Banner
Sportlotteriet


Resultat
Carlskrona Cup 2018

 
Lag
Plac. Namn Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Carlskrona HSC 128 175 104 133 197 737 119 110 121 113 164 627 1364
2 Sibbamåla 1 130 162 139 118 115 664 112 84 99 114 192 601 1265
3 Dynapac 1 114 75 77 97 95 458 133 154 94 182 142 705 1163
4 Växjö HSK 1 123 155 103 158 114 653 122 87 75 115 108 507 1160
5 Korpen Åseda 1 138 135 64 131 108 576 74 131 149 112 112 578 1154
6 Dynapac 2 100 155 95 156 103 609 85 85 95 115 106 486 1095
7 Calpac 131 111 130 80 92 544 97 88 100 87 115 487 1031
8 Värends HSK 1 72 65 104 116 75 432 111 146 81 114 96 548 980
9 Jämjö HSK 1 116 146 78 51 60 451 94 77 33 97 119 420 871
10 Korpen Nybro 78 115 113 100 64 470 96 82 92 50 79 399 869
11 Åszås 57 99 98 117 48 419 74 124 47 91 109 445 864
12 Tingsryd HSK 80 44 137 123 82 466 101 105 77 58 52 393 859
13 Lanternan 1 59 82 113 58 81 393 75 120 76 84 69 424 817
14 Växjö HSK 2 98 99 90 37 114 438 78 85 99 27 78 367 805
15 Lantmåla 84 108 40 76 118 426 99 63 70 58 62 352 778
16 Lanternan 2 74 77 105 44 77 377 86 78 90 101 40 395 772
17 Jämjö HSK 2 75 63 94 27 57 316 92 47 109 82 105 435 751
18 Värends HSK 2 104 45 37 78 38 302 43 53 45 41 38 220 522
19 Sibbamåla 2 50 40 37 67 28 222 44 40 71 21 50 226 448
20 Livsnjutarna 10 17 28 27 45 127 37 35 17 52 31 172 299
21 Jämjö Mini 7 0 0 0 28 35 0 20 10 3 6 39 74

Klass 1
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Tobias Gneupel Sibbamåla 1 61 48 30 74 30 243 34 30 41 53 67 225 468
2 Kent Sundahl Carlskrona HSC 37 40 27 35 57 196 34 34 57 36 67 228 424
3 Ingvar Eriksson Carlskrona HSC 57 74 34 27 80 272 21 28 30 10 61 150 422
4 Olle Ottosson Dynapac 2 21 50 24 46 54 195 41 34 47 50 37 209 404
5 Gert Karlsson Korpen Åseda 1 54 24 24 37 44 183 28 28 31 61 34 182 365
6 Matz Karlsson Korpen Åseda 1 34 67 24 34 27 186 20 47 21 30 41 159 345
7 Peter Olsson Dynapac 1 41 20 27 24 37 149 9 53 33 41 57 193 342
8 Lasse Brincner Värends HSK 1 14 10 23 43 28 118 53 41 21 67 27 209 327
9 Leo Anderson Carlskrona HSC 13 44 40 47 30 174 30 20 24 47 16 137 311
10 Gebriela Kostantinos Korpen Åseda 1 43 34 13 40 24 154 13 29 67 14 17 140 294
11 Magnus Israelsson Sibbamåla 1 34 17 34 21 28 134 10 27 27 24 54 142 276
12 Stefan Tollstam Dynapac 1 20 28 10 43 17 118 40 27 21 27 40 155 273
13 Anders Johansson Dynapac 1 10 10 17 7 14 58 50 40 7 74 28 199 257
14 Matthias Gneupel Sibbamåla 1 14 47 21 10 20 112 14 10 10 20 40 94 206

Klass 2
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Maire Johansson Växjö HSK 1 26 34 50 57 29 196 21 13 24 31 34 123 319
2 Carina Gneupel Sibbamåla 1 21 50 54 13 37 175 54 17 21 17 31 140 315
3 Maj-Britt Jarl Växjö HSK 1 24 30 27 37 54 172 34 31 17 20 40 142 314
4 Tomas Lindahl Åseda 26 48 46 41 14 175 9 30 30 17 37 123 298
5 Christer Blomgren Lanternan 2 37 37 21 13 34 142 34 41 40 14 21 150 292
6 Joel Sundahl Carlskrona HSC 13 57 41 37 10 158 13 27 33 47 6 126 284
7 Bo Petersson Korpen Nybro 17 43 37 40 7 144 31 20 26 14 10 101 245
8 Anitha Fabbeke Dynapac 2 24 44 21 48 28 165 10 0 14 21 14 59 224
9 Berndt Pettersson Lanternan 1 14 17 16 27 30 104 24 35 29 17 0 105 209
10 Leif Sundahl Carlskrona HSC 21 17 3 24 30 95 34 28 10 20 20 112 207
11 Ronny Lundberg Lanternan 1 17 24 13 7 16 77 17 24 16 30 27 114 191
12 Alf Svensson Korpen Åseda 1 7 10 3 20 13 53 13 27 30 7 20 97 150

Klass 3
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Peter Edlund Dynapac 1 43 17 23 23 27 133 34 34 33 40 17 158 291
2 Mathias Karlberg Jämjö HSK 2 20 24 27 7 40 118 16 3 54 34 44 151 269
3 Natalie Sundahl Carlskrona HSC 47 17 34 10 28 136 10 30 20 37 34 131 267
4 Dan Madayang Åseda 24 20 31 48 10 133 31 37 3 21 37 129 262
5 Göran Olofsson Korpen Nybro 20 30 21 31 30 132 17 21 43 16 21 118 250
6 Göran Mårtensson Jämjö HSK 2 34 13 53 13 3 116 35 17 27 21 34 134 250
7 Ewa Malmqvist JämjöHSK 1 14 47 13 17 7 98 60 30 3 23 30 146 244
8 Sune Olsson Korpen Nybro 17 21 28 9 20 95 41 41 20 20 14 136 231
9 Bengt Fabbeke Dynapac 2 14 54 20 28 14 130 20 17 20 27 14 98 228
10 Dan Hallstan Växjö HSK 2 17 30 26 10 33 116 14 14 37 20 21 106 222
11 Jan Petersson Lanternan 1 14 27 61 7 14 123 14 14 14 17 28 87 210
12 Gilbert Pettersson Lanternan 1 14 14 23 17 21 89 20 47 17 20 14 118 207
13 Lasse Nilsson Värends HSK 1 10 27 47 3 10 97 17 34 27 3 21 102 199
14 Bengt Andersson Växjö HSK 1 37 37 6 7 14 101 20 27 14 30 7 98 199
15 Kerstin Svensson Växjö HSK 2 24 27 37 3 30 121 10 14 21 0 10 55 176
16 Ingegerd Pettersson Lanternan 2 3 10 30 21 13 77 14 0 23 37 13 87 164
17 Ulrika Rydell Värends HSK 2 53 24 10 7 7 101 13 10 17 14 7 61 162
18 Bernt Olsson JämjöHSK 1 10 34 41 13 9 107 0 7 10 17 14 48 155
19 Klara Lasson Värends HSK 2 14 7 20 50 14 105 13 7 7 7 7 41 146
20 Thomas Dahl Växjö HSK 0 10 7 7 17 41 27 10 7 30 7 81 122

Klass 4
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Hathaichonlanee Phaengphui Växjö HSK 1 36 54 20 57 17 184 47 16 20 34 27 144 328
2 Marianne Karlsson JämjöHSK 1 61 48 3 14 27 153 21 30 10 34 41 136 289
3 Louise Tollstam Dynapac 37 14 21 16 30 118 27 17 37 3 61 145 263
4 Åke Bergkvist Tingsryd HSC 21 10 26 31 26 114 54 41 0 20 17 132 246
5 Per-Olof Johansson Dynapac 2 41 7 30 34 7 119 14 34 14 17 41 120 239
6 Anders Karlsson Värends HSK 1 34 21 14 27 30 126 20 41 6 23 17 107 233
7 Mikael Grönskog Sibbamåla 10 41 10 28 14 103 41 20 13 34 14 122 225
8 Martin Antic Värends HSK 1 14 7 20 43 7 91 21 30 27 21 31 130 221
9 Sandra Widund Växjö HSK 2 33 21 17 21 30 122 17 30 34 0 17 98 220
10 Janne Johansson Tingsryd HSC 21 3 50 44 14 132 3 23 43 10 7 86 218
11 Elin Olsson Dynapac 34 23 34 17 24 132 47 14 10 0 14 85 217
12 Anne Marie Larsson Tingsryd HSC 21 10 47 14 21 113 21 34 7 14 21 97 210
13 Roland Andreasson Lanternan 26 30 20 27 23 126 7 10 20 10 34 81 207
14 Lisbeth Blihd Lanternan 21 3 0 21 47 92 21 30 37 7 7 102 194
15 Roger frost Sibbamåla 30 37 10 20 0 97 30 10 30 7 20 97 194
16 Yamonlada Damoenngam Växjö HSK 2 24 21 10 3 21 79 37 27 7 7 30 108 187
17 Gunnar Lundbeck Tingsryd HSC 17 21 14 34 21 107 23 7 27 14 7 78 185
18 Lars-Åke Karlsson JämjöHSK 1 31 17 21 7 17 93 13 10 10 23 34 90 183
19 Roland Sjöstrand Tingzås HSK 7 21 14 21 7 70 7 47 7 23 28 112 182
20 Iréne Petersson Lanternan 2 17 27 20 3 23 90 10 27 0 40 3 80 170
21 Susanne Simonsson Lanternan 27 34 10 0 34 105 30 3 0 7 7 47 152
22 Arne Blihd Lanternan 2 17 3 34 7 7 68 28 10 27 10 3 78 146
23 Nils-Åke Hansson Korpen Nybro 24 21 27 20 7 99 7 0 3 0 34 44 143
24 Lars Johanesson Jämjö HSK 2 0 23 0 0 7 30 21 14 7 27 27 96 126
25 Alf Johansson Värends HSK 2 27 7 7 14 7 62 10 3 7 20 21 61 123
26 Ola Frost Sibbamåla 10 0 10 27 14 61 0 20 0 0 27 47 108
27 Hanna Karlberg Jämjö HSK 2 21 3 14 7 7 52 20 13 21 0 0 54 106
28 Rose-Mari Johansson Livsnjutarna 0 0 0 0 21 21 27 7 0 35 7 76 97
29 Karin Gullbrand Värends HSK 2 10 7 0 7 10 34 7 33 14 0 3 57 91
30 Bo Lindekrantz Livsnjutarna 10 0 14 3 3 30 3 21 10 3 21 58 88
31 Niclas Gunnarsson Sibbamåla 10 3 10 14 7 44 7 7 14 7 0 35 79
32 Therese frost Sibbamåla 0 0 7 6 7 20 7 3 27 7 3 47 67
33 Britt-Marie Jarl Livsnjutarna 0 10 14 7 7 38 0 7 0 14 3 24 62
34 Krister Collin Livsnjutarna 0 7 0 17 14 38 7 0 7 0 0 14 52

Minior
Plac. Namn Klubb Omg 1 Omg 2 Omg 3 Omg 4 Omg 5 Omg 1-5 Omg 6 Omg 7 Omg 8 Omg 9 Omg 10 Omg 6-10 TOTALT
1 Saga Karlberg Jämjö HSK 7 0 0 0 28 35 0 20 10 3 6 39 74

Cupen
Ingvar Eriksson 177        
Olle Ottosson 251 Olle 190    
    Hathaichonlanee 135    
Maire Johansson 111        
Hathaichonlanee Phaengphui 199     Olle 170
        Tobias 201
Tobias Gneupel 198        
Matz Karlsson 159        
    Tobias 215    
Kent Sundahl 268 Kent 156    
Gert Karlsson 154        


Svenska HästskoKastarFörbundet (SvHKF) 2018
Har du synpunkter, frågor eller upptäckt något fel på hemsidan kontakta gärna webmaster Tomas Lindahl
Delar av material som finns på svhkf sidor är skyddat enligt lagen om upphovsrätt.
Eftertryck eller annan kopiering är strängeligen förbjuden. Copyright © svhkf.se