Banner
Sponsor: Sportlotteriet


Regler? Poängfördelning?
Klass 4 2023/2024
Plac. Namn Klubb Poäng J
ä
m
j
ö

O
p
e
n
V
i
b
y

O
p
e
n
R
o
s
l
a
g
e
n

O
p
e
n
V
a
x
h
o
l
m

O
p
e
n
S
i
b
b
a
m
å
l
a

O
p
e
n
V
a
x
h
o
l
m

I
n
d
o
o
r

C
u
p
1 Peter Olofsson Korpen Nybro 87 15 6 6 x x 16 x x 11 13 1 13 6 x x x
2 Erik Smiding Vaxholm Hsk 77 x x x x 20 12 13 13 x x x x x 13 6 x
3 Martin Anjou Balders HSK 75 x x 13 x x x 11 9 x x 15 x 7 6 14 x
4 Ulf Svensson Jämjö Hsk 61 x 15 x 7 6 18 x x 9 x 1 1 0 4 x x
5 Tommy Karlsson Sibbamåla 57 x x x x x x x x 13 15 x x 11 x 18 x
6 Roger Eriksson Balders HSK 53 x x 1 x 6 11 7 7 x x 5 x 1 9 6 x
7 Christer Blomgren Lanternan 51 x 11 x 5 10 x x x 1 3 1 7 13 x x x
8 Marcus Peterson Balders HSK 50 x x x x x x x x x x x x 15 15 20 x
8 Malena Rågfeldt Viby HSK 50 x x x x 14 7 5 7 x x x x 5 x 12 x
10 Torbjörn Svennberg Balders HSK 36 x x x x x x 15 11 x x 2 x x 2 6 x
11 Jarita Fredriksson Väre Balders HSK 35 x 2 1 4 9 7 2 1 x x 1 x 1 1 6 x
12 Lars Johannesson Jämjö Hsk 33 x 1 x 3 16 x x x 1 1 1 5 5 0 x x
13 Janne Pettersson Balders HSK 30 x x 2 x 12 8 x x x x 1 x 1 x 6 x
14 Anton Rågfeldt Balders HSK 29 x x 15 x x x x x x x x x 1 7 6 x
14 Max Bodi Växjö Hsk 29 x x 3 x x x x x x 11 9 5 1 x x x
16 Tobias Bodi Nilsson Växjö Hsk 27 x x x x x x x x x x 11 15 1 x x x
16 Marianne Karlsson Jämjö Hsk 27 x 0 x 13 8 6 x x x x x x x x x x
16 Håkan Thorsjö Växjö Hsk 27 x x x x x x x x x 7 x 9 1 1 9 x
19 Fredrik Lundin Lanternan 25 x 3 x 15 x x x x 7 x x x x x x x
20 Julius Gneupel Sibbamåla IF 24 x 1 x x 18 x x x x 5 x x x x x x
20 Marcus Johansson Växjö Hsk 24 x x 1 x x x x x x 6 3 11 3 x x x
22 Malin Löwberg Balders HSK 23 x x 1 x 6 9 x x x x 1 x x x 6 x
23 Rosa Karlsson Sibbamåla 22 x x x x x x x x 4 9 x x 9 x x x
23 Emma Anjou Balders HSK 22 x x 9 x x x 3 x x x 1 x 1 1 7 x
25 Ted Lilja Lanternan 21 x 1 x 1 x 14 x x 2 x x x 3 x x x
26 Marcus Karlsson Jämjö Hsk 20 x x x x x 20 x x x x x x x x x x
26 Ove Klasson Tingsryd Hsc 20 5 1 x 6 x x x x 1 4 1 1 x 1 x x
28 Mona Razzaz Viby 18 x x 11 x x x x 1 x x x x 0 x 6 x
28 Mikael Hansson Lanternan 18 x 9 x 9 x x x x x x x x x x x x
30 Arne Blihd Lanternan 17 x 4 x 11 x x x x 1 x x 1 x x x x
30 Pia Grönskog Sibbamåla 17 x x x x 6 10 x x x 1 x x x x x x
30 Moje Liljegren Tingsryd Hsc 17 9 x x x 8 x x x x x 0 x x x x x
33 Ulf Callerström Viby HSK 16 x x x x x x x x x x x x x x 16 x
34 Adam Carlsson Dynapac Hsc 15 x x x x x x x x 15 x x x x x x x
34 Mathias Zetterlund Vaxholm Hsk 15 x x x x x x x 15 x x x x x x x x
34 Ulrik Hofer Lanternan 15 x 13 x 1 x x x x 1 x x x x x x x
37 Julia Anjou Balders HSK 14 x x x x x x x x x x 13 x x 1 x x
37 Amanda Blomgren Lanternan 14 x 7 x 1 x x x x 5 x x x 1 x x x
37 Magnus Härdling Vaxholm 14 x x 4 x x x x 5 x x x x x 5 x x
40 Palle Schjölin Tingsryd Hsc 13 13 x x x x x x x x x x x x x x x
40 Jimmy Athle Köping 13 x x x x x x 6 1 x x x x x x 6 x
42 Bella Israelsson Sibbamåla 12 x x x x 12 0 x x 0 x x x x x x x
42 Roland Andreasson Lanternan 12 x x x 1 x x x x x x x x x 11 x x
42 Elias Ericsson Sibbamåla 12 x x x x 0 6 x x x x x x x x 6 x
45 David Welin Berger Vaxholm 11 x x x x x x x x x x x x x x 11 x
45 Lisbeth Nygaard-Karlsson Tingsryd Hsc 11 11 x x x x x x x x x x x x x x x
45 Therese Fredriksson PBHSPC 11 x x x x x x x 1 x x x x x x 10 x
45 Johan Rågfeldt Viby 11 x x 1 x x x x 4 x x x x 0 x 6 x
49 Jimmy Carlsson Vaxholm 10 x x x x x x 9 1 x x x x x x x x
49 Lotta Sundin Vaxö Skola 10 x x x x x x x 1 x x x x x 1 8 x
51 Emil Rehn Korpen Åseda 9 x x x x x x x x x x 9 x x x x x
51 Rasmus Olsson Dynapac Hsc 9 x x x x x x x x 1 1 1 6 x x x x
53 Anders Karlsson Värends HSK 8 7 x x x x x x x x x 0 1 x x x x
53 Karin Gullbrand Söders Hsk 8 x 1 0 x x x x x x x x x x 1 6 x
53 Linnea Gneupel Sibbamåla 8 x 1 x x 6 x x x 1 x x x x x x x
56 Johan Viitanen Viby HSK 7 x x 7 x x x x x x x x x x x x x
56 Linus Bomler Vaxholm 7 x x x x x x x x x x x x x 1 6 x
56 Emil Nilsson Balders HSK 7 x x x x x x x x x x 1 x x x 6 x
56 Jonas Klarström Team Småland 7 x x x x 0 6 x x x x x 0 1 x x x
56 Kerstin Petersen Växjö Hsk 7 6 x x x x x x x x x 1 x x x x x
56 Peter Olsson 2 Dynapac 7 x x x x x x x x 6 1 x x x x x x
56 Morgan Athle Dynapac 7 x x x x 6 0 0 1 0 x x x x x x x
63 Yvonne Karlsson Sibbamåla 6 x x x x x x x x 0 0 x x 0 x 6 x
63 Camilla Nord Sibbamåla 6 x x x x 0 0 x x x x x x x x 6 x
63 Andreas Candelöf Vaxholm 6 x x x x x x x x x x x x x x 6 x
63 Rasmus Karlsson Vaxholm 6 x x x x x x x x x x x x x x 6 x
63 Pelle Svensson Vaxholm 6 x x x x x x x x x x x x x x 6 x
63 Camilla Svensson Vaxholm 6 x x x x x x x x x x x x x x 6 x
63 Ingela Thorsjö Växjö Hsk 6 x x x x x x x x x x x x x x 6 x
63 Renée Rosen Berecz Vaxholm 6 x x x x x x x x x x x x x x 6 x
63 Louise Jansson PBHSPC 6 x x x x x x x x x x x x x x 6 x
63 Filip Gorgiev Vaxholm 6 x x x x x x x x x x x x x x 6 x
63 Maria Gernandt Vaxholm 6 x x x x x x x x x x x x x x 6 x
63 Björn Bydén PBHSPC 6 x x x x x x x x x x x x x x 6 x
63 Johan Karlsson Korpen Åseda 6 x x x x x x x x x x 6 x x x x x
63 Anders Alriksson Dynapac 6 x x x x 6 x x x x x x x x x x x
77 Kenneth Andersson Lanternan 5 x 5 x 0 x x x x x x x x x x x x
77 Uffe Callerström Viby HSK 5 x x 5 x x x x x x x x x x x x x
79 Erik Isaksson Korpen Åseda 4 x x x x x x x x x x 4 x x x x x
79 Micke Anjou Balders HSK 4 x x x x x x 4 x x x x x x x x x
79 Christer Pettersson Tingsryd Hsc 4 4 x x x x x x x x x x x x x x x
79 Julia Eriksson Balders HSK 4 x x x x x x x 1 x x x x x 3 x x
79 Lars Elmeskär Sibbamåla 4 x x x x x x x x 1 2 x x 1 x x x
79 Kjell Åkesson Lanternan 4 x 1 x 2 x x x x 1 x x x x x x x
85 Lilian Karlqvist Lanternan 3 x x x x x x x x x x x 3 x x x x
85 Anders Johansson Dynapac Hsc 3 x x x x x x x x 3 x x x x x x x
85 Liza Larsson PBSHPC 3 x x x x x x x 3 x x x x x x x x
85 Albin Möller Carlskrona Hsc 3 3 x x x x x x x x x x x x x x x
85 Emanuel Hafmar jämjö 3 x x x x x x x x x x x 2 x 1 x x
85 Daniel Olsson Vaxholm 3 x x x x x x x 2 x 1 x x x x x x
85 Lisbeth Blihd Lanternan 3 x x x x x x x x 1 x x 1 1 x x x
92 Sofia Härdling Vaxholm 2 x x 0 x x x x 1 x x x x x 1 0 x
92 Göran Örjebo Vaxholm Hsk 2 x x x x x x x 1 x x x x x 1 x x
92 Susanne Simonsson Lanternan 2 x x x 1 x x x x x x x x x 1 x x
92 Mats Arbring Söders 2 x x x x x x x x x 1 x 0 1 x x x
92 Christoffer Väre Balders HSK 2 x x x x x x 1 x x x 1 x 0 x x x
97 Krister Nygren Korpen Åseda 1 x x x x x x x x x x 1 x x x x x
97 Joakim Strand Korpen Åseda 1 x x x x x x x x x x 1 x x x x x
97 Jerry Viksten Korpen Åseda 1 x x x x x x x x x x 1 x x x x x
97 Christer Eriksson Korpen Nybro 1 x x x x x x x x x 1 x 0 x x x x
97 Luie Von Dahn 4Wheels 1 x x x x x x x x x 1 x x x x x x
97 Hamza Music 4Wheels 1 x x x x x x x x x 1 x x x x x x
97 Tage Gallenmüller 4Wheels 1 x x x x x x x x x 1 x x x x x x
97 Anders Johansson 2 Dynapac Hsc 1 x x x x x x x x 1 x x x x x x x
97 Rebecka Lundin Dynapac Hsc 1 x x x x x x x x 1 x x x x x x x
97 Robert Karlsson Vaxholm 1 x x x x x x x 1 x x x x x 0 0 x
97 Heidi Svärd PBHSPC 1 x x x x x x x 1 x x x x x x 0 x
97 Pia Brovold Vaxholm 1 x x x x x x x 1 x x x x x x x x
97 Karen Jältsäter Vaxholm 1 x x x x x x x 1 x x x x x x x x
97 Linus Blom Vaxholm HSK 1 x x x x x x x 1 x x x x x x x x
97 David Norr Vaxholm 1 x x x x x x x 1 x x x x x x x x
97 Kajsa Johansson Vaxholm 1 x x x x x x x 1 x x x x x x x x
97 Helene Johansson Vaxholm 1 x x x x x x x 1 x x x x x x x x
97 Sofia Karlsson Vaxholm 1 x x x x x x x 1 x x x x x x x x
97 Ellen Gorgiev Vaxholm 1 x x x x x x x 1 x x x x x x x x
97 Sabina Rydberg Vaxholm 1 x x x x x x x 1 x x x x x x x x
97 Åse Larsson Vaxholm 1 x x x x x x x 1 x x x x x x x x
97 Thomas Diedrichs Vaxholm 1 x x x x x x x 1 x x x x x x x x
97 Carina Tikkanen Athleterna 1 x x x x x x 1 0 x x x x x x x x
97 Felix Lumphe Balders HSK 1 x x x x x x 1 x x x 0 x x x x x
97 Christoffer Lovén Balders HSK 1 x x x x x x 1 x x x x x x x x x
97 Martin Smeds Balders Hsk 1 x x x x x x 1 x x x x x x x x x
97 Andre Kuusisto Balders HSK 1 x x x x x x 1 x x x x x x x x x
97 Kim Knudsen Värends Hsk 1 x x 0 1 x x x x x x 0 0 x x x x
97 Hugo Bark Värends HSK 1 x 0 x 1 x x x x x x x x x x x x
97 Jörgen Estgren Lanternan 1 x x x 1 x x x x x x x x x x x x
97 Emelie Sjöberg Söders Hsk 1 x 1 x 0 x x x x x x x x x x x x
97 Björn Jismark Viby HSK 1 x x 1 x x x x x x x x x x x x x
97 Katta Jismark Viby HSK 1 x x 1 x x x x x x x x x x x x x
97 Lena Palovaara Viby HSK 1 x x 1 x x x x x x x x x x x x x
131 Emilia Holgersson Carlskrona Hsc 0 0 0 x 0 x x x x 0 x x x 0 0 0 x
131 Ingegärd Holmquist Lanternan 0 x 0 x 0 0 0 x x x x x x x x x x
131 Malin Nilsson Athleterna 0 x x x x x x 0 0 x x x x x x x x
131 Alice Jältsäter Vaxholm 0 x x 0 x x x x 0 x x x x x x x x
131 Bertil Carlsson Tingsryd Hsc 0 0 x x x x x x x x x x x x x x x
131 Saga Karlberg Jämjö Hsk 0 x 0 x x x x x x x x x x x x x x
131 Daniella Liljemon Balders HSK 0 x x x x x x 0 x x x x x x x x x
131 Kelly Frödin Balders HSK 0 x x x x x x 0 x x x x x x x x x
131 Eva Åkesson Lanternan 0 x x x x x x x x 0 x x x x x x x


Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2023
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se