Vaxholm 0 x x x x x x 0 x x x x x x x x
87 Alexander Bergström PBHSPC 0 x x x x x x 0 x x x x x x x x
87 Norman Kipler Balders HSK 0 x x x x x 0 x x x x x x x x x
87 Magnus Nyström Balders HSK 0 x x x x x 0 x x x x x x x x x
87 Astrid Martinez Jämjö Hsk 0 x x x x x x x 0 x x x x x x x
87 Christel Andersson Dynapac 0 x x x x x x x x 0 x x x x x x
87 Ulf Andersson Dynapac 0 x x x x x x x x 0 x x x x x x
87 Dennis Magnusson Värends HSK 0 x x x x x x x x x x 0 x x x x
87 Tanja Ivanovic International mix 0 x x x x x x x x x x x 0 x x x
87 Alena Kostalova International mix 0 x x x x x x x x x x x 0 x x x
87 Pia Gerwins International mix 0 x x x x x x x x x x x 0 x x x


Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2022
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se